Jump to content

Recommended Posts

Dnia 5.02.2021 o 15:12, don_kamillo napisał:

@AndrzejKu Wklepujesz kod *#*#663368378#*#*

i wybierasz opcję  MBN Config loading and activing tool.

Mi poszło na trybie samolotowym, bez tego wieszał się telefon.

Wybierałem Play_Poland.... wpisując w tym czarnym polu i dałem na Act, tak jak na załączniku.

[spoiler]

[/spoiler]

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinno się wyświetlać coś jak tu:

[spoiler]

[/spoiler]

czyli sub0: Play...

Możliwe, że potrzebny będzie reset, lub wybranie w polu SW MBN opcji mbn_eea.txt.

Ale to dla Play.

Po tym działa volte ? Mam problem z mi 10t pro że nie wiem kto dzwoni na volte(nieznany nr) jeżeli wyłączę to jest ok.

Edited by zoltan78
Usunięcie screena
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dodana możliwość wyłączenia zmiennej grubości czcionki (w ustawieniach rozmiaru czcionki), która powinna rozwiązać większość problemów dotyczących niepogrubionych czcionek itp. w aplikacjach firm trze

Jako, że jestem uzależniony od "zabawy" telefonem to znowu wróciłem do bety. U mnie też gepard ćwierka. Może wewnętrznie czuje się ptakiem? W końcu to już XXI wiek Tapatalknięte przy użyciu MI 10T P

Przerobiłem cały format i instalowałem na czysto, ale to dlatego że pospieszyłem się z przywracaniem i wpadłem w bootlop. Ale okazało się że w menadżerach plików nie widziałem tego folderu, ale w prze

Posted Images

Chinczycy popsuli cos w supertapecie z gora? Jak wczesniej pora dnia sie zmieniala, tak teraz jest caly czas noc

U mnie góra działa i zmienia pory dnia.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Po instalacji - robiąc backup mam:
createTarFork() process ended with ERROR: 255....

Ktoś ? cos ?
21-02-05.thumb.jpeg.b6eabd3df716d0d7e53f91dde2fde8b6.jpeg
5 postów wcześniej masz odpowiedź. Nie czytasz wątku który ma 30 postów?

Wysłane z mojego Lenovo TB-X104F przy użyciu Tapatalka

19 godzin temu, kaciek napisał:

A ja nie mam tego folderu. Przy instalacji z zip wysypały się widgety i skasowało mi wszystkie zainstalowane przeze mnie aplikacje. Beckup w twrp który robi się podczas instalacji z zip nie został utworzony i stąd te problemy. Niestety chciałem wrócić do poprzedniej wersji instalując zip i bootlop. :( teraz będzie walka

I jak ? udało się uratowac ?  Ja też nie mam tego katalogu /data/extm i nie klonowałem app - a błąd 255 jest, tel sie uruchamia w recovery :(

Edited by mgreta

W moim przypadku tylko format. I 21.1.28 na czysto i przywrócenie starszej kopii przez twrp, a następnie najnowszej z Xiaomi. Takie kombinacje bo mam mnóstwo swoich ustawień i modyfikacji, oraz różnych apel. Niestety sama kopia Xiaomi nie ogarniała tematu. Teraz zostaje na 21.1.28

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

I jak ? udało się uratowac ?  Ja też nie mam tego katalogu /data/extm i nie klonowałem app - a błąd 255 jest, tel sie uruchamia w recovery
Przerobiłem cały format i instalowałem na czysto, ale to dlatego że pospieszyłem się z przywracaniem i wpadłem w bootlop. Ale okazało się że w menadżerach plików nie widziałem tego folderu, ale w przed chwilą znalazłem go w TWRP i tam usunąłem. Teraz mogłem zrobić kopię bez problemu, więc pewnie i ty znajdziesz go w TWRP.

• Thanks 1
9 godzin temu, pampersowy napisał:

Po tym działa volte ? Mam problem z mi 10t pro że nie wiem kto dzwoni na volte(nieznany nr) jeżeli wyłączę to jest ok.

U mnie działa. Ale trzeba też ustawić mbn_eea.txt.

Myślałem że rozwiązałem problem, ale jednak znowu to wystąpiło, asystent jest tylko na połowie ekranu, można go przewijać, i buguje się tak losowo. 

Screenshot_2021-02-06-20-24-30-792_com.miui.home.jpg

Screenshot_2021-02-06-20-25-50-803_com.miui.home.jpg

Edited by Emcet
Powtarzający się bug
10 godzin temu, kaciek napisał:

Przerobiłem cały format i instalowałem na czysto, ale to dlatego że pospieszyłem się z przywracaniem i wpadłem w bootlop. Ale okazało się że w menadżerach plików nie widziałem tego folderu, ale w przed chwilą znalazłem go w TWRP i tam usunąłem. Teraz mogłem zrobić kopię bez problemu, więc pewnie i ty znajdziesz go w TWRP.

