Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Jak potrzebujesz jutro działąjący, to może global stable, nie wiem czy próbowałeś http://bigota.d.miui.com/V8.5.4.0.MBEMIED/markw_global_images_V8.5.4.0.MBEMIED_20170925.0000.00_6.0_global_c2d3efb931.tgz
  2. FromWP

    wyszukiwarka Google

    Na jakim romie? Może spróbuj zmienić ustwienia dolnych klawiszy funkcyjnych, żeby wyszukiwanie googla nie uruchamiało się po przytrzymaniu home.
  3. Ale w MiFlashu masz komunikat, że nie może znaleźć pliku "flashall except storage". Trzeba wybrać "clean all". Dodatkowo chyba lepiej użyć nowszego miflasha np 2017.04.25.
  4. Nie za szybko? tak około 200 sekund z reguły się wgrywa, ale jak działa, to ok. Tylko ten Miflash którego używałeś, pokazuje postęp i czas poszczególnych operacji, nie całości jak starsze wersje.
  5. Tak samo, tylko podpinasz telefon w trybie fastboot. W naszym kompendium jest wgrywanie z zablokowanym bl i wtedy można to robić tylko w download. Normalnie to właśnie jest w fastboot i rom też nazywa się fastboot.
  6. Flashuj w fastboot, nie download. W fastboot pójdzie. Coś skopali z download i nawet jak telefon w ten tryb wchodzi, to wywala przy flashu błędy.
  7. Mało prawdopodobne żeby wszystkie były uszkodzone, czym to rozpakowujesz? Najlepiej dwa razy 7zip-em. Tu masz jeszcze temat z linkami do najnowszych wersji fastboot i recovery dla 4prime, tylko nie wiem, czy to nie ten sam link z którego pobierałeś. http://en.miui.com/thread-1119306-1-1.html
  8. To tu naciśnij power off i uruchom fastboot trzymając vol- i power. I miflash w fastboot. Download nawet jak się uruchomi, to raczej nie zadziała.
  9. Tu macie ciekawą promocję w euro-rtv, "black week.." za 449 2/32 w 10-ciu ratach płatnych od kwietnia: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-redmi-4a-32gb-szary.bhtml
  10. Tu też to jest, ale fakt, wszystko jest inaczej, a przyzwyczajenie do drugą naturą człowieka. W drugą stronę, jak ktoś już pozna i się przyzwyczai do Miui, to będzie narzekał na inną nakładkę.
  11. Z aparatem nic nie zrobisz, jest jaki jest. Pisk w wideo to raczej wybryk danego romu, powinno zniknąć po kolejnych aktualizacjach. Chyba obecnie Sony nie robi nic lepszego, tym bardziej w tym przedziale cenowym. W obecnych Xperiach też nie wszystko jest różowe. Może warto jeszcze chwilę powalczyć, to naprawdę jest niezły telefon, a i Miui też obok wad ma swoje zalety.
  12. A tak z ciekawości zwracasz bo ci się nie spodobał? To w sumie udany i niedrogi telefon, jakby miał jeszcze NFC to byłby prawie idealny (w swojej cenie).
  13. Tak będą, chyba że rootowałeś telefon po to żeby je odinstalować ( w co wątpię). Przede wszystkim wyloguj się z konta Xiaomi w telefonie, a potem zrób jeszcze raz reset do ustawień fabrycznych w ustawieniach.
  14. FromWP

    ikony

    Nie ma takiej opcji w Miui. Robótki ręczne pozostają.
  15. Tak to pokazuje, ale nie znaczy że jesteś połączony z LTE. Jak bardzo cię to męczy to można sprawdzić jakimś programem np Network Cell Info. Tak jest chyba na wszystkich romach od dosyć dawna. Nie wiem czy to błąd czy celowo (pokazuje szybszą transmisję), bo u innych producentów jest podobnie, np w Samsungu znajomego zawsze jak połączy się z szybkim Wi-Fi to mu pokazuje LTE+, nawet jak jest połączony z 3G.
  16. Na partycji system, jak sama nazwa wskazuje jest system, nie dane. Dane (szyfrowane, lub nie) na partycji Data. Nie na "chińczyku" tylko własnej niefrasobliwości. Jak się ustala jakieś hasło, czy wzór to trzeba to zapamiętać, niezależnie od tego czy telefon jest chiński, koreański, czy amerykański. Teraz to chyba tylko chińskie MiPcSuite może ci pomóc zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Było kilka razy o tym na forum, trzeba poszukać.
  17. Nie rób żadnego format systemu, nie jest to potrzebne, a może zaszkodzić. Partycja System sama ci się sformatuje.
  18. Nie, to nieprawda.
  19. Nie, z odblokowanym zawsze można wgrać twrp i custom rom.
  20. Jak będzie odblokowany bl to nie do końca, bo zawsze możesz uruchomić w fastboot, wgrać twrp i np lineage.
  21. Tak, odblokowanie bl nie ma wpływu na konto Mi. Zawsze raz zalogowany będzie chciał hasła do konta, chyba że się z niego wylogujesz w telefonie (podając hasło). Czy używasz konta, czy nie to twój wybór. Nawet na miui nie musisz sie logować, albo w dowolnym momencie się z niego wylogować, tracąc to co to konto daje.
  22. Nie, nie musisz. A co do polityki, to to jest bardzo skuteczne zabezpieczenie. Z zablokowanym bl i miui nikt bez hasła do konta go nie użyje (nawet po resecie czy flashu).
  23. Tak. Raz dodane konto Mi telefon pamięta do końca życia i sam zapyta o hasło do tego konta przy każdym pierwszym uruchomieniu Miui nawet po pełnym flashu. Chyba że sam wylogujesz telefon z konta przed flashem. Na lineageOs nie, bo tam tego nie ma, ale jak ponownie wrócisz do Miui już tak. BL zostaje odblokowany, chyba że sam zablokujesz. Czasami po wgraniu Miui jednak ponownie sam się blokuje. Ponowne odblokowanie tego samego telefonu to chwila i robi się to MiUnlockiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...