-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
[ROM] [8.1.0_r4] [OFICJALNY] Pixel Experience dla Redmi 3 ido
FromWP odpowiedział(a) na moon temat w Modyfikacje systemowe
Tu, trochę wiekowy, ale dla twojego romu aktualny: https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ Tylko jak telefon był zalany, to raczej nie pomoże. Spróbować można. -
Sekundy można przemieszczać w poziomie. Niestety niczego innego nie można wstawić w poziomej linii którą zajmują, bo nadpisują wszystko poza czasem. Temperatury prognozowane też tylko razem. Chciałem wstawic tylko jedną, ale, po wstawieniu jednej, druga w tej samej linijce i tak potrafi zasłaniać inne elementy (pomimo tego że jej nie ma, jakaś warstwa zostaje). Tych zawiłości i ograniczeń jest sporo.
-
Niestety jakiegoś wyboru musiałem dokonać. Kroki są ściśle związane z dystansem, a aktualna temteratura często odbiega od prognozowanej. W pogodzie zegarka jest tylko prognozowana.
-
To zrobiłem z premedytacją, bo nosząc zegarek na lewej ręce łatwiej odczytać bez odsłaniania całej tarczy zasłoniętej mankietem (zauważyłem to jesienią). Takiej samej to ze świecą, ale podobne: https://www.wfonts.com/font/good-times https://www.wfonts.com/font/birdman
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Tu masz stable: http://bigota.d.miui.com/V9.5.2.0.LAIMIFA/ido_xhdpi_global_images_V9.5.2.0.LAIMIFA_20180405.0000.00_5.1_global_d8fb1afaaa.tgz ale mimo wszystko polecam dev bo lepszy, do pobrania tu: http://bigota.d.miui.com/8.4.19/ido_xhdpi_global_images_8.4.19_20180419.0000.00_5.1_global_090bd77a32.tgz -
[ROM] [8.1.0_r4] [OFICJALNY] Pixel Experience dla Redmi 3 ido
FromWP odpowiedział(a) na moon temat w Modyfikacje systemowe
Na tym romie nie odblokujesz. Musisz wgrać global dev w trybie download, który na twoim romie jeszcze działa. Jak, masz w lokalnym poradniku. Rom fastboot global dev tu: http://bigota.d.miui.com/8.4.19/ido_xhdpi_global_images_8.4.19_20180419.0000.00_5.1_global_090bd77a32.tgz -
Ja się na razie zafiksowałem na słownej godzinie. Inna wersja pl z sekundnikiem i wyróżnionym pulsem. Zrezygnowałem jedynie z kroków, bo się sensownie nie mieszczą (a i tak dystans jest ich pochodna). Czerwony pasek na dole pojawia sie tylko przy rozłączonym BT. DND, Alarm i Unlock tylko jak aktywne. Zrezygnowałem ze wszystkich "upiększających" symboli, bo one i tak są potrzebne tylko w pierwszej chwili, jak się nie zna tarczy. Potem tylko zajmują miejsce i odwracają uwagę. I w naturze: pl_puls_sec.bin
-
Chyba wystarczyło by ustawić licznik sekund "second ones" na 2 i dwie grafiki bez i z kropeczkami. Ale musisz to sprawdzić. Jeszcze bym te kropeczki wyśrodkował względem cyfr czasu i zamienił wszędzie gdzie niepotrzebna we wszystkich obrazkach, czerń na przeźroczystość. Bin będzie mniej ważył. Niestety nie działa, jak się ustawi licznik sekund na 2 to i tak liczy do 10. Przynajmniej w najnowszej wesrsji WFEditor-a. Sporo w nim błędów.
-
Nie wiem czy to błąd, czy celowe działanie z tymi nazwami, ale dzisiaj wieczorem autor wrzucił poprawioną wersję Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_v1023 która otwiera i pokazuje podglądy tych rozpakowanych tarcze z czterocyfrowymi nazwami (ta wersja wymaga najnowszej wersji AmazfitBipTools). Wczorajsza wersja też to robiła, ale potrafiła się wywalić np przy dodawaniu jakiegos elementu pogody do tarczy. Ja mam na dysku jakąś starszą AmazfitBipTools-1.0.2.10 w razie czego moge podrzucić.
-
Masz linka jeden wpis wyżej do wszystkich wersji. Jeszcze raz wklejam https://bitbucket.org/valeronm/amazfitbiptools/downloads/?tab=tags Niestety tam też tylko najnowsza.
