Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. To zależy od tego czy bootloader odblokowany. Jak zablokowany, to nic nie zrobisz. Jak odblokowany, można wgrać w fastboot twrp i jakiś custom rom, ale nie miui.
  2. Kopiuje, nie kasuje u dawcy. Kasowanie u dawcy mogło by być ryzykowne, tym bardziej że dawcą nie musi być telefon z Miui.
  3. Najprawdopodobniej należy wymienić cały wyświetlacz z dotykiem i ramką. samego dotyku nie da się w prosty sposób wymienić. Tego typu przypadłość to prawie na pewno wada fizyczna, a nie oprogramowania.
  4. Godzina powinna być. Sortuj według czasu, też domyślnie tak powinno sortować. Nie pamiętam żeby jakieś inne opcje były w Miui 8.
  5. A jak go wykrywa? Jaki sterownik? Jeżeli się nie ładuje, to prawdopodobnie padł moduł ładowania na płytce z USB, bo to najczęsciej pada. Albo, jak go wykrywa komputer, a nic nie świeci, to możliwe że jest w trybie download. Tylko sam w taki tryb nie powinien wejść. Jeżeli jest w tym trycie, to ekstremalnie długie przytrzymanie power powinno go z tego trybu wyprowadzić. Jak to nie pomoże to raczej serwis.
  6. Niestety, nie da się (bez poważnych ingerencji). Za ciemno, to prawidłowo naświetlonego zdjęcia nie zrobisz, nawet ze statywem.
  7. Na global dev? Zmieni język systemu na angielski, wejść w ustawienia, zainstalowane aplikacje, tam znaleźć system Launcher, wyczyścić dane i będzie działać. Najlepiej pozostać na angielskim do nastep[nej aktualizacji, aż poprawią błędy.
  8. To jakieś czary.
  9. Oblokowany i certyfikowany? Można jeszcze użyć miflasha i opcji cleenall and lock. O ile pominie się ostatnią aktualizację, którą skopali. Wiele zgłoszeń o nie działającym systemowym launcherze (czarny pulpit) i ustawień aplikacji. Żeby z tego wybrnąć, trzeba zmienić język na angielski, ustawienia wtedy działają i można wyczyścić dane launchera. Co do certyfikatu, to na razie nie jest niezbędny, ale niektórych aplikacji ze sklepu się nie pobierze. Trzeba instalować z apk.
  10. Wystarczyło by po komendzie fastboot oem lock odłączyć od komputera i długo przytrzymać power, żeby sam wyszedł z fastboot i się uruchomił. Ważne że się udało.
  11. Podałem ci bezpieczne rozwiązanie na tacy. Nie chcesz z niego skorzystać, trudno. Są inne mniej lub bardziej inwazyjne czy ryzykowne rozwiązania. Zupełnie niepotrzebny był reset do ustawień fabrycznych bo błąd nie wynikał z błędu Miui, tylko ustawień. Sam reset do ustawień fabrycznych też nie powinien spowodować tego typu problemów. Miałeś jakiegoś niefarta.
  12. Z niezależnymi launcherami w Miui zawsze są jakieś mniejsze lub większe problemy. Co do wyglądu i funkcjonalności trudno cokolwiek doradzić. Najlepiej jakbyś najpierw trochę to Miui poznał, dopiero potem inne launchery. Sam ostatnio bawię się Microsoft Launcher (dawny Arrow, najlepiej pobrać najnowszą wersję z apkmirror), który nie ma takiego podziału, jak twój przykład, ale mi odpowiada. Niestety w Miu po włączeniu zamykania otwartej aplikacji np. przytrzymaniem klawisza wstecz (czego używałem bo skuteczne i wygodne) użycie tej funkcji na ekranie systemu powoduje zamknięcie launchera!
  13. Tym niczego nie popsujesz. Ten program (QuickShortcutMaker) niczego nie zmienia, ani nie modyfikuje, tylko pozwala dodać skrót danego programu, czy bezpośrednio jego opcji na pulpit. Wcześniej przed dodaniem możesz sprawdzić czy ten skrót będzie działał. Instalacja Miui Launchera w Miu to bardzo ciekawy pomysł
  14. Jak ten się pozna, to też jest prosty. Tym programem, który podałem. W systemie nie ma opcji przywrócenia ikony aplikacji, bo teoretycznie nie można jej usunąć, a jak zniknęła to w wyniku jakiegoś błędu. Dodatkowo jak masz rom na Androidzie 6, to możesz tym programem znaleźć ukryte ustawienia pozwalające na wyłączenie niechcianych aplikacji np Googla bez roota: https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/
  15. Nie powinna, ale czasami nie wiem dlaczego niektórym znikają ikony. Jak program jest zainstalowany, to można przywrócić jego ikonę np QuickShortcutMaker (ze sklepu). Opcja "pominięcia ekranu przesunięcia" (niezłe tłumaczenie) powinna być w ustawieniach, ekran blokady i.., ustaw ekran blokady, pomiń ekran przesunięcia.
  16. Nie pisałem że masz się spodziewać kłopotów. Jak działa normalnie to może jest wszystko ok, nie masz sie czego obawiać. Co najwyżej nie będziesz miał OTA z twrp (ale pewny nie jestem). Postawienie od nowa romu Miflashem z opcją flashall formatuje telefon od podstaw i eliminuje wszystkie ewentualne błędy. Dostajesz telefon jak wyjęty z pudełka, prosto z fabryki.
  17. Prawidłowo rozpakowanego dwukrotnie 7zipem? W fastboot nie powinno być problemów, a instalacja Miflashem, to nie do końca to samo co przez twrp, szczególnie globala.
  18. Nie na koncie, tylko ustawienia, ustawienia dodatkowe, lokalizacja, masz tam ustawioną Polskę, trzeba to zmienić i powinien pobierać.
  19. Prawdopodobnie ta kalibracja w chińskim menu się udała i została zapamiętana. To tylko kalibruje, nie ma wpływu na nie działanie aplikacji które z tego korzystają. A ten global stable instalowałeś Miflashem, czy twrp? Przechodzenie na globala zawsze lepiej romem fastboot i Miflashem.
  20. Bo tego nie pokazuje, ale automatycznie dodaje. A sieć jak dostaje kod +48*101# zwraca taki komunikat jak pisałeś.
  21. To dziwne, że nie działa tylko z tym jednym kodem. Ale chyba wiem o co chodzi. Masz prawdopodobnie włączone automatyczne dodawanie prefixu kraju (+48) i numer *101# w książce. Wejdź w menu telefonu, ustawienia, lokalizacja i tam to odznacz. Albo usuń ten nr (Stan konta) z kontaktów.
  22. Jak masz stable to stable, będzie to zwykła aktualizacja bez utraty danych.
  23. A czy przypadkiem w romach eu aplikacja dokumenty nie ma zmienionej nazwy na pliki? Nie mam teraz romu eu to nie mogę sprawdzić, ale gdzieś to wyczytałem.
  24. To zobacz Dark Note V8, podobny do twojwgo ideału, ale pasek stanu i tapety też chyba do wymiany. Ja zatrzymałem się na Xiaomi 5c, ale z launcherem Microsoft v 4.3 (dawniej Arrow launcher), ale własnymi ciemnymi tapetami. Chwilowo takie zestawienie jest moim ideałem.
  25. Widać zapomnieli o tym chińskim menu w romach z Androidem 7, a nie dodali opcji kalibracji z poziomu diagnostyki. Czy to błąd, czy celowe działanie się okaże w przyszłości. Jak wrócisz do romu z Androidem 6 to menu będzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...