Gumka23

Użytkownicy
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Gumka23 last won the day on June 12 2018

Gumka23 had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

About Gumka23

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi6, MiA1, Mi4

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gumka23

  MIUI 9.1.10

  Zdążyłem znaleźć, ale wielkie dzięki za pomoc. Ruszyło bez restartu.
 2. Gumka23

  MIUI 9.1.10

  Orange/nju. Skąd wziąć dane do nowego apnu? Czy po prostu usunąć i dodać to samo jeszcze raz? Zapomnialem dodać, ale sam się domyśliłeś. Telefon to Mi6. Dzieki za szybką odpowiedź @Orjon
 3. Gumka23

  MIUI 9.1.10

  Panowie, bardzo duży problem mam z aktualizacją. Pierwsza aktualizacja od ponad roku i skucha. Zainstalowałem nowe TWRP, pobrałem system i zainstalowałem bez problemu. Błędy z apka pogody i wyświetlaniem kontaktów ogarnąłem sobie dzięki podpowiedzi @Orjon, fixy dały radę. Będąc w zasięgu WiFi w domu ustawiłem motyw i zostawiłem telefon do rana. W pracy chciałem wejść na stronę trojmiasto.pl przez dane mobilne, ale wyświetlilo komunikat " Ta witryna jest nieosiągalna Strona https://m.trojmiasto.pl/ jest nieosiągalna. ERR_ADDRESS_UNREACHABLE " Okazuje się, że większość stron nie wchodzi i pokazuje ww. błąd (Google , MiuiPL i forum, PurePC.pl działają), tidal, sklep play, motywy wyświetla błąd sieci. Mam abonament w nju, apny wyglądają normalnie, usunąłem dane przeglądarki (na chrome i na systemowej to samo pokazuje). Mmsy przychodzą. Telefon restartowalem. Skończyły mi się pomysły, a nic ciekawego nie wygooglowalem. Może mi ktoś pomóc?
 4. Wiem, że przed chwilą zakopałem topór, ale jak to wszystko czytam rośnie we mnie opór... Nic nie wyciągałem z kontekstu. Cytowałem całe wypowiedzi. Mrosi jasno stwierdził, że na stronie Xiaomi w wersji na PC nie ma NFC dla modelu Mi8. Pokazałem, że jest na stronie Xiaomi jak byk. Napisał również, że Mi8 tak jak Mi8SE nie posiada NFC, stwierdzając na następny dzień, że nic takiego nie pisał. Tu nie chodzi o to czy ten telefon ma NFC czy nie ma. Nie chodzi o to co jest na stronie, a czego nie ma. Chodzi o to, że wystarczy przyznać się do błędu, powiedzieć- sorry, mój błąd- Xiaomi ma bajzel na stronie. Tylko tyle, ale widać, że dla niektórych, aż tyle. Myślałem, że mrosi wpadnie na to, ale wolał rzucić inwektywą. Tak więc kończę moi mili, bo jednak szkoda zachodu.
 5. "...ja pasuję, szkoda zachodu..."
 6. Oczywiście, że zajrzałem: Oczywiście, że jest Mi8. Dlaczego? Dlatego, że twierdziłeś, że Mi8 nie ma NFC: a jak widać na już 4 screenie w tym temacie- Mi8 ma NFC. Nie wiem co z Wami Panowie, ale jeden nie widzi NFC, drugi dwa czytniki lini papilarnych w telefonie i rzekomo Mi8 to to samo co Mi8 EE. Od kogo jak od kogo, ale od Was chyba można wymagać rzetelnych informacji?
 7. Jak najbardziej: Kolega "hej" na pw podesłał ponoć sprawdzone info z en.miui, że SE też posiada (mimo, że w oficjalnej specyfikacji na stronie xiaomi nie jest wymienione NFC)
 8. Ok faktycznie, a rozwiązanie natywne w miui? W ustawieniach można znaleźć opcje "połączenia przez WiFi". A co powiecie na nju abo i Wi-Fi Calling? Działa to? Mam Mi6. VoLte nie łapie.. ale ja mam stary ROM (7.11.16), a nie chce ryzykować różnymi problemami, bo z telefonem nie ma problemów. EDIT Ciekawostka i zarazem opcja do sprawdzenia przez innych. Dzisiaj rano mi ruszyło VoLTE w sieci nju (i działa na pewno- bardzo szybko łączy, mogę korzystać z prędkości LTE podczas rozmowy, nie zrzuca LTE na wolniejsze pasmo no i pokazuje (nie zawsze) ikonkę HD, kiedy rozmawiam). Nic nie robiłem, nic nie ustawiałem, APNy są takie jak były, na infolinie nie dzwoniłem, VoLTE w ustawieniach mam od zawsze na ON. Jedyną rzeczą jaką robiłem poza wykonywaniem połączeń to zainstalowanie wczoraj WiFi Calling od nju. Uruchomiłem tę aplikację (rejestracja, sms od nju itp), może z dwa połączenia poszły przez nią, ale nie natywne rozwiązanie mi nie odpowiadało więc ją usunąłem. Wieczorem padł telefon więc mimowolny reset był. Po uruchomieniu telefonu od razu zauważyłem obok nazwy sieci VoLTE. Sprawdźcie czy losowość posiadania VoLTE w nju nie zależy od zainstalowania (i może odinstalowania??) aplikacji nju WIFi Calling... Dajcie znać.
 9. A co powiecie na nju abo i Wi-Fi Calling? Działa to? Mam Mi6. VoLte nie łapie.. ale ja mam stary ROM (7.11.16), a nie chce ryzykować różnymi problemami, bo z telefonem nie ma problemów.
 10. Myślę, że z dwa tygodnie i będziemy wszystko wiedzieć. Przy tak oczekiwanym telefonie pewnie będzie zaraz wysyp recenzji.
 11. W mocniejszej wersji jest tylko 3000mah.
 12. https://www.tablety.pl/android/2018-05-31/xiaomi-mi-8-cena-premiera/ Tutaj piszą, że jest, ale po przetłumaczeniu specyfikacji z oficjalnej strony wzmianki o tym nie ma... Ciekawe skąd tablety.pl mają taką informację. EDIT W specyfikacji na oficjalnej stronie Mi mix2s bezprzewodowe ładowanie jest wymienione na samym początku, więc w mi8 raczej pewne, że nie ma. Aha, jest NFC na co wiele ludzi zwraca uwagę.
 13. W zasadzie rozbili bank. Jest czytnik w ekranie, face unlock z kamerą na podczerwień, topowa specyfikacja, B20, bezprzewodowe ładowanie, podobno dobry aparat, dwu zakresowy GPS.. Czepianie się tego telefonu to już chyba tylko na siłę... Jedyne co mnie troszkę rozczarowało to 3000mah w wersji explorer, ale pewnie ze względu na umieszczenie czytnika w ekranie musieli zrezygnować z pojemności baterii. No coś za coś... No i ciekawe co z wodoszczelnością, bo skoro ma taką wypasioną specyfikację to taki dodatek nie powinien być problemem. Ale skoro nikt o tym nie wspomniał to... No i cena troszkę ponad 2tys. zł... Konkurencja życzy sobie 2x więcej.. Hmmm.. konkurencja... raczej brak w tym przedziale cenowym.
 14. Idzie. Naprawdę taki banał? Aż niemożliwe. Dziękuję Ci bardzo za pomoc i do tego tak szybką! Dziwne też, że kolega Eldokanawolno odrazu w temacie nie napisał jak to rozwiązać.