-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Gogle skanuje wszystkie sieci WiFi (hotspoty) i zna ich lokalizacje. Lokalizacja jest ustalana na podstawie tego jakie sieci widzi twój telefon. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Jak go podłączasz w twrp? Po format data, trzeba zrobić w twrp Mount Internal Storage i dopiero wtedy będzie widoczny jako pamięć (podłaczony w twrp). "Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych. Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage"- 8 786 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Direct Service żąda dostępu do telefonu
FromWP odpowiedział(a) na Pawelson temat w Problemy techniczne
Oprócz tego że ma dużo uprawnień łącznie z nagrywaniem dźwięku, dostępem do pamięci, kontaktów, aktywności w sieci itd, to nie. Możliwe że nie ma w tym nic złego i ma służyć rozwojowi jakichś usług, gier czy ogólnie poprawie Miui. Takie dane mogą też służyć personalizacji reklam (mam to wyłączone, łącznie z innymi możliwymi do wyłączenia ustawieniami prywatności). Po prostu lepiej było by wiedzieć o co chodzi z tym czymś. -
Direct Service żąda dostępu do telefonu
FromWP odpowiedział(a) na Pawelson temat w Problemy techniczne
A masz jakieś gry? Może to jest klucz do zapytań. Ja nie mam żadnych, wymusiłem zatrzymanie, nie woła o nic. Podobno można odinstalować bez skutków ubocznych (root, albo komendy adb shell). -
Direct Service żąda dostępu do telefonu
FromWP odpowiedział(a) na Pawelson temat w Problemy techniczne
Wiadomo, że to aplikacja Xiaomi i jest również w romach eu, ale co ona robi i po co chce uprawnień do połączeń nie wiadomo. Też ją mam, ale nie żada uprawnień. Domyślnie ma nadane bardzo dużo różnych uprawnień, o które nie musi pytać. Można ją nawet pobrać z apkmirror, ale tam też nie ma informacji czemu to służy. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Może obsługują, ale Zielonka jest rozległa i to było wewnątrz budynku. Sygnał z wyższych częstotliwości jest bardziej tłumiony, o czym pisało już kilka innych osób. Po prostu konkretny przykład z życia. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
To jest główny powód tego, że nie kupiłem Mi6, a chciałem. Ciągle Xiaomi nie zrobiło telefonu z wyższej półki który chciałbym nabyć (może teraz MiMix2), a Redmi i Redmi note nawet jak mają B20, wykastrowane z NFC. Napisałem obrazowo, bo to często lepiej trafia do ludzi. Dodam że bez B20 nie znalazł bym elektryka który "na gwałt" był potrzebny. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Proszę bardzo. Bywam z żoną u teściowej w Zielonce (18km od centrum Warszawy). Ja mam Redmi 3s z B20, ona Redmi 3 bez. U mnie prawie max LTE, u niej Edge czyli w praktyce internetu brak (sieć Play z włączonym roamingiem danych, wewnątrz budynku). Nie ma w tym magii, tylko brak B20. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Tak ale tylko z rootem. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Bez roota na twoim androidzie nie wyświetli. Jak wgrasz rom na androidzie 7, samo powinno wyświetlać, już bez roota. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Takiego nie ma, ale skrót do wyłączenia dostępu do lokalizacji można sobie na pulpit wyciągnąć. Np programem Quick shortcut maker. Trzeba szukać w Ustawienia i ustawienia lokalizacja. Taki skrót można nazwać po swojemu i ewentualnie zmienić ikonę (jak się zainstaluje jakąś paczkę ikon ze sklepu). -
To dla pewności można ten plik wywalić z folderu z romem, jak go nie będzie, to nie wczyta.
-
A wchodzisz do twrp kombinacją trzech klawiszy? Inne sposoby na ostatnich romach szwankują.
-
Nie trzeba czekać, jak już wcześniej tel. odblokowałeś. Te 72h dotyczy nowych telefonów odblokowywanych po raz pierwszy.
-
Nie powinna (u mnie nie zablokowała), a jakby nawet to odblokowuje się w chwilę.
-
Nie ucegliłeś. Coś tylko poszło nie tak. Jak migają kropeczki to żyje. Jak nie uda się przez TWRP, to zawsze możesz wgrać fastboot global dev MiFlashem w trybie fastboot i potem TWRP i rom eu.
-
Bo to inna wersja kolegi, w której opierał się jeszcze na modzie Lolex. Najnowsza to jego własny mod orginału MiFita.
-
Ze wszystkich modów Lolex na razie jest "the best". Najbardziej dopracowany, lepszy od oryginału.
-
Też mam chiński.
-
Redmi 3 s Pro nie wysyła plików przez bluetooth
FromWP odpowiedział(a) na radekwoj temat w Problemy techniczne
Prawda, niestety coś skopali, sprawdziłem, komunikat "plik nieznany" i nie wysyła (Miui 9). -
Zostawiłeś angielski w powiadomieniach głosowych i tak chyba lepiej. Nad polskim w tych przeróbkach Lolexa trzeba by jeszcze popracować. Poza tym jeszcze zostały chińskie podpisy w info o śnie, reszta chyba OK.
-
Redmi 3 s Pro nie wysyła plików przez bluetooth
FromWP odpowiedział(a) na radekwoj temat w Problemy techniczne
Zawsze wysyłasz z jakiegoś programu, galeria, kontakty, eksplorer, czy jakiś inny. Nie spotkałem się z czymś takim, ale chciałem zdiagnozować problem. Rzadko wysyłam przez bt, a jak między tel. Xiaomi to MiDrop-em. -
Redmi 3 s Pro nie wysyła plików przez bluetooth
FromWP odpowiedział(a) na radekwoj temat w Problemy techniczne
Jeżeli tak to może kwestia uprawnień programu z którego wysyłasz. -
Redmi 3 s Pro nie wysyła plików przez bluetooth
FromWP odpowiedział(a) na radekwoj temat w Problemy techniczne
A ten twój plik który chcesz wysłać jest na karcie SD, czy w pamięci wewnętrznej? Ten który odebrałeś jest zapisywany w pamięci wewnętrznej. Może trzeba włączyć aplikację Dokumenty w Ustawieniach, Zainstalowane aplikacje Dokumenty, włącz. Jak to jest wyłączone to bywają problemy z dostępem do plików na karcie SD. Może o to chodzić. -
Tak, uruchamiając twrp trzema klawiszami.
