Jump to content

dzeryae

Użytkownicy
 • Posts

  128
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dzeryae

 1. Jeszcze raz wgrałem ROM i jednak wydaje mi się, że z baterią jest minimalnie gorzej niż na 13.0.5.0. Czas SOT około 30 minut mniej niż na poprzednim. Nowy bug, dziwnie spłaszcza ikony aplikacji (np. WhatsApp) lub zmniejsza je (np. Millenium) - coś jakby ROM miał problemy z proporcjami ikonek. Dziwne, wcześnie nigdy takiego problemu nie miałem. W załączniku przykłady. Kolejny problem to przestał płynnie chodzić Asphalt 8 (inna sprawa, że wydali update, który ew. mógł spowodować takie problemy), laguje nie ważne czy tryb zrównoważony, oszczędzanie baterii czy 60Hz czy 120Hz. Praktycznie nie da się grać. Jak dla mnie to nieudany ROM, niecierpliwie czekam na następny. Na tym w nocy ubywa ok.4% baterii. Najgorsza zmiana to ten nowy układ graficzny.
 2. Jak dla mnie nowy układ menu jest zły i znowu mam problemy z baterią. To znaczy przez noc zwykle zjadał 0% (bateria ustawiona na profilu oszczędzanie baterii) a teraz znowu 3-4%. Czas SOT też trochę krótszy niż na 13.0.5.0. Spróbuję wgrać jeszcze raz. Może pomoże :-).
 3. Właśnie, ten nowy układ nie jest ani ładniejszy, ani wygodniejszy. Wręcz odwrotnie.
 4. Bateria na razie podobnie, po pełnym cyklu dam znać. Płatności nie używam. A czujnik przy uchu to w recenzji chyba na Gsmarena pisali, że to jedna z najbardziej dokuczliwych wad bardzo dobrego telefonu, ale to raczej kwestia hardware i Xiaomi ma zmienić dostawcę tego czujnika. Więc chyba dużo lepiej nie będzie.
 5. Wgrałem i zauważyłem, że zmienił się nieco układ menu (przyciski BT, pasek jasności itp.). W załączniku wygląd w wersji 13.0.6.0. Według mnie poprzedni układ było ładniejszy, ale to pewnie kwestia gustu. P.S Dalej występuje bug - problem z powiadomieniem Spotify. Nie da się go usunąć ruchem w prawo. Ciągle jest obecny, aż coś go wyczyści z pamięci RAM.
 6. Ponieważ nie ma jeszcze wątku o 13.0.6.0 to wrzucam tutaj. Zauważyłem, że zmienił się nieco układ menu (przyciski BT, pasek jasności itp.). W załączniku wygląd w wersji 13.0.6.0. Według mnie poprzednie było ładniejsze, choć to pewnie kwestia gustu.
 7. Ok. Dziękuje. To będę wgrywał. A jaka wersja przeglądarki jest w ROMie 13.0.6.0? Bo w 13.0.5.0 jest 12.16.3.1-gn. I czy dalej przeglądarka nie potrafi sama wykryć czy system jest w trybie jasnym czy ciemnym? Bo nie bardzo rozumiem jak aplikacja systemowa - przeglądarka Xiaomi nie potrafi sama przełączyć się w tryb zgodny z systemem. Ta funkcja nie działa od bardzo dawna, trzeba robić to ręcznie, albo zmienić przeglądarkę.
 8. Właśnie ściąga się wersja 13.0.6 - jakiś changelog? Ktoś już wgrał? Działa?
 9. Jeszcze raz wgrałem 13.0.5. W ramach eksperymentu zmieniałem jeszcze odświeżanie na 120Hz i wyłączyłem rozszerzenie pamięci 3 GB. I tym razem jest ok, 0-1% na noc. Nie wiem czemu, ale ważne, że działa znowu dobrze. A co z tymi powiadomieniami ze Spotify? Też tak macie, że pomimo wyjścia z programu nadal zostaje te powiadomienie, jak na zdjęciu, które załączyłem w poprzednim poście?
 10. W takim razie nie wiem czemu u mnie jest taka różnica na minus. Czy ponowne wgranie tego samego 13.0.5 może coś zmienić?
 11. Dziwne :-). Testowałem wszystkie możliwe scenariusze na noc: 1) BT + Wifi włączone, 2) tylko WIFI wł, 3) tylko BT wł., 4) BT + WIfi wyłączone. Do tego wszystko na normalnym trybie i na oszczędzaniu baterii. Różnice są niewielkie, przez noc żżera 8-11%, a kiedyś było to tak jak piszesz zwykle 1%. W dzień przy wyłączonym ekranie jest to samo. SOT do rozładowania baterii mocno mi się skrócił. Będę wdzięczny za pomysły co może być przyczyną zżerania baterii w tym romie? Ktoś jeszcze instalował?
 12. Chętnie bym to zrobił, tylko downgrade to chyba bez czyszczenia danych nie da rady zrobić?
