-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Bezpieczeństwo Miui Polska vs Global
FromWP odpowiedział(a) na elPoochini pytanie w HyperOS - korzystanie
Ty tak na serio? To po co te wszystkie wątki o odblokowywaniu BL i jakim cudem na tych odblokowanych bl w globalach działają płatności zbliżeniowe, sklep jest certyfikowany i przechodzi Safety Net test. Co do Mi8 to chyba tylko chińskie wersje z wymuszonym wgraniem globala, ale to wyjątkowy przypadek. Fabrycznie wersje globalne Mi8 i wszystkie inne mają zablokowane BL. -
Bezpieczeństwo Miui Polska vs Global
FromWP odpowiedział(a) na elPoochini pytanie w HyperOS - korzystanie
Chyba że masz odblokowany BL, wtedy nawet na globalu wgrasz twrp i z niego skorzystasz. -
Pogratulować twardości, nie jeden będzie zazdrościł.
-
Teraz to nie takie proste. Facebook przynajmniej w romach global dostał 3 własne aplikacje "usprawniające" działanie i potrafi się aktualizować niezależnie od ustawień sklepu. Facebook App Instaler, Facebook App Manager i Facebook Serwices. Trzeba je ewentualnie wyłączyć z poziomu zainstalowanych aplikacji, albo odinstalować. Tylko jaki to będzie miało wpływ na działanie apek Facebooka to nie wiem, bo nie używam w telefonie i mam je u siebie wyłączone.
-
Nie łączy się z MiFit, a jest w nim widoczny? Jezeli rak, to: 1. Rozłącz zegarek w MiFit. 2. W ustawieniach BT telefonu wymaż połączenie z zegarkiem "Rozłącz parę". 3. Zrestartuj telefon. 4. Po restarcie telefonu zacznij parowanie w MiFit od nowa.
-
A sam zegarek pokazuje ci w pogodzie prognozy na 5 dni? Jeżeli nie, a wszystko masz dobrze w MiFit poustawiane, to najprawdopodobniej coś się zawiesiło. Reset do ustawień fabrycznych zegarka powinien pomóc. Czasami się zdarza, że aktualnej temperatury nie pokazuje (przy chwilowych problemach z serwerami).
-
Loguj się kontem Mi i kliknij w utwórz konto teraz. Powinien pojawić się monit o zaakceptowanie warunków użytkowania, zaakceptuj i twoje "nieistniejące" konto powinno się pojawić.
-
A próbowałeś czyszczenia danych aplikacji, albo jakiejś innej wersji np bety z apkmirror? https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/gboard/gboard-7-5-10-210550673-release/
-
MIUI a internet mobilny - jak skutecznie wyłączyć
FromWP odpowiedział(a) na Axles pytanie w HyperOS - korzystanie
Może zamiast wyłączania, opcja danych mobilnych w roamingu za 1$ dziennie od Xiaomi, bez dodatkowej karty sim was zainteresuje. Można płacić PayPalem, lub kartą. Apka Mi Roaming https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-roaming/mi-roaming-4-3-2-release/ i temat z opisem jak to działa: http://en.miui.com/thread-1699594-1-1.html -
Da się np programik A2DP Volume (ze sklepu Play, lub z F-Droid). Potrafi zapisywać pozycję automatycznie po rozłączeniu z dowolnym urządzeniem BT. Jest w nim widget który uruchamia od razu mapy Googla z zapisaną lokalizacją. Zainstalowałem w sumie dla automatycznej zmiany domyślnej głośności po połączeniu z różnymi urządzeniami BT. Ta lokalizacja to miły dodatek i działa bezbłędnie (u mnie głównie z zestawem głośnomówiącym).
-
Jest już wyższa beta "S-Poco" launchera jako apk na apkmirror https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-2-6-0-3-release/poco-launcher-2-6-0-3-android-apk-download/ Prawie wszystko działa i instaluje się obok systemowego. Oczywiście musieli coś zepsuć i przynajmniej mi brakuje np ekranowego widgetu wyłączania ekranu. Całość to nadal raczej tylko ciekawostka, bo jest cała masa lepszych launcherów.
-
To przed tą operacją zrób backup w twrp, potem odtworzysz dane.
-
Jak ci się uda wejść w zainstalowane aplikacje, panel sterowania i kliknąć w odinstaluj aktualizacje to tak. Reset do fabrycznych też powinien przywrócić poprzednią wersję panelu.
-
Tu masz nowszego moda w którym jest opcja synchronizacji z Google fit https://yadi.sk/d/tCr89RhB3aZC7J a tu info od autora: https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=462382
-
Niestety nie masz racji i powielasz jakieś bajki. Katalogowo podają, że akumulator Bip-a ma pojemność 190 mAh. Przy prądzie 500mA czas pełnego naładowania byłby na poziomie kilku,nastu minut, a Bip rozgrzał by się do czerwoności. Dodatkowo nie ma znaczenia czy ładowarka ma QC, czy nie i tak to nie zadziała. Realny zmierzony (miernikiem usb) prąd ładowania Bip-a to kilka, kilkanaście mA (niestety dla miernika którym dysponuje to poziom błędu pomiarowego) i jest taki sam, niezależnie do jakiej ładowarki, czy portu usb jest podłączony. W praktyce do czego byś nie podłączył czas ładowania będzie taki sam! Może jedynie zależeć od temperatury zegarka (otoczenia).
-
Na nic nie trzeba uważać. Bip sam dobiera sobie prąd ładowania. Jaki maksymalny prąd daje ładowarka nie ma tu znaczenia. Czasami problemem może być, że przerwie ładowanie przed końcem, bo prąd ładowania będzie dla ładowarki na granicy błędu. Z tego względu ładowanie przez usb z kompa jest najpewniejsze, bo nie przerwie ładowania.
-
To zapomnij o VoLTE, albo zmień sieć. Play dopiero się zastanawia nad VoLTE. W Play tylko na "srajfonach", ale podobno zdarzało się że przypadkiem zadziałało na telefonie z Androidem i o dziwo były to telefony Xiaomi!
-
Przecież jest zerowe, jak wyłączysz opóźnienie.
- 239 odpowiedzi
-
Chyba obecnie bardziej się przyda użytkownikom Bip-a. Tak N&F ma opcję powtarzania powiadomień, ale opanowanie tego programu to wyzwanie, bo jego działanie jest nieprzewidywalne. GB działający razem z MiFit też wibruje wielokrotnie, ale to raczej z powodu błędu.
- 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Inne z Oreo? Problem jest chyba z BT w Oreo.
-
Nie ma polskiego fw. Nie powinien zainstalować angielskiego, ale głowy nie dam (sobie obciąć). Ja mam oryginalne fw i nie widzę potrzeby zmieniania na fw pl. Wystarczają mi polskie fonty w powiadomieniach i pogodzie, tak jest prościej.
-
Żadna. Można kupić 2 zł taniej od Proline, z Polski, też CE tu: https://www.aze.com.pl/pl/p/Opaska-Mi-Band-3-Xiaomi/1771 Ja nigdy nie miałem z tym sklepem problemów, ale nie wszyscy go lubią.
-
Niestety nie. Bipa nie spolszczyli i chyba tego nie zrobią.
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Nie masz tych kropek bo one powinny być na wcześniejszem ekranie. U ciebie aktualizacja już się zaczęła. Chyba nawet pobrało aktualizację.
