-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Łącze się w bólu. U mnie przy tego typu komunikacie wystarczy z reguły włączenie i wyłączenie BT w telefonie (w ostateczności restart telefonu). Może jeszcze raz odparowanie w MiFit, reset do fabrycznych Bipa i parowanie od nowa. Tylko bez odinstalowywania MiFita i wylogowywania z konta.
-
To by znaczyło że z Bip-em wszystko ok. Tu możesz poczytać o tym problemie (pojawia się i znika, na naszym forum też o tym było) http://en.miui.com/thread-603516-1-1.html Podobno można jeszcze ze zmianą VPN spróbować (np Thunder VPN) albo poczekać aż te serwery naprawią.
-
Czyli nie to że nie łączy się z Bip-em, tylko nie chce się zalogować na konto Mi MiFit? Jeżeli tak, to może to być problem z serwerami i trzeba poczekać. Już tak się czasami zdarzało.
-
Jak go widzi GB to nie jest uszkodzony. Odparuj go z GB, zresetuj Bip-a do ustawień fabrycznych i dalej to co napisałem w tym poście: https://miuipolska.pl/forum/topic/36409-amazyfit-bip-nielaczy-się-z-telefonem/?do=findComment&comment=463346
-
Chyba nie ma możliwości wyłączenia tego gestu. Jedynie inny launcher, bo to funkcja systemowego lauchera. Używam innego (MS launcher) i tym gestem wyłączam ekran, co jest dosyć wygodne.
-
No nie da się. W edytorze można tylko przemieszczać i układać gotowe "klocki". Te literki, cyferki inne ozdóbki to zwykła grafika rastrowa, tylko najczęściej w formacie .png pozwalającym na przezroczyste tło. Dowolny program graficzny potrafiący obrabiać (skalować w twoim przypadku) obrazki .png jest do tego potrzebny.
-
Masz najnowszą wersję MiFita i nie ma się co aktualizować. Są dwie nowsze wersje, ale to bety, nie dla wszystkich. Można sobie zainstalować ręcznie pobierając np z apkmirror.com
-
Musisz pogrzebać w ustawieniach Googla i opcjach rozpoznawania mowy. Nie zauważyło że zmieniłeś język, bo wyświetla że z tym językiem nie działa. Spróbuj jeszcze lokalizację na US ustawić, aczkolwiek u mnie działa bez tego (global dev 8.9.20). Koledze chodziło chyba o to że pomimo ustawienia regionu na US i tak odczytuje lokalizację na podstawie GPS.
-
Ok google w mapach działa. Poza, dopiero po zmianie języka na eng najlepiej US w systemie (nie tylko w wyszukiwaniu głosowym). Jak jeszcze zmienisz region na US to wszystkie opcje powinny działać. Raz udało mi się uruchomić z pl w systemie, ale po aktualizacji Googla zniknęło. Oficjalnie język polski nie jest obsługiwany, nieoficjalnie już jest. Może stąd problemy w Miui, które zbyt poważnie to traktuje.
-
Tu powinno wystarczyć wyłączenie i włączenie BT w telefonie. Ewentualnie jak nie pomoże restart telefonu. Co do etykiety to rzeczywiście to potrafi zadziałać (nie wiem jak i dlaczego). Miałem problem z naliczaniem podczas jazdy na rowerze, po dodaniu etykiety jest ok. Dodatkowo te etykiety są przypisywane do konta i zapamiętywane, niezależnie od wersji MiFita, oryginał, czy mod.
-
Ale zdajesz sobie sprawę z tego że chińska wersja może nie mieć LTE B20? Dodatkowo odblokowanie BL nieoficjalną metodą też w niektórych przypadkach może być powodem problemów. Takie oszczędzanie za wszelką cenę nie zawsze się opłaca.
-
To się przydaje w telefonach które nie mają odblokowania odciskiem, czy gębą.
