Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Moim zdaniem to jest najsensowniejsze "Aqara Smart IP Camera Gateway" bo dostajesz bramę i całkiem sensowną kamerę. Ale to tylko moje zdanie.
  2. Po to żeby np dla twojego numeru można było tworzyć kopie sms-sow i historii połączeń w chmurze.
  3. Trochę w stylu Miui. Wersja pl. miui_slim_pl.bin
  4. Tego nie odkryłem, trochę szybciej.
  5. W samym programie niby jest, ale nie działa. W sumie tego edytora da się ogarnąć bez instrukcji. Tylko do samego rozpakowania danej tarczy i spakowania potrzebny jest jeszcze AmazfitBipTools i w sumie w nim znajomość tylko dwóch komend, czyli rozpakowania pliku .bin tarczy i spakowania przerobionej (w Amazfit Bip WF Editor) z użyciem pliku .json. Plik .bin tarczy kopiujesz do katalogu programu. Będąc w katalogu programu "AmazfitBipTools" w pasku wpisujesz "cmd", klikasz enter i odpala się konsola cmd. W oknie konsoli rozpakowanie pliku nazwa.bin to komenda: watchface.exe nazwa.bin . Dostajesz katalog tarczy z plikami graficznymi i plikiem .json który otwierasz i obrabiasz w Amazfit Bip WF Editor. Spakowanie przerobionego pliku .json robisz podobnie komendą: watchface.exe .\nazwa\nazwa.json .
  6. Możliwe, zrobili bez zmiany Androida na china dev, dlatego jest w romie eu.
  7. Poradnik dotyczy ogólnie Miui, w szczególności MiuiPolska i nie wszystkie opcje tam opisane myszą być u ciebie dostępne. Z A-gps nigdy nic nie zmieniałem i "lokalizacji w tle" też u siebie nigdzie nie widzę. To może mieć znaczenie tylko wewnątrz budynków, gdzie telefon nie widzi satelitów. Co do pogody, to w niektórych ostatnich wydaniach zniknęła opcja pokazywania według lokalizacji. Używam zewnętrznej Weather m8. Z przyciskami nie pomogę, bo mam fizyczne.
  8. Nie to bardziej kwestia ustawień. Trzeba zrozumieć i poznać jak to Miui działa, na co zezwolić, czego z ustawieniami domyślnymi nie używać (np w Panelu sterowania automatycznych optymalizacji, oszczędzania baterii itd.). Na początek dobrym rozwiązaniem jest program Samouczek MiuiPolska ze sklepu Play, może trochę pomóc w odpowiedniej konfiguracji. Autostartu, założenie kłódki na aplikacjach które nie mają byc ubijane, oszczędzanie baterii (które domyślnie włączone uwala wszystko działające w tle), czyszczenie pamięci, itd. Da się to ogarnąć i wtedy działa tak jak powinno.
  9. U wszystkich. Jedynie zmieniając region na jakiś z poza Unii Europejskiej (np Indie, z Europy może być Szwajcaria). Wchodzi w życie ustawa Unii, RODO. Xiaomi dmuchając na zimne wyłączyło motywy w naszym regionie, bo podobno zagrażały twojej i innych prywatności (przynajmniej według prawodawstwa Unii EU).
  10. Na ekranie telefonu po podłączeniu i uruchomieniu gapps.bat (albo po kliknięciu w skrypcie opcji sprawdzenia podłączenia telefonu) powinno pojawić się zapytanie czy zaufać temu komputerowi i trzeba kliknąć tak. Zapytanie pojawia się tylko na chwilę, jak nie klikniesz akceptacji, to się nie połączy. Tą akceptację (bądź jej brak) telefon zapamiętuje i po ponownym podłączeniu już się nie pyta. Jak nie zaakceptowałaś za pierwszym razem, to może nie chcieć się połączyć. Spróbuj wyłączyc to debugowanie w opcjach programistycznych, zrestartować telefon, ponownie włączyć i wszystko zacząć od nowa.
