Jump to content

argentina10

Użytkownicy
 • Posts

  66
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by argentina10

 1. Dzięki . Ta apka wróciła ze względu na AD Guard i jego filtrowanie VPN. Do tego jeszcze ciekawostka że aby zainstalować certyfikat Do ADGuard to potrzeba też przwrócić apkę Pęk Kluczy czyli Key chain która odpowiada za zaufane dane uwierzytelnijące i i instalację ściągniętego certyfikatu. Najbardziej zależało mi na wywaleniu reklam z radia internetowego ale zamiast apki Ad Guard wystarczy ich prywatny dns w ustawieniach telefonu i faktycznie czysto Drugim priorytetem było wywalenie reklam i proponowanych stron na fejsie ale z tym sobie nie radzi ani prywatny dns ani apka od ADG. Chłopaki z XDA mają moda apki który jest pozbawiony syfu ale tylko w wersji normalnej facebooka a dokładnie facebook lcr 2.0 . Mi natomiast chodziło o taki efekt ale z wersją lite która najbardziej mi podchodzi.
 2. Czy ktoś może mi skopiować z romu 12.5 aplikację vpndialogs ? Najlepiej ADB App Control robi to w minutę
 3. To mało bo teraz na kablu jakimś czarnym z nazwą GK T zasuwa mi 4,6 A w Turbo i tyle bym chciał osiągać czyli przepust 5 A musi być. Wiadomo że podczas samego ładowania ten amperaż się waha trochę w zależności od stopnia naładowania. Szkoda że jest ogólne przyzwolenie że byle śmieć sprzedają jako konkretny markowy model.
 4. Po ile one ? Aż nie do wiary że na allegro czy olx ciężko dostać prawdziwy 5A. Same podróby bez wsparcia turbo
 5. Ładowarkę i kabel kupiłem z aliexpress i po dokładnych pomiarach okazało się że wszystkiemu winny jest kabel. Na innym kablu prawdziwym 5A ładuje ponad 5000mA nawet a jeszcze innym o nieco mniejszym przekroju 4700mA czyli kabel na prawdę ma znaczenie. A już myślałem że ładowarka też jest do niczego
 6. Chyba wina będzie tak po pół ładowarki i kabla. Kabel to śmieć bo ani do ładowania ani do przesyłu danych. Pokazuje na nim ładowanie tylko 100 mA i nawet mniej czasem ! Na innym kablu firmowym huawei 1300 mA. I to jest max. Czyli albo ładowarka oszukana albo kabel jednak musi być specjalny do szybkiego ładowania...
 7. Ok dzięki i wydaje mi się że to będzie wina softu bo inną łaowarką jest to samo a najlepiej i najszybciej ładuje mi bezpośrednio z powerbanka xiaiomi i co najlepsze też pisze wtedy że jest szybkie ładowanie ( nie turbo jak przy ładowarce) . Nawet kiedy wejdę w czasie ładowania turbo to pokazuje głupoty że niby zostało 40 min do końca a jeszcze będzie z 2 godziny ładował.
 8. Mam pytanie czy na POCO X3 szybkie ładowanie i turbo ładowanie to jest jedno i to samo ? Dziwna sytuacja bo kupiłem niby oryginalną ładowarkę 33w i niby jest napis w animacji ładowania że szybkie ładowanie i ikona podwójnego piorunu . Do tego gdy wejdę w baterię to po podłączeniu określa czas około 2 h do pełnego naładowania a na zwykłej 4-5 h . Problem jest tylko taki że na szybkim ładowaniu mam wrażenie że ładuje jeszcze wolniej bo już ponad 2 godz a dopiero 50%
 9. Trochę czasu minęło ale miałem ten sam problem a rozwięzania są dwa : 1. Aplikacja która działa i jest prosta bez reklam to prosta galeria z google play (jest też wersja pro za 2zł). Ale minus taki że ma słabą edycję zdjęć. 2. U mnie pomogło w galerii miui zmiana ustawień i teraz wysyła bezpośrednio np na messengera. Wystarczy wejść Galeria/Ustawienia/Bezpieczne udostępnianie/i odznaczyć w udostępnij domyślne info o lokalizacji i udostępnij domyślnie bez metadanych. Jeśli któreś z tych jest zaznaczone to nie da ray wysłać bezpośrednio z galerii
