-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Ciekawostka. Sprawdzę swoje bo sam używam wersji eu, żona cn. W działaniu nie zauważyłem żadnej różnicy. W eu mam firmware 1.0.1.54, w cn sprawdzę wieczorem.
-
Niestety u nas nie znalazłem, na Ali: https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-MSVII-Brand-For-Xiaomi-Redmi-4-pro-phone-case-Silicone-scrub-cover-Luxury-Silm-Hard/811941_32772314193.html?spm=a2g17.12010615.0.0.1cc3326UZ6MUz To naprawdę jedno ze zgrabniejszych etui dla różnych telefonów, w wersji matowej (chropowata powierzchnia), lub satynowej (lekko gumowana). Kupiłem kilka dla różnych telefonów znajomym i wszyscy zadowoleni.
-
Jakbyś kupił MSVII byłbyś jeszcze bardziej zadowolony.
-
Tak. Przykleja się na brzegach "elastycznym" plastikiem. Tak to można nazwać. Po naklejeniu będziesz miał ekran 1d. Może minimalnie 2d bo niby krawędzie szkła zaokrąglone.
-
Nie, ale to prawdopodobnie to samo co inne full frame, tylko tańsze. Wszystkie tego typu mają ramkę która jest przyklejona, a reszta odstaje i pojawiają się "oleiste plamy".
-
Już pisałem, że nie ma dobrego szkła dla tego modelu. Tak wyprofilowali ekran, że normalne szkło przyklejone do całości musiało by być mniejsze co najmniej 5 mm z każdego brzegu. Co do Mofi, to już z kilkoma różnymi na różne telefony miałem styczność i niestety zawsze nie najlepsze (w porównaniu z innymi) wrażenia.
-
To Mofi ma wszystkie wady Mocolo, tak samo się przykleja tylko na brzegach, a chyba jeszcze bardziej się maże. To moim zdaniem nie jest dobre szkło. Dodatkowo ma niby chronić przed niebieskim światłem ekranu (może i chroni, ale wyraźnie pogarsza widoczność, czyli przeszkadza). O "oleistej plamie" już pisałem. Z każdym szkłem które nie jest przyklejone na całej powierzchni, wcześniej czy później się pojawi, wystarczy mocniej nacisnąć.
-
Masz jakiegoś globala bo brak twrp i stockowe recovery (tel z kabelkiem). Zresetować można z poziomu konta Mi przez komputer, ale najpewniejszy sposób to chińska wersja MiPcSuite. Tu masz skąd pobrać i przetłumaczony zrzut w co kliknąć żeby wyczyścić dane: https://miuipolska.pl/forum/topic/23674-nowy-telefon-zasięg-tylko-e/?do=findComment&comment=327857
- 744 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przytrzymaj to powiadomienie palcem. Powinno przenieść do ustawienia powiadomień programu który to generuje i tam dać się wyłączyć, skonfigurować. Jakbyś wiedział który program to powiadomienie wysyła, to można w zainstalowanych aplikacjach (wszystkie) zmienić sposób powiadamiania. Ogólnie też można ustawić żeby przy powiadomieniach ekran się nie wybudzał, ale wtedy przy żadnym nie będzie wybudzał.
-
Ja zainstalowałem przed chwilą. To już chyba trzecie wydanie z Miui 9. Poprzednie już było ok. Moim zdaniem warto, tylko będziesz się musiał się trochę przyzwyczaić do Miui9, bo trochę pozmieniali.
-
Dlatego że masz w ustawieniach SMS ustawione "Użyj alfabetu GSM (bez polskich znaków)" Bez polskich znaków, to i bez emoi. Było wiele razy na tym forum, wystarczy poszukać.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Jak chcesz mieć nowszy rom dev i płatności to tak. Tylko jak zablokowałeś bl to teraz musisz oficjalną metodą sam odblokować i przejść całą procedurę odblokowania.- 8 786 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Wgrałeś chiński global dev i na nim nie będzie działało, bo nie przechodzi testu safety net (nawet jak bl zablokujesz). Jak chcesz używać płatności zbliżeniowych to musisz wgrać rom eu (gdzie ten Safety net przechodzi) albo global stable i z zablokowanym bl na global stable będzie działać.- 8 786 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Bluetooth - nie wysyła zdjęć z karty sd
FromWP odpowiedział(a) na gabitata temat w Problemy techniczne
Co do MiDrop-a to jak najbardziej w terenie i dużo szybciej od bt bo to komunikuje się z drugim telefonem przez WiFi i można wysyłać wszystko, łącznie z apk zainstalowanych aplikacji. Polecam pobranie wersji ze sklepu play (zainstaluje się jako aktualizacja) bo nowsza wersja i poprawiona obsługa (można zainstalować na każdym tel z androidem, nie musi być Xiaomi). Działanie systemowej galerii, czy eksploratora z bt muszą po prostu naprawić. -
Sprawdź czy go wykrywa podłączonego w trybie fastboot, bo to jest potrzebne do odblokowania bl.