  11. To zrobisz w 5 minut, bez odblokowania bl, wgrywania twrp i rootowania. https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/?do=findComment&comment=440576
  12. Mnie interesuje, bo muszę (rozkaz żony) jakąś zewnętrzną kamerę zainstalować. Widzę że kilka osób (i w linku, który niestety nie działa) używa wewnętrznych na zewnątrz pod zadaszeniem i działają. Od Xiaomi, zewnętrzną znalazłem tylko Yi która kosztuje trochę dużo i podobno nie działa z MiHome, tylko z YiHome. W nowszych wersjach MiHome pojawiła się opcja dodawania urządzeń innych firm, tylko nie wiem czy z zewnętrzną kamerą Yi zadziała (to niby firma zależna Xiaomi).
  13. Raczej nie. Tu i w kilku innych aspektach iOS jest niestety ograniczonym systemem. On zawsze wie lepiej, co jest dla ciebie najlepsze, nawet jak nie ma racji i nie można tego zmienić.
  14. To raczej normalne. Szczególnie jak masz dane po LTE i telefon, czy sieć nie obsługuje VoLTE czyli połączeń głosowych po LTE. Musi sie przełączyć do 3G, a jak nie ma w zasięgu 3G to do 2G, żeby rozmowa była możliwa.
  15. Moze sam panel sterowania nowszy wydadzą, bo ostatnio się bardzo uaktywnili. Pogodę dzisiaj nowszą dali i wygląda na to że już nie oszukuje że się zaktualizowała. Poświęciłem się dla ciebie i sprawdziłem czy zmiana języka w systemie na eng pomaga (bo często przy różnych wpadkach to pomagało), niestety nie. Odinstalowanie aktualizacji panelu sterowania przez MS launcher u mnie ponownie zadziałało, ale ten u mnie ma uprawnienia już wcześniej nadane.
  16. Z tarczami to był chwilowy problem, niezależny od wersji MiFita i wcześniej też tak się czasami działo.
  17. @carolef Z zalogowaniem nie wiem, ale ze zmianą tarczy w MiFit już tak (od dwóch godzin nie mogłem zmienić, ale już działa), a to chyba wymaga połączenia z chińskim serwerem. Najczęściej takie problemy pojawiają się w dni wolne, chyba Chińczycy świętują i nadzór szwankuje.
  18. To niestety nic z tego ci nie wyjdzie. Chyba bez działającego panelu sterowania nie da się nadać uprawnień dlatego nie działa. Pozostaje chyba tylko reset do fabrycznych, który przywróci stary panel sterowania.
  19. Kliknij i w kółeczku, to się otworzą.
  20. Jak się uda zainstalować, to przytrzymujesz ikonę panelu sterowania (w zasobniku aplikacji są wszystkie) i tam masz dostęp do ustawień. To używa jakiejś innej ścieżki dostępu z pominięciem samego panelu sterowania.
  21. Jak ci się uda. Może być problem z nadaniem uprawnień, jak nie działa panel sterowania.
  22. @pkonrad zrobiłem tą samą głupotę co ty. Wybrnąłem bo mam MS launcher-a i dało się odinstalować aktualizację wchodząc w ustawienia Panelu sterowania po przytrzymaniu jego ikony. Niestety systemowy nie ma takiej opcji.
  23. Można to zupełnie odinstalować, tak jak i inne nieużywane, niepotrzebne aplikacje np. od Googla: https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/?do=findComment&comment=440576
  24. Dodałem do skryptu kolegi @Orjon opcję odinstalowania systemowej aplikacji msa Xiaomi, odpowiedzialnej za reklamy w aplikacjach systemowych. Wygląda na to że można ją bezpiecznie odinstalować (tak po najmniejszej linii oporu dodałem na końcu listy opcji, ale działa). https://drive.google.com/file/d/1gr4-L0Vn813HDvMOlxqnyW7-6zY6bfK2/view?usp=sharing Dla przypomnienia jak użyć: 1. W opcjach programistycznych trzeba aktywować debugowanie USB. 2. Podłączamy normalnie działający telefon do kompa kablem USB. 2. Uruchamiamy (po rozpakowaniu pobranego zip-a) gapps.bat i jak pojawi się monit na ekranie telefonu o akceptację zaufanego komputera, potwierdzamy to. 3. Dalej postępujemy według instrukcji wyświetlanych na ekranie (żeby odinstalować to "msa" wpisujemy 23 i klikamy enter). I cieszymy się (mam nadzieję) brakiem reklam w systemowych aplikacjach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...