gasie

Użytkownicy
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Excellent

About gasie

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi9 6/128

Recent Profile Visitors

775 profile views
 1. U mnie po aktualizacji do EEA Stable ROM - MIUI V11.0.9.0.QFAEUXM Volte i Wifi calling działa dalej. Poprawki bezpieczeństwa z kwietnia niczego nie zepsuły.
 2. Czy działa wam dalej volte/vowifi z play? U mnie wyłączyli i nie wiem czy to dotyczy wszystkich słuchawek xiaomi.
 3. Używacie dns.adguard.com czy innego?
 4. Po 3 dniach zabaw od przejścia z xiaomi.eu na Global EEA muszę powiedzieć, że jest OK. Wszystko to, czego używałem na poprzednim romie działa też na EEA. Co ciekawe, mam nowszą wersję softu niż eu, China i Global Najwięcej czasu poszło na usunięcie reklam. Po przetestowaniu kilku apek ostatecznie zdecydowałem się na Blokadę, open-sourcowy projekt z polskimi korzeniami. AdGuard wydał mi się za ciężki, Block-this toporny. Do kompletu vanced-no-root i jest spokój. A w międzyczasie safety net znów zrobił się zielony na xiaomi.eu, mam backup, więc teoretycznie mogę wrócić. Ale nie mam już żadnego ku temu powodu, zresztą przyszłość safety neta na custom romach jest mocno niepewna...
 5. Czemu Google miałoby się tym przejmować?
 6. Więcej, każdy niefabryczny rom to zło... nawet xiaomi.eu bez roota.
 7. Nie wiem na ile to wiarygodne info ale na xda piszą, że Google na razie wstrzymało się z rygorystycznym sprawdzaniem certyfikacji. Pewnie dlatego bez żadnych ceregieli w testach safetynet znów zrobiło się zielono.
 8. Generalnie xiaomi.eu ma względem globala sporo niezaprzeczalnych zalet. Każdy mógł sobie wybierać według osobistych preferencji. To, co się teraz zmieniło, to utrata przez custom romy (w tym xiaomi.eu) części funkcjonalności apek korzystających z certyfikacji urządzenia przez G. W zależności od (znowu) preferencji ma to konkretny wpływ na bilansowanie zalet i wad oprogramowania systemowego.
 9. Stable/dev xiaomi.eu nie ma dla tego problemu żadnego znaczenia. Jeden i drugi wymaga odblokowanego BL, czego nie da się już ukryć przed wielkim G.
 10. Nie ma sposobu na safetynet. Powrót do stock romu, albo ew. wgranie chińskiego persist.img i utrata L1. Xiaomi.eu przyznało to oficjalnie.
 11. Dzięki za szczerość co do safetynet.
 12. OK, EEA już chula Tylko VoWiFi i VoLTE zniknęły mimo odblokowania kodami i Activity Launcherem. edit: VoWiFi i VoLTE działa, Play coś namieszał i musiał aktywować na nowo.
 13. Chyba będę musiał zrezygnować z xiaomi.eu i wrócić do globala. Po prawie roku doświadczeń, waszym zdaniem, lepiej wgrać globala czy EEA? Dużo korzystam z VoWiFi bo mam słaby zasięg w domu - jeśli to ma znaczenie. I czy ew. mogę po wgraniu EEA (miałem fabrycznie globala) zablokować sobie BL bez uceglenia?
 14. Na każdym romie z odblokowanym bootloaderem. Nie można mieć xiaomi.eu bez odblokowanego BL, zablokować też się nie da bo się tel ucegli. Pozostaje powrót do fabrycznego softu - np. globala i zablokowanie BL.
 15. To prawda. Nie chodzi jednak o roota, lecz o odblokowanie bootloadera i sprawdzanie tego przez Google. Przez długi czas to kulało i można to było obchodzić, ale przyszedł koniec zabawy. Deweloper magiska osobiście potwierdził, że nowe zabezpieczenia Google'a oparte na kluczach hardware'owych są nie do obejścia. To tylko kwestia czasu kiedy wszystkie apki sprawdzające środowisko skorzystają z nowego rozwiązania. Ciekawi mnie co na to wszystko xiaomi.eu?