Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Heheh zapomnij :-) obi bugami sie nie przejmuja :-) i olewaja temat, a juz wogole xiaomi sam w sobie sprzedaje tylko na chiny :-) wiec sprzedac do europy tym bardziej oleje. Myslisz ze ti nowoac smieciowe miui? Od dawna jest i na wszystkie telefony. Skoro wprowadzili polityke blokowana bl to nie sadze zeby sie nagle z tego wycofali po kilku mailach. Pozatym jest taki czas w chinach ze do 13/14 lutego zapomnij o tym ze ktos przeczyta :-)

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

To poczytaj ostatni posty w tematach o odblokowaniu bootloadera. Co innego że święto, to się zgodzę.

2 minuty temu, jarek87 napisał:

Cześć wszystkim. Nowy tu jestem. Namówiłem brata na zakup Redmi 3. Padło na sklep xiaomi.com.pl. Wersja z wgranym językiem polskim. Zainstalowałem Snapchata, odpalam, pytanie o pozwolenie na korzystanie z lokalizacji/gps, bach, restart. Dzwoniłem do sklepu, poradzili instalację oryginalnego firmware z en.miui.com. Ale czytam, że z tym problem jest. Ogólnie gps tez nie może złapać fixa. Przywrócenie do ustawień fabrycznych może coś pomóc?

reset do fabrycznych nic ci nie da, musisz wgrać soft przez kompa, z czym faktycznie tu obecni mają proble

3 minuty temu, Vergiliusz napisał:

A co jest nie tak z tym sklepem: xiaomi.com.pl ?

 

No to co piszemy - wgrali chłopakom połowicznie spolszczony rom, w którym nie działa  gps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Vergiliusz napisał:

To nie dobrze, kupiłem jedna z pierwszych sztuk jakie sprowadzili jeszcze z oryginalnym softem i jestem bardzo zadowolony ale jak robią coś takiego to będę musiał poważnie zastanowić się nad kolejnym zakupem dla siebie bo to już zniechęca.

Na ten moment nie polecam, chyba że jednak będą próbowali ratować sytuację instrukcją naprawy tego... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze spemall i oryginalny soft (chiński+angielski) ale piszą, że mają MULTI i jak ktoś chce inny język to żeby dawać znać po zamówieniu.

Napisałem do nich zapytanie, może podeślą ROM i instrukcję to się podzielę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak aktualnie wygląda kwestia ze zmiana softu? xiaomi wypuszcza tylko china i angielski bez usług google, goldi dogrywa polski i google play i działa wszystko, xiaomi.com.pl  gps nie dziala tak?

Czyli jak oni swobodnie zmieniaja soft to czyli da się to zrobić domowymi sposobami? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wzr1one napisał:

@blante Tj. tak. U mnie w aplikacji Weather łapie ładnie Koszalin, następnie resetowało telefon przy odpaleniu google maps/janosika z włączonym gps, a aktualnie nie łapie na nich fixa/

 

O :D Widzę że ktoś u nas w Koszalinie ma Xiaomi, i to R3 , najs !

Ps. Gdzie kupowałeś? Miałeś VAT ?

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dam wam radę, którą kiedyś podzielił się ze mną ktoś mądrzejszy :)

Jak kupujesz dla siebie coś na fakturę - to kupuj najpierw na paragon. Masz wtedy 14 dni na to żeby bez gadania i tłumaczenia oddał oddać sprzedawcy towar jak tylko coś nie działa dokładnie tak ja wy byście tego chcieli. Oczywiście szanujemy, nie zrywamy folii, żeby nie dać powodów do wykręcenia się sprzedawcy. Jak sprzęt jest przetestowany  to się zgłaszasz do sprzedawcy po fakturę VAT. Zazwyczaj wymaga to odesłania paragonu, ale działa. Kilka razy wypróbowane w dużych sklepach typu Ole-Ole czy X-Kom. I to nawet nie chodzi o to że zakładam oddanie sprzętu, ale nigdy nie wiesz na co się trafi.

Jest jeszcze jedna rzecz - kupując przez allegro tam każdy sprzedawca ma obowiązkową formułkę, że można zwrócić w ciągu 14 dni. Nie ma tam słowa o żadnych wyłączeniach w przypadku zakupu na fakturę, ale żeby się nie kopać z koniem polecam metodę jak wyżej.

