Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 749
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Ściągnij ROM raz jeszcze i zainstaluj, wyszła poprawiona wersja.
  2. Problem jest na każdym telefonie, to problem MIUI a nie nasz. wysłane z RN5 via Tapatalk
  3. Ściągnij aktualizację ręcznie (w google: wersje stabilne xiaomi.eu). wysłane z RN5 via Tapatalk
  4. Wgraj TWRP pod Androida Pie. wysłane z RN5 via Tapatalk
  5. No to rozwiązanie masz wyżej. Podałem ci gdzie konkretnie możesz to wyłączyć... Ehhh... Nawet zaglądnąć nie można? Problem rozwiązany.
  6. Ciemny interfejs ma tylko POCO Launcher, nie ma go w MIUI. wysłane z RN5 via Tapatalk
  7. Panel sterowania > Przyspieszenie gier > Ustawienia. Tam można wyłączyć. wysłane z RN5 via Tapatalk
  8. Nowe powinny raczej działać tak samo. wysłane z RN5 via Tapatalk
  9. Potem instalujesz standardowo tak jak zwykle czyli format data i potem instalacja eu.
  10. Po instalacji TWRP musisz wpisać "fastboot reboot" i potem przyciskami (vol+ i power) wejść do TWRP. Na Pie komenda fastboot boot twrp.img nie działa.
  11. No ale przecież @SLiM opisał instalację eu na zablokowanym bootloaderze i w dodatku z Magiskiem...
  12. Porównaj id w Mi Unlock i id w telefonie. Jeśli są różne, to znaczy że na telefonie masz inne konto założone najwidoczniej na tego samego maila. Jeśli jesteś pewien, że zakładałeś tylko jedno, to idź do sklepu i niech sprawdzą... Niemniej nie powinno coś takiego się zdarzyć, żeby pracownik sklepu swoje id przypisał...
  13. Taki błąd nie jest bez powodu, logujesz się w miflash prawdopodobnie na inne konto niż te, które jest na telefonie zalogowane. Sprawdź. Powinien się raczej dać odblokować. Sprawdzałeś w ogóle? W dziale Tutoriale jest wątek jak instalować kolejne aktualizacje MIUIPolska na zablokowanym bootloaderze (i innych customów też) na mi4c.
  14. Aktualizacji do 8 na pewno już nie będzie. Możesz wgrywać ewentualnie custom ROMy oparte na Oreo/Pie. Przy wybraniu ręcznego pobrania, jeśli nie ma żadnych dostępnych aktualizacji, pobiera to, co już masz.
  15. A tłumaczenie? Szczególnie tam gdzie jest slider? Chciałbym wiedzieć, czy coś jest do poprawki wysłane z RN5 via Tapatalk
  16. Jak działa ROM na Mix 3? Zakładam że wgraliście eu (bo chyba jeszcze nie ma Globala). wysłane z RN5 via Tapatalk
  17. Zaktualizuj przez fastboot (podepnij telefon do kompa).
  18. Nie widzi ci pamięci wewnętrznej wcale. Jaka wersja TWRP? Prawdopodobnie za stara.
  19. Data, dalvik i cache. System nie rób, w razie w będziesz miał do czego wrócić. Vendor myślę nie potrzeba czyścić. Przy wstępnej konfiguracji przez kilka chwil (do minuty) może nie widzieć karty, ale potem powinien ją załapać (sprawdzałem na miuipolska i miuipro). Jeśli nie bedzie widzieć simki to wgrywasz tylko firmware, ROS nie musisz od nowa. I powinno być git. Firmware nie ma ARB (jest napisane w nazwie - non-arb) więc nie wpływa na stan arb (jeśli masz 3 to będzie 3, jeśli 4 to 4).
  20. Firmware mozesz wgrac, ale nie musisz. Przyda sie gdy na przyklad nie widzi karty SIM po instalacji revolution. Kolejnosc wgrywania jest nieistotna. (zgaduje, ze Revolution nie dostarcza w paczce zip MIUI aktualizacji Firmware). wysłane z RN5 via Tapatalk
  21. Ja nie ryzykowałem, wgrałem 17.3 na RN5. Działało tragicznie, pomógł ponowny restart telefonu. wysłane z RN5 via Tapatalk
  22. Wpisz hasło do sieci w polu na hasło do konta Xiaomi i skopiuj je do pola na hasło do Wi-Fi. Wałkowane dziesiątki razy, powinno działać...
  23. Podpowiem: strona główna forum > Pozostałe urządzenia Xiaomi. Na pierwszej stronie działu jest wątek odnośnie TWRP. wysłane z RN5 via Tapatalk
  24. Niewiele osób wie, iż Mi-Recovery posiada możliwość wgrywania softu innego niż nasz obecnie posiadany (mówię tu tylko o Globalu/China). Jest to przydatne w sytuacji, gdy nasz bootloader jest zablokowany, a telefon uruchamia się tylko do loga Mi lub do recovery właśnie - lub po prostu, gdy nie mamy możliwości wgrania softu w zaden inny sposób (fastboot/EDL/SPFlashTool). Tą furtkę wykorzystał autor narzędzia XiaoMiTool, który stworzył prostą modyfikację oryginalnego ADB umożliwiającą wykonywanie w Mi-Recovery następujących operacji: wyczyszczenia danych na urządzeniu, instalacji softu właśnie. Przed użyciem tego narzędzia na komputerze musimy oczywiście mieć paczkę softu, który chcemy zainstalować - tylko Global bądź China. Innych narzędzie nie zainstaluje. Oraz, oczywiście, stockowe recovery od Xiaomi - narzędzie nie działa z TWRP. Jak użyć tego narzędzia? Ściągamy je z oficjalnej witryny: http://www.xiaomitool.com/adb. Rozpakowujemy paczkę. Uruchamiamy telefon w trybie recovery (kombinacja klawiszy POWER + GŁOŚNOŚĆ+) i wybieramy ostatnią opcję "Connect to MiAssistant". Na telefonie będziemy mieć taki ekran. Podpinamy telefon do komputera. Przeciągamy paczkę z ROMem na ikonę XiaomiADB. Instalacja rozpocznie się automatycznie, jeśli to tylko będzie możliwe* Jeśli chcemy zainstalować ROM, nazwijmy to, "ręcznie", uruchamiamy wiersz poleceń w katalogu gdzie mamy XiaomiADB i wpisujemy: xiaomiadb sideload_miui <filename> Instalacja ruszy* To tyle, po instalacji telefon prawdopodobnie uruchomi się automatycznie - jeśli nie, trzeba długo przytrzymać POWER. * narzędzie komunikuje się za każdym razem z serwerami MIUI, by sprawdzić, czy takową wersję możemy w ogóle zainstalować. Jeśli nie uda się mu zweryfikować, czy wersja jest prawidłowa, instalacja nie zostanie uruchomiona. Dlatego do działania narzędzia niezbędne jest połączenie z Internetem. Generalnie zasada działania tego narzędzia jest podobna do MiPCSuite, tyle że jest ono po angielsku, co ułatwia sprawę (gdyż MiPCSuite jest po chińsku).
      • 5
      • Like
      • Thanks
  25. Nie podmieniałeś nic w build.prop z santoni na whyred? W teorii nic takiego nie powinno się dziać...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...