Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 749
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Xiaomi.eu i MIUIPolska to to samo. Masz po prostu odblokowany bootloader i wgrany Global. Wgrywasz TWRP, robisz Format Data i instalujesz EU.
  2. Jeśli miałeś wcześniej Xiaomi.eu to tylko instalujesz paczkę. Jeśli nie miałeś - robisz wipe i potem dopiero instalujesz.
  3. Musiałbyś zrobić format data w TWRP i wgrać Magiska/lazyflashera. Tutorial jest na forum
  4. Info z forum MIUI: http://en.miui.com/thread-3831680-1-1.html Dotyczy tylko zablokowanego bootloadera!
  5. @Kasia034, nic nie zrobisz. Wyślij do MiCenter. Masz tryb recovery, w fastboot nic nie zrobisz, w EDL nie warto się bawić (wymagane do Flasha jest autoryzowane konto Xiaomi). @kermirz, spróbuj jak napisał @lockerek.
  6. To ci się nie odpali bez zrobienia format data. Skoro tak długo ci się odpala to po prostu pominales ta opcje. Tak, przejdź do TWRP, zrób format data i potem zrestartuj do systemu...
  7. Nie zrobiłeś format data (jeśli instalowales eu). Wejdź do TWRP, potem Wipe > na dole Format Data > potwierdzasz > reboot system.
  8. 1. Wystarczy aktualizacja z pliku zip. Generalnie spróbuj dodać konto wpierw na Global Stable jeśli taki dostaniesz, jak nie - to Global Beta. China to ostateczność. 2. Na angielskiej stronie MIUI jest tylko Global/Russia, na chińskiej - tylko China (http://miui.com/download.html)
  9. Masz China Beta. Teraz spróbuj wgrać Xiaomi.eu (odblokowany bootloader chyba masz, nie?).
  10. Nie wiem, może ma, może nie. Wspominam w razie w. Zobaczymy. EOT.
  11. Możliwe. Pewnie niedługo będę kupować Redmi Note 5, to będę sprawdzać na własnym przykładzie (Diamond Member na forum MIUI, konto z zgodą od 2017, ale nie odblokowywałem na nim niczego, bo Redmi 4A miałem już odblokowane)..
  12. Każde nowe konto Xiaomi ma zgodę z automatu, jedynie trzeba czekać xyz godzin przy próbie odblokowania z MiUnlock, i to bywa frustrujące, szczególnie jak się dostanie 720/1440 h...
  13. Sprawdziłem teraz na szybko na telefonie siostry, która zaktualizowała RN5 do 9.6.4.0, i osobiście ja żadnych wymienionych problemów typu zwiechy aparatu czy przełączanie aplikacji nie zauważyłem (choć siostra mieszka poza domem, więc po dłuższym czasie może coś tam rzeczywiście czasem się zatnie w aparacie, zresztą - coś ona o tym wspominała, że czasem się zdarza...). Edit - w sumie raz się zdarzyła zwiecha w aparacie. ale przełączanie aplikacji działa dobrze, gesty dla mnie też
  14. 1. Nie gwarantuje. Możesz mieć albo nie mieć. 2. ze stron MIUI - en.miui.com, zakładka download
  15. Ściągnij ręcznie z sourceforge i zaktualizuj z pliku.
  16. Prawdopodobnie - choć nie bierzcie moich słów za pewnik - może być w tym tygodniu... Niemniej - "będzie, kiedy będzie".
  17. Podeślij mi nazwę pakietu (w ustawieniach aplikacji). Może Google coś pozmieniało, ale nie wydaje mi się... Jeśli tak jest to może coś pomyliłem w nazwie pakietu choć sprawdzałem chyba u siebie jak robiłem ten skrypt jeśli jest com.google.android.calendar to powinno działać. Jeśli nie - to zobaczę co się dzieje w piątek pod wieczór, jak wrócę z internatu - nie mam laptopa teraz pod ręką, a z telefonu trochę nie za bardzo
  18. MiPCSuite nie działa z nowymi telefonami.. co do aktualizacji - pobierz z miuipolska.pl i zaktualizuj ręcznie (3 kropki w aktualizatorze..)
  19. Aktualizacje będą się pojawiać, aczkolwiek może być problem z ich wgraniem jeżeli będą to paczki "małe" (zawierające tylko to co zmieniono). TWRP bowiem nie wspiera OTA (nie wiem czy w 3.2.3-0 tego nie poprawili). Są inne TWRP (np. PitchBlack) w których można to aktywować - nie sprawdzałem jednak, czy rzeczywiście to działa.
  20. @kratek44, u mnie ta opcja nigdy jakoś szczególnie nie działała. Dlatego nie mam jej włączonej w ogóle. @Fajama, trzeba 1. mieć odblokowany bootloader, 2. roota czyli wgrać TWRP
  21. Prawdopodobnie ktoś wgrał Globala na chińską wersję telefonu. W takim przypadku Global działa tylko na odblokowanym bootloaderze... Nic za bardzo nie zrobisz, jedynie serwis.
  22. Cóż, prawdopodobnie tak będzie. Niektórzy mają jeszcze gorzej. Oto zdjęcie z Redmi Note 5: I info z forum MIUI (linka niestety nie mam):
  23. Niestety - to prawda. Właściciele (póki co) Pocophone F1, którzy będą chcieli odblokować sobie bootloader, najczęściej będą musieli odczekać dokładnie tyle czasu: (zdjęcie z grupy Pocophone F1 na Telegramie: https://t.me/PocoF1Official) To, niestety, nie jest odosobniony przypadek: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/help/unlock-waiting-time-t3836220 Osobiście uważam, że Xiaomi tym kolejnym podwyższeniem limitu, który pewnie i tak będzie na nic w przypadku wgrywania przez sprzedawców syfnych ROMów (o ile im się zachce, to pewnie znajdą jakąś swoją metodę) strzela sobie w stopę wobec tych, którzy chcą sobie spróbować czegoś innego... Już 15 dni było drastyczne, teraz jest miesiąc, a co za pół roku..? Zobaczymy..
  24. Uruchom ponownie TWRP albo włącz MTP w menu Mount...
  25. Nie mam dostępu, więc nie wiem jakie CSS za to odpowiada Możesz sprawdzić za pomocą Znajdź element (potrzebuję nazwę pliku i nazwę diva/klasy/parametru), to najwyżej poprawię jeśli znajdę...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...