Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, andrzej78 napisał:

Po skorzystaniu z wcześniej linkowanego instalatora aplikacji Google i zalogowaniu do konta możesz normalnie korzystać z synchronizacji kontaktów jak na innych telefonach z androidem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Ok, działa. Dopiero po jakimś czasie załapał kontakty z konta Googla i wszystko jest jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje kupic Mi5 , najwyzej jak mi sie nie spodoba to  zwróce w ciagu 14 dni . Juz w pierwszym wieczorze zobacze jaka to czern  oferują ips ( przypominam przez 3 lata miałem same flagowce Samsunga ) oraz zobacze jak z aparatem w porownaniu do mojego Note 4 i S6 . Próba nie strzelba zobacze .

A jak z siecią przełącza wam sieć tak , że na 3 sekundy nie macie wogóle zasiegu? Pytam bo niektorzy tak mieli - troche kiepsko . Podobnie jak ze spolszczeniem romu czy wszystko jest po polsku ? Ikonki na pulpicie głównym  tez po polsku ? Mesage po polsku? Szkoda, że nie moge znalezc filmu z polskiego romu Mi5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kierownikPL napisał:

Spróbuje kupic Mi5 , najwyzej jak mi sie nie spodoba to  zwróce w ciagu 14 dni . Juz w pierwszym wieczorze zobacze jaka to czern  oferują ips ( przypominam przez 3 lata miałem same flagowce Samsunga ) oraz zobacze jak z aparatem w porownaniu do mojego Note 4 i S6 . Próba nie strzelba zobacze .

A jak z siecią przełącza wam sieć tak , że na 3 sekundy nie macie wogóle zasiegu? Pytam bo niektorzy tak mieli - troche kiepsko . Podobnie jak ze spolszczeniem romu czy wszystko jest po polsku ? Ikonki na pulpicie głównym  tez po polsku ? Mesage po polsku? Szkoda, że nie moge znalezc filmu z polskiego romu Mi5 .

Nie ma jeszcze oficjalnego romu po polsku. I obym sie mylil ale szybko sie nie pojawi.

Edytowane przez toldii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kierownikPL napisał:

Czyli co Mesage jest po angielsku tak jak pisze ? podpisy pod ikonkami sa po angielsku ? Co jest wogole po polsku ?

Oficjalnie nie ma jezyka polskiego w Mi5 wiec nic nie ma po polsku. Aplikacje instaluje ci w jezyku jakim masz ustawionym domyslnie w systemie czyli en nieliczne pozwalaja znienic jezyk na pl. Ale polecam MI5 dla mnie obecnie telefon idealny a jezyk pl wkoncu sie pojawi.

 

Edytowane przez toldii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Mesage jest po angielsku tak jak pisze ? podpisy pod ikonkami sa po angielsku ? Co jest wogole po polsku ?

Jest jakaś apka która wymusza instalację aplikacji w języku dowolnie sobie wybranym. Czyli jeżeli jest dostępny Polski w apce to w takim Ci się domyślnie zainstaluje.

Nie znam nazwy-v poszukaj.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, squirrelkuss napisał:

Jest jakaś apka która wymusza instalację aplikacji w języku dowolnie sobie wybranym. Czyli jeżeli jest dostępny Polski w apce to w takim Ci się domyślnie zainstaluje.

Nie znam nazwy-v poszukaj.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Do tego trzeba miec root-a, da sie go zrobic w Mi5? 

 

Edytowane przez toldii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widze ze jednak  to nie ma dobrej czerni , jest film w nocy gosc pokazuje czern tego ekranu i niestety jest swiecaca szarosc . Amoled ma czern taka ze  w nocy gdzie nie widzisz wlasnej reki trzymajacej telefon  przed soba to  wyswietlajac czarny ekran w Note4 lub S6 nie widzisz wogole telefonu jakby byl wylaczony - to czern amoleda Samsunga -  to jest najgorsze sprobowac ipsa kiedy od lat sie pracuje tylko na amoledzie . kupie Mi5 jutro najwyzej zwróce i kupie białego S6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

No i dotarł i to bez cła :) - pierwsze wrażenie super (32G/black). Wykonanie dobre - naprawdę dobre, a śmiga jak rakieta (wcześniej miałem HTC One M7).

A taka ciekawostka przyuważyłem wczoraj "4G+" (Play Ultra LTE) no nawet to działa ;)

Co do przycisku z czytnikiem palców - widziałem tu różna opinie - jak dla mnie akurat jego skok i działanie są w sam raz szczególnie spodobała mi się możliwość ustawienia tak, że jedno "dobre" naciśniecie przycisku powoduje zdjęcie blokady i przejście zaraz do ostatniego ekranu bez bawienia się w "swipe to unlock"

Przy okazji mam pytanie z kategorii "wycinanie krzaków" - da się jakoś pozbyć chińskiego kawałka odpowiedzialnego za tapety, dzwonki itp? (może usuwając konto mi?) albo przynajmniej to na angielski przełączyć?  

pozdrawiam
Kurian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, toldii napisał:

I obym sie mylil ale szybko sie nie pojawi.

