Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Tak nie warto czekac bo ktos wykupi hehe. To co ze wyjdzie redmi 4 a cena tez bedzie niska jak redmi 3? Takim sposobem jak mowisz mozna by tez nie kupic redmi 4 a redmi 5 bo tez wyjdzie....

Jak ktos nie liczy sie z kasa to i owszem, nie kaze przeciez nikomu czekac. Bierz i kupuj. Ale skoro ktos szuka w chinach to szuka za niska cene przezywoitego telefonu, szukamy dla oszczednosci aby nie przeplacac. Tu ludzie biadoloa o kody 5$ a co dopiero po obnizce np 30$.

Ja osobiscie jakbym teraz mial zamiar kupic telefon to wyczekalbym jeszcze ze 2msc az stanieje do swojej ceny i wyrwal z kodem na jakims portalu lub wymienil punkty eb. Tak zrobil moj kolega. Ja 600zl a on kupil za 350-360 obaj ten sam redmi 2 kupilismy a roznica w czasie ba 1,5 msca to tak duzo? Wiec gdzie Ty tutaj widzisz tylko 10$?

Wiadomo mozna czekac w nieskonczonosc, jak ktos oczekuje ze kupi za grosze, albo nie moze sie zdecydowac. Ale mysle ze jakis czas jeszce warto sie wstrzymac z kupnem, chyba ze kogos pili kupno bo np jako prezent, obecna nawala, albo nie liczy sie z kasa

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Nigdzie nie napisalem brac bo wykupią.

Poprostu szkoda zycia na czekanie az tani telefon jeszcze bardziej stanieje. Wiadomo ze jak ktos nie ma kasy i odklada to kazda zlotowka wazna, ale ile takich osob jest. To nie te czasy. Dostep do Chinskich sklepow jest taki, ze nie kupują w nich tylko ludzie ktorych nie stac na telefon drogiej marki. Wystarczy popatrzeć na fury pod biedronką

Dobra Eot z mojej strony.

Tak czy siak 129$ za ten telefon to wiecej niz uczciwa cena

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Redmi2 napisał:

 

Redmi 3 nie jest tyle wart, dalnym za niego okolo 500-550zl. To jest low end a nie midle czy hi.

Wiesz to jest twoja opinia. Co to znaczy low end?

Dla jednych (np. dla mnie) 720p to zaleta. Uważam 1080 w telefonie za głupotę (a więcej za zupełny idiotyzm). Tylko przypomnę, że parę lat temu to nie mieliśmy takiej rozdzielczości w komputerach, a i dziś jest optymalna dla 24".

Ekran 5"  uważam za zbyt duży. Miałem dosyć długo G2 mini. On miał 4,7" i jego naprawdę wygodnie obsługiwało się jedną ręką. To jest wg. mnie optymalna wielkość dla telefonu. Szkoda że dziś większość informacji o nowym modelu zaczyna się od informacji że ekran ma 5.5" dla mnie oznacza to że można przestać czytać.

Przy okazji: odłączyłem Redmi3 z ładowarki dziś o 7:30, teraz jest 21:15 a telefon wskazuje 97% !!!  (oczywiście tylko kilka połączeń wykonanych, żadnej zabawy z telefonem) 

Pokażcie mi drugi taki telefon (oprócz Nokii 6310i :)

 

Edytowane przez Sławek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo Xiaomi pozycjonuje serię redmi jako najtańsza, dla mas. Co nie oznacza że jest mało wydajna. Jasne ze ten telefon jest wart 700 zł ale zobaczcie na ile Xiaomi wyceniło RM3 - 110 $? Czemu nie ma sensu kupować telefonu na premierę? Kto miał redmi 1s ten wie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Redmi2 napisał:

 

Redmi 3 nie jest tyle wart, dalnym za niego okolo 500-550zl. To jest low end a nie midle czy hi.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Redmi2 miał na myśli to że 730zł za ten telefon - to jednak przesada w porównaniu jego oryginalnych cen. Oczywiście że w porównaniu do tego co możecie kupić w sklepie w PL, to cena 730zł wygląda dobrze. Ale porównując do Chin... to trochę przesada. Ale wszystko przez to że nówka... miesiąc, dwa i będzie można już kupować z czystym sumieniem ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eragon napisał:

 Ale porównując do Chin... to trochę przesada. Ale wszystko przez to że nówka... miesiąc, dwa i będzie można już kupować z czystym sumieniem ; )

Można czekać, ale z drugiej strony, zabierz żonę na obiad do restauracji to wydasz 150zł, zatankuj samochód - 250zł nie twoje, więc czekać na telefon 2 miesiące żeby go kupić 70zł taniej? Można, oczywiście że można :)