Tez FORMAT -> wgranie nowego -> odtworzenie backupu -> wgranie nowego -> koncowa konfuguracja -> DZIALA.

I przed każdym nowym backupem kasowanie (jeb.....) katalogu.. :)

ZDRÓWKA

Edited by mgreta
17 godzin temu, pampersowy napisał:

Za każdą aktualizacją trzeba to robić?

Nie wiem, to pierwsza aktualizacja z takim systemem. 

Jak wam działa ta tapeta pogoda? U mnie niby zmienia się pora dnia, ale pogoda już tak średnio. W sumie cały czas przejrzyście. 

Nie korzystam bardzo intensywnie z telefonu, ale wydaje mi się, że na Mi9Se wszystko działa dobrze.
...no prawie wszystko. Bateria to niestety koszmar. W ciągu nocy, w trybie samolotowym, bateria spada ponad 20%.
Przed przejściem na MIUI 12.5 często ładowałem telefon co drugi dzień. Teraz zaczynam się obawiać, że nawet jedno ładowanie dziennie to będzie za mało.

Jest szansa na poprawę?

Dnia 5.02.2021 o 15:12, don_kamillo napisał:

@AndrzejKu Wklepujesz kod *#*#663368378#*#*

i wybierasz opcję  MBN Config loading and activing tool.

Mi poszło na trybie samolotowym, bez tego wieszał się telefon.

Wybierałem Play_Poland.... wpisując w tym czarnym polu i dałem na Act, tak jak na załączniku.

[spoiler]

[/spoiler]

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinno się wyświetlać coś jak tu:

[spoiler]

[/spoiler]

czyli sub0: Play...

Możliwe, że potrzebny będzie reset, lub wybranie w polu SW MBN opcji mbn_eea.txt.

Ale to dla Play.

Próbowałem to zrobić na MI 10, również sieć PLAY, jednak po kliknięciu "Act" aplikacja się zacina i po chwili wyskakuje komunikat że "MODEM test tools nie odpowiada". Włączenie trybu samolotowego nie pomaga. Jest jakiś sposób żeby to zrobić?

#Edit:

Udało się, wystarczyło wcześniej kliknąć "MBN Chceck" bo u mnie cały czas wyskakuje na górze czerwony komunikat "No default MBN" zamiast zielonego "Default MBN"

Edited by zoltan78
Usunięcie screena

Na mi9tpro wszystko śmiga, a nowe funkcje i tapety super. Poprawki z lutego, andek 11 i miui12.5 to są argumenty nie do pobicia.

Podziękowania dla załogi miuipolska oraz szczególnie dla Orjona za cierpliwość.

Uważam, że jest to najlepszy soft na xiaomi (oczywiście dla zaawansowanych).

Global z google phone, google sms i brakiem możliwości blokad reklam odpada.

Mam porównanie, bo robiłem ostatnio migracje z redmi note 5 pro z miuipolska do poco x3 global oraz wytrzymałem na globalu na mi9tpro 3 miesiące.

Na mi5 używałem miuipolska 3 lata.

Mi 9t. niby wszystko działa ale widoczna mniejsza wydajność względem wcześniejszych wydań (ogólnie na androidzie 10 telefon działał sprawniej), wcześniej niespotykane zawieszanie się interfejsu podczas odblokowania, pomaga tylko zablokowanie ekranu i ponowne odblokowanie. telefon potrafi się zawiesić na kilka sekund podczas pisania smsów, mniejszą wydajność widać również w grach

Ja ostatnio zauważyłem w telefonie (Mi 10 Pro) problem z wifi. Otóż wifi 2,4 Gh działa bez zastrzeżeń. Natomiast 5 Gh nie działa jak należy. Telefon łączy się z wifi 5Gh i przez jakieś 10 minut wszystko jest ok. Potem prędkość spada do 15-20 Mbps. Żeby prędkość wróciła do 300 Mbps (takie mam łącze) trzeba zrestartować telefon. Najdziwniejsze jest to, że jak odchodzę od routera i telefon przełącza się na 2,4 Gh to na tych 2,4 Gh ma prędkość 80-90 Mbps a na 5 Gh (przy samym routerze) tylko 15-20 Mbps. Wyłączyłem 2,4 Gh na routerze (zostawiłem tylko 5Gh) i to samo. Nic nie daje zapomnienie sieci i ustawienie od nowa, resetowanie ustawień sieciowych, czy nawet wipe cache/dalvink w TWRP. Zauważyłem jeszcze, że w wykresie zużycia baterii wifi jest jakby nieaktywne (dotychczas zawsze pokazywało ciągłą niebieską linię ponieważ ja nigdy wifi nie wyłączam - a teraz "pusto") - czyżby soft w jakiś sposób "usypiał" wifi 5Gh? Ktoś, coś???

