Skocz do zawartości

Update software Global/EEA


ernet

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.04.2019 o 09:16, ernet napisał:

Wczoraj pokazał się nowy update Global. Niestety ciągle nie został poprawiony pasek powiadomień. To wręcz żenujące, że Xiaomi nie potrafi sobie z tym poradzić, chociaż Xiaomi na pewno wie o tym. 

jest poprawiony na global devie :)
wystarczy wrzucić paczkę przez aktualizator

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamilo napisał:

jest poprawiony na global devie :)
wystarczy wrzucić paczkę przez aktualizator

I to jest własnie to...,że jestem zupełnie zielony w tz. "root'ach", a pewnie to masz na mysli. Nie wiem, jak to zrobić i normalnie obawiam się czy nie uceglę telefonu.

PS. Czy przy "root'owaniu" traci się gwarancję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ernet napisał:

I to jest własnie to...,że jestem zupełnie zielony w tz. "root'ach", a pewnie to masz na mysli. Nie wiem, jak to zrobić i normalnie obawiam się czy nie uceglę telefonu.

PS. Czy przy "root'owaniu" traci się gwarancję ?

tyle że to nie jest root, wystarczy pobrać ze strony Xiaomi wersję Global Dev (ty aktualnie masz Global Stable) wejść do aplikacji aktualizacje, nacisnąć 3 kropeczki i wybrać "Zainstaluj aktualizacje z pliku .zip" 
https://en.miui.com/download-361.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Jak już mu polecasz deva to może powiedz co straci przy okazji, bo może się zdziwić jak będzie chciał zapłacić telefonem.

z tego co mi wiadomo nie traci się na devie, przecież nawet się nie odblokowywuje bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Jak już mu polecasz deva to może powiedz co straci przy okazji, bo może się zdziwić jak będzie chciał zapłacić telefonem.

dev możesz instalować na lock BL i płatności powinny śmigać.

5 minut temu, ernet napisał:

Czy przy "root'owaniu" traci się gwarancję ?

To nie jest root. Xiaomi prowadzi 2 linie softu, stabilną i betę(dev). Nic nie tracisz. Jest możliwość bootloopa, jeżeli coś pójdzie przy instalacji nie tak, ale to się zdarza bardzo rzadko, mimo to polecam zrobienie kopii do chmury Xiaomi, w razie problemów zawsze można wyczyścić i prawie wszystko sobie z chmurki przywrócić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Hmmmm, pytałem kiedyś na forum lub kogoś na PW i pisał że płatności przestają działać na Gloval DEV - z tego powodu siedzę na Stable właśnie.

no zawsze możesz spróbować :P

 

5 minut temu, ernet napisał:

Powtórzę jeszcze pytanie; po po root'owaniu traci się gwarancję ( w Oneplus nie BTW) ?

Sorry, napisałem to tuż przed otrzymaniu odpowiedzi wyżej ;-)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Chyba kiedyś tak było, bo dev nie miał ukryte jakichś wpisów dot. root, ale aktualnie nie słyszałem nic na ten temat, a śledzę kilka for i sporo ludzi siedzi na devach.

Zacząłem się nad tym zastanawiać ;) Masz jakiś dowód/źródło tego? Bo jeśli serio płatności działają na Global Dev to jest to świetna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sp4ubw napisał:

Nie da się zainstalować wersji DEV na wersję EEA. Jest to możliwe tylko po odblokowaniu BLa!

a to nie jest po prostu Mi 9 Global? ten z oficjalnej polskiej dystrybucji

Edytowane przez kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamilo napisał:

a to nie jest po prostu Mi 9 Global?

Z tego co teraz czytam, to soft global kierowany na Europę to EEA i czymś tam się różni, niż "Global" w np Malezji... szczerze to pierwsze o EEA słyszę, muszę się w to mocniej wczytać :P. Strasznie to się wszystko pokomplikowało... kiedyś był Global i China i tyle...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 15:47, zoltan78 napisał:

Mam mały problem, po pobraniu pliku z global Dev nie chce mi zweryfikować pliku i nie można zaktualizować. Maciej jakieś pomysly

Ściągnij jeszcze raz. Na mi6 u mnie pomagało. 

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze raz napiszę bo widzę, nikt nie czyta i potem durne pytania.

Nie da się zainstalować softu Global DEV na Stable EEA. Nie ma takiej możliwości bez odblokowania BLa. Ściąganie paczki nawet po raz 30sty nic nie pomoże. 

Jak ktoś chce zmienić linię softu to musi poczekać 2 tygodnie na odblokowanie i wtedy może sobie wrzucać dowolny soft.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się opłaca kupić z mi store niż od chińczyka - fakt. Przeważają argumenty aby zostać na globalu - fakt ( dla szarego zjadacza chleba czyli 96%). 

Czasy się zmieniają, trzeba się zaadoptować. Fakt

Edytowane przez weah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie ten global mi praktycznie by wystarczał:) jak dodadzą ikony powiadomień i ktoś mi powie jak zrobic by mieć ładne ikonki jak na miuipolska to będę za dwa tygodnie się poważnie zastanawiał czy przejść na miuipolska :)

Jesli chodzi o ikonki to np chrome mam na motywie domyślnym kwadrat z logiem chrome na białym tle, a na mi5 miałem po prostu okrągła ikonkę chrome bez otoczek. Motyw niby ten sam domyślny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o odblokowanie złożona, muszę odczekać te dwa tygodnie i zmienię na Global Dev bo coś czuję że ten nasz EEA to zostanie daleko w tyle z aktualizacjami.

Drugą stroną to dziwne że tak pomieszali z tymi softami. Wcześniej nie było problemu przy zmianie dla zwykłego śmiertelnika teraz trzeba już trochę namieszać. 

Z drugiej strony tak się zastanawiam .... w końcu po coś wypuścili inny soft na Europe. 

Edytowane przez zoltan78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na XDA to na Dev Global mimo ponownego zablokowania bootloadera po flashu nie działają płatności zbliżeniowe i google play jest bez certyfikacji co akurat jest normą na tym ROMie. W sumie dobrze że muszę czekać dwa tygodnie na odblokowanie bo może się rozmyślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na XDA to na Dev Global mimo ponownego zablokowania bootloadera po flashu nie działają płatności zbliżeniowe i google play jest bez certyfikacji co akurat jest normą na tym ROMie. W sumie dobrze że muszę czekać dwa tygodnie na odblokowanie bo może się rozmyślę. 
Właśnie, mam te same wątpliwości, zwłaszcza po przejżeniu wątków na xda, ktoś zbrickowal mi 9 bo chciał zablokować bootloader żeby gpay zadziałało. Czy jest sens opuszczania wersji stable eea, jakie są realne korzyści z dev czy miui.polska? Root mnie nie interesuje, będę miał problemy z dostępem do firmowego exchange. Jakie macie doświadczenia?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...