Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Jakiego miflasha używasz? Może ten najnowszy 2017.04.25 zadziała, zainstalować, chyba umiesz https://xiaomifirmware.com/downloads/download-latest-version-mi-flash-tool-v-7-4-25/
  2. Mount storage w twrp? To chyba problem sterowników że go nie widzi w fastboot. Z tym samoczynnym wychodzeniem z fastboot nie wiem jak sobie poradzić. Prawdopodobnie jakby sterownik był prawidłowy, to by w tym fastboot został. Może zainstaluj innego MiFlasha, to sterowniki ponownie się zainstalują. A w EDL daje się wprowadzić? Ostateczność do zwarcie testpointów i flash w edl.
  3. "Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage" cytat z manuala instalacji Miui https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Zawsze możesz też wgrać rom fastboot MiFlashem w fastboot (global, albo china) i potem twrp i tak dalej. Tylko nie usuwaj systemu, sam się usunie, zostanie nadpisany nowo wgrywanym.
  4. I tak prawdopodobnie jest. Piszą że 2 lata gwarancji sklepu.
  5. Tak. Na globala romem fastboot i miflashem zawsze można, najlepiej z opcją cleen all (z odblokowanym bl oczywiście). Nie ważne czy najnowszy, czy jakiś starszy.
  6. Tego 7.4.25 używałem i działa. Raczej konieczny Windows 64bit Jak chcesz potem przejść na miuipolska to chyba wszystko jedno.
  7. Tak, ostatni global stable czyli V9.0.2.0. pobrany stąd http://en.miui.com/a-234.html Jak ustawisz w Miflashu "cleen all and lock" to zablokuje bl. Jak nie to w każdym momencie możesz po wgraniu zablokować w fastboot komendą "fastboot oem lock". Jak wgrywasz MiFlashem, to w sumie nie ma znaczenia na jaki rom.
  8. To masz problem najprawdopodobniej ze sterownikami w komputerze, ale to co znalazłeś nie rozwiąże twojego problemu. Może reset do ustawień fabrycznych, albo wgranie ponownie pełnej paczki romu który ci się zainstalował. Sprawdź czy masz nr IMEI, jak nie to problem jest dosyć poważny i ja bym go odesłał do serwisu. Jak masz zablokowany bl, to niewiele można zrobić, oprócz tego co napisałem. Możliwe też, że to nie kwestia aktualizacji, tylko jakiegoś uszkodzenia przy naprawie ekranu.
  9. FromWP

    Taktowanie procesora

    Co tak pokazuje? Bo to nijak ma się do tego co wcześniej napisałeś.
  10. FromWP

    Taktowanie procesora

    Najprawdopodobniej błędne dane w tych informacjach o telefonie. Nie ma się czym przejmować, tylko używać telefonu. To kompletnie bez znaczenia.
  11. FromWP

    Taktowanie procesora

    A na czym problem polega, że wyższe gorsze, czy program monitorujący zeznaje inaczej niz w specyfikacji?
  12. Udostępnić można na każde urządzenie, czy twoje Tp-linki potrafią to dalej przekazać to nie wiem. Sam mam MR3240 i nie używam, bo Wi-Fi ma tragiczne, a wsparcie też nie najlepsze. Może coś takiego na wzmocnienie z rodziny Xiaomi: http://allegro.pl/mi-wi-fi-repeater-2-oficjalny-sklep-xiaomi-i7058884788.html
  13. Musisz wybrać w TWRP "Mount > Mount internal storage" i po tej operacji powinien komputer widzie pamié wewnętrzną.
  14. To nie jest Talk back. Talkback czy ta na głos wszystkie komendy (dla niedowidzących). To wyszukiwanie głosowe Googla. Niestety środkowy przycisk słuchawek czasami to uruchamia, nawet jak jest wyłączone. Jest z tym jakiś problem w Miui. Ale nie aż tak jak u ciebie. To by raczej wskazywało na jakiś fizyczny problem z klawiszami sterującymi słuchawek.
  15. Ot tak po prostu nie da się wyłączyć niektórych aplikacji. Trzeba trochę pokombinować. Tu masz jak to zrobić. Jak masz androida 6, to będzie łatwiej, jak 7, to tylko trzeci sposób z tego poradnika, czyli komendy adb shell. https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/
  16. TWRP raczej nie masz. Sprawdzisz to, uruchamiając telefon z vol+ i power. Niestety wszystko od początku i jak użyłeś opcji blokowania bl w MiFlashu to jeszcze dodatkowo ponowne odblokowanie bl MiUnlockiem (to akurat formalność).
  17. Albo zmodyfikować paczkę romu http://en.miui.com/thread-477499-1-1.html i też będzie działać, tylko jak twrp, to lepiej z romem eu
  18. Powinno zostać, tylko nie wiem czy system wstanie. Dawniej żeby wgarać globala przez twrp, trzeba było modyfikować plik romu, nie wiem jak teraz. Globala najlepiej rom fastboot MiFlashem, niestety wtedy twrp się nadpisze.
  19. Niestety chyba znowu brak NFC.
  20. Próbowałem na Redmi 2 prime z global dev Miui 9 Android 5.1, ale wyszedł z tego HTCNonsens. Zainstalowało tylko kilka aplikacj HTC, launcher został systemowy (brak launchera HTC), wywaliło systemową przeglądarkę i pocztę. System działał, ale i tak zakończyło się powrotem do Miui. Może na Miui 8 by zadziałało lepiej, ale wątpię.
  21. Może pozwalają, trzeba by sprawdzić podłączając do jakiejś ładowarki QC 3.0 z miernikiem USB. O zbyt duży prąd ładowania nie ma się co marwić, bo tym steruje telefon. Wartość podawana w danych ładowarki (np. 1000mAh), to maksymalny prąd jakim ładowarka może oddać, ale zastosowanie nadmiarowej, czyli np. 2000mAh nie zaszkodzi, bo to tylko prąd maksymalny, a rzeczywistym i tak steruje moduł ładowania w telefonie. Tak Redmi 4x i starszy Redmi 3s mają QC 3.0 i na ostatnich romach dev wyświetla się symbol szybkiego ładowania. Tylko to szybkie ładowanie jest szybsze ale na początku (szybciej można podładować). Czas pełnego naładowania jest tylko minimalnie krótszy od ładowania zwykłą fabryczną 5V 2A.
  22. Tak, tylko to nie błąd, a informacja, że masz spróbować odblokować za 72 godziny. Tak teraz jest. Dawniej czekało się bliżej nieokreśloną ilość godzin.
  23. FromWP

    Rom redmi 3s

    To zmień. W czym problem? Odblokuj bl i wgraj eu, albo global dev. Co do braku pamięci, to po prostu wyczyść ją, wyczyść cache (ustawienia, pamięć, cache). Albo zresetuj tel do ustawień fabrycznych i wgraj tylko to co jest ci potrzebne.
  24. To wgraj nowe twrp w fastboot. Kombinacją trzech klawiszy powinien wejść. Można jeszcze komendą z fastboot wejść do twrp (fastboot reboot recovery, albo jakoś podobnie).
  25. Nie ma. Może jakieś nieoficjalne metody z boxem serwisowym. Szukaj kontaktu z ignorantem, który ci to sprzedał. Jak przez Allegro kupiłeś, to jakoś można.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...