Bartos

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Bartos

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 03/07/1981

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Max Prime

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może z innej beczki: Na stronie MIUI w wykazie z romami telefonu nadal niema. Oficjalnego romu do pobrania w oficjalnym źródle też nie ma. O androidzie 9 też ani słychu. Na XDA też jakoś cicho, nie ma nic customowego. Jaka jest polityka Xiaomi co do tego modelu? A konkurencja rośnie.
 2. Wydaje mi się, że bateria już zakończyła swoje życie, Zważywszy, że masz nowy soft. Ktoś na XDA pisał że montował baterie z MIMax2, ma większą pojemność ale te same rozmiary.
 3. Na razie nie wiadomo. Niektórzy twierdzą, że Xiaomi nie chce serii Mi Max i dlatego wszystko stoi w miejscu. Oby nie było tak jak z Mi Max 2, android 7.1 dostarczony z telefonem był jedynym i żadnej aktualizacji do nowszej wersji.
 4. Masz odblokowany bootloader i wgrany Global dla wersji 4/64. Jeśli nastąpi automatyczna aktualizacja romu, to uwali telefon, szczególnie jak samoczynnie po aktualizacji zablokuje się bootloader. Nie rób żadnej aktualizacji, a najlepiej wgraj czysty miui china, BL się zablokuje, odblokuj go i potem rom miuipolska. Że masz odblokowany bootloader to się domyślam bo wersja global nie będzie działać na telefonie przeznaczonym na chiński rynek. Możesz jeszcze jak już masz ogblokowany bootloader wgrać TWRP recoevey i od razu miuipolska, ale nie wiem czy system będzie działał poprawnie, czy nie będą jakieś błędy.
 5. Bartos

  Jakie etui?

