Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mikwas napisał:

Czy ktoś kupił już Redmi 3 w kolorze ciemnoszarym?

Można go gdzieś kupić z wysyłką z PL?

ja zamówiłem ciemnoszary w spemall tą bezpieczną przesyłką z gwarancją bez podatku i cła która idzie przez Francję, dam znać jak dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sifo Dyas napisał:

1. Czy ktoś kupował owy telefon ze strony xiaomi.com.pl i czy długo czekał od momentu zakupu na dostarczenie? 649zł to bardzo dobra cena jak na wysyłkę z Polski, jednak opinie o sklepie są różne. Dorzucają oni przejściówkę?

Kupowałem tam niedawno Redmi 2. Przejściówka była wymieniona w zawartości zestawu. Musiałem się przypomnieć, bo wpłata została zaksięgowana, ale przesyłka nie poszła od razu. Także po 3 dniach od wpłaty i upomnieniu się, poszła od razu. Wszystko w porządku, zamawiałem kurierem. Ogromna zaleta sklepu - 2 lata gwarancji, raczej nigdzie indziej tak nie ma. Kontakt mailowy, jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem Paypala, dodatkowo z małą wpadką, bo przez pomyłkę użyłem niewłaściwej karty. Paypal odesłał mnie abym skontaktował się ze sprzedawcą w sprawie zwrotu kasy. Odbyło się bezproblemowo, zwrócili mi kasę na paypala i zapłaciłęm raz jeszcze inną kartą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ufo napisał:

Ja użyłem Paypala, dodatkowo z małą wpadką, bo przez pomyłkę użyłem niewłaściwej karty. Paypal odesłał mnie abym skontaktował się ze sprzedawcą w sprawie zwrotu kasy. Odbyło się bezproblemowo, zwrócili mi kasę na paypala i zapłaciłęm raz jeszcze inną kartą :)

 

Ile wyszło w PLN po kursie PayPalowym? Masz takie info, czy dolany tylko na PayPalu miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dużo, za dużo. No to jak dla mnie ogromna wada telefonu. Dość powiedzieć, iż nie zostałby dopuszczony na rynek USA, być może także na europejski, bo tutaj to na styk. Ciekawe jakie normy mają w Chinach, że wypuszczają tak promienujące modele. No i nie wiem. Zdrowie przede wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sporo znalazłem info że RN3 ma 0,328 więc chyba podziękuję za Redmi

edit. ale to jest już gotowe wyliczenie a wyliczenie chyba robi się oddzielnie dla US i EUR i 2.0 W/kg to jakiś współczynnik jest czy coś 

Pozdro

Edytowane przez tomekexp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 W/kg to całkiem sporo, ale czy to jest wartość liczona wg standardów europejskich czy USA? Przy EU liczy się na 10g tkanki, limit wynosi 2,0W/kg, a w USA 1g oraz 1,6W/kg. W zależności od metody otrzymane wyniki są inne, nie można porównywać wyników z metody USA z tymi EU. Jak popatrzycie na tabelki SAR różnych telefonów z obiema metodami to zawsze EU jest niższa niż USA, pomimo wyższego limitu. Zerknijcie sobie np tu: http://en.miui.com/thread-28586-1-1.html

Druga sprawa, że to bardzo zależy od pasma częstotliwości, z jakiego się korzysta i przede wszystkim jaki mamy dobry zasięg. Jak jesteśmy w miejscu, gdzie zasięg jest dobry (miasto) to telefon obniża moc nadawania. Dlatego kiedy jesteśmy np na wsi, gdzie zasięg jest słaby, bateria szybciej się wyczerpuje, bo telefon ustawia większą moc nadawania, żeby zachować jakość sygnału.

Trzecia sprawa, że te wartości podawane przez chińczyków i tak mogą przecież być wyssane z palca, więc ten RN3 czy cokolwiek równie dobrze mógłby mieć 3W/kg i nikt by nie zauważył ;)

@teempzTak, 1280x720 przy 5 calach daje nam 294ppi

Edytowane przez volt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, teempz napisał:

Ojooooj, to słaboooo.

@AdBloczek mógłbyś powiedzieć jak to w rzeczywistości wygląda? Jak sprawuje się ekran? Widać piksele? 

Nie jestem odpowiednią osobą by to ocenić, bo mój poprzedni telefon - Lumia 925, miała taką samą rozdzielczość, ale to moja wcześniejsza wypowiedź:

Dnia 23.01.2016o21:52, AdBloczek napisał:

Porównywałem z ekranem Nexusa 5, który ma FHD i praktycznie żadnej różnicy nie byłem w stanie gołym okiem dostrzec. Tekst w Nexusie był nieco bardziej ostry, ale to całe FHD to jak dla mnie chwyt marketingowy. Coś muszą ulepszać, ale oko ludzkie ma ograniczoną zdolność rozróżniania detali.

Świadomie wybrałem ten model, a niższa rozdzielczość była dla mnie atutem, bo dzięki temu czas pracy na baterii jest jeszcze lepszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam przed sobą ZTE Blade S6 gdzie też jest 294ppi i pikselozy żadnej nie widzę, a wzrok mam bardzo dobry. Tekst, ikonki, wszystko ładne i wyraźne. 720p przy 5 calach jest moim zdaniem optymalne, wyższa rozdzielczość, jak już pisał Adbloczek, nie daje żadnych korzyści, a tylko bateria szybciej poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys jeszcze porownac dwa takie same ekrany rozniace sie tylko rozdzielczością. Ja nie widze roznicy pomiedzy hd a fhd na.5 calach. Na 5,5 juz tak. I to by sie w sumie pokrywalo z tym co napisalem wczesniej. Przy 5,5 cala hd ppi spada juz ponizej 270.Ale oczywiscie kazdy ma inny wzrok.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś lenovo a820, 245 ppi, piksele było widać z bardzo bliska, ale nie było dramatu. Telefony Apple mają po 326 ppi, i to jest według nich retina (czyli ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć pikseli), więc 294 to na prawdę wystarczająca gęstość.

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Blaze napisał:

Kupowałem tam niedawno Redmi 2. Przejściówka była wymieniona w zawartości zestawu. Musiałem się przypomnieć, bo wpłata została zaksięgowana, ale przesyłka nie poszła od razu. Także po 3 dniach od wpłaty i upomnieniu się, poszła od razu. Wszystko w porządku, zamawiałem kurierem. Ogromna zaleta sklepu - 2 lata gwarancji, raczej nigdzie indziej tak nie ma. Kontakt mailowy, jak coś.

Kupowałem w tym sklepie tj: xiaomi.com.pl swojego Redmi3 w kolorze srebrnym i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą, szybka wysyłka no i cena w jakiej udało mi się kupić ten telefon to 649 zł brutto plus wysyłka. Przejściówka jest dołączona do zestawu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vergiliusz napisał:

Kupowałem w tym sklepie tj: xiaomi.com.pl swojego Redmi3 w kolorze srebrnym i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą, szybka wysyłka no i cena w jakiej udało mi się kupić ten telefon to 649 zł brutto plus wysyłka. Przejściówka jest dołączona do zestawu.

Jaki rom masz ?? możesz przesłać kilka fotek robionych Redmi3 ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vergiliusz napisał:

Kupowałem w tym sklepie tj: xiaomi.com.pl swojego Redmi3 w kolorze srebrnym i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą, szybka wysyłka no i cena w jakiej udało mi się kupić ten telefon to 649 zł brutto plus wysyłka. Przejściówka jest dołączona do zestawu.

Cholera, to mnie przekonałeś do zakupu w tym sklepie :) Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...