Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Czyli BL nadal był odblokowany pomimo tego ze go zblokowałeś? Czy wgrywałeś w EDL, a jak tak, to w jaki sposób go w ten tryb wprowadziłeś?
  2. Bricka masz jak wgrywasz oficjalny rom global na telefon china. Jak chcesz wgrać Miui Pl to blokowanie BL nie ma sensu, a po takiej operacji na każdym custom romie mogą być problemy. Jak chcesz wgrać ponownie oficjalnego globala i zablokować BL, to problemów nie powinno być. O ile wersja wgrywanego romu nie będzie starsza od twojej, bo istnieje dodatkowe zabezpieczenie które też potrafi uwalić telefon (wymysł Googla, którego Xiaomi trochę za bardzo przestrzega).
  3. Niestety niewiedza kosztuje, a Xiaomi ostatnio testuje psychiczną odporność użytkowników.
  4. Na zablokowany tylko oficjalny china, a oficjalny global na twoim jest wykrywany jako nieodpowiedni dla twojego telefonu, bo telefon na rynek chiński. Sam raczej nic nie zrobisz, gdzie oddać, już masz.
  5. Czy na twoim będzie działać, nie wiem, ale tu masz do pobrania https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-browse/mi-browse-10-1-1-release/ mogę też polecić Via browser, moim zdaniem lepsza.
  6. Na przykład: Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, Muzyka i wyłącz całkiem powiadomienia (jak nie używasz) albo tylko na ekranie blokady. Dodatkowo niektóre motywy mają domyślnie odtwarzacz na ekranie blokady, w domyślnym motywie tego nie ma.
  7. W jakim sensie? Chińska wersja i na ustawionym regionie Mainland China będzie działać.
  8. Znajdziesz w instrukcji obsługi słuchawek, podałeś tylko, że Sony. Czasami trzeba też zresetować połączenie BT w słuchawkach, bo np potrafią zapamiętać tylko dwa urządzenia i następnego bez tego nie podłączysz.
  9. Powinieneś to mieć w Ustawienia, Dźwięki i wibracje, Cisza, nie przeszkadzać, Zaplanuj czas włączenia. Tam możesz dodawać reguły, które nazywają się "minutnik". Od wczoraj jest już nowsze wydanie tego romu, ale te ustawienia w twoim też powinny być.
  10. No to może na razie w twoim nie można (brwi za małe?) albo "dla ułatwienia" w innym miejscu dali.
  11. @GGancar Ustawienia, pasek powiadomień i statusu, wskaźnik baterii, procentowy, tam to powinno być. I wyłącz to "Odbieraj propozycje" w twoim zrzucie, chyba że lubisz reklamy.
  12. Nie powinien. Są nawet uchwyty magnetyczne z funkcją ładowania bezprzewodowego, np taki: https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Nillkin-Ladowarka-samochodowa-indukcyjna-QI-na-kratke/1304
  13. Może jakby założył na nogę, to liczyła by prawidłowo (chyba też nie bo inne algorytmy do tego były by potrzebne). Wiadomo że w każdym tego typu urządzeniu (noszonym na ręku) są jakieś algorytmy przeliczające ruchy ręki na kroki. To się może bardzo różnić, bo co człowiek to trochę inny sposób chodzenia, poruszania rękami w trakcie itd. Nie oczekiwałbym tutaj dokładnego pomiaru kroków, bardziej ogólnej aktywności. Jak ma dokładnie liczyć kroki, to buty z czujnikiem trzeba sobie kupić, mogą być od Xiaomi.
  14. Podłącz telefon w fastboot i sprawdź czy i jak jest widziany przez system w menedżerze urządzeń. Tam będziesz miał też info o sterowniku. Jak zainstalować prawidłowy, trzeba by poszukać. Np instalacja najnowszego MiFlasha powinna zainstalować z automatu prawidłowy sterownik.
  15. Może się sterownik fastboota w komputerze podmienił na inny. Na to czy MiUnlock wykrywa, telefon,w fastboot to tym bardziej nie ma znaczenia.
  16. @kmp @schreder To chyba jakiś dziwny błąd dany tylko niektórym, a nie ma w systemie możliwości wyłączenia. Podobno można to wyłączyć zewnętrzna aplikacją ze sklepu No Signal Alert, ale nie zawsze bez negatywnych konsekwencji. Link do tematu na en.miui http://en.miui.com/thread-799610-1-1.html
  17. @kermirz Zaznaczenie, lub nie odblokowania oem nie ma znaczenia, bo ta funkcja przy blokowaniu bl przez Xiaomi i tak nie działa. Tu działa MiUnlock który tego nie używa.
  18. Network Cell Info Lite, powinien pokazywać pasma bez roota (od Androida 7 wzwyż).
  19. Fastboot da się uruchomić, tylko przy zablokowanym BL nic nie wgrasz. EDL testpointami prawdopodobnie też i nawet powinno się udać wgrać oficjalny rom fastboot. MiPcSuite (chińskie) i to xiaomitool korzystają chyba z recovery i można tym próbować, ale nie MiFlash.
  20. A jaki rom ma wgrać (indyjski?) i w jakim trybie? Fastboot ma zablokowany, w EDL może można wprowadzić, ale chyba tylko rozbierając telefon (testpoint). Nawet nie bardzo wiadomo jaka to wersja, chińska, indyjska, czy jeszcze coś innego.
  21. Chyba jedyne wyjście, przynajmniej na razie to zwrot sprzedawcy. W wersji global, na razie są tylko jakieś indyjskie romy, dla indyjskiej wersji tego telefonu. Teoretycznie może da się taki rom zainstalować, ale to nie rozwiązuje problemu.
  22. A jak go włączyłeś? Nie spotkałem się z taką funkcjonalnością.
  23. A gdzie ten telefon kupiłaś? To nowy model i chyba na razie oficjalnie są tyko romy china. Niestety bardzo prawdopodobne że sprzedawca wgrał Ci jakiś modyfikowany rom i stąd problemy. Niestety nie ma szans na odblokowanie BL na takim romie, a nawet na oficjalnym, bez dodania konta Mi w opcjach programistycznych.
  24. Niestety często działają chaotycznie i niestety brakuje w tych działaniach przwidywalności i konsekwencji.
  25. Trochę prawdy w tym jest, ale oni chcą mieć kontrolę nad tym jak i gdzie ich produkty są sprzedawane. Tu chyba nie do końca chodzi o złośliwość i utrudnianie, ale o odpowiedzialność. Prawne wymogi są różne na różnych rynkach, a za ewentualne nadużycia odpowiada producent. Telefony przeznaczone na dany rynek, z założenia tam powinny trafiać. Jeżeli trafiają na inne rynki (nie do końca oficjalnymi kanałami) to firma ma problem i próbuje z tym walczyć. To po części tłumaczy te dziwne zabiegi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...