Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. No to pewnie stąd ta kwestia. Może odinstalował te tapety.
  2. Bo w 11-stce implementacja gestów i menu ostatnich aplikacji należy do launchera. Implementacja Xiaomi pod tym względem jest skopana i powoduje, że launchery inne niż domyślny się z tym po prostu nie "dogadują". Tę zmianę w kwestii wersji "lite" też prawdopodobnie wrzucili na Redmi 9 wraz z 11-stką (może była wcześniej, trudno mi powiedzieć, nie miałem tego modelu).
  3. Nie, chyba że gdzieś znajdziesz zmodyfikowany launcher.
  4. Jesteś w stanie wejść w recovery? (Vol+ i power)
  5. Na EEA nie puścili jeszcze 12.5 a prawdopodobnie taki ROM masz.
  6. Próbowałeś kalibrować w menu diagnostyki?
  7. Postaram się zorientować, czy możemy to u nas przetłumaczyć. Motywy jakoś idą. Apka Zdrowie jest głównie w Chinach, także nie liczyłbym na ich tłumaczenie nawet na angielski. Edycja 19:25: Nie ma szans. Apka Zdrowie sprawia już wystarczająco dużo problemów z jej modyfikacją, ekipa nie będzie implementować google translate tutaj.
  8. Tak, sposób działa też na Mi 11 Ultra. Możesz wgrać albo ROM Xiaomi.eu/MIUIPolska, albo ROM Global Indonesia, który ma nagrywanie rozmów. Na tym drugim sofcie możesz zablokować bootloader (jeśli masz globalną, a nie chińską wersję telefonu), więc nie powinno być większych problemów z płatnościami zbliżeniowymi na przykład (co prawda u nas, na miuipolska, też nie powinno być, ale czasem bywa, że są jakieś problemy np. ze względu na działania Google, nie zawsze możemy to przewidzieć). Oczywiście oba oprogramowania mają język polski. Są serwisy wgrywające taki soft, np. MiCenter we Wrocławiu czy MIUIService w Częstochowie, możesz też taki soft wgrać samemu — są poradniki na forum.
  9. Aktualizacja tematu: wgraliśmy soft, problemem okazał się sterownik (po jego aktualizacji normalnie wykryło telefon w fastboocie). Problem został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  10. Tak, ale mogą być drobne problemy z regionami (Global ma trochę inną partycję cust za to odpowiedzialną niż nasz ROM), więc lepiej wgrać przez MiFlash.
  11. Dla obu wersji ten sam:
  12. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  13. Jaką masz wersję MIUI konkretnie?
  14. Redmi Note 9T nie jest przez nas wspierany ze względu na Mediateka.
  15. Zainstalowałeś złe TWRP. Kolega wyżej wysłał dwa, jedno jest pod Mi 11 a masz Ultra. A to akurat błąd MiFlash, nie ma on większego znaczenia. @taba19 Najlepiej zainstaluj TWRP z tego linku: https://androidfilehost.com/?fid=14943124697586348269
  16. Jest poradnik na forum: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/?tab=comments#comment-24898 Jeśli będziesz mieć kłopot, pisz. MiFlash najnowszy możesz ściągnąć tutaj: https://xiaomiflashtool.com/download/xiaomi-flash-tool-20210226 ROM pod fastboot masz tutaj: https://bigota.d.miui.com/V12.5.4.0.RKAMIXM/star_global_images_V12.5.4.0.RKAMIXM_20210611.0000.00_11.0_global_5e8da57366.tgz Uważaj tylko, żeby przy wgrywaniu nie mieć zaznaczonej opcji Clean all and lock (na dole ekranu), bo sobie zablokujesz bootloader.
  17. Jeśli pyta o hasło i hasło z ekranu blokady nie przechodzi, to wcześniejsze formatowanie prawdopodobnie przestało działać. Najlepiej byłoby zacząć od zera, czyli: Global przez MiFlash, potem uruchomić TWRP, od razu skopiować ROM i go wgrać, potem wipe data, dalvik, cache (factory reset), potem format data, potem restart do systemu. Wtedy na 100% hasło będzie odczytywane poprawnie, bo @Antyhaker już to u siebie sprawdzał. Oczywiście przed całą operacją kopia zapasowa, bo dane stracisz już przy wgrywaniu globala.
  18. Problem może zależeć od wielu czynników, zarówno sprzętowych, jak i oprogramowania. Być może trafiłaś na jakąś felerną sztukę, możesz próbować ją wymienić/dać w ramach rękojmi do sprzedawcy. Wersja oprogramowania wskazuje na to, że jest to telefon z Orange (brand tego operatora). Nie ma nowszych aktualizacji dla tego brandu. Można byłoby zmienić oprogramowanie na niebrandowane, ale nie wiadomo, czy to by coś dało + bez wykonania pewnych innych kroków jest to praktycznie niemożliwe w twojej sytuacji (zablokowany bootloader).
  19. Bo to nie jest błąd. Aplikacja launchera nie uruchamia dodatkowych opcji, jeśli jest spełniony jeden z warunków: urządzenie znajduje się na liście urządzeń, które mają mało pamięci, w kodzie launchera (Redmi 9A/9C/9i), ROM jest w wersji "Lite" (czyli w skrócie wtedy, gdy telefon ma do 4 GB RAM-u włącznie).
  20. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  21. MIUI Global V12.5.3.0.RJUMIXM Poprawki z czerwca 2021 r. https://bigota.d.miui.com/V12.5.3.0.RJUMIXM/miui-blockota-vayu_global-V12.5.2.0.RJUMIXM-V12.5.3.0.RJUMIXM-06cd04e32d-11.0.zip https://bigota.d.miui.com/V12.5.3.0.RJUMIXM/miui_VAYUGlobal_V12.5.3.0.RJUMIXM_8c9f40a764_11.0.zip
  22. Spróbuj włączyć opcje programisty (kilka razy dotknąć wersji MIUI aż będzie komunikat Jesteś już programistą), w nich wejść w Domyślną konfigurację USB i wybrać coś innego niż ładowanie.
  23. Visual Studio Code to aplikacja na komputer. Generalnie zrobiłbym tak: kopia na komputer, wyciągnac ten plik 7-zipem, uruchomić w Visual Studio Code na komputerze (zignorować poniższy komunikat i wybrać podkreśloną opcję: Otworzy się plik z polskimi znakami. Niektóre znaki będą nieznane - możesz po prostu te znaki usunąć. I to wszystko możesz sobie potem skopiować do WordPada, będziesz mieć polskie znaki. przykład: Tylko że wszystkie notatki są w tym jednym pliku, musisz je sobie porozdzielać później.
  24. Nie. Plik kopii technicznie to paczka zip, możesz ją otworzyć np. 7-zipem i wyciągnąć plik /apps/com.miui.notes/miui_bak/_tmp_bak, w nim znajdują się dane tekstowe. Możesz ten plik potem otworzyć WordPadem i w większości odczyta dane normalnie, tylko bez polskich znaków. Jeśli chcesz mieć polskie znaki, to musisz albo zmienić kodowanie, albo otworzyć w apce Visual Studio Code ten plik.
  25. Ale po wyświetleniu tej animacji powinien być dialog z USB. No i też zależy czy jesteś na ekranie blokady czy na pulpicie. Bo na ekranie blokady ten dialog się nie wyświetli.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...