Ja byłem na kupnie, bo już mój poprzedni mnie za bardzo ograniczał, ale jak komuś się nie spieszy, to oczywiście że trzeba poczekać - jak z każdą nowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Redmi2 napisał:

Co wyscir sie tak uczepili tych 70zl, zobaczycie ze za jakis czas i redmi 3, ito dlugi czas zanim wyjdzie redmi 4 zejdzie do ceny 500-550. Wydawac prawie 800zl na redmi? Bezsens. Obecnie juz wolabym dolozyc do redmi note 3

Nie chodzi o 70zł, ale o to żeby kupować telefon który komuś pasuje. Powiem ci tak gdyby Redmi 3 był droższy od Note 3 to też bym wybrał pierwszego bo mi pasuje. Ja nie dałem się nabrać na to, że większy telefon jest lepszy. Miałem przez jeden dzień tel. 5.5 cala i zrozumiałem, że taki telefon ciężko używać bez angażowania dwóch rąk, nawet do głupiego zadzwonienia.

> Bezsens.

Bezsens to jest dać za nowego samsunga 3000zł i tu się z tobą zgodzę :)

Ja na przykład nie rozumiem tego całego zamieszania wokół redmi note którego zaproponowałeś. Bezsensownie wielki, bez karty pamięci i z mniejszą baterią. Co daje więcej? Mocniejszy CPU? Po co? Jak ktoś się podnieca wynikami w benchmarku to niech sobie kupi, ale ani nie będzie na nim szybciej pisał SMSów, ani szybciej przez niego mówił, z nawigacją szybciej z nim też się nie pojedzie. Muzyki na nim szybciej nie da się słuchać. Po co komuś szybszy procesor w telefonie? PDFy szybciej ktoś chce czytać?

Czekam tylko, aż ktoś się w końcu przyzna, że do gier :)

Edytowane przez Sławek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spemall, z przesyłką ubezpieczoną od VATu kosztuje poniżej 650 złotych, z tego co pamiętam to chyba tyle dałem za Redmiego 1 z VATem, z tym że wtedy to już nie była taka nowość. I dolar był po 3,15. Więc IMHO nie ma co się pieścić, cena normalna...

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłócić co do ceny i sensowności zakupu. Jaka jest - każdy widzi, każdy ma inne preferencje i inną grubość portfela. Jeden kupuje zaraz po premierze, bo chce nowość, inny tuż przed wycofaniem ze sprzedaży bo najtaniej.

Powiedzcie lepiej (ci co fon już mają) czy GPS jest jakiś kiepski? Bo Pirzu zdaje się coś narzekał? I czy znaleźliście jakieś inne wady po pewnym czasie użytkowania?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sławek napisał:

Wiesz to jest twoja opinia. Co to znaczy low end?

Dla jednych (np. dla mnie) 720p to zaleta. Uważam 1080 w telefonie za głupotę (a więcej za zupełny idiotyzm). Tylko przypomnę, że parę lat temu to nie mieliśmy takiej rozdzielczości w komputerach, a i dziś jest optymalna dla 24".

Ekran 5"  uważam za zbyt duży. Miałem dosyć długo G2 mini. On miał 4,7" i jego naprawdę wygodnie obsługiwało się jedną ręką. To jest wg. mnie optymalna wielkość dla telefonu. Szkoda że dziś większość informacji o nowym modelu zaczyna się od informacji że ekran ma 5.5" dla mnie oznacza to że można przestać czytać.

Przy okazji: odłączyłem Redmi3 z ładowarki dziś o 7:30, teraz jest 21:15 a telefon wskazuje 97% !!!  (oczywiście tylko kilka połączeń wykonanych, żadnej zabawy z telefonem) 

Pokażcie mi drugi taki telefon (oprócz Nokii 6310i :)

 

Mogę trochę pomylić nazwę, ale google podpowie. Outkitel p6000. Bateria ma 6000 jednostek =) 

Czy gdy już będzie dostępne Miui Polska takie strony jak xiaomiforsale czy xiaomi.pl będą sprzedawać już z wgranym Polskim romem? Jak było z innymi telefonami? 

Edytowane przez Demolka10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie o tych cenach przypomniały mi się plącze gościa który kupił nowego galaxy S5 jako nowy za o 4 tyś, A po 2 miesiącach przyszła obniżka na 2,5tyś. I miał pretensje do całego świata, że tak szybko cena spada.