-
To jest jakaś nowa wersja Amazfit_Bip_WF_Editor v1022 która pojawiła sie chyba wczoraj. U mnie na win10 64 bit działa prawidłowo. Ma troche więcej opcji ułatwiających edycję, głównie podglądu. Może wcześniejsza v092 by zadziałała. Może się innym przyda, link do pobrania nowego Amazfit_Bip_WF_Editor v1022: https://www.mediafire.com/folder/3o37tsmbbh5u3/Amazfit_Bip_Editor_-_Stable#qr2m99j209ghb
-
Bez edytora dalej nie ruszysz. Zmiana miejsca w przypadku ikon pogody jest prosta: Masz tam odległości X i Y od boku i góry tarczy w pikselach. Image Index to nazwa pliku pierwszej ikony, Count to liczba wszystkich ikon. Po zmianie wartosci X, Y klikasz w Apply i widzisz efekt. Poprawiłem Ci też ustawienia innych elementów, bo BT, temperatura i procenty baterii też się rozjeżdżały. weather.bin
-
Też nie wiem. Koledze @Carburator to jakoś wyszło, ale jak to zrobił?
-
Raczej nie, bo nie wiadomo gdzie te png zrobione z psd są. Wkleiłeś grafikę z 91 symbolami, a pogoda w tarczach używa chyba 26. Też nie wiem o co chodzi.
-
Tarcze "tylko dla Polaków" (godzina jest wyrazem). Nietypowe, raczej ascetyczne. Rozłączonego BT trudno nie zauważyć (czerwone tło w środkowej części tarczy). Bez pogody. tylkopl.bin numerdomu_pl.bin tylkoplv2.bin
-
Tak jest lepiej. To białe tło niewiele wnosi, oprócz bałaganu i odwracania uwagi.
-
@magyarek http://en.miui.com/thread-3007347-1-1.html niestety coś zmienili (olbo wycofali) i ten link też nie działa. Nie sprawdziłem przed wklejeniem.
-
Nie do końca o to chodziło. Każda z grafik ma wyglądać tak jak w załączniku i będa zamieniane w zależności od stopnia rozładowania. Kuleczkami zajmę się najwcześniej jutro, chyba ze kolega się tym zajmie. @carolef Ten błąd przy pakowaniu nie ma znaczenia, jeżeli dotyczy tylko niezgodności kolorów. AmazfitBipTools przy pakowaniu robi dithering i sam zamienia na indeksowane. Jak ponownie rozpakujesz spakowanego bin-a już błędów nie będzie, a kolory będą tylko z palety 8 kolorowej, indeksowanej.
-
Tak, używam PS-a, tylko nie wiem o jakich kuleczkach piszesz. To mają być 3 grafiki i od stopnia rozładowania bedzie zależało która z nich się wyswietli. Teraz zauwazyłem, czyli cztery, nie trzy.
-
Trochę. Font tej samej wielkości, ale są ogonki. BT skrócony i minimalnie przesunięty puls z symbolem. Tam jest dużo miejsca, ale tylko przy dodatnich temperaturach. Przy -20 i pulsie powyżej 100 jest już na styk, bliżej być nie może. Trzeba by przerabiać fonty z oryginału, żeby zapanować nad odstępami i zmniejszyć "-", ale to za dużo roboty. Dodatkowo font pulsu też w oryginale jest inny od temperaturowego. Wywaliłem też całkiem graficzne pokazywanie baterii. projekt2.bin
-
Dałem, ale się ogonki nie zmieściły, dlatego wygląda jakby nie było (nie wszystko od razu da się przewidzieć). Trzeba by to jeszce raz zrobić powiększając samo tło bitmapy z nazwami dni. Miejsce jest.
-
@Carburator Ja ci tą tarczę zrobiłem, ale tych warstw nie przeskoczę. Zamiast tła zmienia się tylko dolna krawędź tego białego obszaru. Można by w sumie całkiem z tego zrezygnować. Font daty ma 20 pkt, nie 17, a i tak chyba nie jest za duży. projekt.bin
-
Jedna rzecz jest niewykonalna. Przynajmniej ja tego nie umiem, a w WatchFaceEditor nie ma takiej opcji. Chodzi o kolejnosć warstw i ikonę baterii (w trzech zmieniających się kolorach) która miała by być tłem dla pulsu i temperatury. Niestety ikona baterii zakrywa puls i temperaturę. Zaprojektować można dużo, ale trzeba jeszcze niestety wiedzieć jak i co można zrealizować.
-
To jeszcze jedna taka normalna wszystkomająca, z "technologią rozbitej szyby" przy rozłączonym BT. Duza_pl_v3.bin
-
@jjkielce proszę, w jednej linii tak to wygląda. Dni tygodnia trzeba jeszcze podmienić, już mi się nie chciało. ofset_pl.bin
