Jump to content

vatazhka

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About vatazhka

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja nie doświadczyłem problemów z baterią. Problem z powiadomieniami jest najpewniej spowodowany zabijaniem aplikacji po stronie telefonu - jeżeli to ogarniesz, to będzie OK. Co do GPS - zdarzają się aktualizacje, które psują GPS do tego stopnia, że ślad jazdy rowerem wygląda jak zygzak, ale na ogół jest bardzo dobrze. Niestety, nie miałem okazji wypróbować GPS w ostatnich miesiącach, bo rower czeka na lepszą pogodę.
 2. Niedawno pojawił się Aqara Hub M2 ZHWG12LM i ma on obsługę BLE, ale czy zadziała z tymi akurat urządzeniami? Może być z tym problem, bo jeżeli dobrze odczytuję trend, to ekosystemy Mijia i Aqara zaczynają się rozjeżdżać na dobre. Co do obsługi Tuya, to raczej nie ma szans. Trzeba oba rozwiązania połączyć trzecim...
 3. Tak, u mnie w Roborocku S5 tak się dzieje, gdy ktoś przesunie/obróci bazę odkurzacza albo sam odkurzacz podczas "odpoczynku". Nie wykrywa on zmiany punktu odniesienia, jakim jest jego baza i próbuje jechać według zapamiętanej mapy.
 4. Wydaje się, że po aktualizacji firmware'u bramki (wymuszonej przez zmianę regionu) ograniczenia czasowe zaczęły poprawnie działać. Dziękuję za pomoc! Przy okazji przybył mi kolejny powód do hejtowania Xiaomi.
 5. Wykonałem na razie taniec z przeniesieniem bramki do Chin, aktualizacją firmware i powrotem do Polski. Na szczęście ustawienia bramki zostały zapamiętane i nie muszę skakać po drabinie, żeby ponownie parować wszystkie czujniki. Jedynie pozmieniały się im nazwy i teraz muszę zgadywać, który jest który. Będę obserwował, czy reguły działają w zadanych godzinach i dam znać. Edit: Okazało się, że należy ponownie zapisać wszelkie reguły odwołujące się do czasu.
 6. Czyli mam jechać wg poradnika, tylko skoro teraz mamy czas CET, czyli UTC+1 (dopiero w ostatnią niedzielę marca przechodzimy na CEST, czyli UTC+2), to mam odpowiednio go skorygować? Ewentualnie przenieść bramkę do chińskiego regionu, tam zaciągnie ona nowy firmware, przenieść z powrotem do europejskiego i zacznie to dobrze działać? Jak wymusić aktualizację oprogramowania, wykona się ona automatycznie? Dobrze zrozumiałem?
 7. Rozumiem, że rozważasz zaproponowanie tej procedury https://smartme.pl/problem-z-harmonogramem-dzialania-w-automatyzacjach-xiaomi-poradnik/ ? Moja bramka ma oznaczenie ZNDMWG02LM na spodzie (wersja firmware to v1.4.6_0043), więc nie mam pewności, czy zachowuje się od tym względem jak jej chiński odpowiednik. Od strony aplikacji wszystko wygląda poprawnie, strefa czasowa na wszystkich urządzeniach (w tym na bramce) jest wszędzie ta sama. Nie mam problemu z automatyzacjami typu cloud np. włącz/wyłącz/zmień tryb pracy urządzenia o zadanej godzinie.
 8. Zrobiłem automatyzacje najprostsze z możliwych: "wykryto ruch - włącz urządzenie" oraz "nie wykryto ruchu przez 10 minut - wyłącz urządzenie" i w obu regułach ustawiłem czas obowiązywania między 8:00 a 20:00. We wszystkich urządzeniach mam ustawioną te samą strefę czasową, region chmury to Polska (same automatyzacje są lokalne). Niemniej jednak reguły działają cały czas. Czy ktoś podpowie mi, o co chodzi?
 9. Mi Smart Plug ZigBee pokazuje bieżące, dzienne i miesięczne zużycie prądu.
 10. UPC Wi-Free wymaga wsparcia protokołu IEEE 802.1x, który z reguły nie jest implementowany w urządzeniach IoT.
 11. Część Chin zaznaczona na żółto ma systemy CO finansowane przez rząd, a poza tym obszarem też zdarzają się lokalne instalacje (np. dla konkretnego osiedla). Pierwotnym rynkiem są Chiny, nie cała Azja, więc w sumie można byłoby oczekiwać, że takie urządzenia mogłyby się pojawić w ofercie. To oczywiście tylko gdybanie, bo decyzję i tak podejmuje Xiaomi. Ja z tego powodu i niestabilności chmury rozważam przejście na lokalne sterowanie. Gdyby udało mi się jeszcze zintegrować wbudowany sterownik klimatyzatora, to byłbym w 100% zadowolony.
 12. Tutaj mamy do czynienia z wieloma zmiennymi - część urządzeń będzie działać na europejskich serwerach, część tylko na chińskich (i ewentualnie w innych regionach poza EU), część na obu. Niby da się przepiąć na serwery EU za pomocą modowanej appki, ale tylko na Androidzie i często ze stratą funkcjonalności. Można też korzystać z chińskich serwerów i pogodzić się z niestabilnym dostępem do chmury (brak możliwości połączenia się, niewykonywanie się niektórych automatyzacji, problemy z ustawieniami czasu i okazjonalnymi komunikatami po chińsku). W dodatku sytuacja się płynnie zmienia, bo Xiaomi
 13. Dzięki, działa. Trochę to nieintuicyjne, urządzenia BLE podpięte do bramki nie wymagają jej udostępniania... Ale w sumie, to inna topologia połączeń niż ZigBee.
 14. Chciałbym udostępnić możliwość sterowania gniazdkiem innemu kontu Xiaomi i... Okazuje się, że jako jedyne z moich urządzeń nie może być udostępnione, po prostu brak jest takiej opcji w pluginie aplikacji. Wszystkie inne urządzenia, nawet termo-/higrometry podłączone przez BLE do tej samej bramki posiadają tę opcję. Czy coś robię nie tak, czy jest to przeoczenie Xiaomi?
 15. W jaki sposób sprawdzać - czy informacja podana w aplikacji będzie miarodajna? Posiadam bramkę ZNDMWG02LM podłączoną z całą resztą sprzętu do europejskich serwerów i widzę w ustawieniach, że wspierane będą poniższe urządzenia ZigBee (oraz - jak rozumiem, niektóre urządzenia BLE wspierane w regionie). Kilka osób przekonywało mnie, że z tą bramką będą działać np. czujniki Aqara, ale w aplikacji jednoznacznie pokazane jest, że moja bramka ich nie wspiera - próba dodania takiego urządzenia pokazuje, że bramka go nie wspiera.
×
×
 • Create New...