 10. 72 jest rzekomo powiązana z liczeniem ruchu sieciowego. Czyli jeśli ustawiasz sobie miesiączne limity na neta w telefonie to lepiej to zostawić. Mi po wywaleniu tego oraz całej reszty alerty przychodzą normalnie (mam w virgin mobile)
 11. Dla zainteresowanych aktualizuje listę usuniętych aplikacji w większości te które są stale uruchomione z systemem. U mnie nie wywołało to wpływu na funkcjonalność poza jeszcze lepszą żywotnością baterii i więcej ram ale bez przesady to już kosmetyka. 70.COM.MIUI.PHRASE Częste zwroty 71.com.qualcomm.qti.ims 72.USŁUGA OPERATORA carrierDefaultApp 73.com.qualcomm.qti.uceShimService ( obsługa usługi mającej zastąpić sms. W Pl chyba nadal to abstrakcja) 74.org.ifaa.aigl.manager 75. com.qualcomm.qti.cne (auto zmiana sieci 2g 3g itp) 76. com.qualcomm.atfwd (wyświetlacz lustrzany np na tv 77.Usługa ekranu bezprzewodowego wfd 78.com.xiaiomi.bluetoth.overlay (nie wpływa na przesył bluetooth między tel i połączenie z głośnikiem) 79.Bluetooth midi service (nie wpływa na przesył bluetooth między tel i połączenie z głośnikiem) 80.com.qualcom.qti.qccauthmgr 81..com.qualcomm.qti.qdma ( analityka qualcomm mająca na celu polepszyć świadczenie usług ) 82com.qualcomm.dpmserviceapp odtwarzanie treści drm Chyba najlepsza strona z opisem pakietów i apek na miui https://devcondition-com.translate.goog/article/removing-unneeded-miui-applications/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc Zauważyłem że pomimo Miui Polska jest nieżle pozbawione śmieci to i tak pozostają niektóre pakiety do obsługi azjatyckiego rynku np płatności na platformach alibaby i komunikacji oraz wiele aplikacji u nas w ogóle nie obsługiwane dlatego uzbierało się aż 82 z tym że niektóre są potrzebne w zależności od użytkowania telefonu i indywidualnych potrzeb. Jak będę miał czas to pokuszę się o dokładne opisy każdej bo nie usuwałem na pałę tylko po dokładnej analizie, wcześniejszym zamrażaniu i testowaniu czy wszystko działa.
 12. Też jestem ciekawy czy tak ma być bo mam to samo i mega to irytuje
 13. HAHAHA no można tak powiedzieć każda apka której nie znałem była przeze mnie wnikliwie analizoawana na zagranicznych forach . Mam świadomość tego że wywalenie czegoś co jest zależne powoduje później wakelocki ale na razie jest perfect i skutków ubocznych brak. Nie wiem tylko czy moduł Doze na Magisku wystarczy zainstalować i działa czy trzeba dodatkowo programikiem jeszcze innym tak jak piszą na kilku forach. Jak będziesz chciał i żeby nie było niemiłych niespodzianek to będę mógł Ci zrzut ekranu przesłać co używam w ogóle bo np w gry nie gram na tel i nie wiem czy ma to wpływ na nie ( chociaż podejrzewam że pozytywny bo tel ma mniej spraw do ogarniania )
 14. Nie mam pojęcia o co Ci chodzi i podejrzewam że Ty sam nie wiesz nawet o co Ci chodzi :)) Nie wiem co Ty robisz swoim telefonem ? Pierzesz, gotujesz obiady czy sprząta za Ciebie ? Bo nie rozumiem . Tak telefon jest do dzwonienia i używania wraz z aplikacjami które są nam potrzebne i wygodne. Ty myślisz że ja po mojej niby "kastracji" nie mogę używać internetu i Sklepu play a telefon leży jak cegła w szafie ? Poczytaj tochę na zagranicznych forach dowiedz się czegoś a nie zamknełeś się na to co Ci daje dana firma i tak ma być. Jeśli to Ci odpowiada to szanuję to i jak większość ludzi używasz i tyle. Ja też używam tylko na moich zasadach i to co chcę i jak chcę. Jak byś tochę poczytał to byś wiedział że obecnie można z telefonem zrobić WSZYSTKO co dusza zapragnie a goście z XDA itp ogarniają tak systemy żeby ułatwić sobie życie a nie okroić ze wszystkiego . Jeśli to do Ciebie nie dociera i nie rozumiesz jak to funkcjonuje to daj sobie na spokój i rób po swojemu.
