Jump to content

patyczak

Użytkownicy
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI4c

Recent Profile Visitors

631 profile views

patyczak's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Generalnie tak, ale są sytuacje kiedy ta wartość nie jest wcale taka niska. Mam u siebie w domu taki kłopot, że zasięg w 2G jest idealny, a w 3G jedna, w porywach, dwie kreski. 4G w ogóle się nie łączy. W takich przypadkach telefon potrafi bardzo sprawnie opróżniać baterię jeśli jest ustawiony na 3G. Mnie też męczy już to przełączanie transmisji i sieci, brakuje jakiegoś switcha na pulpicie do tego, coś w stylu włącz/wyłącz wifi itp.
 2. Hmmm jeszcze dwa takie pytania i zacznę sam sobie nie wierzyć Miał wgrane MIUI Polska. Nie wiem skąd Wasze zdziwienie. Tutaj chyba o tym mowa "Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu (Metoda 1)." źródło http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Mój miał MIUIPolska.
 3. no właśnie trochę to wszystko dziwne się robi. Telefon mam a ibuygou i przyszedł już z polskim MIUI. Wszystko się bez problemu aktualizuje i wszystko zawsze działa, tzn nie trafiły mi się problemy z budzikiem, a używam codziennie. Nie miałem problemu z niewidocznymi kartami SIM, na dodatek od początku miałem MiPilot a tu na forum co chwilę padały pytania o tą apkę. Na początku w Pobrane ustawiłem no limit na dane mobilne i wszystko działało. Po poprzedniej (rom 17) aktualizacji zresetował się limit na dane mobilne i wtedy wyszło na jaw, że wcięło Pobrane. Ponowny update romu 17 nic nie dał, update do 24 też nic. Szczerze mówiąc nie chce mi się robić wipe i od nowa ze wszystkim bawić, ale chyba nie będę miał wyjścia
 4. nie że laguje jakoś w codziennym użytkowaniu, ale jak się zagrzeje to potrafi zmulić jak smok. Przy czym to oczywiście kwestia zmiany taktowań proca a nie MIUI jako takiego. Po ostatnich promocjach tłukłem w This War of Mine i przy okazji wisiałem na ładowarce z telefonem (bo poprzedni rom ssał baterię jak głupi i przegrzewał telefon, jak wypada 24 to zobaczymy), więc temperatura telefonu osiągnęła chyba krytyczne wartości bo tak zaczęło wszystko ciąć, że nie mogłem z gry wyjść tak lagowały ekrany. Nawiasem mówiąc nadal nie mam apki Pobrane w Narzędziach i nadal nie mogę zmienić limitu na dane mobilne Znalazłem, że apka Pobrane leży w system/app/DownloadProviderUI, spróbowałem zainstalować to wyskoczył monit "czy na pewno chcę zaktualizować systemową aplikację Pobrane, dałem OK to wyskoczył na czerwonym tle biały krzyżyk z podpisem Pobrane i tylko przycisk OK. Pobrane dalej nie ma w systemie. Ocipieć można.
 5. jasne że bez gwarancji! dzięki za pomoc! a no i tak, mam miui polska.
 6. hmm dobry sposób, przyda się na przyszłość ale niestety Pobrane nie ma... niezła lipa... O instalowaniu miui mówisz o pełnej instalacji czy wg Ciebie powinna wystarczyć aktualizacja? Hmm w sumie to nie wiem czy da się "aktualizować" do tej samej wersji ale to się sprawdzi.
 7. hmm Pobrane w ustawienia/aplikacje nie ma, jest Pobieranie raczej nie jest to to samo czy jest? Próbowałem oczywiście majtać palcem po folderze narzędzia ale to co na screenshocie to cała jego zawartość.
 8. hmm czy może mi jakaś dobra dusza podpowiedzieć gdzie jest aplikacja Pobrane albo wystawić jakoś plik do jej. instalacji? Na pewno zmieniałem tam limit wielkości plików dla pobierania z sieci mobilnej, a teraz tej aplikacji nie widzę, a po ostatniej aktualizacji MIUI to ustawianie się zresetowało i jestem w czarnej rzyci...
 9. k3lt tu masz wszystko na temat CM12.1 dla mi4c http://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/unofficial-cyanogenmod12-1-mi-4c-t3226541
 10. nie poleca bo szybkie ładowanie to m.in. wyższe natężenie a więc potencjalnie bateria krócej pożyje, a jeśli chodzi o czas ładowania to mój mi4c ładuje się błyskawicznie na oryginalne ładowarce (od 30% do 95-97%) w godzinkę, a na klasycznej 2A w godzinę ledwie przekroczyło 50%.
 11. a to nie jest tak, że jak ładowarka obsługuje szybkie ładowanie to masz szybkie ładowanie, a jak nie to nie? Nie bardzo widzę tam miejsce na przełączniki/opcję czy coś podobnego.
 12. Temu telefonowi do grania bardzo dobrze jest tak daleko jak narodowcom z nop do przyjęcia uchodźców. FLAC grają jak mp3 w 96kbps. Wysokie tony świszczą i gwiżdżą, bas buczy i dudni, dźwięk jest zwyczajnie męczący. Na tych samych słuchawkach mój stary Nexus 4 gra przy tym Xiaomi jak sprzęt za 50kPLN. Ja wiem że ocena jakości dźwięku jest z natury rzeczy bardzo subiektywna, ale nie można przesadzać. Mi4c jest bardzo dobrym telefonem, ale gra po prostu gówniano.
 13. eh założyłem szkło Mocolo i jest gorzej niż było. Po pierwsze jest po obwodzie z każdej strony 1mm mniejsze niż ekran. straszliwie się palcuje, dużo bardziej niż ekran oraz trudniej to wyczyścić niże ekran. Na dodatek mam wrażenie, że czułość ekranu teraz jest gorsza. Ogólnie kicha.
 14. Hmmm nie wiem czy jest wbudowana blokada reklam. U mnie na domyślnych ustawieniach MIUI pokazywały się reklamy dopóki nie zainstalowałem sobie AdAway.
×
×
 • Create New...