Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. To na czerwono to komunikat o błędzie. Drugie od dołu "ponów próbę" Na dole "anuluj". Możliwe, że trzeba telefon podłączyć w trybie fastboot, nie recovery. Wgranie oficjalnego romu na ten co masz nie jest takie proste. Może trzeba użyć tego SP Flash Tool, ale jak, musisz poszukać. Tu masz temat na en.miui, http://en.miui.com/thread-326882-1-1.html dla laika łatwo nie będzie, rozważ skorzystanie z pomocy kogoś obeznanego, może MiCenter.
  2. Tak jak kolega napisał, zip-a się nie rozpakowuje, wgrywa do telefonu i wskazuje plik w programie aktualizacje (aktualizuj z pliku). Jak nie wyjdzie to na tym twoim zrzucie chińskiego MiPcSuite, trzecie od dołu to wybranie lokalnego pliku pobranego romu.
  3. Tak, ale nie musi na tym twoim romie zaakceptować pliku romu przez aktualizacje. Trzeba spróbować najlepiej od razu dev, nie stable. Jak nie uda sie przez aktualizacje, to może przez to chiński MiPcSuite, tam też jest aktualizacja z pliku (po chińsku).
  4. To czeka cię więcej roboty. To nie jest oficjalny rom Xiaomi, tylko jakieś syfmiui sprzedawcy. Na tym raczej nie odblokujesz. Musisz najpierw wgrać oficjalny chiński rom Xiaomi. Znowu może ci się przydać chińskie MiPcSuite.
  5. A masz w tym swoim romie język polski, czy tylko chiński i angielski? Możliwe że masz wgrany jakiś zmodyfikowany rom w którym tego nie ma i na nim może być problem z odblokowaniem. Najlepiej wklej zrzut ekranu z ustawień, informacje o telefonie.
  6. Jak chcesz mieć normalny, nie chiński rom to musisz. Reset niestety nie odblokowuje bootloadera.
  7. W fastboot MiFlash powinien działać też z MTK (z Redmi pro nie sprawdzałem, ale z Redmi note 3 tak). Fakt, że więcej można zrobić w SP Flash Tool dedykowanym Mediatekom.
  8. Jedno z drugim się nie gryzie. MiFlash działa też na MTK. Jedynie coś takiego jak tryb EDL nie działa, bo to tryb awaryjny Qualcomma. W fastboot powinno wszystko działać.
  9. Bo to ma służyć ochronie twoich danych w tych aplikacjach. Odinstalować, sklonować można ale dobrać się do danych juz nie tak prosto. To raczej nie było pomyślane jako zabezpieczenie przed inteligentnym dzieckiem. Tak na marginesie syn pisze na forum? Mógłby pomóc wielu kolegom mającym problemy z obsługą Miui.
  10. Tak romy dla wersji z B20 to to samo co bez b20. Trzeba szukać na en.miui, bo domyślam się że chodzi ci o rom global. Tu są najnowsze oficjalne globale http://en.miui.com/download-323.html ale romów beta stable (które niektórzy dostają przez ota), czy wycofanych, tam nie umieszczają. 2 listopada podobno mają wydać oficjalną wersję stable z Miui 9 i androidem 7. Najlepiej odblokować bl i będziesz miał możliwość instalacji romów dev, global, czy eu.
  11. Jest tu np. https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ . O ile na tym twoim romie zadziała tryb download, bo w wielu telefonach jest blokowany. Z zablokowanym to tylko możesz zresetować do ustawień fabrycznych i wgrać pobrany rom recovery z pliku. Nie jest to dokładnie to samo co wgranie romu fastboot MiFlashem i może nie pomóc.
  12. Global, czy eu? To spróbuj tak jak napisałem, jak nie pomoże to raczej coś się popsuło.
  13. Tak MiFlashem, tyklo najlepiej w EDL, nie fastboot (zawsze myślałem że to żadna różnica, ale podobno w EDL robi trochę więcej). I raczej najnowszy dev, bo więcej poprawek i już Miui9.
  14. FromWP

    MiFit 3.0

    Zrobi się automatycznie przy pierwszym rozłączeniu i ponownym połączeniu tel z opaską (i uruchomieniu MiFita). Możesz na chwilę wyłączyć bt, potem po ponownym włączeniu uruchomić MiFita i się przestawi.
  15. A jak go wyłączysz to się ładuje? Jak tak to naładuj wyłączony, potem zrób lokalną kopię Miui (żeby te ważne dane zachować). Jak są restarty i nie łąduje, to najprawdopodobniej coś fizycznie padło. Na jakim romie to się dzieje?
  16. Jeżeli flash romu fastboot global dev (albo stable) w trybie EDL nie rozwiązuje problemu, to raczej problem sprzętowy. Problem nie jest jakiś globalny, ale awaria portu USB to dosyć częsta przypadłość w różnych telefonach.
  17. Najprawdopodobniej tak. Jak tak się dzieje, to sam znalazłeś przyczynę.
  18. Tak jak kolega pisał, czasami się udaje na 32bit, ale bywają tu problemy. Tu chodzi o sposób zarządzania pamięcią i ograniczenia systemu 32Bit. Wersję 2017.04.25 masz do pobrania np tu, tylko nie pamiętam czy ona działa na 32bit. http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zarzadzanie_telefonem/MIUI_Mi_Flash_Tool.html
  19. Tak powinien być 64Bit. Jest chyba w dobrym trybie, sterownik powinien być HS-USB QDLoader 9008. Jeszcze kwestia romu, jego rozpakowania i umieszczenia bezpośrednio na dysku c:/ i nie może być spacji w nazwie (czy ścieżce dostępu).
  20. W sumie nie ważny nr wersji, tylko czy 64Bit? Dodatkowo piszesz że sterowniki ok, ale jakie? Czy jest w trybie Qualcomm QD downloader, czy diagnostic. Jaka wersja Miflasha? Takich niuansów jest sporo, trudno doradzać na podstawie tego co napisałeś. Dopóki reaguje na cokolwiek to jeszcze nie cegła.
  21. I global dev.
  22. Jakbyś nie instalował to bez NFC nie zadziała. Chyba że pytasz o inny telefon z NFC.
  23. Moja rada to znaleźć komputer z systemem 64Bit. Na 32 bywają problemy i masz tylko starsze wersje MiFlasha. W skrajnych przypadkach na 32 Bit, jak coś pójdzie źle możesz mieć spore kłopoty.
  24. A to .tgz rozpakowałeś (dwa razy) i masz folder romu z plikami i podkatalogiem Images i cały ten folder wskazujesz? Romy fastboot w formacie .tgz w przeciwieństwie do romów recovery (.zip) się rozpakowuje.
  25. A karty sd używasz? Dwa razy miałem problem z nadmiernym drenażem z powodu jakichś błędów na karcie (prawdopodobnie w katalogu Miui). Jak się stawia na nowo system, to warto też sformatować kartę, albo przynajmniej wywalić katalog Miui, żeby to sobie od nowa samo stworzyło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...