ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

45 minut temu, JacekBB napisał:

Znowu olali nas z nowym romem.

Nie olali nie olali, robią na nugacie nowy soft. Teraz nie masz, za to potem inni będą płakać, że nie mają nowego androida, kiedy MI5 dostanie aktualizację :)

Znowu olali nas z nowym romem.

A czego Ci brakuje w obecnej wersji? Ja siedzę na wersji z początku miesiąca i wszystko z czego korzystam działa jak należy, o bateri nie wspomnę bo jest miód malina.

U mnie nie działa alarm dopiero jak odblokuje tel to dzwoni ma ktoś podobnie? Miui 6.11.10 plus xposed i moduł xmiui może to wina tego bo chyba przed wgraniem xposed było ok

55 minut temu, JacekBB napisał:
Czyli jaka wersję masz? U mnie internet muli na najnowszym dev pod mi 5.

6.11.3 nic mi nie muli, nie wiem jak mają się do tego speedtesty ale podrzucę screeny WIFI / LTE

ba3b953abaee48c2e741c82a26d4c21e.jpg4afc3bfff3ebd4fefca449a432a47861.jpg

Edited by AdamKli

W życiu bym nie zgadł, że ktoś nazwał rozszerzeniem plik z takim rozszerzeniem :) Tyle, że to wina windows bo nie pokazuje rozszerzenia. Jak używanie Total Commandera rozwiązuje takie problemy :)

Mam pytanie odnośnie ładowania Mi5 przez USB w komputerze. Otóż w okolicy 50% baterii Ampere pokazuje mi ładowanie przez USB 3.0 na poziomie 300mA. Jest to bardzo mało. Gdzieś przeczytałem, że przez USB 3.0 powinno to być jakieś 900mA. Ktoś wie co jest nie tak?

Nie da się. Jeśli masz ustawione odblokowanie odciskiem to najpierw musisz wybudzić urządzenie. Albo po prostu użyć do tego klawisza home wtedy odcisk automatycznie zostanie zczytany i ekran się odblokuje.

1 godzinę temu, magik-thc napisał:

Ok, a idzie ustawić wybudzanie telefonu przez czytnik lini papilarnych? w tej chwili przy wygaszonym ekranie nie działa,

Musisz po prostu wcisnąć tym znanym palcem przycisk home, tak nie za szybko (przytrzymać go z ćwierć sek. w pozycji wciśniętej).

Moim zdaniem to całkiem sensowne i wygodne rozwiązanie. Polecam wczytać odciski więcej niż 1 palca, aby można było w różnych sytuacjach i różnymi rękoma, różnymi palcami szybko odblokować.

Edited by latet

Gdyby ktoś potrzebował wybudzania dotknięciem to działa to na CM 13 i CM14.1 (android 6 i 7.1). Działa poprawnie i można wybudzać tak urządzenie. Od razu dodaję, że dotykowy Home również działa w CM :), tak jak w MIUI.

Ok a jak z tm xposed instaluje sie tak jak na starych werjach androida czyli aplikacje z dostępem do root i z tej aplikacji instalować czy jeszcze coś instalować z recovery?

@magik-thc instalujesz zip przez twrp + aplikacja xposedinstaller z poziomu telefonu.

http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

Korzystałem z xposed sporo czasu później odstawiłem i powiem tak, jeśli nie musisz mieć pilnie xposed nie instaluj. Po instalacji telefon dostaje jakiegoś "muła" i nie jest to tylko moja opinia ale już kilka razy taką czytałem tu na forum więc coś w tym musi być. 

Dzisiaj rozładował mi się na zewnątrz mimo 20%. Było może -2 stopnie. Jak podłączyłem do lądowania w domu to nadal było 20%...

3 godziny temu, grizzly napisał:

Dzisiaj rozładował mi się na zewnątrz mimo 20%. Było może -2 stopnie. Jak podłączyłem do lądowania w domu to nadal było 20%...

Wow, niesamowite...

Mój telefon też dzisiaj padł na dworzu przy 60%. Bardzo się tego przestraszyłem i myślę, że to epidemia... Twój też to złapał musisz go ratować!

• Like 1

1 godzinę temu, XiaoRén napisał:

Wow, niesamowite...

Mój telefon też dzisiaj padł na dworzu przy 60%. Bardzo się tego przestraszyłem i myślę, że to epidemia... Twój też to złapał musisz go ratować!

Serio czy to ironia? Mam Xperie S od praktycznie wydania (tak, bardzo często wszystko ładuje się wolno i zawiesza) i nigdy nie doświadczyłem takiego czegoś, by przez zimno czy cokolwiek nagle telefon się "rozładował" lub wyłączył i nie dało włączyć przez temperaturę.

Właśnie do mnie leci MI5 i już mnie straszycie. Czy owa sytuacja jest normalna w nowocześniejszych smartfonach? Często występuje?

35 minut temu, decorator12 napisał:

Komenda "ok Google" i tam wybierać probowales?

Komenda gdzie? Nie instalowałem dodatków do MIUI Polska. Myślałem, że może jest gdzieś ukryta taka opcja w telefonie. 

Komenda gdzie? Nie instalowałem dodatków do MIUI Polska. Myślałem, że może jest gdzieś ukryta taka opcja w telefonie. 

Google now - wtedy możesz wybierać głosowo. Opcja do skonfigurowania

39 minut temu, srgn1 napisał:

Serio czy to ironia? Mam Xperie S od praktycznie wydania (tak, bardzo często wszystko ładuje się wolno i zawiesza) i nigdy nie doświadczyłem takiego czegoś, by przez zimno czy cokolwiek nagle telefon się "rozładował" lub wyłączył i nie dało włączyć przez temperaturę.

Właśnie do mnie leci MI5 i już mnie straszycie. Czy owa sytuacja jest normalna w nowocześniejszych smartfonach? Często występuje?

Spoko. To była ironia/srakazm.

Coś takiego może się zdarzyć ale nie regularnie.

• Like 1

Hej, czy to jest normalne, że CPU Spy pokazuje mi, że max. taktowanie to 1.6 GHz, podczas gdy mój Mi5 Prime powinien mieć max. 2.15 GHz? Na screenie widać, że nie ma też żadnych "Unused CPU frequencies".

Wszystko działa płynnie, nie narzekam, ale zastanawia mnie to.

cpu1.jpg

long.png