Jump to content

gasie

Użytkownicy
 • Posts

  188
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by gasie

 1. Musi być skoro działają inne fony spoza oficjalnej. Z Xiaomi są na niej modele z preinstalowanym dialerem i wiadomościami od gugla czyli wszystkie nowsze od Mi9.
 2. Owszem. Na Mi9 w Play RCS nie zadziała póki co. Widocznie nie mają go nawet na nieoficjalnej liście.
 3. Dokładnie tak zrobiłem. Czat z play, włączenie usługi, instalacja apek, program beta... I nic. Nawet tricki z activity launcherem i "set RCS flags". I nic. Masz Mi9?
 4. Skoro na EEA u ciebie w Orange działało, a u mnie w Play nie, to różnica jest tylko w operatorze. Dziwne to, bo Play wspiera RCS na telefonach spoza oficjalnej listy, np. na Mi9TPro u mojego dziecka czat działa. Jeszcze tylko sprecyzowanie - u mnie "nie działa" znaczy, że nie ma w ogóle możliwości włączenia usługi (komunikat o braku wsparcia) a u ciebie "nie poszło" znaczy, że nie przechodzi weryfikacji numeru, tak?
 5. @witek_77, zanim się przesiadłeś na xiaomi.eu miałeś EEA - na tym sofcie doinstalowałeś tylko wiadomości google i poszło od strzału tak? Bez carrier services?
 6. U mnie nawet nie ma co ruszyć: Nie wiem czy to kwestia operatora (play vs orange) czy softu (eea vs eu). Play (konsultanci) generalnie coś ściemnia, bo podobno mi włączyli usługę RCS - i nie mam, a reszta rodziny ma na innych xiaomi usługę bez specjalnej aktywacji u tego operatora. A masz w ogóle w aplikacjach systemowych usługi operatora (carrier services)?
 7. Wow! Którą masz wersję wiadomości Google? Doinstalowałeś carrier services?
 8. Wiadomości i usług operatora. Dodam jeszcze że triki z zastosowaniem Activity Launchera nie działają.
 9. Czy komuś z was udało się uruchomić na Mi9 czat RCS? U mnie po zainstalowaniu googlowskich wiadomości i usług operatora zgłasza, że operator (Play) nie obsługuje tej funkcji. Tyle że np. na Mi9 Lite RCS w Play bangla. Próbowałem różnych sztuczek typu czyszczenie danych aplikacji, starsze wersje, ale nic to nie dało.
 10. Ja mam ee. Przyjrzałem się dokładnie, revolut, ing, gpay, mobywatel i generalnie odblokowanie tel odciskiem palca działa błyskawicznie. Żadnych problemów.
 11. U mnie żadna apka wymagająca odcisku palca nie stwarza problemów.
 12. I dalej jest limit wyświetlanych smsów, to na pewno jest błąd a nie ficzur?
 13. Zainstalowałem najnowszy MIUI Messaging 12.1.0.66 z apkmirror i dalej to samo. Skoro to się wgrało, to może jest możliwość podmiany apki na waszą poprawioną z bety?
 14. @Orjon, jak wygląda sytuacja z tym bugiem krótkiej historii sms? Poprawili to w wersjach rozwojowych? Czy w kolejnym stable EEA/Global możemy się spodziewać że będzie OK?
 15. U mnie po aktualizacji do EEA Stable ROM - MIUI V11.0.9.0.QFAEUXM Volte i Wifi calling działa dalej. Poprawki bezpieczeństwa z kwietnia niczego nie zepsuły.
 16. Czy działa wam dalej volte/vowifi z play? U mnie wyłączyli i nie wiem czy to dotyczy wszystkich słuchawek xiaomi.
 17. Używacie dns.adguard.com czy innego?
 18. Po 3 dniach zabaw od przejścia z xiaomi.eu na Global EEA muszę powiedzieć, że jest OK. Wszystko to, czego używałem na poprzednim romie działa też na EEA. Co ciekawe, mam nowszą wersję softu niż eu, China i Global Najwięcej czasu poszło na usunięcie reklam. Po przetestowaniu kilku apek ostatecznie zdecydowałem się na Blokadę, open-sourcowy projekt z polskimi korzeniami. AdGuard wydał mi się za ciężki, Block-this toporny. Do kompletu vanced-no-root i jest spokój. A w międzyczasie safety net znów zrobił się zielony na xiaomi.eu, mam backup, więc teoretycznie mogę wrócić. Ale nie mam już żadnego ku temu powodu, zresztą przyszłość safety neta na custom romach jest mocno niepewna...
 19. Czemu Google miałoby się tym przejmować?
 20. Więcej, każdy niefabryczny rom to zło... nawet xiaomi.eu bez roota.
 21. Nie wiem na ile to wiarygodne info ale na xda piszą, że Google na razie wstrzymało się z rygorystycznym sprawdzaniem certyfikacji. Pewnie dlatego bez żadnych ceregieli w testach safetynet znów zrobiło się zielono.
 22. Generalnie xiaomi.eu ma względem globala sporo niezaprzeczalnych zalet. Każdy mógł sobie wybierać według osobistych preferencji. To, co się teraz zmieniło, to utrata przez custom romy (w tym xiaomi.eu) części funkcjonalności apek korzystających z certyfikacji urządzenia przez G. W zależności od (znowu) preferencji ma to konkretny wpływ na bilansowanie zalet i wad oprogramowania systemowego.
×
×
 • Create New...