Jump to content

frrancuz

Użytkownicy
 • Posts

  1,349
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by frrancuz

 1. No i zamówiłem poco m4 8/256. W sumie nie wiem poco. W dodatku żółtą. Z ciekawości. Ciekawe kiedy przyjdzie.
 2. Ktoś ma namiar na plik z polskimi literkami? Mam Emoji ale ucina ogonki w literkach.
 3. Urządzenie Smart łączy się z domową siecią po wifi 2.4. Tak połączone urządzenie jest obsługiwane przez aplikację na telefonie. Aplikacja na telefonie może się łączyć przez wifi 2.4, 5 oraz przez połączenie komórkowe. Dla aplikacji to bez znaczenia. Istotne jest połączenie SmartZabawki poprzez 2.4 w domu. Przełącznik w telefonie nie jest potrzebny, ponieważ telefon może się łączyć z dowolną siecią aby zarządzać SmartZabawkami. Niektóre aplikacje (nie znam kazdej) wymagają w chwili dodawania Smart połączenia z taką samą siecią 2.4 lub przynajmniej posiadania jej w zapisanych sieciach aby można było parować urzadzenia. Router który posiadasz musi mieć opcje emisji 2.4. Telefon w widzianych sieciach, nawet jeżeli s apodpisane tak samo, sieć 2.4 i 5 widzi jako dwie osobne sieci. Obecnie wybór częstotliwości jest chyba dostępny tylko w HotSpocie.
 4. Ładowarka bądź/oraz kabel. W najgorszym wypadku gniazdo w telefonie. Do 50 procent ładowarka ciśnie na maxa, później zaczyna wyhamowywać. Im bliżej 100 tym słabiej ładuje. Problem jest z maxymalną mocą. Nowa ładowarka "jest oryginalna" czy tylko ja przypomina? Niestety, obecnie tanie akcesoria to niepewne akcesoria. Ziomki nie mają? Pożyczyć, sprawdzić.
 5. Zainstaluj NewPipe. Znajdziesz na f-droid. Następnie w zwykłym YT jaki masz na telefonie wybierasz "udostępnij" i wybierasz z menu NewPipe. Pojawi się okienko z pytaniem o jakość format, typ. W zależności od pliku.
 6. Aplikacja ma mieć kłódkę, austart i wyłączone zarządzanie bateria przez miui. Każda aplikacja która ma działać cały czas albo masz opóźnione powiadomienia(głównie komunikatory) ustaw dokładnie tak samo. System nie będzie ich zabijał w tle.
 7. Niestety. Nie pomogę z problemem wracania. Nie mam obecnie Xiaomi dostępnego, więc nawet nie mam jak tego sprawdzić.
 8. Zwracaj od razu. Rękojmia i wymiana na nowy. Ewidentnie coś jest nie tak. Nawet mój stary S4 z oryginalną bateria nie pada w godzinę.
 9. Niestety. Dobra bateria w telefonie to tylko ta oryginalna. Jakikolwiek zamiennik to już nie to samo. Wymieniłem ich sporo w różnych modelach, na różne "firmowe" baterie i niestety daleko im do oryginałów.
 10. Było coś takiego. Dodatkowy panel na ekranie blokady. Blokada się pojawiała, a po przesunięciu "całej" w prawo pojawiał się dodatkowy panel ze skrótami. Właśnie mipilot i latarka tam była. Samą opcje kojarzę, ale chyba tego już nie ma w miui.
 11. Informacje o aplikacji. Powiadomienia. W tym miejscu masz opcje ustawienia powiadomień dla konkretnych typów powiadomień wiadomości.
 12. Zetknąłem do pierwszego. Jest tam opisana sprawa do załatwienia. Nie ma PC, szuka alternatywy. Alternatywą jest inny telefon. Edit: jest, po waszej wyminie zdań. Ok. Bez PC/raspberryPi lub drugiego telefonu nie ma opcji wgrania TWRP w tym przypadku.