-
Jak masz w MiFit w ustawieniach MiBanda zakładkę Wibruj podczas alarmów, to po włączeniu tego będzie wibrowała przy wszystkich alarmach ustawionych w telefonie. Ja w Redmi 3s to mam, ale nie wszyscy mają.
-
Po aktualizacji systemu mój telefon nie wydaje żadnego dźwięku.
FromWP odpowiedział(a) na ms.minika temat w Problemy techniczne
W twoim wypadku, przy zablokowanym bootloaderze to tylko poczekać do piątku. To wina tego wydania romu. W najnowszym romie global dev 7.10.12 który prawdopodobnij dostaniesz przez OTA podobno to i kilka innych błędów poprawili. W tym wątku użytkownik, który testował betę romu globa dev 7.10.10 napisał że już jest ok http://en.miui.com/thread-924120-1-1.html -
Bluetooth - nie wysyła zdjęć z karty sd
FromWP odpowiedział(a) na gabitata temat w Problemy techniczne
Tylko po co instalować coś dodatkowego jak w systemie jest MiDrop i serwer FTP? Jedno i drugie działa bez problemu, dawno już kabla nie używałem do wymiany plików. -
Jako pierwszy, najważniejszy.
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Teraz dopiero zrozumiałem, że szukasz w dialerze i używasz klawiatury numerycznej. To rzeczywiście nie obsługuje prawidłowo polskich znaków. Mi sie szybciej pisze normalną klawiaturą i tu znajduje kontakty bez problemu. -
O tym nie wiedziałem, że wydali przedwczesną betę wersji stable na Androidzie 7, a potem znowu wrócili do 6. Niestety prawie zawsze pierwsze romy z nowszym andkiem są niedorobione.
-
Xiaomi A1 czyli nowy Xiaomi który dołączy do programu Android One
FromWP odpowiedział(a) na Snajper temat w Aktualności
Widziałem. Przypuszczam że podobnie by było z nakładką Samsunga, LG HTC, Sony itd. Niestety Mi4c jest już technologicznie stary i żadna inna firma nie udostępnia sensownego wsparcia dla starszych modeli. Apple to robi, ale efekt tego nie jest najlepszy. Z Miui jest problem, obserwuję to od pewnego czasu. Coraz trudniejsze jest robienie zmodyfikowanego Androida którym to Miui jest, w oderwaniu od bazy Androida na którym dane wersja Miui jest zrobiona. Może między innymi dlatego Xiaomi zrobiło telefon bez Miui w porozumieniu z Googlem. -
Xiaomi A1 czyli nowy Xiaomi który dołączy do programu Android One
FromWP odpowiedział(a) na Snajper temat w Aktualności
Ciekawe stwierdzenie. Czyli Xiaomi i Miui jest nienormalne? Tylko Mi4c to trochę mało reprezentatywny chiński model bez optymalizacji co do usług Googla. W nowszych flagowcach, które dostały globale nie ma tragedii. Jakieś różnice w porównaniu z czystym Androidem są, ale pomijalne. W budżetowcach typu Redmi 3, 3s, 4x itd. jest z tym Miui całkiem nieźle (oczywiście to tylko moje własne odczucia, ale oparte o doświadczenia w używaniu). -
To zależy od tego czy masz zakładkę w opcjach programistycznych "Stan blokowania Mi". Jak tak to prawdopodobnie odblokujesz bl na tym romie. Powinieneś dostać przez OTA 8.5.2: http://en.miui.com/download-323.html jak nie to możesz pobrać plik romu i go zainstalować.
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
To nie jest zmiana słownika, tylko naprawa słownika T9, co ma naprawić wyszukiwanie. Jest tam gdzie napisałem, czyli:
