rafmik

Użytkownicy
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

About rafmik

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Coś ostatnio co raz słabiej z łatkami bezpieczeństwa w Xiaomi. Ostatnimi czasy zwykle był miesiąc poślizgu, teraz dobija już do 3 miesięcy
 2. Czy wie ktoś na kiedy planowane są jakieś aktualizacje oprogramowania w Redmi Note 7? Mamy połowę lutego, a łatki bezpieczeństwa są z listopada 2019 A w lutowych łatkach Google przecież łatał mega dziurę w obsłudze bluetooth.
 3. Hej Mam Redmi Note 7 w Globalem 11.0.4.0. Od kilku dni pojawił się problem z brakiem dźwięku powiadomień z Messengera Lite (na obu skonowanych aplikacjach). Powiadomienia się pokazuję, natomiast niema dźwięku, mimo że są włączone. W innych aplikacjach ten problem nie występuje. Ktoś wie jak ten problem ugryźć? Aplikacje przeinstalowałem i cały czas to samo :/
 4. Hej Mam RN7 z najnowszym Globalem. Pojawił się u mnie problem z samoczynnie zmieniającymi się uprawnieniami dla powiadomień do jednej aplikacji (i tylko jednej, reszta działa ok). Jest to apka Edison Mail (obsługa skrzynek pocztowych po IMAP). Mam ustawione powiadomienia na: - pokaż powiadomienia - powiadomienia ekranu blokady - dźwięk - wibracje - dioda powiadomień i tak chcę, żeby było. Natomiast uprawnia samoczynnie się zmieniają i zostaje tylko samo - pokaż powiadomienia - dioda powiadomień Cała reszta zostaje wyłączona. Dzieje się to co kilka godzin - włączam powiadomienia jak chce, działa to kilka godzin i przestaje - zerkam do ustawień powiadomień i są one wyłączone. Co zrobić, żeby to działało? Dodam, że apka jest zablokowana "kłódką".
 5. Hej Sprzedaję właśnie swój telefon. Na pokładzie Android 9.0 (Huawei P Smart 2019). Czy telefony z Androidem 9.0 są domyślnie szyfrowane? W sensie, czy przy sprzedaży urządzenia wystarczy reset do ustawień fabrycznych by bezpiecznie usunąć swoje dane? Tak na moja logikę, jeśli dane są szyfrowane, a reset do ustawień fabrycznych czyści m.in. klucz szyfrujący to dane są "bezpieczne" - nawet jeśli są w pamięci, to są zaszyfrowane. Jeśli mógł by mnie ktoś upewnić w moim przekonaniu, bo jutro muszę wysłać telefon kupującemu. A nie chcę żeby dane z apek bankowych, zdjęcia latały później po sieci
 6. A z szybkością (i czasem wsparcia) który rom jest lepszy? Global, Czy miuipolska? Po instalacji romu nie oficjalnego coś tracę? typu problem z apkami od banków (z tego co wiem sporo aplikacji bankowych po root nie działa), nfc, wsparciem dla DRM itp? Jak bym zmieniał globala na miuipolska to telefon mam wyczyszczony do ustawień fabrycznych, czy wszystkie zainstalowane apki itd zostają?
 7. A da się to jakoś na Globalu ogarnąć? W ustawieniach powiadamiania mam zaznaczone "wyświetl ikony dla powiadomień przychodzących" i nic to nie daje. W recenzjach przed zakupem które czytałem i oglądałem na YT było info, że te błędy zostały już ogarnięte :/ Jest to mega nie wygodne rozwiązanie z brakiem powiadomień na górnym pasku. Nie wiem czy nawet nie dyskwalifikujące telefon :/ Instalacja Xiaomi.EU co mi po za tym daje? Zawsze korzystałem z Globala i było ok.
 8. Dzisiaj własnie kupiłem Redmi Note 7 4/64GB. Aktualnie ogarniam aplikacje itd. Teleofn jest na Globalu, świeżo po aktualiazcji, apki systemowe też są po aktualizacjach. Niestety mam problem z powiadomieniami na pasku na górze - migają one, czasami są, czasami ich nie ma... wie ktoś jak to ogarnąć? Z rożnych recenzji jakie znalazłem prze zakupem wynikało, że był z tym problem, ale przy pomocy aktualizacji został ogarnięty. A u mnie jest właśnie ten problem. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?
 9. rafmik

  Szkło hartowane

  Nie zależy mi na pokryciu całego ekranu, może być luz (nawet lepiej po etui nie będzie podnosić szkła). A jak z czytnikiem linii papilarnych po naklejeniu szkła? Działa normalnie?
 10. rafmik

  Szkło hartowane

  Planuje w najbliższym czasie zakup Mi 9. Jakie szkło wybrać, żeby nie było problemów z czytnikiem linii papilarnych? Zależy mi na szkle bez ramek (zawsze mamy obudowy lekko wystające i zachodzące na ekran). "Od zawsze stosuje najtańsze szkła H9 z Ali lu Allegro i zwykle są dla mnie całkowicie wystarczające. Co proponujecie kupić? Zastanawiam się nad testem jakieś "nano folii", też je widzę po kilka pln na Ali.
 11. A jaka to folia? Czujnik linii papilarnych działa ok?
 12. Wszyscy tak z Was mają? Bo to w takim razie spory minus tego telefonu
 13. I jak sytuacje po ponownym zrobieniu odcisków?
 14. Również mam problem z połączeniem z opaską. Co jakiś czas ją rozłącza, pojawia się komunikat "błąd Bluetooth". Wyłączam/włączam BT, opaska się synchronizuje i jakiś czas działa (różnie, czasami kilkanaście minut, a czasami pół dnia). Telefon to Huawei P Smart 2019 (bardzo słaby, nie polecam) - apka Mi Fit jest "zablokowana kłódką", ma ręczne zarządzanie baterią (prawo do autostartu, uruchamianie pośrednie, działanie w tle jest włączone).
 15. Hej Czy w Mi Band 3 da się ustawić budzik tak samo jak w Mi Band 4? W sensie, że definiujemy dni, godziny w aplikacji Mi FIt, a później można już włączyć/wyłączyć budzik w menu samej opaski? Szukam budzika na rękę, żeby mnie bez hałasu budził - mam od kilku dni Mi Banda 4, ale nie chciałbym tego samego "zegarka" używanego na co dzień ubierać też do łózka. Chciałbym mieć osobne urządzenie tylko do budzenia. A że "3" teraz pewnie będzie sporo tańsza to był by dobry typ.