 13. Witajcie, instaluje każdy nowy rom xiaomi.eu od 12.0. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że od wersji 12.5.x była bardzo duża poprawa wydajności baterii. I tak zostało do 13.0.3, czyli nawet po przejściu na Android 12.Telefon stał się wreszcie przydatny na dłużej niż 1 dzień. Według AcccuBattery Pro przy wyłączonym ekranie zużywał ok. 0,3-0,4%/h, czyli przez noc schodziło (oszczędzanie baterii) koło 1-2%. Na tym romie mam pierwszy raz znaczne pogorszenie. W takiej samej konfiguracji przez noc schodzi około 10-11% (koło 1,1%/h). Tak samo w dzień. Nowych funkcji nie widzę, ale z baterią wyraźnie coś spaprali. Ostrzegam, bo bardzo lubiłem, że tak wolno bateria traci % w standby. A teraz dzieje się to duużo szybiej. Czekam na powrót do lepszego czasu standby, bo znowu mogę go używać pół dnia krócej niż do tej pory. Znalazłem jeszcze jeden błąd - już od wersji 13.0.3 zaczęły się ponowne problemy z powiadomieniami np. powiadomienie ze Spotify nie na da się usunąć ruchem w prawo. Cały czas zostaje jak na screenie mimo wyjścia z aplikacji. Czasem po kilku godzinach Spotify znika, czasem nie. Już kiedyś były z tym problemy -niestety wróciły.
 14. Dzięki. Potwierdzam. Na ostatnim 13.0.2 nie działały ustawienia aplikacji systemowych --> Muzyka. W tej wersji działają, ale w trybie ciemnym opcje pojawiają się w trybie jasnym, także jest lepiej, ale jeszcze do poprawki :-).
 15. Ktoś już sprawdzał czy działa? Bo ostatnio byłem jednym z pierwszych i po wgraniu robił się bootloop. A dopiero po kilku godzinach pojawił się poprawiony reupload na serwerze, a ja w tym czasie byłem bez możliwości korzystania z telefonu :-).
 16. Na dosyć dobrym stacjonarnym też trwało to około 3-5 minut. Na razie wydaje mi się, że bateria dalej jest tak samo dobra jak w 12.5, albo i lepsza. Na razie znalazłem jeden błąd - w ustawieniach --> aplikacje --> systemowe --> i kliknięciu Muzyka telefon miga i wychodzi do menu aplikacje systemowe.
 17. Tak, potwierdzam, był reupload. Ta nowsza wersja obecna na serwerze już działa. Telefon sprawny. Oj już mi się odechciało testować od razu co wyjdzie :-).
 18. Dzisiaj wyszedł ROM 13.0.2 na POCO F3. Ściągnąłem ROM xiaomi.eu https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.2.0.SKHCNXM_v13-12-fastboot.zip/download na komputer. Na telefonie miałem xiaomi.eu 12.5.19. Podpiąłem telefon do USB (na kompie wgrane Minimal ADB and Fast Boot 1.4.3) i z dysku twardego z rozpakowanego .zip uruchomiłem przez CMD windows_fastboot_update_rom.bat . Proces się skończył, jak widać na załączniku, ale telefon przy uruchamianiu pokazuje Poco, wibracja raz i znowu logo poco i wchodzi w Fastboot i nie idzie dalej. Co robię źle? Z góry dziękuje za wskazówki. Bo jestem bez telefonu:-(.
 19. Dzięki, czekam z niecierpliwością. Aż się dziwie jak to możliwe, ale seria 12.5.10x u mnie sprawia, że telefon przy słabym użytkowaniu zamiast 2 dni to trzyma 3 dni. I teraz bardzo mi się podoba. Gdyby jeszcze nie ten czujnik zbliżeniowy, który sprawia, że uchem wybieram numery i robię notatki. Ale to już chyba kwestia hardware, może złożę reklamację. Jeszcze jedno pytanie, jak działa nowa opcja w 12.5.18 czyli Optymalizacja ładowania w aplikacji bateria?
 20. Wciskałem 15 razy pod rząd ikonę Panel sterowania i na niej symbol ustawień jak na załączonym screenie. Za każdym razem od razu apka wychodzi do pulpitu. Gdzie ma się pojawić ta opcja Pokaż log błędu?
 21. Wgrałem nowy soft. Poza zmianami w wersjach aplikacji są 2 nowe funkcje i 1 bug: 1) optymalizacja ładowania w aplikacji bateria (domyślnie włączona) - "Aby zredukować starzenie się baterii MIUI uczy się Twoich nawyków, aby ograniczyć niepotrzebne ciągłe ładowania" - nie bardzo rozumiem, w jakim konkretnym przypadku ta funkcja działa 2) rozszerzenie pamięci czyli Virtual RAM - czyli można przydzielić 3 GB pamięci wewnętrznej na rozszerzenie RAMu (domyślnie włączona). Bug polega na tym, że w przypadku odpalenia aplikacji Panel sterowania i naciśnięcia w prawym górnym rogu opcji (np. żeby dodać skrót do baterii na pulpit) - program się zamyka i tak za każdym razem. To wersja 5.6.0 - próbowałem ściągnąć inną z apk, ale chyba bez roota nie da się zainstalować aplikacji systemowej? Czy jest na to jakiś sposób? Dam znać jak z baterią, bo poprzednio był u mnie bardzo duży skok na plus.
 22. Witam, jestem po 2 ładowaniach i telefon nadal jest wyraźnie wolniejszy, ale wyraźnie wolniej leci mi bateria. Różnica jest bardzo wyraźna. Przy bardzo małym użytkowaniu typu przeglądarka, Whatsapp mam 5,5h SOT i 67h używania, na poprzednich nie przekraczałem nigdy 48h przy podobnym użytkowaniu. Jestem ciekawy, czy u innych osób bateria po przejściu na 12.5.14 też się poprawiła?
 23. Jeden wiersz pod Recovery ROM, jak się najedzie myszką to się pojawia, jak poniżej :-). https://bigota.d.miui.com/V12.5.6.0.RKHEUXM/miui_ALIOTHEEAGlobal_V12.5.6.0.RKHEUXM_977a41fbb5_11.0.zip
×
×
 • Create New...