Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Wolisz spójne bo? Maruda jesteś. Lączenie różnych elementów jest po to żebyś mógł sobie stworzyć motyw "naj" (według twojego gustu) i dodatkowo działający. Znam ten Geometry black i zrezygnowałem z niego właśnie z powodu błędów w wyświetlaniu. A dialer, wiadomości, kontakty, ustawienia w tym Xiaomi 5c są bardzo podobne do tych w Geometry black (tylko moim zdaniem ładniejsze) i dodatkowo prawie bez błędów.
  2. A cu u Ciebie się uruchamia po wciśnięciu trzech przycisków, też recovery?
  3. Można miksować motywy. Może być dowolny, tylko trzeba pasek statusu wstawić z domyślnego. Niezły ciemny to oficjalny Xiaomi 5c, jako podstawa, tylko ekran blokady z domyślnego i ewentualnie tapety z ikonami do zmiany (aczkolwiek niekoniecznie). Nie trzeba w nim paska statusu zmieniać, ikona wi-fi się nie przemieszcza.
  4. Dziwne, u mnie ikona jak zamurowana, nie zmienia położenia jak się strzałeczki pojawiają (Redmi 3s). Może to kwestia motywu? Tak czy inaczej nie ma opcji żeby to wyłączyć.
  5. Strzałeczki są i nic z nimi nie zrobisz. W niczym nie przeszkadzają, nie zajmują miejsca, nic nie zasłaniają, po prostu nie używaj mikroskopu jak patrzysz na pasek stanu.
  6. To jaki ty masz telefon? We wszystkich zwykłych Redmi które znam to działa. Dzisiaj kalibrowałem znajomemu w Redmi 4a czujnik zbliżeniowy i wchodził bez problemu. W recovery powinien wejść przy przytrzymaniu trzech przycisków. Nic innego nie znajdziesz.
  7. No bo tutaj tego nie ma, uruchomiłeś Engineering Mode i tu jest tylko testowanie. W chiskim menu serwisowym. U ciebie też jest, a tu poradnik jak w to wejść i skalibrować czujnik zblieżniowy. Podobnie postępujesz przy kalibracji Accelerometer Sensor, bo to ciebie interesuje. Jak wejdziesz w test tego sensora, wystarczy położyć telefon poziomo i kliknąć Calibration. Wyświetli się małą czcionką Succes i po wszystkim (nic tam nie trzeba wpisywać). Nie ma znaczenia przy wychodzeniu z tego menu czy klikniesz potem Pass, czy Faill (czasami Pass nie działa). https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926
  8. Chyba nie. Kilka dni temu miałem zwrot z aliexpress, płaciłem przelewami 24 i pieniądze miałem na koncie następnego dnia po info że zwracają.
  9. Tego ci nie powiem bo w moim romie już tego nie ma. Jak przytrzymasz długo komunikat to powinno przenieść do tych ustawień. Najlepiej ustawić najwyższą, czyli 42 stopnie, albo wyłączyć powiadamianie.
  10. Tam gdzie jest test, jest też kalibracja czujnika położenia. Jak znajdę jakiś poradnik to podeślę, ale po południu. W samym kompasie jest jego kalibracja, trzeba telefonem ósemki robić, ale to nie ma nic wspólnego z poziomicą.
  11. Jest z poziomu chińskiego menu serwisowego. Kładzie się na płaskiej poziomej powierzchni i klika kalibruj. Ale dokładnie co i jak musisz poszukać.
  12. Trzeba po prostu czytać co to chce zrobić i nie klikać bezmyślnie w automatyczne naprawienie "problemów" z baterią. Takie czyszczenie z automatu spowoduje problemy z powiadomieniami, GPS-em itd. A wiesz że według wklejonego screena masz włączone oszczędzanie baterii? Co do komunikatu o przegrzaniu, to było gdzieś w ustawieniach czy i przy jakiej temperaturze baterii ma powiadamiać. W nowszych romach dev to zniknęło i została tylko opcja powiadomień o nadmiernym drenażu baterii.
  13. Jak świeci to jest widoczna. Co do kolorów to tylko podobno, tak jest w jakimś innym droższym Xiaomi.
  14. W każdej jest biała, bo tym steruje rom. Sama dioda podobno jest trójkolorowa, tylko porzucili w tym modelu sterowanie kolorami.
  15. To musisz odblokować, znaczy miui9 jeszcze nie ogarnęli.
  16. Chyba nie, to są 72 godziny od pierwszej próby, bo wtedy dopiero chińskie serwery zaczynają to sprawdzać (ale tego nie jestem pewien). Podobno można jeszcze wgrać z zablokowanym bootloaderem nowym narzędziem Xiaomitools, ale tym się nie bawiłem. Tu masz linka do źródła: http://www.xiaomitool.com/
  17. Ostatnio 72 godziny jak masz już zgodę, i uruchomiłeś Miunlocka. Miunlock poinformuje jakimś komunikatem kiedy masz spróbować ponownie. Konto trzeba dodatkowo dodać w opcjach programistycznych w zakładce Statusu blokady Mi.
  18. Tak bo masz telefon oficjalnie na rynek chiński z chińskim romem zupełnie innym od globala, nie przeznaczony do sprzedaży poza Chinami. Z pliku z reguły działają aktualizacje z tej samej linii romów, czyli global na global, china na china. Czasami nawet przejście z global stable na global dev przez aktualizację z pliku nie wychodzi, bo to też inne wersje romów.
  19. FromWP

    Root Redmi 4x

    Roota to możesz zrobić jak odblokujesz bl i wgrasz twrp i najlepiej rom Miuipolska. Odinstalować niechciane aplikacje można bez roota. Ciebie interesuje trzeci sposób za pomocą adb shell https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/
  20. Możesz spróbować przez aktualizację z pobranego pliku, ale nie musi się udać. Można jeszcze próbować przez chińską wersję MiPcSuite, ale najpewniejsze jest odblokowanie bl i wgranie romu fastboot Miflashem.
  21. To zależy od tego jaki masz teraz rom. Rozumiem, że nie masz globala i wtedy trzeba pokombinować najczęściej pokombinować.
  22. No właśnie chyba szyfruje i jak nie miałeś kopii w chmurze, to raczej nic nie zrobisz.
  23. Poczytaj komentarze w sklepie na temat tej aplikacji. Cała masa ludzi zgłasza problemy z działaniem na różnych telefonach, niekoniecznie Xiaomi. Wyślij zapytanie do suportu Showmaxa, może coś odpowiedzą, albo w przyszłości naprawią. W sklepie jest aplikacja DRM info która sprawdza z jakimi modułami DRM telefon jest zgodny, ale z czego ten Showmax korzysta to nie wiem.
  24. Dopiero po skonfigurowaniu zaczyna to działać sensownie.
  25. Przecież sam sobie to zainstalowałeś. Taki motyw, jak go zmienisz na normalny to tego nie będzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...