Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Chyba tak, to starszy rom dev dla twojego telefonu.
  2. Zabierasz się za wgrywanie, a nie wiesz jaki masz telefon? Redmi 3s to land, Redmi 3/3pro to ido. Jak miałeś Androida 5.1, to prawie na pewno ido. Redmi 3s był od zawsze był na Androidzie 6. Czyli musisz szukać romu fastboot dla Redmi 3 o nazwie kodowej IDO. Tu są wszystkie najnowsze globale, bo tylko takie występują w wersjach fastboot: http://en.miui.com/a-234.html Tam masz też poradnik jak rozpakować i wgrywać. Próba wgrania romu od innego telefonu kończy się właśnie tak jak u ciebie.
  3. Sterownik masz dobry, tylko ostatnio są problemy z flashowaniem Redmi 3s w trybie EDL. Nie wiem z czego one wynikają, czy z wersji MiFlasha (miałem tak na najnowszym 7.4.25 i działało tylko w trybie fastboot) czy romu. Może jakąś starsza wersję romu, albo MiFlasha trzeba zapodać, ale nie wiem czy to pomoże.
  4. To zainstaluj QuickShortcutMaker i tym zmienisz nazwę, a nawet ikonę (wymagany jakiś icon pack ze sklepu), jak zrobisz sobie skrót tym programem z działań, mapy, ruch.
  5. Kolegi z naszego forum. Rosyjskie są bardzo dobre i z reguły dopracowane, ale.... Chwilowo nadal nie mam BIP-a (umarł przy wgrywaniu FW), więc nie mam doświadczenia jak te wersje będa się zachowywały. W przypadku MiBanda nie ma praktycznie różnicy, bo nie wyświetla pogody, nie podmieni FW na chińskie czy inne, a pliki dźwiękowe treningów w których nie ma odmiany np. liczebników, po rosyjsku mniej kaleczą mózg. W rosyjskich modach możesz mieć pogodę po rusku (ale głowy nie dam). Był jeden sprytny mod, też rosyjski w którym jedyną zmianą w stosunku do oryginału była zmiana języka na angielski w samym MiFicie, niezależnie od języka systemu (MiFit zawsze miał info że język systemu to angielski). Niestety nie mogę tego teraz znaleźć i nawet nie wiem czy to dalej wydają.
  6. Nie trzeba wgrywać custom romu, wystarczy zmodowany MiFit który będzie wyświetlał ID dzwoniącego też z polskim językiem. Jedynie polskie znaki będą źle wyświetlane (w oryginalnym MiFit jest to zablokowane najprawdopodobniej z powodu braku polskich znaków, czego Chińczycy się chyba wstydzą). Masz wybór, albo mod kolegi tomurbanowicz, albo Lolex, lub Miui SU.
  7. Nie. Jak zmieniłes język na polski to powiadomienia i sms-y będą bez numerów i znika opcja wyświetlania tego w ustawieniach MiFita. Między innymi dlatego powstały modowane wersje MiFita i w nich są powiadomienia z językiem pl.
  8. W Miui na Androidzie 5.0 jest. Masz oryginalnego MiFita i język angielski ustawiony w systemie telefonu?
  9. Wystarczy jak ustawisz język systemu w telefonie na angielski, pobierzesz oryginalnego MiFita i sparujesz zegarek. Reszta się sama powinna zrobić (aktualizacja FW Res i A GPS).
  10. Nie, w systemie telefonu i rtzy pierwszym uruchomieniu z angielskim wgra fw i będzie po angielsku. Angielski ma swoje plusy, brak problemów i rzeźby po aktualizacjach MiFita i FW.
  11. Nie. Odblokowany bl nie ma tu znaczenia. Najprawdopodobniej jakieś usługi Googla ciągle cię namierzają. To bym przejżał.
  12. Powoli odkrywasz Amerykę. Te eksperymenty z zapełnieniem wewnętrznej pamięci w 4x i używanie zwalonej karty SD mogły trochę namieszać. Możliwe też że uprawnienia do karty SD nie są prawidłowe. Pisałem wcześniej żebyś usunął dane aparatu, ale chyba nie zrozumiałeś i odpisałeś że resetowanie do ustawień fabrycznych to ostateczność, a to nie to samo. Sprawdzałem na 4x na takim samym romie jak masz i nowszym z Androidem 7.1 wszystko działa prawidłowo bez dodatkowej zabawy. Te tanie podróbki to wyrzucone pieniądze. Zawsze będziesz miał z ich powodu problemy, nie tylko z odczytem czy zapisem, ale ogólnie z działaniem telefonu. Jak nie w tym momencie to za chwilę. Producenci podróbek potrafią działać cuda i zrobić np tak, że karta o pojemności 4Gb będzie się przedstawiała jak 128Gb, ale oczywiście jak zadziała to tylko przez chwilę.