A tak na marginesie to oprócz tego problemu z wifi  to jeden z lepszych rozwojowych softów przynajmniej na Mi 10 Pro.

Screenshot_2021-02-10-21-57-26-454_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by AdrianJarocin

Czy ta wersja MIUI może spokojnie służyć do codziennego użytku?

Czy bateria nie spada bardziej w porównaniu do wersji stabilnej?

Czy działają płatności zbliżeniowe?

Czy działa magisk hide i YT vanced?

Czy będzie działać Adaway?

Jakie bugi zdarzają się najczęściej? Na podstawie praktyki użytkowania. 

Czy muszę mieć jakieś specjalne recovery do zainstalowania?

Czy muszę coś robić z folderem dostawcy/vendor podczas flashowania?

Obecnie jestem na stable 12.06 z rootem. Recovery 3.3.1-32

Edited by benito
1 godzinę temu, benito napisał:

Czy ta wersja MIUI może spokojnie służyć do codziennego użytku?

Czy bateria nie spada bardziej w porównaniu do wersji stabilnej?

Czy działają płatności zbliżeniowe?

Czy działa magisk hide i YT vanced?

Czy będzie działać Adaway?

Jakie bugi zdarzają się najczęściej? Na podstawie praktyki użytkowania. 

Czy muszę mieć jakieś specjalne recovery do zainstalowania?

Czy muszę coś robić z folderem dostawcy/vendor podczas flashowania?

Obecnie jestem na stable 12.06 z rootem. Recovery 3.3.1-32

na 9t pro wszystko powyższe działa poprawnie, poza: (płatnosciami- tych nie testowalem/używam jeszcze, SafetyNet przechodzi) oraz trudno mi ocenic baterię, gdyż jestem świeżym posiadaczem telefonu i przymuszam się do przyzwyczajenia do MIUI i jego "lukerkowatego" centrum funkcji oraz wykastrowanych  funkcji z androida jak "silent notifications" i innych. Da się spokojnie uzywać, bugów praktycznie o dziwo nie zauważyłem, VoLTE nie używam.Instalowałem z havoc-os 3.9 po zrobieniu FORMAT, co przywróciło miui polska stable 12 w TWRP-orangefox 

Hej 

Ja za to od 2 wersji mam problem z guzikami funkcyjnymi, jak ściągnę je z górnej belki i są tylko widoczne te główne to nie reagują na dotyk, muszę rozwinąć żeby były widoczne wszystkie guziki wtedy wszystko działa, również jak wejdę w kontakty i chcę do kogoś zadzwonić to musze kilkukrotnie klikać w kontakt , miał ktoś cos takiego .

Podpowie ktoś najlepiej robić instalacje po wipe czyli po stracie wszystkiego? Robię aktualizacje normalnie przez trwr bez straty danych ale ostatnio wysypało mi się wpadł w bootlopa  i musialem zrobić wipe czyli strata wszystkiego apki mam na backup xiaomi ale wszystkie ustawienia itp. Jak to robicie? Jakas apka do backup? 

Może nie sprawdzałem w tej ostatniej wersji ale nie ma problemu. Tak samo kontakty i wiadomości.

Musisz przyznać uprawnienia do czytania kontaktów itp, a najważniejsze to musisz zezwolić na ID telefonu i ustawić jako domyślną aplikacje 

Edited by Bartos
12 godzin temu, Bartos napisał:

Może nie sprawdzałem w tej ostatniej wersji ale nie ma problemu. Tak samo kontakty i wiadomości.

Musisz przyznać uprawnienia do czytania kontaktów itp, a najważniejsze to musisz zezwolić na ID telefonu i ustawić jako domyślną aplikacje 

Mi cały czas sie wywalała, widziałem okno trwającej rozmowy z MIUI, nie od Google Dialer. Ofc sama apka jakby działała bez problemu, prócz tego okna rozmowy. Wróciłem na EEA :P

Nadałeś uprawnienia do odczytu ID Telefonu, i ustawiłeś w aplikacjach jako domyślną tą od Google? bez tego nie będzie działał dialer google. ja tak ustawiam i działa bez problemu. Wczoraj testowałem na stabilnej xiaomieu. 

Edited by Bartos