gasie

Użytkownicy
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Excellent

About gasie

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi9 6/128

Recent Profile Visitors

564 profile views
 1. Chodzi o to, że konkretne alarmy (godziny) trzeba sobie ustawić w mifit. Potem można w mibandzie aktywować i dezaktywować je niezależnie od telefonu.
 2. Taki (pro)tip: Jeżeli dane dot. spalonych kalorii są rozbieżne np. prosto z opaski, z jednej apki i z innej, to należy wybrać te mniejsze wartości i ich się trzymać. Będzie to miało sens ze względu na cel całej zabawy w liczenie i kontrolowanie kalorii zarówno przyjmowanych jak i wydatkowanych. Przy założeniu że określona aktywność zużywa mniej kcal trzeba będzie po prostu być bardziej aktywnym. Prawdopodobieństwo osiągnięcia celu wtedy wzrasta, czyż nie?
 3. To jest kwestia oczekiwań i związanych z nimi rozczarowań. Nie można żądać od mibanda zbyt wiele Nawet w porównaniu do zliczania kroków - liczenie kalorii jest o wiele bardziej skomplikowane i arbitralne. Kroki są liczone z ruchu ręki i wychodzi to lepiej lub gorzej. Kalorie są liczone z uśrednień danych, przeciętnych wzorców kosztu metabolicznego aktywności dla przeciętnego (zdrowego) użytkownika, z uwzględnieniem m.in. płci, masy ciała, wieku, stopnia wytrenowania, pulsu (kluczowy parametr) itd. Jest takie ładne słowo: estymacja brzmi lepiej niż zgadywanie, więc: miband estymuje spalone kalorie. Nie wiem ile parametrów nasza opaska bierze pod uwagę, ale nie przypuszczam że tyle, ile znacznie droższe i przeznaczone dla sportowców urządzenia, których dokładność i tak ma się nijak do rzeczywistości. Takie są realia.
 4. Opaski sportowe typu miband nie mierzą spalonych kcal, a jedynie "zgadują" rezultat na podstawie danych z rozmaitych czujników, danych wprowadzonych z góry przez użytkownika i algorytmów własnych i zewnętrznych apek. Dokładność tego jest praktycznie żadna jeśli chodzi o jednostki bezwględne. Można co najwyżej trzymać się jednego urządzenia, jednej apki, jednych ustawień i porównywać wyniki na zasadzie dziś było mniej lub więcej Wiem co pisze bo miałem do czynienia ze sportem profesjonalnym i sprzętem, który nie jedynie "wyliczał" lecz realnie mierzył wydatek energetyczny organizmu. Różnice w wynikach w porównaniu do zwykłych, nawet topowych zegarków, opasek, pulsometrów były kosmiczne. Tak więc nie spinałbym się ile miband pokazuje kcal, bo to są informacje poglądowo-rozrywkowe
 5. Mam serwer china - innego nie używam Wylogowałem się. Wyczyściłem dane. Odinstalowałem mihome. Zrestartowałem telefon. Zainstalowałem 5.5.39... nie ma opaski Dodam że w MiFit mam ustawione "discoverable on" i "pairing restriction off" żeby nie było. MB4 powinien być wykrywany przez inne apki.
 6. Ja tez mam nfc i mihome go nie widzi. Nawet specjalnie przelaczylem na angielski. Serwer China of course
 7. Mi z kolei angielski nie przeszkadza, a nawet go preferuję w chińskich produktach. Polskie tłumaczenia bywają nie tylko językowo żenujące ale wręcz mylące. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się, że dopiero z angielskiej wersji zrozumiałem o co chińczykowi chodziło. Póki co angielski mi się utrzymuje w chińskiej wersji MB4 z nfc tak długo, póki nie stracę połączenia BT między fonem a opaską. Po ponownym połączeniu wraca chiński.
 8. W najnowszym Mi Home 5.5.39 widzę tylko opaskę Hey+
 9. Pewnie większość woli ponarzekać że miband zlicza kroki podczas mycia zębów niż nauczyć go tej aktywności
 10. Miband noszony na ręku nie liczy kroków tylko reaguje na ruchy ręką Ma swoje algorytmy, z których wnioskuje, że określone dane z akcelerometru świadczą o tym, że użytkownik stawia kroki. Jednostajne "machanie" ręką może być interpretowane jako kroki. Ale na szczęście jest sposób by nauczyć mibanda, że dana aktywność (czyli seria danych z akcelerometru) to nie są kroki, tylko coś innego. Po to jest funkcja w MiFit pt. Etykieta zachowania. Jest tam prowadzenie samochodu, a nawet mycie zębów. Można sobie stworzyć własne np. kremowanie twarzy. Wystarczy włączyć daną "etykietę" przed daną aktywnością i opaska się na przyszłość powinna nauczyć co robi jej użytkownik i nie liczyć kroków.
 11. Dotarła do mnie chińska wersja z NFC. Przestawiłem fona na angielski, sparowałem, poszła aktualizacja i pojawił się jęz. angielski. Po przestawieniu na polski wróciły krzaczki. Zainstalowałem Mi Band Mastera, znów przestawiłem na angielski, odinstalowałem go i póki co angielski trzyma. Przy okazji - jest jakiś sposób by w czasie aktywności (np. jazda na rowerze) mieć dostęp do sterowania muzyką?
 12. Dzięki, już zdążyłem pobrać z serwera i faktycznie jest OK
 13. Czy to prawda że w 10.3.1.0 zniknęła ikonka sygnalizująca włączone wifi?
 14. gasie

  Mi Band 3 PL/mody

  Na smsy czasem pomaga zwykły restart telefonu.