Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. FromWP

    Mi Band 2

    Zeskanowałem ciebie, chyba powinieneś dostać info w celu potwierdzenia.
  2. A co powiecie na taką "irracjonalną " tarczę? Za duże, nie mieszczące się i zachodzące na siebie cyfry, ale mimo wszystko czytelne. Znalazłem taką, przerobiłem na pl i po swojemu, bo spodobała mi się jej odmienność. gigant_pl.bin
  3. @qbol między innym dlatego wymianę bym sobie darował. Za rok kupisz nowszy telefon, a twoja bateria prawdopodobnie nadal będzie lepsza niż w wielu innych nowych telefonach. Żona używa ponad 3 letniego Redmi 3 który ma podobną baterię i jeszcze na 5h sot w ciągu jednego dnia z reguły wystarcza (jak ma dobry zasięg 3g, lub LTE).
  4. Oni czyli kto, bo nie wiem gdzie tą baterię kupisz (wymienisz). Nieoficjalne serwisy i sklepy prawdopodobnie będą miały zamienniki. Oficjalny może mieć oryginały. Zamienniki mogą być gorsze od tego co masz już na starcie. Bateria ci nie padła co najwyżej wykazuje normalny stopień zużycia adekwatny do swojego wieku. Wymiana tak zachowującej się baterii moim zdaniem jest nieporozumienie. Wyłączanie danych komórkowych niestety niewiele zmniejsza zużycie baterii. Zależy to głównie od siły sygnału sieci, a nie tego czy dane są włączone. Jakbyś przestawiał na sztywno na 2G zaoszczędził byś więcej. 3G potrzebuje więcej prądu, a LTE najwięcej. Przy słabym sygnale sieci telefon w trybie czuwania potrafi zjeść kilka procent na godzinę. Jakbyś non stop był z żoną w tym samym miejscu, używał telefonu w identyczny sposób, wtedy można by było to porównywać..
  5. @qbol To całkiem normalny wynik w rocznym telefonie. Po roku bateria mogła stracić około 20,% wydajności i to też jest normalne nawet z bardzo firmowymi ogniwami. Masz 33% spadku po prawie dobie i ponad 2h Sot i jak sam piszesz na danych komórkowych (na wifi było by lepiej). Możesz sobie wymienić tą baterię, tylko nie zdziw się jak po wymianie będziesz miał gorsze wyniki.
  6. Cały czas!
  7. Taktowanie to nie wszystko, a w zasadzie nic! Wpisz w szukajce "Snapdragon 636 vs 625" to znajdziesz różnice. Skok ogólnej wydajności przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii jest zauważalny.
  8. Chyba powinno być "czy Ingram Micro uznaje gwarancję po wgraniu Miui Polska". Powinni uznawać, ale w przypadku jednych i drugich to tylko ukłon i uznanie dla twórcy Miui Polska. Przypuszczam że obecnie ilość instalowanych romów eu w telefonach sprzedawanych w oficjalnej dystrybucji jest na tyle mała, że mogą sobie na taki krok pozwolić. A same romy jakością nie odbiegają od globali, w niektórych aspektach bywają lepsze.
  9. FromWP

    ktory tel wybrac?

    Każdy z dopiskiem Global version na pudełku i normalną europejską ładowarką. Czy chińskie wersje, nie wiem, ale mogą nie mieć.
  10. @dominik28 W powiadomieniach tak. Trzeba jeszcze doinstalować polskie fonty, dodatkowo są pogrubione przez co czytelniejsze. Jeden plik przez gadgedbridge. Znajdziesz na tym forum.
  11. Dużo, bo jeszcze procesor szybszy nowszy, a zarazem bardziej oszczedny. Chyba szybsza pamięć. Lepszy ekran (nie tylko rozdzielczość) i ogólnie solidniejsze wykonanie. WiFi dwuzakresowe AC. Tyle pamiętam, miałem obydwa i różnice są wyraźnie zauważalne.
  12. FromWP

    ktory tel wybrac?

