Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. W Bip wystarczyło wyłączenie i ponowne włączenie bt w telefonie.
  2. Niestety ta kamera bywa chimeryczna. Akurat na tej wersji softu i FW nie mam z nią takich problemów, ale zdarzały się takie na wcześniejszych wersjach. W mojej mam nieustający problem z odtwarzaniem nagrań zapisanych na SD, czy pamięci USB. Używam równolegle zewnętrznej kamery Yi i z softem Yhome i ta działa zdecydowanie stabilniej. Moim zdaniem to niezbyt udany model. Jakość obrazu ok, ale z resztą funkcji ciągle problemy.
  3. Przez Pc nie ma możliwości, ale z Mifitem zalogowanym do tego samego konta którego używałeś powinien się połączyć. Jak nie, to można go jeszcze rozładować do zera, to powinno go zresetować do fabrycznych.
  4. Mody nie mają oryginalnego podpisu bo tego się chyba nie da podrobić. Jakbyś się logował kontem Mi nie było by problemu.
  5. Jedyny to nie rozparowywać, nie resetować tel. i nie czyścić pamięci po wywaleniu oryginałua, a logowanie przynajmniej przez konto Mi powinno działać bez problemu. Czasami bywa problem z serwerami, nie zalogujesz się, a potrafi to trwać kilka dni.
  6. Można już kupić https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-Note-7-464GB-Blue-Niebieski-EU-LTE/2810 dostępny od ręki.
  7. To raczej wina aplikacji, albo jej współpracy z romem. Jeżeli nie masz poustawianych żadnych ograniczeń co do dostępu do danych i roamingu powinno działać. A jaką lokalizację masz ustawioną w telefonie, PL? Może zmiana lokalizacji na GB coś zmieni (niby nie ma związku, ale nie zaszkodzi sprawdzić).
  8. FromWP

    Mi 9 nadchodzi...

    Refleksy, rozmycia to też głównie jakość optyki, nie matrycy, czy sposobu stabilizacji. Lustro czy jego brak, nie ma tu żadnego znaczenia.
  9. FromWP

    Mi 9 nadchodzi...

    Ten tryb nocny ze złożenia kilku zdjęć w jedno, to trochę inna bajka niż łączenia danych z 4-rech pikseli i jednej ekspozycji. Przy nieruchomych obiektach i jak się łapy nie trzęsą może mieć sens.
  10. FromWP

    Mi 9 nadchodzi...

    Bzdura. Krótszy czas otwarcia migawki (chyba o to chodziło) przy braku OIS może być programowo wprowadzony, ale chyba jakieś inne tryby są dostępne i można z nich skorzystać? Nigdy nie słyszałeś o rozdzielczości optycznej danej optyki? Co Ci da w jakości obrazka większa ilość światła, jak ostrość, zdolność przenoszenia kontrastu jaśniejszej optyki będzie gorsza? Po co w to jeszcze głębię ostrości wrzucasz to zupełnie nie rozumiem. To o czym piszesz, to możliwość zrobienia nieporuszonego zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych, w tym rzeczywiście pomaga fizyczny OIS, użycie elektronicznego zawsze będzie się wiązało ze zmniejszeniem rozdzielczości obrazka (tak to po prostu działa).
  11. FromWP

    Mi 9 nadchodzi...

    Nie muszą, jaśniejsza optyka z reguły ma gorszą rozdzielczość (bywają wyjątki potwierdzające regułę). Brak OIS nic tu nie zmienia, można chyba wyłączyć, a testowe zdjęcia pokazujące max możliwości układu matryca-optyka powinno się robić ze statywu, bez stabilizacji, mechanicznej, czy elektronicznej.
  12. FromWP

    Mi 9 nadchodzi...

    Chyba błędne założenie, bo to tylko jeden z elementów mający wpływ na końcową jakość. Szumów powinno być mniej, reszta zależy od wielu innych czynników, między innymi od tego jak dobrze w danym egzemplarzu zrobiona jest optyka. Przy tak wyśrubowanych rozdzielczościach różnice mogą być bardzo duże.
  13. FromWP

    Mi 9 nadchodzi...

    Na pewno nie, to by było bez sensu. A różnice jakościowe w scalaniu 4 pikseli powinny być widoczne dopiero w gorszych warunkach oświetleniowych. W dobrych efekt będzie podobny do tego uzyskanego przez zwykły re-sampling w Photoshopie. Przy tak dużym upakowaniu pikseli na niewielkiej powierzchni jakość zależy głównie od fizycznych możliwości optyki. Z tego powodu te 48 Mpix (nawet w dużych matrycach FF przy 48 Mpix optyka nie zawsze daje radę) to bardziej marketing i dzielenie włosa na czworo.
  14. Raczej nie ma. Nie dawaj tego 8 letniemu dziecku, to nieodpowiedzialne. Chyba że chcesz żeby syn upodobnił się wyglądem do twojego avatara.
  15. Gadgetbridge potrzebuje jeszcze dodatkowej aplikacji Weather notification (trzeba poszukać bo w sklepie Play jej nie ma). Bez tego pogoda działa tylko na telefonach z LineageOS i Omnirom.
  16. To raczej za sprawą aplikacji (MiFit-a dla iOS) nie FW. Dla Androida niestety bez zmian.
  17. Tak, wystarczy że wgrasz plik fontów przez Gadgetbridge (najlepiej pogrubione janusza, do pobrania tu: https://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=29077 ) Fonty są niezależne od FW, czy Res i raz wgrane nie są zmieniane (nadpisywane) przy zmianach FW, res, czy resetu do ustawień fabrycznych zegarka.
  18. Można jeszcze na piechotę edytując HEX dowolnego .bin tarczy, co powoduje że wgrana do folderu z lokalnymi tarczami MiFita jest widoczna w lokalnych. Temat, instrukcja i "automat" do modyfikacji HEX tutaj: https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=128&fbclid=IwAR2BA_LtLULlnaXzQuoCmlq2LUS2IVpjLi9DUYHi98Zqs3Ccor6LwFz_CxQ Działa, sprawdzone.
  19. Jak nie wiesz po co wgrywają, to może po raz kolejny napiszę. Głównie dla wyświetlania ID dzwoniącego i nadawcy sms-ów z polskim menu w telefonie (czego androidowy oryginał MiFita nie potrafi). Po co kombinują z polskim FW to już inny temat. Dla tych kilku angielskich sformułowań w menu nie ma to rzeczywiście sensu. Czcionki z ogonkami (w szczególności pogrubioną wersję) po to żeby powiadomienia były czytelniejsze i po polsku. Różnica w czytelności jest zauważalna, a wgranie pogrubionej czcionki z naszymi znakami to operacja jednorazowa i trwała. Nie znika po wgraniu innego FW, czy nawet resecie zegarka do ustawień fabrycznych. Autor wie co jego mod zmienia na lepsze (inne), a w opisie zmian w wersji MiFita przytoczył to co zmienili Chińczycy. Te zmiany są również w modowanej wersji bo tego nie rusza. Dodatkowe zmiany to polski komendy głosowe podczas treningów, pogoda po polsku i wyświetlanie ID z polskim menu w telefonie.
  20. Zasilacz (nie ładowarka) powinien być w zestawie. Chyba 1A, ale 0,5A też powinno wystarczyć.
  21. Już się wyświetla. Naprawili błąd łączenia z serwerami. Przez tydzień nie można było zmienić tarczy przez MiFit-a.
  22. @damian_miro I co nie wstał? Możesz jeszcze spróbować wgrać inną wersję globala, np tą starszą betę: http://bigota.d.miui.com/8.4.19/ido_xhdpi_global_images_8.4.19_20180419.0000.00_5.1_global_090bd77a32.tgz może pomoże.
  23. To teraz nawet booloader-a sobie zablokowałeś. Ale bootloopa nie powinno być.
  24. To prawdopodobnie coś sprzętowego się uszkodziło, powinien działać (jak wgrałeś MiFlashem). Chyba nic więcej nie można z tym zrobić.
  25. Recovery powinno się uruchomić jak przytrzymasz trzy przyciski przy uruchamianiu tel. Ale przy bootloopie nie da się w nie wejść. Jeszcze raz MiFlashem tego globala i powinno działać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...