Jump to content

Stefek

Użytkownicy
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Stefek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Witam, obecnie mam Androida 7.1.2 oraz MIUI 10.1.1.0 pobrane normalnie z aktualizacjami, jak u was? Czy na tym modelu doczekam się aktualizacji do Androida 8? I takie dodatkowe pytanie, wchodząc w aktualizacje systemu mam napisane, że brak dostępnych aktualizacji, natomiast wybierając opcję ręcznego pobrania coś zostało wtedy pobrane, nie wiem jaka wersja i potem zainstalowane, też bez mojej akceptacji, ale chyba to była ta sama wersja MIUI co już miałem. Czy to tak działa, że pobiera i instaluje coś co już jest?
 2. Mam takie pytanko z ciekawości czy jak tak lekko trzęsiecie smartfonem to też słyszycie lekkie gruchanie dochodzące ze środka tak gdzieś w okolicy bocznych przycisków? Bo zastanawiam się czy coś tam się lekko obluzowało czy to normalna rzecz aczkolwiek właściwie to i tak w niczym to nie przeszkadza.
 3. Jest sukces, zabezpieczyłem foty i wykonałem reset do ustawień fabrycznych, który okazał się skuteczny. Duża ulga, bo już się bałem, że będzie z tym więcej roboty i może nawet odsyłka telefonu. Tym razem cały początkowy proces konfiguracji poszedł bezproblemowo i inaczej niż za pierwszym razem, nie wiem skąd taka różnica, wtedy akurat nie miałem załączonego WIFI może przez to, teraz sieć szybko została znaleziona i od razu utworzyłem konto Google, wtedy tego nie było. Wreszcie net śmiga jak powinien, ale doczekałem tego miesiąc od kupna telefonu. Dzięki za pomoc i rady.
 4. No pisałem w innym wątku, że smart ma problem z WIFI i net nie działa. Dzięki wielkie za te informacje, mtp zainstalowane i całkiem przyjemny przerzut zdjęć na kompa.
 5. Witam, jak już pisałem w innym wątku mam problem ze smartem, zacznę od resetu do ustawień fabrycznych, ale mam już trochę fot w galerii i muszę je zabezpieczyć a nie mam karty pamięci tylko są one na telefonie. Muszę je przerzucić na kompa a po podłączeniu do USB właściwie nic się nie dzieje, brak odpowiedniego oprogramowania i sterowników a niestety Xiaomi przy smarcie nie dodaje odpowiedniej płytki. Stąd też pytanie skąd pobrać odpowiedni soft na XP, aby połączenie i wymiana danych ze smartem po kablu USB była bezproblemowa? Bo widziałem takie pliki, ale na niepolskich stronach i nie wiem czy są sprawdzone, bezpieczne, aby jakiegoś trojana itp. nie wyłapać.
 6. Czy tą aplikacją można sterować dekoderem cyfrowego polsatu?
 7. Tak, resetowałem router, ale niestety nic to nie pomogło. No ja nic nie tworzyłem, z tego co pamiętam to było tak, że najpierw niewiele mogłem zrobić, bo miałem ciągły komunikat o rejestracji i uruchomiłem telefon bez karty SIM uzyskując dostęp do ustawień a potem dopiero włożyłem kartę. Jakiś taki myk mi wyszedł, ale może przez to teraz te problemy. Więc też nie masz konta i nigdzie się nie rejestrowałeś? A nie masz problemów z WIFI itp?
 8. Raz próbowałem z innym Wifi dostępnym w sklepie i też pomimo połączenia i widzenia sieci żadna strona się nie wczytywała. Ale nabieram przekonania, że może o tę rejestrację chodzi, bo czemu akurat tylko te firmowe strony od xiaomi i miui się wczytują poprawnie? Jak za pierwszym razem włączyłem telefon to też męczył mnie komunikatami o rejestracji i już myślałem, że bez tego nic nie zrobię, ale potem jakoś się udało to ominąć.
 9. Tak, nowy kupiony na Allegro, ale ja żadnego konta nie tworzyłem, czy ono jest niezbędne i stąd mogą być te problemy?
 10. Inne aplikacje też nie mają połączenia, sprawdzałem z Chrome i to samo, tak jak pisałem wczytują się poprawnie tylko 3 strony internetowe, reszta nie. Co do tego menu to u mnie wygląda inaczej, nie ma tego łączność z siecią tylko szczegóły uprawnień i tam widać wymieniony pełny dostęp do sieci. Wymiana oprogramowania to już trochę grubsza sprawa i zostawię to na koniec jak nic innego nie pomoże. Nikt inny nie miał takiego przypadku, aby tylko te 3 strony się wczytywały? Czy każdy aktualizował MIUI, czy z MIUI 8.2 też mieliście jakieś problemy? I czy te nowsze wersje są sprawdzone, stabilne, nie będzie problemów? A co z danymi i dotychczasowymi ustawieniami, trzeba robić kopie zapasowe? Bo zielony jestem w tym temacie. I jeszcze pytanie dodatkowe czy aby korzystać z neta chyba nie muszę się gdzieś tam rejestrować na miui itp. bo to tak wygląda jakby mi odblokowali tylko te strony np. do rejestracji i potem ewentualnie wszystko by działało jak należy.
 11. Nie mogę tego znaleźć w menu, ale sprawdzając uprawnienia tych aplikacji to mają pełny dostęp do sieci. Ale jest pewny postęp w sprawie i ciekawe spostrzeżenie mianowicie wchodząc w aplikację internet i ten ekran główny 3 niepolskie strony mi działają, ta firmowa xiaomi mobile.mi.com, en.miui.com oraz www.bbc.com, one jedyne chodzą poprawnie, reszta się nie wczytuje. Co może blokować inne strony?
 12. MIUI Global 8.2 a ustawienia wifi niemal takie same jak u Ciebie. Próbowałem z innych sprzętów i też są jakieś problemy przy uzyskaniu adresu IP, nawet zrobiłem reset routera i nic nie pomogło. A kiedyś odbierało bez problemu, natomiast mój Redmi nic nie chwyta, nawet dziś w sklepie na innym wifi sprawdzałem i też widział sieć, jakość sygnału doskonała a nie wczytał żadnej strony. Widzę tam tel na liście, IP 192.168.1.2 a brama 192.168.1.1
 13. Ale czemu mi ten net nie chodzi, boję się że może z tel. coś nie tak, kartę sim miałem niedawno wymienianą więc z nią raczej wszystko ok. Czy u was tel łapie neta z wifi przy kodowaniu WPA2-PSK AES? Bo już mi brak pomysłów.
×
×
 • Create New...