    Silicon jest w komplecie z telefonem, inne etui też już są. Szkło to niestety jak w każdym z zakrzywionym ekranem, trochę trudniejszy temat. Albo mniejsze, albo na cały ekran z ramką przyklejane tylko na brzegach, pogarszające widoczność i potrafiące się odklejać.
  13. FromWP

    ktory tel wybrac?

    Z5 compact to zabytek z 2015 roku. Jedyny jego plus to jakaś tam wodoszczelność i to że mniejszy. Ale przyzwyczajenie drugą naturą. Miui jest specyficzne i nie wszystkim pasuje. Mi akurat pasuje, czego nie mogę powiedzieć o najnowszej nakładce od Sony. Dzisiaj bawiłem się ZX2 compact i mam bardzo dziwne odczucia. Wolałbym zdecydowanie Redmi Note 5 (pomijając cenę, bo ponad dwa razy tańszy, sporo większy, ale niewiele cięższy). Ogólnie sprawia wrażenie szybszego (nie w benchmarkach tylko normalnym użytkowaniu), sam ekran też chyba lepszy.
  14. FromWP

    ktory tel wybrac?

    Szukaj wersji global (napis na pudełku) i normalna europejska ładowarka. Chyba tylko tyle. Albo kup w oficjalnym sklepie https://miuipolska.pl/forum/topic/34940-jaki-smartfon-do-1000zl-tylko-raty/?do=findComment&comment=446869
  15. FromWP

    ktory tel wybrac?

    Ekran, bateria, aparat, wersja Androida (najnowsze Oreo) WiFi AC, jakość wykonania itd. Poszukaj testów i porównań, jest tego już sporo.
  16. FromWP

    ktory tel wybrac?

    To żaden z tych, tylko najnowszy czyli Redmi Note 5 3/32, lub 4/64
  17. Dokładnie, spora różnica na plus w stosunku do redmi 5 plus https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-note-5-64gb-blue tu trochę taniej, ale rok gwarancji (można negocjować cenę) https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-Note-5-464GB-Zloty-EU-LTE/1157
  18. @qbol Bateria Ci zdechła i po prawie dobie używania, ponad dwóch godzinach Sot zostało 67%. To jakiś żart?
  19. FromWP

    Xiaomi MI8

    Największy kontrast, najgłębsza czerń i możliwość ciągłego wyświetlania czegoś niedużego. To plusy. Reszta już niekoniecznie, a kolory zupełnie mi nie odpowiadają, żyją własnym życiem, przynajmniej w ekranach Samsunga. Dobre lcd jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla oczu.
  20. Tak się zdarza, ale nie zawsze. W nowszych telefonach z globalem czasami nie ma tego problemu. Jak chcesz wrócić to jednak najlepiej MiFlashem i romem fastboot, nie przez twrp. Żeby jednorazowo użyć twrp (żeby coś wgrać), nie trzeba go koniecznie instalować, wystarczy uruchomić.
  21. Nie widać jej. W sklepie jako najnowszą pokazuje 5.1.39 z 1.06, na apkmirror też nie ma. Jesteś wybrańcem.
  22. Z tydzień na ich forum nie zaglądałem, ale parcie użytkowników coraz większe i coś muszą z tym w końcu zrobić.
  23. @the4anoni Play nie ma VoLTE, a Wi-Fi Calling wspiera tylko dla niektórych telefonów i najczęściej tylko brandowanych przez siebie. Nie udostępnia jak reszta softu i ustawień potrzebnego do działania. Podobno nie ma czego żałować bo to WiFiCalling w Playu kuleje, nawert jak działa. @Nezumi Volte to chyba na niczym u nich nie działa, nie rozwijają tego przynajmniej na razie.
  24. FromWP

    Xiaomi MI8

    Prawdopodobnie nawet zaprosiło i przyjadą z giftami Mi8 do testów.
  25. "O kurde" dzieło sztuki powstaje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...