ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

18 godzin temu, MD13 napisał:

Szajsungi emoji57.png weź z nim nie gadaj emoji3.png

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

No właśnie strasznym wyznawcą Szajsunga jest, ja tam uwielbiam Xiaomi mimo że ma też i ta firma w swoich produktach wady, jakieś niedociągnięcia ale odkąd poznałem tą firmę i jej produkty to prawie wszystko mam Xiaomi. Plecak, długopis, bramkę,wagę, czajnik, włączniki, czujnik ruchu, żarówkę, opaskę MiBand 2, router, repetery od żony zegarek Amazfit. Choruje teraz na mechanizm rolet jaki się pojawił.

3 godziny temu, usenet napisał:

A wy tymi postami wyznawcami Religi się nie stajecie? Kiedyś miałem tylko Ski. Skończyłem na S5 ale bardziej z przymusu niż własnego wyboru. Teraz siedzę na Mi5 i co by nie powiedzieć to Ski mają znacznie lepsze wykonanie. Lepsze jest szkło, plecki które trudniej zbić itd. Co oczywiście nie znaczy że ta różnica pokrywa różnicę w cenie. Czy Mi są gorsze od Sek, na pewno nie patrząc przez pryzmat ceny, a są też q nich rozwiązania lepsze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie, dlatego że wśród posiadaczy urządzeń Xiaomi jest dużo narzekających którzy szukają rozwiązań. To urządzenia które można samemu udoskonalać albo nad nimi pracować co mi się podoba. Mają baaardzo duże pole manewru, mimo że pod logo firmy to z dużą swobodą działania jak CM a teraz Lineage.

Nie jest się skazanym na jeden system na zasadzie: masz co Ci dajemy i nie narzekaj. Xiaomi jest bardzo uniwersalne.

• Like 3

Koledze pewnie chodzi o ikony, faktycznie są wielkie. Czysty android ma połowę mniejsze. Zmień sobie w build.prop i będzie normalnie. Jak nie masz roota to w TWRP podmień plik. Albo zainstaluj inny launcher ze sklepu i też będzie normalnie.

Można też inną siatkę aplikacji wybrać na pulpicie i ikony będą mniejsze. Czcionki też się da zmienić na mniejsze​...

polecam nova luncher, ikonki są super wielkości szczególnie w najmniejszej odsłonie

Padła mi bateria i po ponownym włączeniu telefonu nie działa mi Internet mobilny. Nie wiem co jest grane, apn jest prawidłowy, reset połączenia i zmiana z LTE na 3g nie pomaga. Jakieś pomysły​?

Do 20 dzisiaj moze nie być netu mobilnego w Orange (więc i w nju też) mają awarię. 

• Like 1

@Gravis

Nie rozumiem czegoś. Czemu mając Magisk (Root) zainstalowałeś jeszcze drugi Root (SuperSU)? 

Edited by majdan12

@Gravis

No wyleciał ale zostały jeszcze jego pliki w telefonie i jak na to zainstalowałeś SuperSU to powstała mieszanka wybuchowa i MIUI wystrzelił w kosmos.

• Like 1

Jak w takim razie zrobić, żeby nie wylatywał? ;) Co tydzien bede sie z tym tak bujać musiał? :D

@Gravis

A co tydzień w MIUI system zmienia się o 100 razy lepszy? instaluj MIUI raz na miesiąc/dwa miesiące i nie będziesz tak tego odczuwał problemu że musisz dorzucić jeszcze .zip Magisk co aktualizacje.

Sęk w tym, że dołożyłem tego Magisk i własnie jak pisałem jego ROOT nie pojawił się ... to nie jest problem wrzucic paczke w TWRP 

@Gravis

Magisk 12.0 z XDA? przecież jak pobierasz paczkę z XDA to nie mam możliwości aby nie działało chyba że MIUI coś ostatnio się zmieniło i Magisk z nim nie działa...

