Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Rozumiem, że motywy które chcesz pobrać i zainstalować, a nie aplikacja. Tak, bo przynajmniej na razie większość motywów jest dla starszych wersji Miui, dla 10 dopiero robią.
  2. Bo to nie działa z BT i nigdy nie działało. Tylko po kablu.
  3. Zmień region, ale nie na Włochy, tylko jakiś kraj z poza UE w którym nie obowiązuje RODO. Najlepiej Szwajcaria. Motywy pojawią się na pewno, odblokowanie twarzą i wyższa głośność prawdopodobnie też. Co do maksymalnej głośności to w niektórych romach w naszym regionie ograniczyli maksymalną głośność, zapominając dodać opcję zmiany na wyższą (po zaakceptowaniu informacji, że jesteś świadomy zagrożenia). Tak było w RN5, czy w Mi8 nie wiem.
  4. Możesz dowolną. Tylko przy modach trzeba się logować bezpośrednio przez konto Mi. Przez FB Googla i inne są problemy.
  5. Wi-Fi może włączać wiele aplikacji, o ile mają nadane takie uprawnienia. Trzeba by sprawdzić w Panelu sterowania, Inne uprawnienia, Uprawnienia, Zarządzanie połączeniem Wi-Fi.
  6. Na razie chyba Band 3 z NFC nie ma fw globalnego, tylko chińskie. Globalne samo się nie wgra bo go nie ma w MiFit.
  7. FromWP

    Audio/Wideo/Foto

    To akurat oczywiste. Wystarczy zerknąć na dosyć wiarygodne oceny na dxomark mobile.
  8. Tak, przed odinstalowaniem MiFita włączyć w nim widoczność Bip-a i nie odparowywać (żeby GB go bez problemów zobaczył). Po całej operacji i zainstalowaniu ponownie MiFita wyłączyć widoczność. Można nawet zostawić MiFita, tylko go po prostu zamknąć.
  9. @Luis Wejdź w Panel sterowania, Zarządzanie aplikacjami, Poczta i tam w zakładce Ogranicz zużycie danych powinienno być odhaczone Dane mobilne.
  10. FromWP

    Amazfit Bip kto pomoże?

