-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Rozumiem, że motywy które chcesz pobrać i zainstalować, a nie aplikacja. Tak, bo przynajmniej na razie większość motywów jest dla starszych wersji Miui, dla 10 dopiero robią.
-
Bo to nie działa z BT i nigdy nie działało. Tylko po kablu.
-
Zmień region, ale nie na Włochy, tylko jakiś kraj z poza UE w którym nie obowiązuje RODO. Najlepiej Szwajcaria. Motywy pojawią się na pewno, odblokowanie twarzą i wyższa głośność prawdopodobnie też. Co do maksymalnej głośności to w niektórych romach w naszym regionie ograniczyli maksymalną głośność, zapominając dodać opcję zmiany na wyższą (po zaakceptowaniu informacji, że jesteś świadomy zagrożenia). Tak było w RN5, czy w Mi8 nie wiem.
-
Możesz dowolną. Tylko przy modach trzeba się logować bezpośrednio przez konto Mi. Przez FB Googla i inne są problemy.
-
Wi-Fi może włączać wiele aplikacji, o ile mają nadane takie uprawnienia. Trzeba by sprawdzić w Panelu sterowania, Inne uprawnienia, Uprawnienia, Zarządzanie połączeniem Wi-Fi.
- 6 odpowiedzi
-
- wifi
- automatyczne
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na razie chyba Band 3 z NFC nie ma fw globalnego, tylko chińskie. Globalne samo się nie wgra bo go nie ma w MiFit.
-
To akurat oczywiste. Wystarczy zerknąć na dosyć wiarygodne oceny na dxomark mobile.
-
Tak, przed odinstalowaniem MiFita włączyć w nim widoczność Bip-a i nie odparowywać (żeby GB go bez problemów zobaczył). Po całej operacji i zainstalowaniu ponownie MiFita wyłączyć widoczność. Można nawet zostawić MiFita, tylko go po prostu zamknąć.
-
@Luis Wejdź w Panel sterowania, Zarządzanie aplikacjami, Poczta i tam w zakładce Ogranicz zużycie danych powinienno być odhaczone Dane mobilne.
-
Jak na nic nie reaguje i wyłączony, to szanse raczej zerowe. Nie ma jak z nim nawiązać kontaktu, bo Bip potrafi się komunikować ze światem tylko po BT.
-
To nie zależy od wersji MiFita, tylko od źródła informacji, czyli serwerów z których MiFit pobiera dane pogodowe. Nie mamy wpływu na to skąd i jak często to robi. Jak nie dostanie aktualnych danych, to po prostu nie wyświetla bieżącej temperatury.
-
Chyba tylko rozebranie telefonu, zwarcie tespointów i flash w EDL, jak chcesz samodzielnie. Ale nie wiem, czy to się uda.
-
Nie, tak po prostu przez kopiowanie nie można. Jak chcesz zamienić istniejące elementy na inne z drugiej tarczy, to musisz te nowe nazwać tak samo jak oryginały i przenieść do folderu tarczy (nadpisać stare). Jeżeli chcesz dodać jakieś nowe elementy, to robisz to w Bip_WF. Dodane elementy pojawiają się jako grafiki w folderze rozpakowanej tarczy. Jak chcesz zamienić ich wygląd na jakiś z innej tarczy, to musisz zamienić te pliki na nowe z zachowaniem oryginalnych nazw.
-
Np ustawienia, zainstalowane aplikacje, Mi Wideo i tam masz uprawnienia.
-
Możliwe że przy twoich poczynaniach zablokował się BL. Nie wiem czy to Ci pomoże http://en.miui.com/thread-551738-1-1.html Jakbyś wkleił pełny zrzut ekranu z Miflasha, to może jakiś ewentualny błąd można by było znaleźć.
-
Była taka możliwość w Miui 9, ale w 10 zniknęła (zablokowanie dostępu do ekran ustawień z ekranu blokady). Nie wiadomo czy to błąd, czy jakieś odgórne wytyczne, bo podobno tak też jest w "czystym Androidzie" od Googla. To nie blokowało możliwości wyłączenia telefonu. Jak zablokujesz dostęp do ustawień to i tak niczego nie można zmienić, poza wyłączeniem jakichś funkcji.