 15. Jak mnie bawią tacy openenci którzy nawet nie spróbowali nigdy używać systemu bez śmieci a się wypowiadają. Czy ja Ci każe tak robić ? Nie chcesz to nie zaśmiecaj tematu skoro nie wnosisz nic mądrego. Czytaj ze zrozumieniem że telefon zachowuje pełną funkcjolność i to że nie używam śmieci google i konta xiaiomi do niczego mi nie poptrzebnego to moja sprawa. jak ktoś używa chmury czy np odblokowania twarzą to niech używa. Jaką brak konta xiaiomi ma mi szkodę wyrządzić pomyśl trochę to nie boli :))))) Na poprzednim tel nie miałem 4 lata tego szajsu i jakoś wszystko działało i krzywda się nie stała i z apek bankowych kasa nie zginęła .
 16. OK Ostatecznie po wstępnych testach i pełnym zachowaniu funkcjonalności wywaliłem 69 apek !!Jest to ostateczna wersja i mnie zadowala. Oto co poszło won: 1.OPINIE bugreport 2.ZDROWIE health 3.WEATHER 4.SCREEN RECORDER 5.PARTNER BOOKMARKS 6. MAIL 8. CLOUD BACKUP 9.CLOUD SERVICE 10.CLOUD SERVICE SYSBASE 11.CLOUD SYNC 12.MI CLOUD SDK 13.MARKET FEEDBACK AGENT 14. MIUI DAEMON 15. JOYOSE 16.FM RADIO 17.FM SERVICE 18. KOMPAS 19.USŁUGI I OPINIE 20.ASYSTENT MIUI 21.MI PLAY CLIENT 22.UNI PLAY MILINK 23.XIAIOMI SERVICE FRAMEWORK 24.MI RECYCLE 25.SEARCH BOX QUICK 26.COM.GOOGLE ANDROID.STACK 27.MIUI BLUETOOTH 28.FIND DEVICE 29.GOOGLE PARTNER SETUP 30.HISTORIA LOKALIZACJI GOOGLE 31.PĘK KLUCZY 32.WPS OFFICE 33.SYNCHRONIZACJA KONTAKTÓW GOOGLE 34.ANDROID EGG 35.BIOMETRIC com.miui.face 36.MIUI CONNECT 37.SYNCHRONIZACJA KALENDARZA 38.PROVIDERS CALENDAR 39.KALENDARZ 40.ALERTY O ZAGROŻENIU 41.CELLBROADCASTRECEIVER 42.CELLBROADCASTRECEIVER.OVERLOCK 43.CELLBROADCASTRECEIVERSERVICE 44.CELLBROADCASTRECEIVER.OVERLAY.MIUI 45.CELLBROADCASTRECEIVERSERVICE.OVERLAY.MIUI 46.CARRIER SERVICE IMS 47.ORG.CODEAURORA.IMS 48.BUFOR WYDRUKU 49.SYSTEMOWA USŁUGA DRUKU Bips 50.BOOKMARK PROVIDER 51-57.WALPAPPER x6 (Earth,Ocean itp) 58. ANDROID AUTO 59.HUANJI 60.ANDROID STK SIM 61.TAPETY BLOKADY 62.SIM AKTIVATE 63.CCOM.XIAIOMI.PAYMENT 64.XIAIOMI SCANNER 65.TTS ZAMIANA TEKSTU NA MOWĘ 66.KONTO XIAIOMI 67.XDIVERT 68.SOTER SERVICE 69.M CONN SERVICE vsimcore *Czas uruchamiania do okna odblokowania to 36 sek (porównajcie sami jak macie u siebie bo nie mierzyłem wcześniej ale pewnie ponad minutę było) *Średnio wolna pamięć RAM to 3,4 - 3,7 gb *Miui Wideo i Muzyka zostały bo nie nękają a są w miarę ok. Gdyby mnie jednak drażniły to zainstalowałbym AIMP PLAYER do muzy i MX PLAYER PRO do wideo *Kalendarz miui miał zostać ale ze względu że wywalił błąd to zamieniłem na o niebo lepszy (np widget 1x1 ) Kalendarz SimpleMobileTools Pro. Wg najlepszy prosty kalendarz i bez reklam *Fecebook Lite i Messenger Lite , You Tube GO (możliwość wyboru jakośći rendowania) *Zainstalowany moduł GMS Doze ograniczający ruch usług google w magisku oraz My Android Tools którym zamrażam odbiorniki i usługi aplikacji które niepotrzebnie zbierają dane itp np Allegro , Olx, , Sklep play ( oczywiście w żaden sposób nie ogranicza to ich funkcjonlnościvno chyba że na GMAILU którego ja nie używam) *Zainstalowany tooggle Network który ma super widżet zmiany sieci 2G,LTE wg własnych ustawień. Np w domu kiedy mam wifi to siedzę tylko na 2G. UWAGA: Jest to zrobione na POCO X3 NFC Wersja miui 12.5.1 i nie u każdego będzie wszystko ok po takich modach. Może komuś się przyda ta wiedza bo myślę że w zamian za tak płynne działenie tela warto.
