-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Bip: ikona/licznik powiadomień na tarczy, da się?
FromWP odpowiedział(a) na bembenek temat w Amazfit BIP
Jakiś Chińczyk? Na pewno nie przyzna się do błędu i powiadomień nie będzie. -
To ja wrzucę jeszcze jedną cyfrową, ale z rzymskimi cyframi godzin. Wiem że nie pobije rekordów pobrań, ale drugiej takiej nie widziałem, na pewno oryginalna i niczego nie udaje. Drugi wariant normalny, bez udziwnień. rzymskie.bin fujiyama_pl.bin
-
Chyba nie ma takiej. Najprawdopodobniej nie zmieściła by się do zegarka. A po co Ci chińskie?
-
Bip: ikona/licznik powiadomień na tarczy, da się?
FromWP odpowiedział(a) na bembenek temat w Amazfit BIP
Niestety nie ma. Jakby była taka możliwość, dawno ktoś by to zrobił. -
Gboard - problem z wysyłaniem gifów z googli
FromWP odpowiedział(a) na Piotr_K temat w Problemy techniczne
To jest ogólny błąd współpracy G-Board-a ze stockową aplikacją SMS w każdym Miui. Niezależnie od wersji Miui, romu, czy telefonu i chyba nic z tym nie zrobisz. Nie dodaje gif-ów z poziomu klawiatury, ale dodaje i wysyła jak dodasz obrazek z poziomu sms, czyli klikając + (dodaj zdjęcie do wiadomości). Oczywiście aplikacja SMS musi mieć nadane uprawnienia do obrazków. Wina najprawdopodobniej leży po stronie G-Board-a, bo inne klawiatury potrafią to robić. -
To nie wina opaski, tylko MiFit-a, który nie monitoruje drzemek w ciągu dnia. Dla MiFit-a sen jest tylko w godzinach nocnych.Tak było od zawsze. Niektóre niezależne programy to monitorują i są chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla pracujących na nocne zmiany.
-
Xiaomi CIGA Design - zegarek mechaniczny
FromWP odpowiedział(a) na Ari93 temat w Akcesoria uniwersalne
Mechaniczne na pewno robi Seagull. W kilku miejscach to podawali. To chyba taki chiński odpowiednik Seiko. -
Jeśli chodzi o GPS to w każdym tanim Redmi działa rewelacyjnie. Dużo lepiej od A-GPS w zegarku. Funkcja treningu w Bip-ie działa tak sobie z powodu dużej bezwładności w próbkowaniu położenia A-GPS. Niestety przy uruchomionym treningu z poziomu zegarka, MiFit nie ma na nią wpływu (jedynie FW w zagarku). Dobrze że jest funkcja treningu w Bip-ie, ale jak poruszasz się z telefonem, to zdecydowanie lepiej uruchomić trening z poziomu MiFita. Wtedy z zegarka pobierane są tylko dane pulsu, bateria nie jest drenowana, a dystans wyliczany na podstawie GPS nie kroków. Niestety do tego potrzebny jest telefon z dokładnym GPS-em.
-
Wątpię żeby zmiana MiFita na starszego i modyfikowanego pomogła. Starszego Firmware (a FW ma wpływ na sposób działania krokomierza) taka wersja nie wgra. U Ciebie z tego co opisujesz jest jakiś problem ze współpracą MiFita z systemem w telefonie, niezależnie od tego naliczania dystansu przy pauzie. Tylko takie problemy ze współpracą mogą nawet uceglić zegarek, np jak zostanie przerwany proces wgrywania FW.
-
Dzisiaj specjalnie to "G" zainstalowałem żeby przynajmniej raz zobaczyć AQI i d...., a przetestowałem wszystkie możliwe opcje i dostawców pogody. Temperaturę bieżącą mam, ale z MiFita.
-
GB najnowsze (wersja 028) to tu: https://f-droid.org/repo/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge_134.apk czyli na f-droid. W sklepie Play pojawia się z reguły z opóźnieniem. Nie wiem jaka teraz tam jest.
-
Trzeci program, to już przesada. Trudno nad tym zapanować, bo każdy żyje własnym życiem, często koliduje z resztą, zżera zasoby i baterię. Tak, sprawdzałem z różnymi tarczami z AQI. Wiem że MiFit tego nie robi. GB powinien, ale też jest z tym problem, przynajmniej z Miui.
-
Czarna. Z samym GB (najnowszym i doinstalowanym Weather Notification) żadnej pogody u mnie nie pokazuje, a teoretycznie powinno. Jak równolegle mam MiFita, to pokazuje, ale bez AQI.
-
U mnie działa. Zaraz po aktualizacji już coś obejrzałem.
-
telefon sam odbiera połączenia przychodzące
FromWP odpowiedział(a) na bufola temat w Problemy techniczne
Autoodbieranie, bo chyba to masz włączone, powinno być w menu ustawień telefonu. Czyli telefon, menu (3 kreseczki na dole po lewej), autoodbieranie. -
To jest płaskie szkło nie zakrywające całego ekranu. 2,5D znaczy tylko że ma zaokrąglone, a nie ostre krawędzie.Czy będzie odstawało, się okaże. Zależy o ile mniejsze.
-
Wygląda na to, że ten My Watchface działa różnie. Mam zwykłą bezpłatną wersję i mogę 8 z MiFita podmienić. Co do AQI to sam MiFit nie pokazuje.
-
Laptop MacBook nie widzi telefonu
FromWP odpowiedział(a) na Xiaomi Redmi 3S temat w Problemy techniczne
To jest powszechny problem z urządzeniami i systemami Apple, raczej nie Xiaomi. Możesz się połączyć bezprzewodowo po Wi-Fi przez serwer FTP. FTP nawet Mac powinien zaakceptować. SMS-y kasuje się podobnie we wszystkich systemach. Przytrzymujesz jeden, pojawia się "zaznacz wszystko" zaznaczasz i kasujesz. -
ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)
FromWP odpowiedział(a) na rezmus temat w Dyskusja ogólna
Jak wszystkie wersje dev. Nazwa to skrócona data wydania, a nie wersja Miui jak w stable. 2018.07.12 -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Bo nie pyta. Zazwyczaj instaluje się nowsze wersje, a te nie wymagają wipe. Chyba wszystko jedno kiedy zrobisz wipe, przed, czy po instalacji. -
Widać nie chodzi o logikę, tylko o kasę. Gdzieś miałeś informację na ile dają Ci te 25 za darmo, prawdopodobnie przeoczyłeś i dałeś się złapać. Niestety do dosyć powszechna praktyka.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Nowszą tak, starszą z reguły z full wipe. Dane musisz skopiować. -
Polityka jest prosta. Dać za darmo więcej żeby przyzwyczaić (na określony czas). Potem zabrać, żeby przyzwyczajony klient musiał wykupić.
-
Trochę mało powietrza pomiędzy godziną, a minutami (wynik kolejnego kompromisu), ale jeszcze akceptowalne.
-
Jezszce jedna wersja z wyróżnionym pulsem pl. Czytelna i z dużą ilością informacji (sprzeczność?). Rozłączone BT to czerwony obszar, dolny pasek wskaźnikiem barterii co 10%. Alarm i DND pojawia się tylko jak włączone. nowa_2_pl.bin
