Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. To Tajwan jest tu https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QJOTWXM/merlin_tw_global_images_V12.0.2.0.QJOTWXM_20201226.0000.00_10.0_global_45be7f5765.tgz Raczej wątpię, MiUnlockiem. Tak masz toturial na tym forum, formatowanie telefonu.
  2. Jak masz taki problem z obsługą telefonu jak z napisaniem posta w odpowiednim dziale to tak zrób. Ale w każdym innym też to trzeba będzie ustawić. Ustawienia, Karty SIM i sieci komórkowe i tam masz która karta ma być domyślna dla połączeń, a która dla danych.
  3. Problemem jest to że Multimedia blokuje możliwość własnej konfiguracji routera i rozdzielenie pasm tak żeby miały różne SSID. W telefonie nie ma wyboru, łączy się przypadkowo, z reguły z silniejszą częstotliwością. 2,4GHz ma większy zasięg to z tą będzie się łączył. Jedynym rozwiązaniem może być dodatkowy router Wi-Fi z możliwością rozdzielenia pasm.
  4. https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QJOIDXM/merlin_id_global_images_V12.0.4.0.QJOIDXM_20201224.0000.00_10.0_global_a80ade4a1e.tgz fastboot Indonezja, Miflashem.
  5. FromWP

    Aplikacje w tle

    Panel sterowania, Przyspieszenie prędkości, gwiazdka na górze po prawej (ustawienia) zablokowane aplikacje i tam zablokowane=kłódka której u Ciebie nie ma.
  6. Wpisz w pasku wyszukiwania w Ustawieniach "Czas na działanie" i ustaw na wartość domyślną. Masz ustawione 2 minuty to tyle się wyświetla.
  7. To musisz sobie Samsunga, iPhona, Sony zakupić. Żaden Xiaomi tego nie obsługuje. Zaoszczędzili i nie dali możliwości przesyłania obrazu po USB-C. Obsługują z dodatkowym softem (DisplayLink Presenter) i jakąś stacją dokowania do PC z obsługą DisplayPort. Zwykły kabel czy przejściówka USB-C HDMI nie zadziała.
  8. W ustawieniach lampy w MiHome powinien być Domyślny stan. Tam ustawiasz czy ma po włączeniu fizycznym przełącznikiem zapamiętać poprzedni stan, czy zawsze włączać się w jednym ustalonym (domyślnym) stanie.
  9. Może działa tylko z chińskimi wersjami wag.
  10. Jak widać na razie opcja nie dorobiona. Chyba niedawno to dodali.
  11. Pisz do Xiaomi. To że ty byś chciał nic nie zmieni. Ta apka przynajmniej na razie wag Xiaomi nie obsługuje. Możliwe że do MiHome można dodać.
  12. Jak zgubiony to dodatkowo trzeba go z poziomu chmury Mi zablokować i ustawić informację która ma się wyświetlić na ekranie. Może pomóc w odnalezieniu.
  13. Trzeba czytać poradniki. Fastboot to z reguły rozszerzenie .tgz które rozpakowuje się dwukrotnie (po pierwszym dostajesz .tar). Wskazujesz cały rozpakowany folder z romem.
  14. Miflash i rom fastboot, jedyne rozsądne rozwiązanie. Na czym poległeś? Rom tu https://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.RJSMIXM/gauguin_global_images_V12.0.2.0.RJSMIXM_20210130.0000.00_11.0_global_ed94f44278.tgz a tu wszystkie wersje Miflash https://www.xiaomiflash.com/
  15. Mają, podobno nawet ultradźwiękowy a nie optyczny. W założeniu miało to działać lepiej. Jedyne ustawienie zablokowania gestów w kieszeni to Tryb kieszonkowy. Wyszukaj w ustawieniach.
  16. Nie wykrywa, bo to działa tylko z chińskimi. Wyglądają tak samo, ale FW inne.
  17. Nie można aktywować czegoś czego nie ma. Musisz zainstalować jakiś program do tego np Cube ACR.
  18. Zrób według poradnika. Zmiana czasu nie powinna spowodować problemów. A nowe fw po zmianie regionu na Chiny samo powinno się pobrać. U mnie nowe FW znalazło od razu, a z twojego oznaczenia wynika że masz właśnie mgl03.
  19. To by znaczyło że chodzi o coś innego. Z mgl03 lokalne automatyzacje też źle działały, nie tylko cloud, pomimo dobrych stref czasowych CET. Miałem taki problem i zacytowane rozwiązanie pomógło. Dawno zrobiłeś te utomatyzacje? Zdarzało mi sie że czasowo zaczynały prawidłowo działać dopiero po kilkunastu godzinach, nawet lokalne po LAN.
  20. A jaką masz bramkę, jak mgl03 to prawdopodobnie źle się zarejestrowała czasowo i jest przesunięcie 8h.
  21. Zostanie na wersji która teraz masz. Reset do fabrycznych nie cofa aktualizacji romu.
  22. Trzeba instalację uruchomić przez recovery (twrp). Aktualizator tez tak robi, ale z jakiegoś powodu nie potrafi przejść do twrp.
  23. Tak, krajowy zawsze włączony. Pojawia się R bo telefon z tego korzysta i łączy się z innym operatorem. Jak wyłączysz a nie ma zasięgu sieci twojego operatora to masz problem. Normalne i logiczne.
  24. Nie pobierałeś, tylko instalowałeś. Tu też instalujesz przez wskazanie pobranego romu "wybierz paczkę aktualizacji" w aktualizacjach. W trybie recovery nawet nie ma opcji aktualizacji z pliku. Nic w stockowym recovery nie zainstalujesz. Masz pobrać nazwaną recovery! Tą https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QGGEUXM/miui_BEGONIAEEAGlobal_V12.0.4.0.QGGEUXM_4f006054f8_10.0.zip
×
×
  • Dodaj nową pozycję...