ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

4 minuty temu, magik-thc napisał:

Mam wgrane w tym folderze ale po restarcie recovery brak.

zmieniłeś sterowniki jak @Redmi2 radził, bo od początku wygląda to na brak komunikacji między komputerem, a telefonem

sprawdzałeś komendą - fastboot devices?

No dobra ale jaki jest błąd. Jeśli przy fastboot flash recovery masz 2 razy ok to recovery jest wgrane. Później fastboot boot i wchodzisz do recovery.
Co to za recovery?

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128

Witam mam problem z przywróceniem kopii w trybie Recovery. Wyświetla mi się na czerwono napis "nie można przywrócić system - zamontowane tylko do odczytu" jakieś porady jak odtworzyć kopie ?

2 godziny temu, magik-thc napisał:

Dobra udało sie wszystko gra ale pomogła instalacja mi flash.

Czyli jak prawie zawsze – problemy po stronie peceta.

Czy jeżeli przyjdzie mi telefon z oryginalnym chińskim softem czyli  China Stable mogę od razu odblokować bootloader czy muszę wgrać china dev??

Czy jeżeli przyjdzie mi telefon z oryginalnym chińskim softem czyli  China Stable mogę od razu odblokować bootloader czy muszę wgrać china dev??

A przecież możesz spróbować na Stable, jeśli się nie uda to wtedy china dev.

Napisane z Xiaomi Mi5

55 minut temu, 1234qw napisał:

Bedziesz musial sprobwać robota na max 10 min :)

Przed chwilą, lockerek napisał:

Bedziesz musial sprobwać robota na max 10 min :)

Możliwe xdd od kilku dni czytam forum i tak mi się już pokiełbasiło co i jak mam robić aby wgrać polskie oprogramowanie, ale na razie czekam na tel i zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądało ;) ( martwię się na zapas ) 

20 minut temu, 1234qw napisał:

Możliwe xdd od kilku dni czytam forum i tak mi się już pokiełbasiło co i jak mam robić aby wgrać polskie oprogramowanie, ale na razie czekam na tel i zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądało ;) ( martwię się na zapas ) 

Akurat z Mi5 jest najłatwiej ze wszystkich.

Mam pytanie - jak ustawic na ekranie blokady powiadomienia z gmail, facebooka itd. w tej chwili pokazuje sie tylko ikona oraz ze otrzymałem wiadomość a potrzebuje zmienić to na możliwość rozwinięcia po tapnięciu lub rozwinięciu takich informacji jak: od kogo,  tytuł, bo w tej chwili jest ikona i żę przyszedł mail a to mnie nie ratuje (na cm12 taka opcja była)

Ustawienia - opcje aplikacji - zainstalowane - dana aplikacja - pozostałe uprawnienia i tam zaznaczasz "na ekranie blokady"

Ponoć blokuje się bootloader i nie ma jak potem odblokować.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

46 minut temu, Acid napisał:

Wysłane z mojego MI 5

a tak z ciekawosci probowal ktos odblokowac bootloader ponownie wczesniej pobranym kluczem przez miunlock?

miunlock na koniec procesu odblokowywania pobiera klucz z serwera xiaomi dla twojego urzadzenia, zapisuje go w pliku sig.data, nastepnie wykonuje fastboot oem unlock sig.data. na koniec ten plik jest usuwany, ale kopie mozna sobie zapisac przez jakis wrapper bat na fastboot.exe, albo skrypt sprawdzajacy czesto, czy taki plik sie pojawil i robiacy kopie (gdzies widzialem kawalek pythona do tego).

Jak sądzicie, czy w czarny piątek mogą dać promocje na czarne mi5 64gb?

na ibg

Edited by XiaoRén

Podanie zaakceptowane, bawić się w to czy nie. Z jednej strony troszkę nudno jak nie ma co testować w urządzeniu lubię z tym grzebać. Z drugiej strony podjęcie tematu to droga w jednym kierunku? Bez powrotu do wersji miuipolska którą mam obecnie wgraną?

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ale moze ustawia apply status 4 i unlock status 4 na koncie xiaomi, czyli wywala pozwolenie.

teoretycznie majac kopie swojego klucza do odblokowania bootloadera nie potrzebujesz juz zgody xiaomi i ich narzedzi. po prostu reczne wyslanie fastboot oem unlock sig.data powinno odblokowac bootloader ponownie.

Edited by rezmus
literowka

MIUI 8 China Alpha ROM 6.11.23 based on Android 7.0 for Mi 5 Changelog and Link

Ciekawy tytuł, szkoda, że temat tylko dla wybranych - "This forum is only for special members."

:D

7 godzin temu, Acid napisał:

Wysłane z mojego MI 5

a nie wiesz moze co jest powodem, ze nie mozna odblokowac bootloadera? aktualnie bawie sie troche miunlock, udalo mi sie poudawac fastboota i zmusic miunlock do pobrania sig.data (klucz 256 bajtow) mimo odblokowanego bootloadera. niestety klucz wydaje sie zalezny od tokena (getvar token), ktory jest po kazdym reboot inny. za to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby sobie takiego tokena do miunlock wyslac w razie czego i pobrac sig.data dla niego. raczej xiaomi nie walnelo takiego babola w design swojego serwisu od odblokowywania, zeby sig.data byla generowana tylko na podstawie tokena - pewnie sobie jakies dane jeszcze bierze z tego co wczesniej poszlo na konto xiaomi. w sumie mozna by to sprawdzic ;) ktos chetny na probe odblokowania bootloadera bez zgody xiaomi? ;)

Edited by rezmus
bo moge ;p

tak nie sprawdze tego co chce sprawdzic, bo ze swoj bootloader odblokuje to oczywiste. jakby ktos mogl wejsc w fastboot i podeslac na PM odpowiedz na fastboot getvar token to sprawdze, czy w ogole serwer xiaomi zwroci klucz dla obcego tokena.

edit: sprawdzilem na fake tokenie i tez pobral klucz. teraz tylko pozostaje sprawdzic, czy da rade odeslac obcy token i na podstawie pobranego klucza odblokowac obcy bootloader. na 99% nie, ale te 1% niepewnosci zostaje ;)

Edited by rezmus
bo moge ;p

Czy u kogoś jeszcze tak wygląda pogoda? Jak to naprawić?
9f6c53e6f2dc6b092db48ecfc32e722f.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dobra już działa ale gada że nie ma połączenia z siecią i nie wyszukuje lokalizacji mimo iż połączenie jest.
Inna sprawa to motywy.
Wchodzę w motywy - własne- ikony i nie mam opcji przeglądania ich. Czemu? Tak samo jest z innymi rzeczami np dialer, sms etc.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Witam 

Odblokowałem  bootloader, podłączyłem tel w rybie fastboot do PC, i chciałem wgrać miui polska przez miflash lecz wyskoczył mi błąd ( nie mam pliku flesh_all )że nie mam jakiegoś pliku... miui polska pobrałem z tej strony: https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=457095661767113666&mid=100&download_id=rg4e97lso9m65m0j1ojm0dqfp3&tid=1480061409&hc=388dacab74ccb6d9750386e03e805045c58acb11e37314ceb14000de2e274873, czy dobrze zrobiłem?? czy z jakieś innej strony musze pobrać nowy rom... pewno czegoś nie doczytałem na forum ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi...