Jump to content

Sifo Dyas

Użytkownicy
 • Posts

  66
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Sifo Dyas

 1. Dzięki, którą wersję radzisz wybrać aby było miui 9? Pierwszą?
 2. Dziękuję za poprzednie posty. Zabrałem się dzisiaj do tego i mam problem. Mianowicie taki komunikat: W rozpakowanym folderze mam jedynie takie pliki: Wybierałem różne ścieżki, również bezpośrednio na dysku C. Cały czas to samo. Czy te pliki .bat są jakoś ukryte że nie widzę ich w folderze?
 3. Od jakiegoś czasu zauważyłem że bateria w moim Redmi 3 trzyma dużo krócej. Kiedyś 4 dni, teraz bywa że i niecałe 2. Obecnie mam wersję Miui Polska 7.2.4.0. Myślałem aby może zainstalować miui 9 z tego linka. Wg tej instrukcji powinienem to zrobić fastbootem ponieważ obecnie mam miui 7. Dodam jeszcze że telefon mam odblokowany i z rootem. Mam w związku z tym kilka pytań: - jak wygląda Wasze doświadczenie z miui 9? Do wersji 8 nie aktualizowałem systemu ze względu na opinię o słabo trzymającej baterii. Przy 9 czytałem że podobno jest ok. Odczuję jakąś poprawę? - czy w podanej przeze mnie wersji jest dużo chińskiego syfu? Czy jest sklep Play i język polski? I czy utracę roota? - jak mogę zrobić kopię danych? Chodzi mi głównie o kontakty, smsy, zdjęcia. Aplikacje mogę zainstalować na nowo jeżeli ma to w jakiś sposób przyspieszyć system. Z góry dziękuję za pomoc. Ostatnio aktualizowałem system przeszło rok temu i niestety niewiele z tego pamiętam.
 4. Mnie też lewy dolny róg skrzypi. Przy naciśnięciu czuć jak dwa elementy się ze sobą stykają i przy lekkim rozluźnieniu odstają od siebie.
 5. Wyłączyłem, po polsku to się chyba nazywa Transmisje komórkowe, teraz tylko sprawdzić czy zadziała
 6. Czy możesz napisać jak mogę ustawić taką opcję?
 7. Zauważyłem że 7.2.4.0 nie jest w pełni przetłumaczony. Np. przy wyborze aplikacji w Oszczędzaniu baterii mamy do wyboru: Sugerowane ustawienia i Custom (z nieprzetłumaczonym opisem). Inna sprawa, czy wie ktoś może jak sprawdzić czy bootloader jest aby na pewno odblokowany? MiFlashUnlock i *#*#7378423#*#* odpadają gdyż nie działają.
 8. Nie mam takiego napisu, dochodzi do 50% i pokazuje mi się takie coś: Gdy wejdę w panel sterowania > uprawnienia, pokazuje mi się Dostęp do ROOT, jednak pod nim jest puste okno, natomiast w SuperSU mam dodaną aplikację Root Checker Basic. Czy to wystarczy aby mieć pewność, że bootloader został odblokowany? W sumie wszystko mi się udało zainstalować wg instrukcji, w tym TWRP itd, więc może faktycznie jest ok?
 9. Udało mi się na innym laptopie. Czas chyba zrobić format bo po aktualizacji z windowsa 7 na 10 mam z nim coraz więcej problemów. Generalnie zrobiłem wszystko po kolei, przy instalacji multilanga przez TWRP odznaczyłem instalację superSU więc nie mam roota ale chyba sam TWRP pozostał, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czy on faktycznie pozostał? I druga rzecz, chciałem się upewnić czy aby na pewno usunąłem blokadę bootloadera, jak mogę to zrobić? Kombinacja *#*#7378423#*#* u mnie nie działa.
 10. Używałem fastboot gdyż przy download miflash nie wykrywa mi telefonu. Przy zmianie z china dev na multilang udało się przy fastboot więc myślałem że i teraz nie będzie problemu. Co radzisz zrobić kiedy nie wykrywa mi telefonu w trybie download?
 11. Również proszę o pomoc. Kiedy próbuję zainstalować china stable przez miflash wyskakuje mi komunikat że nie może znaleźć pliku .bat (mimo że wrzuciłem pliki bezpośrednio na dysk C) lub komunikat że device is locked (przy wybraniu opcji flash all). Próbowałem też wrzucić dev bezpośrednio na telefon i zrobić aktualizację ale przy sprawdzaniu zipa wywala mnie z niej.
 12. Dzięki panowie za odpowiedzi. Kurczę szkoda, że nie da się zainstalować roota bez softu dev. Jeśli telefon wróci od sprzedawcy będę najwyżej próbował instalować aplikacje pojedynczo i sprawdzał jak reaguje na każdą jedną z nich telefon. Wspomniane wyżej aplikacje oczywiście też wypróbuję.
 13. Jeśli masz rację to może wiesz jak znaleźć to coś co powodowało drenaż? Z instalowanych przeze mnie aplikacji nie było takiej, która wykazałaby w battery performance więcej niż 5%. Miałem też cały czas włączone czyszczenie pamięci po 1 minucie. Dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, mogę to zrobić na sofcie stable aby zainstalować roota i użyć aplikacji, którą polecił @Pepso94? To by chyba bardzo ułatwiło sprawę. Jak można rozpoznać, że telefon był w trybie deep sleep? Są to te białe przerwy na niebieskim tle na wykresie zużycia baterii? Chyba nie bo na screenie od sprzedawcy cały wykres jest niebieski. Czym w takim razie są te przerwy?
 14. Sprzedawca testuje telefon, dzisiaj wysłał mi takiego screena. Test bez karty, wifi, synchronizacji itd. Wygląda dobrze, choć chyba bardziej miarodajny test wyszedłby z kartą, włączoną transmisją danych, wifi, gpsem, synchronizacją poczty itd. Co o tym myślicie?
 15. Jak obsługiwać to greenify? Pokazuje mi listę aplikacji ale bez szczegółów dotyczących zużycia baterii. Więcej szczegółów pokazuje battery performance w ustawieniach, gdzie przy każdej aplikacji są procenty.
 16. Sprawdziłem bez karty, 4h na baterii, może parę minut aktywnego ekranu i 90%.
 17. NIe, nigdy nie miałem problemu z kartą na poprzednich telefonach.
 18. Udało mi się skontaktować ze sprzedawcą, w poniedziałek odsyłam telefon i zobaczymy co dalej.
 19. Jeżeli faktycznie bateria nie działa tak jak powinna to reklamuj telefon. Ja swój kupiłem właśnie ze względu na baterię więc, co jak co, ale tego przeboleć nie jestem w stanie.
 20. Możesz spróbować zaktualizować, nic na tym nie stracisz a nuż pomoże.
 21. Nie pomogło. A też masz problem z baterią?
 22. Chciałem zrobić downgrade kiedy na stronie xiaomi była dostępna wersja 7.1.1.0, w piątek dodali wersję 7.1.2.0. czyli tą którą mam obecnie więc po prostu przeinstalowałem tą samą wersję.
 23. Ja właśnie też mimo ceny dosyć wysokiej zdecydowałem się na ich sklep właśnie ze względu na opinie. Takie szczęście w nieszczęściu że to jednak nie był chińczyk. Mam nadzieję, że szybko się tą sprawą zajmą. Oczywiście dam wam znać jak sprawa się potoczy.
 24. od samego początku, zapewne tak, próbuję się skontaktować ze sprzedającym celem wymiany ale póki co mnie olewa
×
×
 • Create New...