ernet

Update software Global/EEA

Recommended Posts

Na screenie właśnie widać prawidłowo - porównaj sobie gdzie kończy Ci się ekran i jak to wygląda w chromie, można odnieść wrażenie, że jest tego więcej a w rzeczywistości to 2 czy 3 mm, mnie nie robi różnicy.

Jeżeli chcę wrócić z xiaomi.eu 12.0.3 do 12.0.1 EEA to mogę to zrobić zwyczajnie spod TWRP czy raczej tylko przez MiFlash? Jeżeli można przez TWRP, to po instalacji ono zostaje czy zostanie zamienione na stockowe recovery? Co powinienem zaznaczyć w TWRP do czyszczenia przed instalacją 12.0.1? I ostatnie pytanie. Zależy mi na Magisk. W xiaomi.eu działa prawidłowo. Czy w 12.0.1 EEA również?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Możesz i tak i tak, tylko przez TWRP będziesz potrzebował pełnej paczki z romem, nie OTA. TWRP zostanie, powinieneś zrobić factory reset (wpie data, dalvik, cache). Sformatowanie /system też nie powinno zaszkodzić. Tylko drobna uwaga - nie wiem jak jest na Mi9 bo akurat na tym modelu nie używałem TWRP, ale może być potrzebne wgranie paczki typu "no-verity-opt-encrypt" bo może system się położyć na weryfikacji, przez otwarty BL. Co do Magisk, to niech napisze ktoś kto używa, w teorii powinien działać, ale jak jest na prawdę to nie wiem.

• Like 1

Przed pierwszym uruchomieniem  romu musisz wejść w recovery i zainstalować magisk, wtedy recovery nie zostanie zastąpiony. To jeśli instalujesz z recovery. 

Ogólnie to polecam przez miflash instalować wz opcja clean all. Masz pewność że wszystko zadziała. Magisk działa bez problemu, jedynie na EEA, występuje cts profile false. Na wersji global MI cts przechodzi weryfikację. 

W obu przypadkach jak masz odblokowany bootloader, w sklepie Play urządzenie zostanie wykryte jako niecertyfikowane. 

• Like 1

No fakt, jak używałem TWRP to zawsze z Magiskiem, może być tak, że bez niego się nadpisze systemowe.

A co do CTS profile i certyfikacji to stare tricki już nie działają? Na pierwszy był dodatkowy moduł do dogrania, a co do drugiego to trzeba było dodać sklep google do MagiskHide + ewentualnie przepakować Magiska z losową nazwą pakietu. Może być też potrzebne wyczyszczenie danych sklepu, bo może sobie zapamiętać brak certyfikacji. Oczywiście certyfikacja zadziała tylko jeśli profile CST uda się naprawić.

• Like 1

Mi np certyfikacja nie jest potrzebna. Używam IKO i nie mam problemów z płatnościami. Nie wiem jak z innymi aplikacjami. 

• Like 1

Dnia 13.07.2020 o 15:38, danioRM napisał:

Wiecie może jak na pasku statusu włączyć zużycie danych, tak aby pokazywało zużycie z każdego dnia? Nie widzę tego przy nowym centrum powiadomień.

udało Ci się włączyć? wie ktoś może jak to zrobić?

udało Ci się włączyć? wie ktoś może jak to zrobić?
Nie i nie mam pojęcia gdzie jest.
Zauważyłem, że sporo osób ma problem z jakością, u siebie nic takiego nie zauważyłem.

Nie da się włączy licznika danych, to jest na sztywno. W wersji China jest licznik, w Global latarka, nie wiem czemu tak.

Szkoda, bo już się do tego przyzwyczaiłem. Znacie jakieś dobre apki, żeby pokazywały pozostałą ilość z dwóch kart?

Po aktualizacji globala 12.0.1 zaczął mi się dziać taki cyrk, że zmniejsza mi się ekran, znika notch i z lewej strony mam 0.5cm czarnego pola ekranu.