    Jak na nic nie reaguje i wyłączony, to szanse raczej zerowe. Nie ma jak z nim nawiązać kontaktu, bo Bip potrafi się komunikować ze światem tylko po BT.
  11. To nie zależy od wersji MiFita, tylko od źródła informacji, czyli serwerów z których MiFit pobiera dane pogodowe. Nie mamy wpływu na to skąd i jak często to robi. Jak nie dostanie aktualnych danych, to po prostu nie wyświetla bieżącej temperatury.
  12. Chyba tylko rozebranie telefonu, zwarcie tespointów i flash w EDL, jak chcesz samodzielnie. Ale nie wiem, czy to się uda.
  13. Nie, tak po prostu przez kopiowanie nie można. Jak chcesz zamienić istniejące elementy na inne z drugiej tarczy, to musisz te nowe nazwać tak samo jak oryginały i przenieść do folderu tarczy (nadpisać stare). Jeżeli chcesz dodać jakieś nowe elementy, to robisz to w Bip_WF. Dodane elementy pojawiają się jako grafiki w folderze rozpakowanej tarczy. Jak chcesz zamienić ich wygląd na jakiś z innej tarczy, to musisz zamienić te pliki na nowe z zachowaniem oryginalnych nazw.
  14. Np ustawienia, zainstalowane aplikacje, Mi Wideo i tam masz uprawnienia.
  15. Możliwe że przy twoich poczynaniach zablokował się BL. Nie wiem czy to Ci pomoże http://en.miui.com/thread-551738-1-1.html Jakbyś wkleił pełny zrzut ekranu z Miflasha, to może jakiś ewentualny błąd można by było znaleźć.
  16. Była taka możliwość w Miui 9, ale w 10 zniknęła (zablokowanie dostępu do ekran ustawień z ekranu blokady). Nie wiadomo czy to błąd, czy jakieś odgórne wytyczne, bo podobno tak też jest w "czystym Androidzie" od Googla. To nie blokowało możliwości wyłączenia telefonu. Jak zablokujesz dostęp do ustawień to i tak niczego nie można zmienić, poza wyłączeniem jakichś funkcji.
  17. Jak nie możesz wgrać twrp i romu (.zip) Miuipolska, to używasz MiFlasha i romu fastboot właśnie z tej strony którą podałeś, a dokładnie dla Redmi 4x global dev http://bigota.d.miui.com/8.9.20/santoni_global_images_8.9.20_20180920.0000.00_7.1_global_19d2aceef2.tgz Tylko trzeba to .tgz rozpakować, najczęściej dwukrotnie. Link do pobrania najnowszego MiFlasha i instrukcję wgrywania po angielsku masz na stronie z romami. Lokalny poradnik tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/
  18. Tak potrzebne są dwa programy. Jeden do rozpakowania i pakowania plików .bin (AmazfitBipTools), a drugi (Bip_WF_Editor) do edytowania plików .json tarcz. Linki do najnowszych wersji obydwu są na stronie autora programu Bip_WF_Editor tu: https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1489-bip-wf-editor-by-ilgruppotester/
  19. Ty masz pobrać odpowiedni rom wgrywany w fastboot, nie minimaladb. To nie jest ci potrzebne. Czyli najlepiej global dev.
  20. Żeby rozpakowanie i pakowanie plików .bin działało, trzeba najpierw podać ścieżkę dostępu do pliku programu watchface.exe. U Ciebie tej ścieżki nie ma. Kliknij "browse" i znajdź plik watchface.exe (jest w katalogu programu AmazfitBipTools).
  21. Tych telefonów nie da się bezpośrednio porównać, bo jeden z Miui, drugi z niby czystym Androidem. Wyprodukowali jeszcze Redmi 6 pro, ale na razie tylko chińską wersję. Jak będzie globalna, to to będzie można porównywać z Redmi Note 5 (bo to dokładnie Mi A2 lite, ale z Miui). Jak nie przeszkadza Ci rozmiar, to brałbym Redmi Note 5. Mi A2 lite trochę mniejszy i poręczniejszy. Czy czysty Android lepszy od Miui? Trudno powiedzieć, a testy Mi A1 vs Mi 5x z Miui pokazują że wcale ten czysty Android nie radzi sobie z czymkolwiek lepiej. Dodatkowo od wczoraj masz jeszcze najnowszego Redmi Note 6 pro, który zastąpi Redmi Note 5 i na pewno będzie od niego dłużej wspierany.
  22. Nie, nie jest możliwe. Jedynie zaklejenie czytnika, albo fizyczne odłączenie po rozebraniu telefonu. Na pewno dziadek wykonywał prawidłowo wszystkie instrukcje pojawiające się podczas dodawania odcisku?
  23. FromWP

    Redmi Note 6 Pro

    Może właśnie dlatego cisza o tym modelu. Nie bardzo wiadomo po co i dla kogo to zrobili. Moim zdaniem po prostu brak rozeznania w oczekiwaniach. Dodali by NFC do Redmi Note 5 i tym może by potencjalnych "globalnych" odbiorców zainteresowali. PoCo ta brew i podwójne selfi zupełnie nie rozumiem. Ktoś decyzyjny w Xiaomi ma jakiś problem z oceną priorytetów.
  24. FromWP

    Redmi Note 6 Pro

    Po cichu, bez fajerwerków Xiaomi wprowadziło nowy model, Redmi Note 6 Pro. Aż dziwne że nikt na tym forum jeszcze o tym nie napisał (no może na stronie głównej). Może dlatego, że to w sumie taka trochę zmieniona, udziwniona notchem i podwójnym aparatem do selfi wersja Redmi Note 5. Wersja global, z B20 już dostępna w oficjalnej polskiej dystrybucji. https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-note-6-pro-64gb-black
  25. Na pewno z tego postu są dobre, bo wgrywałem https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=438104 czy te pogrubione z pierwszego postu to to samo, nie wiem, nie sprawdzałem, a nazwy plików są inne. Musisz zainstalować najnowszego GB, włączyć widoczność zegarka w MiFit, sparować Bip-a z GB, pobrany plik czcionek w eksploratorze plików otworzyć w GB i zainstalować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...