A... od 2014 roku macie 90 dni na wystawienie faktury na podstawie paragonu:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Faktura-do-paragonu-w-2014-r-3-miesiace-na-wystawienie-3036016.html

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sławek napisał:

Panowie dam wam radę, którą kiedyś podzielił się ze mną ktoś mądrzejszy :)

Jak kupujesz dla siebie coś na fakturę - to kupuj najpierw na paragon. Masz wtedy 14 dni na to żeby bez gadania i tłumaczenia oddał oddać sprzedawcy towar jak tylko coś nie działa dokładnie tak ja wy byście tego chcieli. Oczywiście szanujemy, nie zrywamy folii, żeby nie dać powodów do wykręcenia się sprzedawcy. Jak sprzęt jest przetestowany  to się zgłaszasz do sprzedawcy po fakturę VAT. Zazwyczaj wymaga to odesłania paragonu, ale działa. Kilka razy wypróbowane w dużych sklepach typu Ole-Ole czy X-Kom. I to nawet nie chodzi o to że zakładam oddanie sprzętu, ale nigdy nie wiesz na co się trafi.

Jest jeszcze jedna rzecz - kupując przez allegro tam każdy sprzedawca ma obowiązkową formułkę, że można zwrócić w ciągu 14 dni. Nie ma tam słowa o żadnych wyłączeniach w przypadku zakupu na fakturę, ale żeby się nie kopać z koniem polecam metodę jak wyżej.

Madry polak po szkodzie, jest takie powedzenie ;)) na przyszlosc bede wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tpawel napisał:

Mi to wyglada na lsd :-) Probuj, jak cie pusci to daj znac :-)

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

 

24 minuty temu, AdBloczek napisał:

Zaczyna mi się to coraz bardziej podobać :D

Opowiesz jak było:-P

Edytowane przez johnybiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Snapchat już nie crashuje. Gps złapał fixa. Ale aplikacja Weather jakoś nie może pobrać lokalizacji przez co nie ma pogody :/ Inny widget pogody też ma problem z lokalizacją. Dymki w Messengerze przywrócone dzięki Forum. Ogólnie bratu się tel podoba - prawie jak iPhone :) Jestem tylko ciekawy co siedzi w pamięci RAM, bo tylko ok. 600 MB wolnych. Czekamy tylko na firmware od MIUI polska. Ale najpierw trzeba uzyskać zgodę na odblokowanie bootloadera (też zabawa) :P Ja osobiście jednak pozostanę wierny duetowi Oneplus One & CyanogenOS, bo tu, mam wrażenie, trzeba wszystko na około robić mimo że to też przecież Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przebywania w zasięgu LTE pojawia wam się jakiś napis na górze koło godziny? Ja mam praktycznie cały czas samą wartość zasięgu, chyba ze dwa razy pojawiło mi się jeszcze "4G", wszystko jest ok? Na WP zawsze była informacja typu: 3G, H+, LTE.

A i jeszcze druga sprawa. Jak mogę zamienić zmienić wskaźnik zasięgu z pionowych kresek na kropki?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sifo Dyas napisał:

W przypadku przebywania w zasięgu LTE pojawia wam się jakiś napis na górze koło godziny? Ja mam praktycznie cały czas samą wartość zasięgu, chyba ze dwa razy pojawiło mi się jeszcze "4G", wszystko jest ok? Na WP zawsze była informacja typu: 3G, H+, LTE.

A i jeszcze druga sprawa. Jak mogę zamienić zmienić wskaźnik zasięgu z pionowych kresek na kropki?

z góry dzięki

4G, Play , max predkosc jaka mialem to 37mbit download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość od xiaomi.com.pl 

"

Witam

 

Jest problem z wersją oprogramowania która została zainstalowana w tych telefonach, czekamy na informację jak przywrócić oryginalne oprogramowanie ale ze względu na święto w Chinach czas może się wydłużyć do tygodnia, może Pan również odstąpić od umowy i ewentualnie zakupić ten model później jak błędy zostaną już poprawione."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem od xiaomi.com.pl, ale to był "pierwszy rzut". Telefon zapakowany, bez kombinacji. Jestem bardzo zadowolony z oryginalnego ROMu. Czy MIUI PL oprócz spolszczenia, aplikacji googla daje jakieś ciekawe dodatkowe funkcje? 

Edytowane przez saracynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie są odpowiedzialni za to co sprzedają,ale stane tez w ich obronie bo w koncu oni tez kupujă od posrednika i są skazani na jego łaskę. Dlatego jak sie komus nie spieszy to warto brac od burizy bo on ma telefon prosto od Xiaomi.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domi.nos napisał:

Zamówiłem u nich redmi 3 i jeszcze nie doszedł. Czy dobrze rozumiem, że nic nie da się poradzić na problemy z GPS?

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

No albo czekasz na odblokowanie bootloader'a i wracasz do oryginalnego systemu albo zwracasz telefon i kupujesz gdzie indziej :) chyba że dostaniesz z jakąś inną wersją systemu to nic tylko sie cieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...