Ktoś coś poradzi? d565bf2e2a9282ad58b150326ad4ca17.jpg

V12.0.2.0.QFAMIXM

System
Fix: Issues with auto brightness in low-light conditions
Fix: Device powered off or rebooted unexpectedly when sensors were used
Updated Android Security Patch to August 2020. Increased system security.
Camera
New: Full screen aspect ratio

http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QFAMIXM/miui_CEPHEUSGlobal_V12.0.2.0.QFAMIXM_a559c4c1fe_10.0.zip

http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QFAMIXM/miui-blockota-cepheus_global-V12.0.1.0.QFAMIXM-V12.0.2.0.QFAMIXM-fc87f19e71-10.0.zip

• Like 1
  • Thanks 1

Nie jest to czasem jakieś beta stable? Forum MIUI milczy o takiej wersji.

Nie wiem, na telegramie było info oficjalne że wydali. Pewnie cofną i niedługo puszczą ponownie jak zawsze.

25 minut temu, Karls napisał:

Nie jest to czasem jakieś beta stable? Forum MIUI milczy o takiej wersji.

Aktualizator wykrył, więc to nie beta. Pobieram.

To tak nie działa ;). To jest Xiaomi, oni mają coś takiego jak "beta Stable" który puszczają do losowych osób. Jak nie będzie stwarzał problemów to go przemianowują na normalny Stable i dają wszystkim. W przeciwnym wypadku wycofanie. Stąd moje zapytanie, bo zwykle wszystkie już w pełni oficjalne releasy są związane z ogłoszeniem na forum MIUI.

Na forum MIUI czasem widziałem też bety stable. Niemal każdy update na początku jest beta stable, potem dopiero stable.

49 minut temu, Karls napisał:

To tak nie działa ;). To jest Xiaomi, oni mają coś takiego jak "beta Stable" który puszczają do losowych osób. Jak nie będzie stwarzał problemów to go przemianowują na normalny Stable i dają wszystkim. W przeciwnym wypadku wycofanie. Stąd moje zapytanie, bo zwykle wszystkie już w pełni oficjalne releasy są związane z ogłoszeniem na forum MIUI.

Prędzej bym uwierzył że sprzątaczka przypadkiem wycofała aktualizację, niż w kontrolowane Beta Stable :P 

Naprawili auto jasność. Chwalmy pana :D 

A co z nią nie tak?

Na miui 11 sot ponad 6 godzin a teraz ledwo 4 godziny..

Mi nie wykrywa na polskim regionie.

17 godzin temu, Orjon napisał:

V12.0.2.0.QFAMIXM

System
Fix: Issues with auto brightness in low-light conditions
Fix: Device powered off or rebooted unexpectedly when sensors were used
Updated Android Security Patch to August 2020. Increased system security.
Camera
New: Full screen aspect ratio

http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QFAMIXM/miui_CEPHEUSGlobal_V12.0.2.0.QFAMIXM_a559c4c1fe_10.0.zip

http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.QFAMIXM/miui-blockota-cepheus_global-V12.0.1.0.QFAMIXM-V12.0.2.0.QFAMIXM-fc87f19e71-10.0.zip

Mimo pobrania nie da się zainstalować ....

Na globalu 12.0.2 w belce powiadomień zniknęło okienko synchronizacja. Też tak macie?

Tak. W v12 nie ma tego przełącznika
W 12.0.1 normalnie miałem.

I dalej jest limit wyświetlanych smsów, to na pewno jest błąd a nie ficzur?

3 godziny temu, gasie napisał:

I dalej jest limit wyświetlanych smsów, to na pewno jest błąd a nie ficzur?

No raczej to błąd a nie feature. Xiaomi niestety nie reaguje na zgłoszenia, nawet jak im się podetknie pod nos jak to rozwiązać.

No raczej to błąd a nie feature. Xiaomi niestety nie reaguje na zgłoszenia, nawet jak im się podetknie pod nos jak to rozwiązać.
Dlatego coraz bardziej jestem przekonany żeby przesiasc się na one plus

Po aktualizacji aplikacja banku Santander po uruchomieniu od razu tak jakby próbuje się zalogować odciskiem palca na co oczywiście aplikacja nie pozwala informując z wibracją o nieprawidłowym logowaniu.
Może ktoś kto ma aktywną aplikacje Santandera sprawdzić?

Mam tak w aplikacji PKO BP, w mBank jest ok.