  Mam w Mi Max 1 i jest świetny. Też polecam.
 6. To raczej na odwrót. Jak masz aplikacje bankowe to wolałbyś nie mieć roota. Root to dostęp do plików systemowych. Po zainstalowaniu miuipl nie będziesz miał roota, ale możesz wgrać Magisk Manager i wtedy będziesz miał roota jeśli potrzebujesz. Dodatkowo w magisk możesz ukryć root przed wybranymi aplikacjami i wtedy one nie będą widzieć że masz odblokowany system.
 7. To raczej nie jest telefon do noszenia w tego typu spodniach. Swojego MM noszę w normalnych jeansach i jest OK, ale czuć jak chodzisz. Wsiadając do samochodu już jest niewygodnie bo uwiera, dlatego najczęściej i najlepiej nosić w bojówkach w bocznej kieszeni. Noszenie takiego telefonu w rurkach to nie tylko niewygoda ale proszenie się o uszkodzenie lub wygięcie samego telefonu.
 8. MIUI China to MIUI China, ma tylko język angielki i chiński. Sprzedawcy może przerabiają soft dodając dodatkowe języki albo pakują XIAOMI.eu czyli nasz rom m.in. z Miuipolska. Ten rom jest oparty na chińskiej wersji deweloperskiej, czyli MIUI China w wersji dev z dodatkowymi językami i dostosowany do użytkowania w Europie, także w USA jak niektórzy piszą. Nie mam MM3 i nie wiem co pakują sprzedawcy. Jeśli masz to wrzuć screen i zobaczymy. Jeśli masz tylko angielski i chiński to masz czysty rom china. Jeśli masz xiaomi.eu to zauważysz bo całe forum i portal jest o nim. Chyba, że masz jakiegoś modowanego z globala. Z tego chyba się mogę wycofać, coraz więcej osób ostatnio pisze o wersji 6/128 i używają oni romu xiaomi.eu. Z telefonami nic się nie dzieje. Czyli xiaomi.eu pasuje na wersje zarówno 4/64 jak i 6/128. (odblokowany bootloader) nawet TradingShenzhen podczas zakupu wersji 6/128 proponuje do wyboru MiuiChina lub Xialomi.eu. Także śmiało możesz odblokowywać bootloader i instalować xiaomi.eu https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.9.13/xiaomi.eu_multi_MIMAX3_8.9.13_v10-8.1.zip
 9. Właśnie przeglądałem oferty na ali... W przypadku wersji 4/64 wszyscy zgodnie podają że telefon ma zainstalowany MIUI w wersji global, nawet są zrzuty ekranu. W przypadku 6/128 sprzedawcy podają że telefon ma zainstalowany MIUI China global. Czyli ma zainstalowany MIUI w wersji chińskiej z dodanymi językami z wersji global. Przeglądając Mi store, też potwierdza się teza: na chińskim mi store MM3 ma 6gb RAM i 128gb pamięci, pozostałe, global czy to UK mają MM3 tylko w wersji 4/64 Także, łatwo wywnioskować, że 6/128 jest przeznaczona na rynek chiński, i pierwotnie powinien mieć MIUI China. Mając zablokowany bootloader i instalując Global uwalisz telefon. Tak samo jest to prawdopodobne, gdy masz jakimś cudem wgraną wersje Global i system automatycznie zaktualizuje się do nowszej wersji blokując bootloader, wtedy też wysypie się system. Najbezpieczniej jest wgrać dla wersji 6/128 czysty MIUI China i odblokowac bootloader (czekając 720h, chociaż już są zgłoszenia, że xiaomi niektórym każe czekać 1440h), a potem wgram xiaomi.eu/miuipolska
 10. Wydaje mi się, że sprawa mniej się komplikuje jak masz odblokowany bootloader. Miuipolska wydaje swoje romy oparte na chińskiej wersji developerskiej, więc podrasowany china rom. Tylko potrzebujemy potwierdzenia od twórców, czy xiaomi.eu/miuipolska ROM można bez żadnych obaw zainstalować na wersji 6/128. Na XDA ludzie instalowali global na 6/128 i działa, ale... nie wiadomo czy nie rozwala to wewnętrznie jakiejś struktury pamięciowej,
 11. Chciałem wrzucić taką refleksję i nawet nawiązuje ona do pytania. Czy nie czujecie się oszukani przez Xiaomi? (jak niektórzy na forum MIUI, lub XDA). Telefon już jest, a oficjalnego ROMu nie ma nadal. Oficjalnego w sensie dostępnego do pobrania ze strony MIUI. ROMy które okazują się być oficjalne a nie udostępnione nie są traktowane jako oficjalne. POCO wyszedł później, a już ma do pobrania soft. Czyżby XIAOMI chciał uśmiercić Mi Max? Dodatkowo wydany komunikat, że wersje telefonów na rynek azjatycki nie są przeznaczone do instalacji romów Global (nie można ich zainstalować bez uszkodzenia telefonu,) jak również romy Global mogą być zainstalowane tylko na telefonach przeznaczonych na rynek europejski itp. (chyba chodzi tutaj o telefony z zablokowanym bootloaderem, podczas instalacji takiego romu uszkodzimy telefon). A sam komunikat wydany chyba trochę za późno. Tak samo wersja 6/128 - ponoć przeznaczona tylko na rynek azjatycki, nie przewidziano dla niej romu Global. Coś tutaj jest nie tak, Xiaomi podkłada sobie nogę? Wielu zrezygnuje z zakupu Xiaomi za ich politykę. Sam zastanawiałem się nad MM3 ale na razie się wstrzymuje, nie wiem jak się potoczy sprawa z ROMami, jakie będzie miał wsparcie. Oby nie skończył jak mój MM1, gdzie poza oficjalnym MIUI i XIAOMIeu nie ma wsparcia dla alternatywnych softów. Dodatkowo wiele osób zapewne będzie szukało wersji 6/128 która nie wiadomo czy dostanie Global, a jak nie to zostaje odblokowanie bootloadera i instalacja softu niezgodnego ze specyfikacją regionalna telefonu. Czy rom z działu download jest uniwersalny dla wersji 4/64 - 6/128 czy tworzony z myślą tylko o 4/64? Ktoś tam gdzieś na XDA wspominał że możliwe jest, że te dwie wersje telefonu mają inaczej adresowane bloki pamięci i wgranie nieodpowiedniego ROMu trochę w nich miesza. Pozdrawiam i nie odbierzcie tego jako krytykę.
 12. Bartos

  Problemy z aparatem

  Zrób wipe, wygraj od nowa soft i sprawdź wtedy. Czasami wystarczy postukać w aparat. Np. żonie robił zdjęcia na fioletowo, walnąłem nim porządnie o stół i się naprawił