 13. Teoretycznie się da. 2 telefony z Androidem. Jeden z root. Ten z root służy za ADB i z niego wysyła się komendy na drugi telefon. Nadal teoretycznie, można wysłać twrp jak z PC i wgrać. https://android.gadgethacks.com/how-to/send-adb-fastboot-commands-from-one-android-phone-another-0384181/
 14. 1. Ikon powiadomienia. Błąd wyświetlania. U mnie tak wygląda ikonka od mifit. Widzę że również masz miFit więc obstawiam ja. Przyjrzyj się tej "jasnej". Nawet na zrzucie widać że to miFit. 2. Messenger to wyświetla. Przytrzymaj palcem na rynku, zniknie. Gorzej, bo w każdej rozmowie trzeba to zrobić. To chyba od nich informacja o takiej funkcji.
 15. Pobierz plik z linku powyżej. 12.5.6. jest nowsze niż to co masz. Jest szansa, że jednak poprawili.
 16. Możesz mieć global a nie globalEEA. Trochę namieszane, bo to prawie to samo. Jednak komplikuje. Dlatego pisałem, o info o telefonie. Żeby nie gdybać.
 17. Jeżeli to nie automatyczny tryb nocny, i jest widoczne w Chrome głównie to było coś właśnie z Chrome. Poszukaj #dynamic-color-gamut w chrome://flags Tutaj na forum też o tym było swego czasu parę wątków. Doprecyzuj problem. Cały telefon, samo chrome inne objawy. Jakieś ustawienia?
 18. 1. Pokaż info o telefonie. Żeby było wiadomo jakie masz oprogramowanie. 2. Możesz, jeżeli pasuje, bawić się sam. W sumie to pobrać plik i wskazać w instalatorze. Nic więcej do grzebania. 3. Ewidentnie problem oprogramowania. Skoro pojawiła się aktualizacja to(jeżeli nie wycofią) w końcu telefon sam o tym poinformuje. Możesz, jeżeli wolisz nie grzebać sam, jeszcze chwilę się pomęczyć. 4. Oprogramowanie może, niestety, nie naprawić tego błędu. Wtedy będzie gorzej, czasem nie naprawiają tego co powinni.
 19. Naładuj do pełna. Wtedy powinno skasować statystykę i ruszyć z wykresem od 100. Wtedy używaj normalnie telefonu do, ja wiem, 10% i daj znać. Mam jednak wrażenie, że jest właśnie to samo co na telefonie do którego mam czasem dostęp. Stałe ubywa baterii, nawet jak leży nie używany. Jak by nie usypiał w ogóle. Dlatego wnioskuję jakiś błąd w oprogramowaniu. Już na którymś Xiaomi to miałem, aż aktualizacja nie wyszła.
 20. 1. A vanced nie wymaga wyłączenia tylko na czas instalacji? 2. Każda z aplikacji musi mieć uprawnienia na dostęp do pulpitu. 3. Czasem przestają działać, bo system zabija aplikacje dla oszczędzania. Najlepiej dodać do autostatu, wyłączyć oszczędzanie. Mam KWGT i również nie działał dopóki nie włączyłem powyższych.
 21. Racja. Stary, to i Ślepy już jestem. 7.30 ekranu zmienia postać rzeczy. Bdb wynik.
 22. Pół godziny ekran działał, 40% baterii poszlo. W moim odbiorze jest to dramat. Chyba że telefon już jest z 5 dni w trybie aktywnym poza ładowarką.
 23. Coś jest zwalone. Kolega przyniósł już któryś raz telefon. Starszy niewiele robi na nim. Niewiele ma zainstalowane. Telefon żre baterie odłączony po nocy potrafi 20% ubyć. Nie ma mu co wyłączyć już (nie używa synchro, GPS, bt, i innych "Smart"). 2 aplikacje to FB i Messenger. Jak dla mnie, coś jest ewidentnie skopane w oprogramowaniu.
 24. Wrzuciłem ostatni 12.0.3. Wszystko działa prawidłowo. Nie zabija telefon chodzi płynniej. Odradzam wgrywanie 12.5.
×
×
 • Create New...