Fajnie, że są osoby, które zaryzykowały i kupiły pierwsze egzemplarze i dzielą się opiniami. Prawda jest taka że telefon działał w pełni na dobrym ROMie i pewnie jak gość pokroju Karima zrobi dobrego kornera.

Póki co dzielcie się odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lacris napisał:

Widziałem że na aliexpreśss w goldwayu sprzedają z multilanguage modem ich autorskim. Ktoś testował? Tzn że tel kupiony u nich będzie miał odblokowany bootloader?

tutaj o tym

nie tylko goldway, wszyscy tak sprzedają, nie trzeba odblokowywać bootloadera żeby zainstalowac rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarekm95 napisał:

Powiedzcie lepiej (ci co fon już mają) czy GPS jest jakiś kiepski? Bo Pirzu zdaje się coś narzekał? I czy znaleźliście jakieś inne wady po pewnym czasie użytkowania?

Piałem w innym wątku GPS działa rewelacyjnie. Fix w jedną sekundę (lub dwie) - całe niebo satelit, A jak już złapiesz fixa to i w budynku niedaleko od okien też łapie. Próbowałem w betonowym garażu i nawet łapał poszczególne satelity, ale chyba tylko z jednej strony (przez zamkniętą bramę) i na tyle co mi starczyło cierpliwości to nie złapał. Ale generalnie akurat o GPS się nie trzeba martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem GPS na automacie z Gdańska do Krakowa pięknie chodzi, nie gubi sygnału szybko znajduje satelity. A co do Lte to w plusie rzeczywiście pomoglo odblokowanie lte na infolinii restart telefonu i lte działa.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, emkaesior napisał:

Właśnie kupiłem Redmi 3 i pojawił się u mnie problem. Posiadam drugą karte sim (Aero2) lecz nie pasuje do slotu (jest za duża). Ktoś miał tak samo i zaradził temu problemowi ?

Albo wycinarka, albo nożyczki. Zobacz sobie fotki w necie jak przyciąć.

https://goo.gl/aZ0QSz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, denaturat napisał:

Kurczę, tak czytam o tych cenach i nie ogarniam - te niższe dotyczą chyba wersji 2 GB RAM i 16 GB pamięci? bo kupiłam właśnie za 999 zł na allegro Redmi Note 3, ale 3 GB RAM i 32 GB pamięci.

Redmi Note 3 to inny telefon ... ten wątek jest o Redmi 3 (bez Note) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłócić co do ceny i sensowności zakupu. Jaka jest - każdy widzi, każdy ma inne preferencje i inną grubość portfela. Jeden kupuje zaraz po premierze, bo chce nowość, inny tuż przed wycofaniem ze sprzedaży bo najtaniej. Powiedzcie lepiej (ci co fon już mają) czy GPS jest jakiś kiepski? Bo Pirzu zdaje się coś narzekał? I czy znaleźliście jakieś inne wady po pewnym czasie użytkowania?

Dokladnie, ja naleze do osob lekko czekajacych. A jakbym mial teraz kupowac za 780zl prawie redmi 3 to juz wolalbym wersje 4G od goldwaya kupic xiaomi mi4 white :-) za 185$ dlatego ja Twierdze ze w PL kupowanie w obecnej cenie tego tela to grube przeplacanie :-)

Ale zgadzam sie kazdy robi jak chce.

Ogolnie Redmi 3 bedzie i jest swietnym telefonem i dobrze wykoannym ale cena ktora jest jego wlasciwa to 500-550zl i jest w tej cenie bezkonkurencyjny jesli chodzi o 5 cali i telefon z miui :-)

Udqnych zakupow wszystkim zycze, i zdajcie relacje z zakupow.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

On nie bedzie dostepny za 500zl w Polsce. Impoter chce zarobic i musi zaplacic Vat. Nawet jak kupi za 100$ to nie sprzeda mez marży, a z tego co widze to ta wychodzi ok 100zl wzwyz. Jak ktos chce taniej to tylko z Chin, a nóż sie uda bez Vat

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wysłać link do tej oferty?

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Podalem za 850zl masz no xiaomi mi4 lte bialy u goldiego, redmi note 2 dla mnie tez lepszy. Zalezy kto pod jakim katem patrzy. Ale seria mi jest lepsza niz redmi.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

możesz wysłać link do tej oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kwote jaką kolega ma do wydania na telefon. Dlatego napisalem ze plus vat, bo skoro nie ma wiecej to co zrobi jesli jednak bedzie musial go zaplacic. Oczywiscie na 100% sie zgadzam z Tobą jesli chodzi o zakupy z Chin.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...