Mam wrażenie, że pojawi się tuż po tym jak Acid dostanie swojego Pro :-D

2 godziny temu, Kurian napisał:

Co do przycisku z czytnikiem palców - widziałem tu różna opinie - jak dla mnie akurat jego skok i działanie są w sam raz

Ja mam jakieś jazdy z tym czytnikiem. Nie zawsze łapie za pierwszym razem. Czasami muszę ręcznie wprowadzić kod bo nawet przy odblokowanym ekranie nie łapie odcisku. Nic, pewnie muszę więcej profili tego palca wprowadzić żeby pokrył sobie całą jego powierzchnię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kierownikPL napisał:

Oj widze ze jednak  to nie ma dobrej czerni , jest film w nocy gosc pokazuje czern tego ekranu i niestety jest swiecaca szarosc . Amoled ma czern taka ze  w nocy gdzie nie widzisz wlasnej reki trzymajacej telefon  przed soba to  wyswietlajac czarny ekran w Note4 lub S6 nie widzisz wogole telefonu jakby byl wylaczony - to czern amoleda Samsunga -  to jest najgorsze sprobowac ipsa kiedy od lat sie pracuje tylko na amoledzie . kupie Mi5 jutro najwyzej zwróce i kupie białego S6.

Szczerze mówiąc wygląda to tak. Używając w dzień telefonu czerń moim zdaniem jest porównywalna do SAMOLEDa (wiem co mówię, również używałem samoleda i to przez ostatnie 4 lata). Używając telefonu w nocy (w ciemności) oczywiście widać że ta czerń nie jest stuprocentowa, ale i tak jest moim zdaniem baaaaardzo dobra jak na ekran LCD i nie kuje mnie w oczy, nawet po wspomnianych 4 latach korzystania z Samsungowego leda ;)  
Oprócz tego mam wrażenie że ten ekran można ustawić zarówno ciemniej jak i jaśniej niż w samsungach.
Do tego kolory zawsze też mi się podobały na Samoledzie, że są takie nasycone. Tutaj podobają mi się znacznie bardziej. Teraz widzę że na Samsungach były przesycone, a tutaj są idealnie nasycone, bez żadnej przesady

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kurian napisał:

Witam !

No i dotarł i to bez cła :) - pierwsze wrażenie super (32G/black). Wykonanie dobre - naprawdę dobre, a śmiga jak rakieta (wcześniej miałem HTC One M7).

A taka ciekawostka przyuważyłem wczoraj "4G+" (Play Ultra LTE) no nawet to działa ;)

Co do przycisku z czytnikiem palców - widziałem tu różna opinie - jak dla mnie akurat jego skok i działanie są w sam raz szczególnie spodobała mi się możliwość ustawienia tak, że jedno "dobre" naciśniecie przycisku powoduje zdjęcie blokady i przejście zaraz do ostatniego ekranu bez bawienia się w "swipe to unlock"

Przy okazji mam pytanie z kategorii "wycinanie krzaków" - da się jakoś pozbyć chińskiego kawałka odpowiedzialnego za tapety, dzwonki itp? (może usuwając konto mi?) albo przynajmniej to na angielski przełączyć?  

pozdrawiam
Kurian

Mam takie pytanie do Ciebie, bo też mam HTC ONE M7 i sprawa wygląda następująco jak wyglada pisanie w aplikacjach SMS,Messenger itp Bo u mnie na HTC nie "nadąża" za wskaźnikiem jesli wiesz o co mi chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,
Pytanie trochę z innej beczki. Czy ktoś ma z tutaj obecnych silikonowe etui od Xiaomi i mógłby wrzucić ze dwie jakieś fotki jak to jest spasowane i jakiej jest ona grubości? 
Da radę gdzieś to dostać w Polsce od ręki czy lepiej Ali albo IBG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszanowanie. :)

Czy ktoś z Was używa zegarka z Android Wear w połączeniu z Mi5? Ciekawi mnie, czy nie przerywa połączenia, etc.

Drugie zaś pytanie, to czy Mi5 bez problemu utrzymuje aplikacje w tle? W Internetach i YouTubach widziałem porównania z S7, gdzie Mi5 nie potrafiło wydolić z kilkoma aplikacjami w tle, co nie napawa optymizmem...

Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, johnny1836 napisał:

Czy ktoś ma z tutaj obecnych silikonowe etui od Xiaomi i mógłby wrzucić ze dwie jakieś fotki jak to jest spasowane i jakiej jest ona grubości? 
Da radę gdzieś to dostać w Polsce od ręki czy lepiej Ali albo IBG? 

