Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1. mi telefon trzyma 2 dni ponad przy baterii w trybie programów w miui, 

2. mam dwie apki z witaminka i szukaja aktualizacji ale sa zablokowane i GP ich nie widzi

 

Pytanie

Czy żeby używać android pay trzeba nie rootować telefonu? ogólnie telefon odblokowany, wszystko wrzucam na niego przez twrp ale chce przetestować moblne płacenie telefonem i dlaczego nie ma skrótu nfc takiego jak do wifi w górnej rozwijanej belce?

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xede napisał:

1. mi telefon trzyma 2 dni ponad przy baterii w trybie programów w miui, 

2. mam dwie apki z witaminka i szukaja aktualizacji ale sa zablokowane i GP ich nie widzi

 

Pytanie

Czy żeby używać android pay trzeba nie rootować telefonu? ogólnie telefon odblokowany, wszystko wrzucam na niego przez twrp ale chce przetestować moblne płacenie telefonem i dlaczego nie ma skrótu nfc takiego jak do wifi w górnej rozwijanej belce?

Żeby używać AP nie możesz mieć Roota. Płatności działają bez problemu na ostatnim Romie EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xede wystarczy zainstalować magisk, ma opcje hide i możesz ukryć root. Instalujesz w nim moduł safetynet fix który podmienia fingerprint na ten z globala i masz CTS test pass, Android Pay działa bez problemu. 

[2017.4.26] Magisk v12.0 - Root & Universal Systemless Interface [Android 5.0+]

[MODULE][v1.9.1] Xiaomi SafetyNet Fix for Beta & C. ROMs | Bypass SN on trust systems 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to rozumiem, że w obecnej sytuacji mam zrootowany telefon?

próbowałem zapłacić dzisiaj i przy włączonym nfc wyświetlało mi że przyłożyć jedną kartę do terminala a miałem włączony nfc hce

 

sprawdziłem i według root checkera nie mam roota a jak trzeba ustawić ustawienia w nfc żeby dobrze działało??

Screenshot_2017-06-04-22-10-08-384_com.android.settings.png

Screenshot_2017-06-04-22-10-12-647_com.android.settings.png

Edytowane przez xede
dodanie scr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2017 o 15:08, AdamKli napisał:

Wgrywasz china dev przez miflash później twrp (najnowsze) i z poziomu twrp paczkę miuipolska. Cała filozofia.

Wgrałem 7.5.25 china dev, na to miui polska (ta sama wersja) i GPS nadal tragedia... Jak już udało się ustalić, gps.conf jest jakiś do bani:

Dnia 30.05.2017 o 21:29, Gravis napisał:

Mam najnowsze miui polska. W gps.conf było Asia.pool.ntp więc zmieniłem na pl. Po restarcie wszystko z pliku gps.conf wyparowało. Czy może ktoś podrzucić pełny plik z ustawieniami gps.conf?

Nie wiem czy nikt nie zagląda do tamtego wątku, czy nikt tu nie ma roota, ale prosilibyśmy o podrzucenie poprawnego GPS conf, może z wersji 7.5.18? A może wgrać miflashem china dev 7.5.18 i takie też miui polska, aby załatwić sprawę? Ktoś wie gdzie znajdę starsze china dev?

 

 

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick i tak zrobiłem, po czym po kliknięciu na nią ona przechodzi do google play i mówi, że nie mam jej w sklepie

 

znalazlem link (direct link) do magiska w tamtym temacie, i po przejściu instrukcji znikł root, rozumiem że to dobrze?

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Nijak nie mogę wkleić niczego do /system/app 
"Zadanie nie powiodło się"
Uprawnienia dla Es Explorer dla root przyznane. Magisk świeci na zielono tym razem.

Tym właśnie różni się Magisk od SuperSu. Jest to tzw. 'systemless root', więc nie daje Ci on uprawnień dotyczących systemu, dlatego niczego nie wkleisz. Spróbuj przez TWRP.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piano napisał:


Tym właśnie różni się Magisk od SuperSu. Jest to tzw. 'systemless root', więc nie daje Ci on uprawnień dotyczących systemu, dlatego niczego nie wkleisz. Spróbuj przez TWRP.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Jak przez TWRP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

@galakty , na razie nie zmieniałem w ogóle niczego. Praca praca i jeszcze raz praca bo urlop się zbliża :) Jak podmienisz to podrzuć.

Chodziło mi o tego moda na Mi5S, myślałem że zmieniałeś. Ja próbowałem tylko na Mi4C, bo trzeba mieć pliki z danego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, ktoś siedzi na innym romie niż miui i wszystko działa z bocznymi przyciskami pod szkłem? Wcześniej, kiedy instalowałem cm, w lutym nie działały mi przyciski pod szkłem.. Naprawiono to?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...