Jump to content

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

Nie ma czegoś takiego. Xiaomi to MIUI - znaczy Xiaomi to firma a MIUI to ich system.

Wysłano z MI Note

Nie chce poprawiać Acida bo jestem zbyt krótki ale raczej MIUI to ich nakładka bo system to android.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

18 minut temu, makovic napisał:

Powszechnie tak jest traktowane.

Tak, a szczególnie przez osoby, które znają MIUI tylko ze słyszenia albo z opisów w internecie.

Czy to nie jest (teoretycznie) tak, że nakładka to z definicji bardziej coś, co zmienia wygląd czy rozmieszczenie opcji, ale raczej nie dodaje nowych funkcjonalności i nie ingeruje głęboko w system.

System to android, Windows, ios.

Wikipedia prawdę Wam powie:

MIUI – zamknięte oprogramowanie dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety) oparte na systemie operacyjnym Android oraz jego modyfikacji CyanogenMod. Zostało stworzone przez chińską firmę Xiaomi Tech. Oferuje ono interfejs bardzo zmodyfikowany względem Androida bez modyfikacji (jest podobny do iOSa od Apple’a). Aktualizacje MIUI wydawane są co tydzień, w każdy piątek[1].

2 minuty temu, Elderbary napisał:

Orientuje się ktoś jaki typ usb c mamy w mi4c? Już wtopiłem pieniądze kupująć przejściówki na usb type c 3.1 i nie chciałbym znów tego zrobić ;/

Wydaje mi się, że ten adapter co zamówiłeś jest jakiś wadliwy bo z tego co się orientuje nie ma innych wariantów tego gniazda.

• Like 1

1 godzinę temu, Elderbary napisał:

Orientuje się ktoś jaki typ usb c mamy w mi4c? Już wtopiłem pieniądze kupująć przejściówki na usb type c 3.1 i nie chciałbym znów tego zrobić ;/

Na razie tylko na gsm arena znalazłem że Typ-C 1.0. Szybciej kupiłeś marną podróbkę za złotówkę :/

@preston2009 jak mogłem kupić podróbke? Druga sprawa 3.1 nie musi być zgodne z innymi :) Trzecia jedni piszą że ma 1.0 inni 2.0 dlatego sam już nie wiem a nie chce przepłacać 8/9$ za przejsciowke od xiaomi Moja wchodzi do połowy i ładuje :/

Panie i Panowie, mam pytanie.

Zauważyłem, że w MIUIPolska jest jakiś antywirus, czy mimo to powinienem zainstalować sobie innego?

Nie

Na stronie miui.com są dwie wersje jedna "Stable ROM Version: V7.0.15.0" a druga "Developer ROM Version: 5.11.12 " czym się różnią od siebie ?

Jedna to Stable bez root a druga Dev.

Zostaw miui.com i bierz rom z MIUIPolska.pl.

Wysłano z MI Note

nie poleca bo szybkie ładowanie to m.in. wyższe natężenie a więc potencjalnie bateria krócej pożyje, a jeśli chodzi o czas ładowania to mój mi4c ładuje się błyskawicznie na oryginalne ładowarce (od 30% do 95-97%) w godzinkę, a na klasycznej 2A w godzinę ledwie przekroczyło 50%.

• Like 1