-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Wolisz spójne bo? Maruda jesteś. Lączenie różnych elementów jest po to żebyś mógł sobie stworzyć motyw "naj" (według twojego gustu) i dodatkowo działający. Znam ten Geometry black i zrezygnowałem z niego właśnie z powodu błędów w wyświetlaniu. A dialer, wiadomości, kontakty, ustawienia w tym Xiaomi 5c są bardzo podobne do tych w Geometry black (tylko moim zdaniem ładniejsze) i dodatkowo prawie bez błędów. -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
A cu u Ciebie się uruchamia po wciśnięciu trzech przycisków, też recovery? -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Można miksować motywy. Może być dowolny, tylko trzeba pasek statusu wstawić z domyślnego. Niezły ciemny to oficjalny Xiaomi 5c, jako podstawa, tylko ekran blokady z domyślnego i ewentualnie tapety z ikonami do zmiany (aczkolwiek niekoniecznie). Nie trzeba w nim paska statusu zmieniać, ikona wi-fi się nie przemieszcza. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Dziwne, u mnie ikona jak zamurowana, nie zmienia położenia jak się strzałeczki pojawiają (Redmi 3s). Może to kwestia motywu? Tak czy inaczej nie ma opcji żeby to wyłączyć. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Strzałeczki są i nic z nimi nie zrobisz. W niczym nie przeszkadzają, nie zajmują miejsca, nic nie zasłaniają, po prostu nie używaj mikroskopu jak patrzysz na pasek stanu. -
To jaki ty masz telefon? We wszystkich zwykłych Redmi które znam to działa. Dzisiaj kalibrowałem znajomemu w Redmi 4a czujnik zbliżeniowy i wchodził bez problemu. W recovery powinien wejść przy przytrzymaniu trzech przycisków. Nic innego nie znajdziesz.
-
No bo tutaj tego nie ma, uruchomiłeś Engineering Mode i tu jest tylko testowanie. W chiskim menu serwisowym. U ciebie też jest, a tu poradnik jak w to wejść i skalibrować czujnik zblieżniowy. Podobnie postępujesz przy kalibracji Accelerometer Sensor, bo to ciebie interesuje. Jak wejdziesz w test tego sensora, wystarczy położyć telefon poziomo i kliknąć Calibration. Wyświetli się małą czcionką Succes i po wszystkim (nic tam nie trzeba wpisywać). Nie ma znaczenia przy wychodzeniu z tego menu czy klikniesz potem Pass, czy Faill (czasami Pass nie działa). https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926
-
Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający
FromWP odpowiedział(a) na lisek84 temat w Mi Robot Vacuum 1/1S/1C
Chyba nie. Kilka dni temu miałem zwrot z aliexpress, płaciłem przelewami 24 i pieniądze miałem na koncie następnego dnia po info że zwracają. -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Tego ci nie powiem bo w moim romie już tego nie ma. Jak przytrzymasz długo komunikat to powinno przenieść do tych ustawień. Najlepiej ustawić najwyższą, czyli 42 stopnie, albo wyłączyć powiadamianie. -
Tam gdzie jest test, jest też kalibracja czujnika położenia. Jak znajdę jakiś poradnik to podeślę, ale po południu. W samym kompasie jest jego kalibracja, trzeba telefonem ósemki robić, ale to nie ma nic wspólnego z poziomicą.
-
Jest z poziomu chińskiego menu serwisowego. Kładzie się na płaskiej poziomej powierzchni i klika kalibruj. Ale dokładnie co i jak musisz poszukać.
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Trzeba po prostu czytać co to chce zrobić i nie klikać bezmyślnie w automatyczne naprawienie "problemów" z baterią. Takie czyszczenie z automatu spowoduje problemy z powiadomieniami, GPS-em itd. A wiesz że według wklejonego screena masz włączone oszczędzanie baterii? Co do komunikatu o przegrzaniu, to było gdzieś w ustawieniach czy i przy jakiej temperaturze baterii ma powiadamiać. W nowszych romach dev to zniknęło i została tylko opcja powiadomień o nadmiernym drenażu baterii. -
Jak świeci to jest widoczna. Co do kolorów to tylko podobno, tak jest w jakimś innym droższym Xiaomi.
-
W każdej jest biała, bo tym steruje rom. Sama dioda podobno jest trójkolorowa, tylko porzucili w tym modelu sterowanie kolorami.
-
To musisz odblokować, znaczy miui9 jeszcze nie ogarnęli.
-
Chyba nie, to są 72 godziny od pierwszej próby, bo wtedy dopiero chińskie serwery zaczynają to sprawdzać (ale tego nie jestem pewien). Podobno można jeszcze wgrać z zablokowanym bootloaderem nowym narzędziem Xiaomitools, ale tym się nie bawiłem. Tu masz linka do źródła: http://www.xiaomitool.com/
-
Ostatnio 72 godziny jak masz już zgodę, i uruchomiłeś Miunlocka. Miunlock poinformuje jakimś komunikatem kiedy masz spróbować ponownie. Konto trzeba dodatkowo dodać w opcjach programistycznych w zakładce Statusu blokady Mi.
-
Tak bo masz telefon oficjalnie na rynek chiński z chińskim romem zupełnie innym od globala, nie przeznaczony do sprzedaży poza Chinami. Z pliku z reguły działają aktualizacje z tej samej linii romów, czyli global na global, china na china. Czasami nawet przejście z global stable na global dev przez aktualizację z pliku nie wychodzi, bo to też inne wersje romów.
-
Roota to możesz zrobić jak odblokujesz bl i wgrasz twrp i najlepiej rom Miuipolska. Odinstalować niechciane aplikacje można bez roota. Ciebie interesuje trzeci sposób za pomocą adb shell https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/
-
Możesz spróbować przez aktualizację z pobranego pliku, ale nie musi się udać. Można jeszcze próbować przez chińską wersję MiPcSuite, ale najpewniejsze jest odblokowanie bl i wgranie romu fastboot Miflashem.
-
To zależy od tego jaki masz teraz rom. Rozumiem, że nie masz globala i wtedy trzeba pokombinować najczęściej pokombinować.
-
Usunięte zdjęcia po wipe w folderze ukrytym
FromWP odpowiedział(a) na gg_fun temat w Problemy techniczne
No właśnie chyba szyfruje i jak nie miałeś kopii w chmurze, to raczej nic nie zrobisz. -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Poczytaj komentarze w sklepie na temat tej aplikacji. Cała masa ludzi zgłasza problemy z działaniem na różnych telefonach, niekoniecznie Xiaomi. Wyślij zapytanie do suportu Showmaxa, może coś odpowiedzą, albo w przyszłości naprawią. W sklepie jest aplikacja DRM info która sprawdza z jakimi modułami DRM telefon jest zgodny, ale z czego ten Showmax korzysta to nie wiem. -
Czytnik linii papilarnych - reaguje mimo że nie jest włączony
FromWP odpowiedział(a) na Alki temat w Problemy techniczne
Dopiero po skonfigurowaniu zaczyna to działać sensownie. -
Przecież sam sobie to zainstalowałeś. Taki motyw, jak go zmienisz na normalny to tego nie będzie.