Jak nikt inny nie wrzuci fotek, to postaram się je wrzucić jutro wieczorem lub w piątek, bo wtedy powinienem mieć już w domu Mi5. Jak na razie dziś rano wyleciał z Hong Kongu. Silikon z AliExpress leży już od kilkunastu dni w szufladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, corell napisał:

Ja mam jakieś jazdy z tym czytnikiem. Nie zawsze łapie za pierwszym razem. Czasami muszę ręcznie wprowadzić kod bo nawet przy odblokowanym ekranie nie łapie odcisku.

Mam to samo, pomaga zablokowanie ekranu i kolejna próba użycia czytnika - dlatego obstawiam, że to problem z ROMem. Zauważam też, że z wilgotnymi palcami gorzej sobie radzi.

3 godziny temu, johnny1836 napisał:

Używając telefonu w nocy (w ciemności) oczywiście widać że ta czerń nie jest stuprocentowa, ale i tak jest moim zdaniem baaaaardzo dobra jak na ekran LCD...

Może i czerń na wprost nie jest zła, ale pod kątem to już strasznie srebrzy... Jak wieczorem kładę telefon na łóżku przed głową, to aż ciężko wytrzymać... Jak trzymasz telefon w rękach na wprost oczu to jest ok.

15 minut temu, Cintulek napisał:

Gdzie Mi5 nie potrafiło wydolić z kilkoma aplikacjami w tle, co nie napawa optymizmem... Więc jak to jest?

To nie chodzi o wydajność. MIUI (Android) jest tak zoptymalizowane, aby nie trzymało za dużo aplikacji w pamięci. Jak uznaje, że coś lepiej zwolnić, bo pamięć może się przydać gdzie indziej, to zwalnia. Ma to swoje zalety i wady. Trzeba by przeprowadzić test z kłódkami na testowanych aplikacjach (aplikacje nie są zamykane jeżeli nie muszą), aby takie porównanie miało sens. Chociaż ja uważam, że i tak takie porównanie nie ma większego sensu :)

 

Edytowane przez Segor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Segor napisał:

To nie chodzi o wydajność. MIUI (Android) jest tak zoptymalizowane, aby nie trzymało za dużo aplikacji w pamięci. Jak uznaje, że coś lepiej zwolnić, bo pamięć może się przydać gdzie indziej, to zwalnia. Ma to swoje zalety i wady. Trzeba by przeprowadzić test z kłódkami na testowanych aplikacjach (aplikacje nie są zamykane jeżeli nie muszą), aby takie porównanie miało sens. Chociaż ja uważam, że i tak takie porównanie nie ma większego sensu :)

 

Super, dzięki za odpowiedź. :)

Teraz tylko ciekawe jak się ma sprawa z Android Wear... ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, andrzej78 napisał:

Jak nikt inny nie wrzuci fotek, to postaram się je wrzucić jutro wieczorem lub w piątek, bo wtedy powinienem mieć już w domu Mi5. Jak na razie dziś rano wyleciał z Hong Kongu. Silikon z AliExpress leży już od kilkunastu dni w szufladzie.

Dzięki, będę bardzo wdzięczny.

Niech tylko się ktoś wypowie czy da radę gdzieś to dorwać w Polsce i gdzie, bo ja nic nie mogę się doszukać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Segor napisał:

Mam to samo, pomaga zablokowanie ekranu i kolejna próba użycia czytnika - dlatego obstawiam, że to problem z ROMem. Zauważam też, że z wilgotnymi palcami gorzej sobie radzi.

Może i czerń na wprost nie jest zła, ale pod kątem to już strasznie srebrzy... Jak wieczorem kładę telefon na łóżku przed głową, to aż ciężko wytrzymać... Jak trzymasz telefon w rękach na wprost oczu to jest ok.

To nie chodzi o wydajność. MIUI (Android) jest tak zoptymalizowane, aby nie trzymało za dużo aplikacji w pamięci. Jak uznaje, że coś lepiej zwolnić, bo pamięć może się przydać gdzie indziej, to zwalnia. Ma to swoje zalety i wady. Trzeba by przeprowadzić test z kłódkami na testowanych aplikacjach (aplikacje nie są zamykane jeżeli nie muszą), aby takie porównanie miało sens. Chociaż ja uważam, że i tak takie porównanie nie ma większego sensu :)

 

No włąśnie tego się boję tej kiepskiej czerni w nocy . Ale nic straconego  przez ostatnie 3 lata miałem Note 2 , Note 3 , Note 4 i S6 . Jutro bede miał Mi5 w domu bo kupiłem dziś  na allegro za 1660złotych i już do mnie kurierem idzie . Jutro bede wiedział czy oddam Mi5 jeszcze w tym tygodniu czy zostanie u mnie na conajmniej rok . Jesli fotki i nagrywane filmy bedą przynajmniej tak dobre jak Note 4 w co wątpię to zostanie na stałe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...