Tomasz Petrycki

Użytkownicy
 • Content Count

  190
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Excellent

About Tomasz Petrycki

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 06/17/1957

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rabka-Zdrój

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9 SE

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Globala miałaś bez twrp i bez roota. Mam teraz globala dev z twrp, rootem i blokadą reklam i bateria też jakby osłabła, ale nie robiłem pomiarów:) Kilka tygodni temu miałem eu, ale wtedy było fatalnie, więc wróciłem do globala stable. Nawet twrp wyrzuciłem i zablokowałem bootloader. Natomiast w takiej fabrycznej konfiguracji było stabilniej i dłużej na baterii. Moja hipoteza jest taka: to, co fabryczne ma pewne ograniczenia, ale i zalety...:)
 2. Jak tam idzie testowanie eu? Widzisz jakieś znaczące różnice? Prędkość, gps, bateria... Ja siedzę teraz na globalu z twrp ale chętnie zmienię na eu. Wcześniej na Mi4 było ok
 3. Ale moja stara ładowarka od Mi 4 szybciej ładuje od tej, która jest dołączana do Redmi 5 Plus. Sprawdziłem.
 4. Tomasz Petrycki

  MIUI 8.4.4

  Niedawno odblokowałem bootloader i zainstalowałem TWRP i MIUI Polska. Przedtem miałem Global stable potem dev. Teraz mam takie 2 problemiki: 1. Aplikacje OneDrive i Zdjęcia Google nie działają w tle. . Ustawiłem wszystko w Uprawnieniach i wyłączyłem im ograniczenia związane z baterią. Nic nie daje. Czyszczenie Dalvik cache i cache też nie poprawiło sytuacji. Dodanie do Autostartu też nic nie daje. Za każdym razem trzeba otwierać aplikację, żeby rozpoczęła przekazywanie zdjęć. Na Globalu obydwie appki działały w tle bezbłędnie i szybko. 2. Czujnik zbliżeniowy. Na Globalu wszystko działało a teraz ekran gaśnie, kiedy jest przy twarzy, ale nie zapala się po oddaleniu... Właśnie sprawdziłem i ten problem jest tylko przy pełnym ekranie. Przełączyłem na przyciski na dole i czujnik działa normalnie. Macie jakieś przemyślenia na zadane tematy? Będę wdzięczny:)
 5. Zainstalowałem ostatnio na Redmi 5 Plus xiaomi.eu MIUI 9.6 - 8.3.29 i zauważyłem, że nie mogę zmniejszyć miniatur ostatnich aplikacji do ikon przez uszczypnięcie. Przedtem miałem Globala i też się nie dało. Wcześniej na Mi4 to działało. Czy jest jakiś sposób na to, czy, po prostu zlikwidowano taką możliwość ze względu na dzielenie ekranu?
 6. Jak wszystko pójdzie dobrze z instalacją TWRP i root nic nie musisz 2 raz instalować. Po wgraniu TWRP zostaje Ci system, który miałeś. Potem możesz eksperymentować. TWRP pozwala zrobić pełną kopię całego systemu ze wszystkimi pierdołami, ustawieniami, hasłami itp. Więc robisz sobie taką kopię, instalujesz miui.eu i jeżeli Ci się nie spodoba, przywracasz system z kopii.
 7. Jeżeli ktoś chce mieć TWRP i root też może zostać na Globalu:)
 8. Jak długo ładujecie Redmi 5 Plus od 20% do 100% przez te szybkie ładowarki?
 9. A mi odmówił instalacji teraz. Sprawdzałem w południe i wszystko szło pięknie ale się cofnąłem ze wzgłędu na czyszczenie danych. Przed chwilą zacząłem instalację z tego samego pliku a tu mi gada, że nie wolno instalować nieoficjalnych romów. Po angielsku skubany! Miał ktoś tak? Ciągnę rom od nowa i zobaczę...
 10. Właśnie zdjąłem folię ochronną z mojego i moim oczom ukazał się przepiękny widok... Żadnych szkieł ochronnych! Przez 2 lata miałem mi4 bez ochrony i oddałem córce z ekranem w stanie prawie idealnym. Po co psuć ładny przedmiot dodatkowym szkłem?
 11. Czyli, tak jak wspomniano wcześniej, muszę czekać na Global dev do tego telefonu... Nie spieszy mi się. Póki co wszystko działa całkiem sprawnie na Globalu.
 12. Trochę się gubię w tym wszystkim. Mam Redmi 5 Plus z polskiej dystrybucji z Globalem stable. Mam zgodę na odblokowanie. China dev nie chce mi zaktualizować. Czy przez MiFlash pójdzie bez problemów, czy też będzie się pluł?