  13. Cegła to nie jest. Tylko chwilowy grymas. Moim zdaniem przed wgrywaniem czegokolwiek powinno się włączyć widoczność. To pomaga przy ponownym połączeniu. Rozłączenie w ustawieniach bt powinno pomóc.
  14. Ale to nie bug, tylko ustawienie. Jak masz zablokowany dostęp do jakiejś aplikacji, to wyłączenie jej powiadomień na ekranie blokady ma sens. Tryb cichy i Nie przeszkadzać to też dwie różne rzeczy.
  15. https://f-droid.org/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/
  16. Podał, ma niby najnowszy (jest już nowszy, ale trzeba ręcznie pobrać, albo zmienić region np na GB) global stable: Global 8.5 stabilna 8.5.2.0. (MAMMIED)
  17. Wywala się aplikacja aparatu, ale czy to wina karty SD, wątpię. Ustaw w tych ustawieniach pamięci żeby aparat zapisywał w pamięci wewnętrznej i spróbuj czy wtedy działa. Można jeszcze spróbować wyczyścić dane aplikacji aparat, może pomoże. Ustawienia, zainstalowane aplikacje, aparat, wyczyść wszystko.
  18. Nic prostszego. Wchodzisz w ustawienia, pamięć, ustawienia nośnika danych i tam wybierasz gdzie mają się domyślnie zapisywać zdjęcia i filmy. Tylko twój eksperyment mógł spowodować powstanie błędów na karcie, i w pamięci wewnętrznej. Android nie chce działać bez wolnej pamięci, nie tylko ram, ale też systemowej. Musisz zwolnić pamięć wewnętrzną. Sam ten test wymyśliłeś?
  19. Tak pomyłka myślowa, napisałem nie to co myślałem. Mi bardziej pasuje Arrow niż Nova, aczkolwiek najwięcej zwolenników ma Nova. Tak czy inaczej po zmianie launchera telefon zaczyna działać.
  20. Najprawdopodobniej uszkodzone gniazdo usb w telefonie. Działają tylko styki do ładowania. Taki efekt jest przy podpięciu kablem obsługującym tylko ładowanie.
  21. 3s to całkiem inny telefon, inny Android itd. 3s u mnie też śmiga na tym romie. 3S miał przygodę dwa albo trzy tygodnie temu, ale już naprawili.
  22. Tak wszystkim muli na tym i poprzednim global dev w Redmi 3. Systemowy menedżer pulpitu (launcher) albo muli, albo się wysypuje. Jedynym rozsądnym rozwiązeniem (oprócz powrotu do wcześniejszych wersji co się wiąże z full wipe) jest zainstalowanie innego launchera i przestanie mulić. Żona uzywa R3 i zainstalowałem jej Microsoft launcher (dawniej Nova Arrow launcher) i już nie muli. Przez tydzień sie męczyła, ale nie naprawili tego w 7.12.14, to dałem szansę innemu launcherowi.
  23. Nic z tym nie zrobisz, też tak mam na dwóch różnych telefonach. To problem samej przeglądarki, nie systemu, czy ustawień. Trzeba poczekać, ostatnio dosyć często ją aktualizują. Najnowsza 9.4.1 też jest niedorobiona dodatkowo nie móżna wywalić predefiniowanych linków ze strony domowej https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-browse/mi-browse-9-4-1-release/mi-browser-9-4-1-2-android-apk-download/ . Ma jeszcze jedną poważną wadę odkąd pamiętam. Nie chce wklejać skopiowanego linku to treści (np na tym forum). Kopiuje jedynie jako link do otwarcia strony. Ale rzeczywiście obsługuje się ją zdecydowanie lepiej od Chroma.
  24. Tak ma być, wszystkim tam tak pokazuje niezależnie od stanu zużycia.
  25. Czujnika nie ma, ale widać jakiś potencjał się wytwarza jak go trzymasz, lub podpięty kablem i wtedy działają.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...