-
Jak nie możesz wgrać twrp i romu (.zip) Miuipolska, to używasz MiFlasha i romu fastboot właśnie z tej strony którą podałeś, a dokładnie dla Redmi 4x global dev http://bigota.d.miui.com/8.9.20/santoni_global_images_8.9.20_20180920.0000.00_7.1_global_19d2aceef2.tgz Tylko trzeba to .tgz rozpakować, najczęściej dwukrotnie. Link do pobrania najnowszego MiFlasha i instrukcję wgrywania po angielsku masz na stronie z romami. Lokalny poradnik tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/
-
Tak potrzebne są dwa programy. Jeden do rozpakowania i pakowania plików .bin (AmazfitBipTools), a drugi (Bip_WF_Editor) do edytowania plików .json tarcz. Linki do najnowszych wersji obydwu są na stronie autora programu Bip_WF_Editor tu: https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1489-bip-wf-editor-by-ilgruppotester/
-
Ty masz pobrać odpowiedni rom wgrywany w fastboot, nie minimaladb. To nie jest ci potrzebne. Czyli najlepiej global dev.
-
Żeby rozpakowanie i pakowanie plików .bin działało, trzeba najpierw podać ścieżkę dostępu do pliku programu watchface.exe. U Ciebie tej ścieżki nie ma. Kliknij "browse" i znajdź plik watchface.exe (jest w katalogu programu AmazfitBipTools).
-
Tych telefonów nie da się bezpośrednio porównać, bo jeden z Miui, drugi z niby czystym Androidem. Wyprodukowali jeszcze Redmi 6 pro, ale na razie tylko chińską wersję. Jak będzie globalna, to to będzie można porównywać z Redmi Note 5 (bo to dokładnie Mi A2 lite, ale z Miui). Jak nie przeszkadza Ci rozmiar, to brałbym Redmi Note 5. Mi A2 lite trochę mniejszy i poręczniejszy. Czy czysty Android lepszy od Miui? Trudno powiedzieć, a testy Mi A1 vs Mi 5x z Miui pokazują że wcale ten czysty Android nie radzi sobie z czymkolwiek lepiej. Dodatkowo od wczoraj masz jeszcze najnowszego Redmi Note 6 pro, który zastąpi Redmi Note 5 i na pewno będzie od niego dłużej wspierany.
-
Nie, nie jest możliwe. Jedynie zaklejenie czytnika, albo fizyczne odłączenie po rozebraniu telefonu. Na pewno dziadek wykonywał prawidłowo wszystkie instrukcje pojawiające się podczas dodawania odcisku?
-
Może właśnie dlatego cisza o tym modelu. Nie bardzo wiadomo po co i dla kogo to zrobili. Moim zdaniem po prostu brak rozeznania w oczekiwaniach. Dodali by NFC do Redmi Note 5 i tym może by potencjalnych "globalnych" odbiorców zainteresowali. PoCo ta brew i podwójne selfi zupełnie nie rozumiem. Ktoś decyzyjny w Xiaomi ma jakiś problem z oceną priorytetów.
-
Po cichu, bez fajerwerków Xiaomi wprowadziło nowy model, Redmi Note 6 Pro. Aż dziwne że nikt na tym forum jeszcze o tym nie napisał (no może na stronie głównej). Może dlatego, że to w sumie taka trochę zmieniona, udziwniona notchem i podwójnym aparatem do selfi wersja Redmi Note 5. Wersja global, z B20 już dostępna w oficjalnej polskiej dystrybucji. https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-note-6-pro-64gb-black
-
Na pewno z tego postu są dobre, bo wgrywałem https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=438104 czy te pogrubione z pierwszego postu to to samo, nie wiem, nie sprawdzałem, a nazwy plików są inne. Musisz zainstalować najnowszego GB, włączyć widoczność zegarka w MiFit, sparować Bip-a z GB, pobrany plik czcionek w eksploratorze plików otworzyć w GB i zainstalować.
