Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 749
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Właśnie widzę. Poszła poprawka na GreasyFork.
  2. Możesz zainstalować, po prostu najpierw musisz odpalić TWRP: fastboot boot twojplik.img, potem z poziomu TWRP zainstalować TWRP (Install > Install Image) i dalej już normalnie MIUIPolska i root. (oczywiście przedtem Format Data!)
  3. Friday - u nas w tłumaczeniu jest, ciężko mi określić dlaczego nie ma go w ROMie, aczkolwiek - powinno się poprawić wraz z aktualizacją... Tak samo menedżer, my tłumaczenie mamy - w ROMie go brak, zresztą dla innych języków też..
  4. Dział Tutoriale się kłania..
  5. Próbujesz wgrywać soft w trybie fastboot, a masz zablokowany bootloader. Wprowadź telefon w tryb EDL.
  6. A właśnie widzę, że na Vivaldi też mi wskoczyło szare. No to dobra, dzieje się to jakoś losowo
  7. Dobra, cofam swoje słowa - MiCenter współpracuje z tym sprzedawcą, może telefon był wysłany do Wrocka, skąd potem wrócił do Ciebie z juz wgranym miuipolska - stąd może ta numeracja jest zła, aczkolwiek skoro pojawia się aktualizacja... Wgraj wpierw TWRP jeśli masz stockowe recovery...
  8. To nie jest Xiaomi.eu, bo ROMy od Xiaomi.eu są podpisane jako Xiaomi.eu w informacjach o wersji, a nie Global (i na pewno nie z brakiem spacji między MIUI 10 a Global...). Aktualizacji też zapewne nie masz, a na Mi Maxa 3 z Xiaomi.eu przyszła przecież 8.8.23...
  9. Kopiowałem z konsoli, wywalę w aktualizacji. ;P Tak samo będę stopniowo poprawiać resztę @Nezumi, @Lamcza, update puszczony. pasek odpowiedzi chwilowo pozostaje biały - mimo ustawionych cssów wciąż ignoruje je i ustawia się jako biały, więc na razie zostawiam to tak, jak jest, do momentu, aż coś wymyślę Poprawione: profil, liderzy, ukryte posty.
  10. Dzisiaj, mając trochę wolnego czasu, ogarnąłem choć trochę ciemny motyw na forum Wymaga on zainstalowanego rozszerzenia Tampermonkey (dostępny na większość przeglądarek). Sprawdzane na przeglądarkach Chrome i Vivaldi. Link: https://greasyfork.org/pl/scripts/371679-forum-miuipolska-pl-czarny-tryb Kod dostępny na GreasyFork i GitHub: https://github.com/kacskrz/miuipolska-dark-mode Stwierdzone problemy: panel odpowiedzi jest na razie nie-czarny, będę to poprawiać w aktualizacji, tak samo podgląd użytkowników z poziomu posta. Dla strony MIUIPolska - wkrótce
  11. Niestety - nie mam pojęcia..
  12. Autoryzowane konto Xiaomi do wgrania w EDL, a samo konto Xiaomi powiązane z telefonem - to różnica. To pierwsze oni (w sensie Xiaomi) muszą dodać - nie masz w tym momencie uprawnień do wgrania w trybie EDL. Nie zmienia tego zgoda na odblokowanie bootloadera, to zupełnie inna procedura - niestety, Xiaomi na chwilę obecną nie daje możliwości łatwego ubiegania się o takie pozwolenie, nic takiego nie ma... Testpointy = dwa punkty na płycie głównej. Ich zwarcie powoduje przejście do EDL. Ale, jak mówiłem, w EDL bez tego autoryzowanego konta nie wgrasz nic. Rozbieranie telefonu, by się do nich dostać, nie ma zatem żadnego sensu i nic ci nie da...
  13. Tak. Oczywiście jeśli będziesz miał zablokowany bootloader - musisz go odblokować.
  14. Nic samemu nie zrobisz. Prawdopodobnie wgrałeś Globala na chińską wersję telefonu - problem w tym, że zablokowałeś bootloader. Global na chińskiej wersji telefonu działa tylko z odblokowanym bootloaderem. Wejście w EDL ci nic nie pomoże, bo raz, że testpointy, dwa - że wgrywanie wymaga w Mi 8 (i innych nowych telefonach, poczynając od Redmi Note 5) autoryzowanego konta Xiaomi, którego - jak sądzę - nie posiadasz. Pozostaje kontakt z serwisem - skontaktuj się z Mi Center najlepiej.
