Jump to content

Tomasz Petrycki

Użytkownicy
 • Posts

  198
 • Joined

 • Last visited

About Tomasz Petrycki

 • Birthday 06/17/1957

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rabka-Zdrój

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi A3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tomasz Petrycki's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

20

Reputation

 1. Ja dostałem po 50 dniach zwrot pieniędzy za A3. Telefon siedział cały czas na fastboocie. Flaszowanie nie kończyło się nigdy. Można było zostawić na całą noc i dalej flaszował. Przeszedł długą drogę przez serwisy Mi i w końcu się poddali. Zapomniałem dodać: to był andek 10
 2. Aktualizowałem przez fastboot najnowszym miflashem i tym romem i zablokowałem całkowicie telefon. Cegła bez możliwości wyłączenia. Można tylko zrestartować do fastboota. Kolejne próby flaszowania trwają kilka godzin i nie ma zakończenia. Wysłałem do serwisu na gwarancji. Czekam.
 3. Cześć. Planuję wgrać TWRP na Mi A3. Czy znajdę gdzieś sensowną instrukcję? Szukałem w necie, ale jakoś nie udało mi się znaleźć niczego sensownego. Podobno z Androidem One jest jakiś problem. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc:)
 4. Szukam instrukcji instalacji TWRP na tym telefonie. Czy jest gdzieś coś sensownego dla Androida 10?
 5. Czy ktoś z Państwa używa MIUI EU na Mi A3? Czy warto się w to bawić. Czy procedura jest identyczna jak w Redmi i Mi? Czy są jakieś rafy? Przez kilka ostatnich lat używałem MIUI i po przejściu na Androida poczułem, że rani moje poczucie piękna. Odczekałem 2 tygodnie i nadal boli.
 6. Czy odblokowanie bootloadera i cała procedura związana z przejściem na MIUI w Mi A3 jest taka sama jak w pozostałych telefonach Xiaomi? Czyli po kolei: po odblokowaniu bootloadera instalacja TWRP i potem MIUI.eu albo inny ROM. Jak wrócić do Androida gdyby coś nie grało?
 7. Czy odblokowanie bootloadera i cała procedura związana z przejściem na MIUI w Mi A3 jest taka sama jak w pozostałych telefonach Xiaomi? Czyli po kolei: po odblokowaniu bootloadera instalacja TWRP i potem MIUI.eu albo inny ROM. Jak wrócić do Androida gdyby coś nie grało?
 8. Globala miałaś bez twrp i bez roota. Mam teraz globala dev z twrp, rootem i blokadą reklam i bateria też jakby osłabła, ale nie robiłem pomiarów:) Kilka tygodni temu miałem eu, ale wtedy było fatalnie, więc wróciłem do globala stable. Nawet twrp wyrzuciłem i zablokowałem bootloader. Natomiast w takiej fabrycznej konfiguracji było stabilniej i dłużej na baterii. Moja hipoteza jest taka: to, co fabryczne ma pewne ograniczenia, ale i zalety...:)
 9. Jak tam idzie testowanie eu? Widzisz jakieś znaczące różnice? Prędkość, gps, bateria... Ja siedzę teraz na globalu z twrp ale chętnie zmienię na eu. Wcześniej na Mi4 było ok
 10. Ale moja stara ładowarka od Mi 4 szybciej ładuje od tej, która jest dołączana do Redmi 5 Plus. Sprawdziłem.
 11. Niedawno odblokowałem bootloader i zainstalowałem TWRP i MIUI Polska. Przedtem miałem Global stable potem dev. Teraz mam takie 2 problemiki: 1. Aplikacje OneDrive i Zdjęcia Google nie działają w tle. . Ustawiłem wszystko w Uprawnieniach i wyłączyłem im ograniczenia związane z baterią. Nic nie daje. Czyszczenie Dalvik cache i cache też nie poprawiło sytuacji. Dodanie do Autostartu też nic nie daje. Za każdym razem trzeba otwierać aplikację, żeby rozpoczęła przekazywanie zdjęć. Na Globalu obydwie appki działały w tle bezbłędnie i szybko. 2. Czujnik zbliżeniowy. Na Globalu wszystko działało a teraz ekran gaśnie, kiedy jest przy twarzy, ale nie zapala się po oddaleniu... Właśnie sprawdziłem i ten problem jest tylko przy pełnym ekranie. Przełączyłem na przyciski na dole i czujnik działa normalnie. Macie jakieś przemyślenia na zadane tematy? Będę wdzięczny:)
 12. Zainstalowałem ostatnio na Redmi 5 Plus xiaomi.eu MIUI 9.6 - 8.3.29 i zauważyłem, że nie mogę zmniejszyć miniatur ostatnich aplikacji do ikon przez uszczypnięcie. Przedtem miałem Globala i też się nie dało. Wcześniej na Mi4 to działało. Czy jest jakiś sposób na to, czy, po prostu zlikwidowano taką możliwość ze względu na dzielenie ekranu?
 13. Jak wszystko pójdzie dobrze z instalacją TWRP i root nic nie musisz 2 raz instalować. Po wgraniu TWRP zostaje Ci system, który miałeś. Potem możesz eksperymentować. TWRP pozwala zrobić pełną kopię całego systemu ze wszystkimi pierdołami, ustawieniami, hasłami itp. Więc robisz sobie taką kopię, instalujesz miui.eu i jeżeli Ci się nie spodoba, przywracasz system z kopii.
×
×
 • Create New...