 17. Zrobiłem hard reset i na nowo odpaliłem system .Teraz od razu usunąłem MiShare (zniknąła nawet ikonka szybkiego wybierania w belce) i o dziwo nie ma bootloopa. Czyli winnw temu było nie samo wywalenie ale to że przed tym bawiłem się tym próbująć wysłać i zapewne pozostało w pamięci i przy uruchamianiu system szukał tego powoduąc błąd. Pamiętać więć trzeba że pierwsze co to przed usunięciem wyczyścić z pamięci daną apkę i wstępnie zamrozić nawet a dopiero potem drastyczne kroki więcej już w sumie nie ruszam. Kusi mnie jeszcze fused.location ale boję się że będą błędy z navi lub w ogóle ją stracę a to jest mi potrzebne.najbardziej.
 18. Netoper masz rację z wiekiem się odechciewa ale poprzedni po takiej zabawie miałem 4 lata i śmigał aż miło i teraz też zrobię raz i mam spokój. Dałem ciała tylko tym że kiedy już byłem prawie u kresu drogi z ustawieniami i zamiataniem ze śmieci to nie zrobiłem backupa systemu twrp....a bootloopa zrobiłem dopiero po wywaleniu mishare :)). Szkoda że na Miu Polska nie ma Kozaka który by bawił się w krojenie romów tak żeby wszyskie funkcje podstawowe działały a od razu żeby było fajnie i lekko.
 19. Wszystkie komendy mam i minimal adb też kiedyś jeszcze tym robiłem więc dzięki że przypomniałeś bo próbowałem Ptatform Tools ale nie wchodzi w okno komend. Bez paniki brawo bawię się nie pierwszy raz tylko w nowszych miui doszło sporo nowości i testuje co można wywalić czego nie używam. Jeśli ktoś uważa że to nic nie daje to mogę mu powiedzieć że jest w dużym błędzie bo start systemu , szybkość i praca na baterii robi różnicę.
 20. Za cholerę nie mogę nawet tej konsoli odpalić. przerosło mnie to :))
 21. Orientujecie się jak najprościej wgrać z powrotem wyrzuconą apkę przez fastboot albo Recovery ? Rom stanął na napisie miui i nie mogę przywrócić aplikacji przez ADB Tools. Mam zrobioną kopię
 22. Spróbuję czy usunie to co odinstalowałem bo wywaliłem już 42 apki i telefon chodzi jak rakieta. Nic więcej nie kombinuję żeby nie "polepszyć" Słyszałem o tym module ale raczej nie będę w to szedł. Magiska zostawiam na stałem bo zamrażam 2,3 apki i niektóre usługi My Android Toolsem
 23. Ja mam roota A masz pomysł jak się ich pozbyć na stałe ? przynajmniej te które wiem że są potrzebne jak dziura w moście.
 24. Kolego Netoper Bardzo CI dziękuję ten cybercat to użytkownik XDA który udostępnił apkę ADB App Contron 1.71 i to się okazało strzałem w 10 bo apki typu google i upierdliwe od xiaiomi usunęło. Natomiast po zamrożeniu finddevice nadal było dostępne. Zaryzykowałem i wzięłem opcję unistall finddevice co w końcu wywaliło to dziadostwo z listy uruchomionych apek :))) Na szczęście nie spowodowało to bootloopa . Czyli podsumowując to ADB App Control o wiele mocniejsze narzędzie niż ADB Fastboot Tools i robi konkretną czystkę Jedyny minus że odinstalowane apki nadal są w folderze ROOT/System/App i nie da się ich wywalić w kosmos. Oczywiście domyślam się że jest to zabezpieczenie aby po hard reset wszystko powróciło więc raczej tak musi zostać. Proszę moderatora o nie zamykanie wątku ponieważ temat może się rozwinąć a sam nadal będę eksperymentował.
 25. Dzięki sprubóję czy to się sprawdzi. Na zagranicznych forach piszą że całkowite wywalenie finddevice powoduje bootloopa . Na siłę zintegrowali to ze startem żeby szpiegować
×
×
 • Create New...