-
Ta funkcja niestety dosyć często się zawiesza. Tu na szczęście wystarczy włączenie i wyłączenie BT i powinno działać.
-
Tu chodzi o odblokowanie telefonu bez podawania hasła blokady, czy odcisku palca, jak telefon jest w pobliżu opaski, a nie wybudzenie telefonu po wybudzeniu opaski. Są trzy opcje odległości, 1.opaska prawie dotyka telefonu, 2. jest w odległości zasięgu ramion i 3. daleko czyli w zasięgu BT. To co masz ustawione na niebiesko dotyczy etui z klapką, nie opasaki.
-
@maxio69 Zwykły restart telefonu powinien pomóc. Czasami przy problemach z powiadomieniami, synchronizacją i odblokowaniem opaską, wystarcza wyłączenie i ponowne włączenie BT w telefonie.
-
W takim razie jakaś niekompatybilność tych słuchawek z Miui. Czy to błąd Miui, czy softu słuchawki trudno stwierdzić, ale bardziej prawdopodobne że słuchawki, bo nie sygnalizują połączenia BT, a BT połączone. Używam słuchawek BT Sony i zestawów samochodowych (kilku różnych, ale nie Jabry) i nie ma z tym problemu.
-
Potwierdzenie odbioru nie pozbawia Cię prawa do negocjacji ze sprzedającym i egzekwowania twoich praw. Jest jeszcze jakieś ubezpieczenie przy zakupie telefonów. Spór możesz otworzyć, a Ali z reguły staje po stronie kupującego. Co najwyżej stracisz trochę czasu. Telefon w wersji globalnej, to nie to samo co telefon wersji china z romem global. Rom global można wgrać na telefon w wersji china, ale oficjalnie dopiero po odblokowaniu bootloadera. Sprzedawcy kombinują i wgrywają oficjalne romy global (lub ich przeróbki) nieoficjalnymi metodami, a to powoduje problemy.
-
Tak. Podpisu oryginału chyba nie da się podrobić, dlatego z modami są problemy z logowaniem za pomocą kont innych firm i zmianą opcji "odblokowania w pobliżu".
-
@Mlody9993 Może zdradź co to za słuchawka, bo u mnie wszystko co ma mrugać, mruga. Dodatkowo w Miui pojawia się na pasku stanu ikona stanu naładowania urządzenia BT, nie zawsze widoczna w innych Androidach.
-
Jak się nie zna, to lepiej na Ali nie kupować. Huawei to chyba nie jest (a może jest?) Możliwe że sprzedali Ci chińską wersję z jakimś fake romem, może odnowiony, albo po prostu uszkodzony.
-
@Orjon Teraz jest ok, nie zamyka skryptu.
-
Rzeczywiście tak się dzieje. Przejrzałem skrypt kolegi i błędu nie znalazłem. Wpisanie ręcznie komendy "adb shell pm uninstall -k --user 0 com.android.browser" działa i wywala przeglądarkę. Może kolega @Orjon odkryje o co chodzi.
-
A gdzie .bin tej tarczy? Z obrazka to dosyć trudno. To ja wrzucę moje dwie, czytelną cyfrową (ale z dużą ilością informacji i AQI jak dostępne) i tęczową analogową (ta zapożyczona z dodanymi elementami). Tradycyjnie jak rozłączone BT to pojawiają się czerwony obszar, lub elementy tarczy. @black.bin simply2.bin
-
Ja tak mam prawie od roku, podpięty na stałe Dashcama Mija, a czasami dodatkowo telefon i nic złego się nie dzieje. Podobno w niektórych samochodach podpięcie czegokolwiek może powodować wzrost szumów, albo inne zakłócenia. U siebie niczego takiego nie zauważyłem.
-
Próbować w recovery, może chińskie MiPcSuite by pomogło we wgraniu romu od nowa. Albo MiFlash, testpoint i w EDL. Fastboot z zablokowanym bl bezużyteczny.