@Gravis u mnie jest tak, że po instalacji Romu potem Magisk muszę zrobić restart telefonu i dopiero widać root

====
Wysłane z MI 5 by Tapatalk

pytanie za 10pkt,  potrzebuje pobrać plik pdf z linku z facebooka, zawsze działało, a obecnie jak naciskam,zaczyna otwierać/pobierać nowe okno i nagle piszę :

"nie udało się załadować strony" 

Aplikacja ma nadane uprawnienia 

U mnie wsio śmiga. Magisk 12 tez. Adaway działa. Root wyskakuje jak się chce używać android pay.

No i po paru dniach korzystania z powrotem wchodze w apke gdzie chce wykorzystac root a tam brak - restart telefonu - brak - instalacje magisk 12 z TWRP - restart brak root - restart telefonu - roota dalej brak...

@Gravis to samo miałem z magisk na mi4c , był root nie było :) Chyba na xda widziałem wątek z tym problemem ale teraz nie mogę znaleźć. 

Została mi jedna opcja której nie przetestowałem tj. Wyłączyć i włączyć telefon. Taram root się pojawił....

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ponieważ mój GPS na romie 7.5.4 nadal jest tragiczny, potrzebuję wyczyścić telefon do zera i sprawdzić czy będzie lepiej. W tym celu najlepiej: 

1. przez miflash z opcją "flash_all" wgrać: Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot File Download
  2. a potem zgodnie z instrukcja 2016 instaluje od nowa fastboot -> recovery -> miui polska?

Pytanie czy wersje miflash/fastboot/recovery mają jakieś znaczenie przy tej instalacji?

Wgrywasz china dev przez miflash później twrp (najnowsze) i z poziomu twrp paczkę miuipolska. Cała filozofia.

Ja już po zmianie z Mi5 na Honor 8. Wygląd rewelacja w kolorze Midnight Blue. Ale brakuje mi kilka rzeczy z Mi5 :P

mnie bardziej interesuje jak z wydajnością i skąd go masz?? z polskiej dystrybucji czy z chin? jeśli z chin to jak zmieniles oprogramowanie

Jak przeglądałem te oferty na allegro/olx to mi ręce opadały. 90% to były komisy i śmieciowe papiery czyli VAT marża. A pozostali chcieli za używane sporo kasy albo z sieci Plus(możliwość zablokowania telefonu przez operatora). A na olx w mojej okolicy do 30-40km to 4 ogłoszenia aż były :D Dlatego decyzja o kupnie nowego. Jakieś 1660zl. W środę kupiłem w piątek już u mnie. Kupiony ze Sferis. Najtaniej jak znalazłem w sklepach.

Niby słabszy od Mi5 a działa jakoś dużo żwawej. Dużo lepiej wykonany niż Mi5. Zwłaszcza przyciski lepiej spasowane. Mniej śliski od Mi(ale też rewelacji nie ma w tym przypadku). Wyświetlacz ciemniejszy niż w Mi,aparatu dłużej nie testowałem jeszcze. Tu nie ma problemu z powiadomieniami. Tam trzeba było kombinować itd,albo czasem w Mi5 wcale nie przychodziły. Bateria też trochę lepiej w Honorze. Największy minus i to porażka to której ciężko się przyzwyczaić to skaner umieszczony z tyłu. Co za idiota na to wpadł? Tym bardziej przy braku odblokowania poprzez dwukrotnego puknięcia w ekran trzeba brać telefon w rękę. Nie zmienia faktu że działa rewelacyjnie. No i qc w Mi5 duuużo szybciej ładował telefon. Tam jakaś 1-1,2h tutaj to 1,5h wzwyż. 

No i dużo głośniejszy Honor jest na głośniku. Tam miałem na maksa dzwonki tu muszę mieć 3/4 bo masakra jest :P Ogólnie jestem zadowolony. Brak mi kilku rzeczy z Mi5 ale tu kilka rozwiązań jest na plus :)

To tak na szybko :P