  15. Przy aktualizacji nie musisz robić żadnego wipe. Po prostu flash i tyle. Możesz ewentualnie dalvik i cache jak chcesz.
  16. Proszę bardzo: System_Accents_P.zip Co do ROMu - wgrałem go przez mojego starszego PitchBlacka dzisiaj, jak i przez najnowszego podlinkowanego w pierwszym poście, i żadnej prośby o hasło nie miałem. Niemniej jednak, jeśli pojawi wam się takowa, i potem wróci do TWRP, zróbcie Format Data. Jeśli nie idzie - Restart > Recovery i wtedy raz jeszcze Format Data. Potem odpalcie do systemu. Jeśli dalej nie idzie i wraca do TWRP - odpalcie jeszcze raz do systemu, jeśli nie idzie - zróbcie format data raz jeszcze. Powinno pójść (sprawdzane przez @gegosxd i @Cr34T1v3)... Niemniej - Format Data usuwa wszystko z pamięci wewnętrznej, więc zróbcie sobie kopię ważnych danych... Ja osobiście wgrywałem, robiąc tylko wipe 3 partycji i żadnych innych: Data, Dalvik i Cache. Nie wgrywałem Magiska ani Lazyflashera po instalacji. Uruchomił się w mniej niż minutę.
  17. Jeśli to konto należy do Ciebie to powinieneś móc się zalogować. Powinieneś mieć możliwość wpisania hasła do Wi-Fi (jeśli nie działa klawiatura w opcjach wyboru Wi-Fi - wpisz hasło do Wi-Fi w polu na hasło do konta Xiaomi, skopiuj je, wklej w polu do wpisania hasła do Wi-Fi). Jeśli nie - no to niestety, ale ciężko mi poradzić cokolwiek.
  18. Instaluje się z paczki zip samo, potem samo się też do tego TWRP uruchamia.
  19. Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza. Przechodząc do meritum - zaloguj się na konto Xiaomi w telefonie
  20. @chudy002, ROMy dla Mi5 i Mi6 wyszły jako pierwsze, przed poprawką nieprzetłumaczonego pierwszego screena. Drugie - przetłumaczone, będzie w następnym buildzie. @mates21, pierwszy screen - poprawione, drugi - tłumaczenie nasze jest od dawna - sądzę, że wystąpił błąd kompilacji, bo nie ma tego w buildzie (wołam @Acid na wszelki wypadek). Wróci do normy. Tak samo "swipe left to open camera". Trzecie - już poprawione.
  21. Twoja wersja, wedle twojego opisu, będzie opisana jako Redmi Note 4 MTK na miuipolska.pl/download (nazwa kodowa: nikel). To ta wersje masz ściągnąć.
  22. Opcja ustawienia dźwięku dla otrzymanego SMS w Xiaomi.eu w MIUI 10 jest obecnie tylko dla telefonów z Androidem 6?/7 na pewno. Na Oreo musisz ustawiać w opcjach aplikacji SMS. Bądź sposób niżej od @skay77.
  23. Ja wgrywałem z starszego PitchBlacka i żadnego pytania o hasło nie miałem. Spróbujcie tego TWRP może: https://androidfilehost.com/?fid=1322778262903983285 (według @Malpa73 działa, wgrywał) I potem wedle tej instrukcji (polecam zaglądać na grupy Redmi 4A na telegramie...):
  24. ROM: Carbon Android: 9.0 Wgrywanie: wipe data, dalvik, cache > ROM > Gapps dla 9.0 [opengapps] > ewentualnie Magisk > reboot. Zalecane wgrywanie za pomocą PitchBlack Recovery: https://sourceforge.net/projects/pitchblack-twrp/files/rolex/PitchBlack-rolex-2.8.1-20180803-1625-OFFICIAL.zip/download Bugów nie stwierdzono. Link: https://drive.google.com/open?id=1jkZ0le3kgpz-TOijueuU0zmUD8f94LEP Screeny:
  25. Powiem ci, że nie mam pojęcia co się stało - prawdopodobnie LED jest na Fabiana kernelu popsuty, aczkolwiek - pewności nie mam. EDL nie jest blokowany na odblokowanym bootloaderze, można wejść przez komendę. BTW - wczoraj/przedwczoraj wyszla ostatnia wersja AEX na Oreo. Kolejna będzie, gdy będzie AEX Pie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...