Jump to content

Sławek

Użytkownicy
 • Posts

  43
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Sławek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

9

Reputation

 1. Panowie, czy na najnowszy stable (7.3.2.0) działa któryś z wymienionych programów do rootowania? Wydaje mi się, że po całodziennych poszukiwaniach zatoczyłem koło i jestem w punkcie wyjścia. Próbowałem to: http://www.shuame.com/root/ - zainstalowałem aplikację, zaktualizowałem, dałem rootowanie, poleciało do 100% i pokazuje mi jakiś chiński obrazkowy samouczek, żebym pobrał aplikację i rootował z poziomu PC. Próbowałem RootGenius z poziomu PC, ale napisał koniec końców, że mój telefon nie jest jeszcze obsługiwany. Przeszukałem forum i wszelkie wątki o roocie traktują sprawę jakby to było coś banalnego, albo co dziwne są odpowiedzi "spróbuj tego może zadziała" - to jakieś czary. Kolejny raz okazuje się, że komputery/smarfony przez większość czasu rozwiązują dla nas problemy, których nie mielibyśmy bez nich
 2. Dzięki! Przepraszam, tych których zmyliłem nie podając że jadę na stockowym. Swoją drogą - czy to aż tak dziwne?
 3. Co wy gadacie - jak nie ma OTA? To skąd się wzięła u mnie wersja 7.1.1, 7.1.2, 7.1.3 a ostatnio 7.3.2.0? Oczywiście że przez OTA, (over the air), chyba, że xaomi sobie to inaczej nazywa - to przepraszam. Więc powtórzę pytanie - czy robiąc roota, narażam się na to, że przestanę mieć dostęp do oficjalnych aktualizacji od Xiaomi.
 4. Kiedy zrootowałem LG G2 mini, to przestały działać aktualizacje OTA. Telefon dokładnie precyzował: Masz ROOTa, nie możesz zrobić tej aktualizacji. Notabene nawet usunięcie roota nie pomagało - gdzieś ta informacja o tym, że był root się przechowała i straciłem na zawsze mozliwość robienia systemowych aktualizacji. No i teraz pytanie - czy podobnie jest z XIAOMI ? Potrzebuję roota do jednej jedynej funkcji (przekierowanie dźwięku do DLNA/AirPlay) i zastanawiam się czy nie stracę przez to możliwości aktualizacji OTA. Ktoś wie? Ktoś ma roota i może potwierdzić, że aktualizacje OTA działają?
 5. Kiedy zrootowałem LG G2 mini, to przestały działać aktualizacje OTA. Telefon dokładnie precyzował: Masz ROOTa, nie możesz zrobić tej aktualizacji. Notabene nawet usunięcie roota nie pomagało - gdzieś ta informacja o tym, że był root się przechowała i straciłem na zawsze mozliwość robienia systemowych aktualizacji. No i teraz pytanie - czy podobnie jest z XIAOMI ? Potrzebuję roota do jednej jedynej funkcji (przekierowanie dźwięku do DLNA/AirPlay) i zastanawiam się czy nie stracę przez to możliwości aktualizacji OTA. Ktoś wie? Ktoś ma roota i może potwierdzić, że aktualizacje OTA działają?
 6. U mnie 7.2.7.0 działa bez zarzutu więc może warto się trzymać zasady: "działa nie ruszaj" Może następna już będzie 8.0.0.0
 7. Mi się wydaje. że to o czym piszesz jest wynikiem ograniczenia aplikacji w tle. Additional Settings / Battery & performance / Manage Apps' battery usage / Choose apps / [wybierasz] / Custom i tam ustawiasz dostęp do sieci po wygaszeniu ekranu: Network - stay connected Z kolei wszystkie programy nawigacyjne typu endomondo, ozi explorer, orux maps - wymagają włączenia Location - Allow bo inaczej, po kilka minut po wygaszeniu ekranu traca dostęp do GPS'a i przestają zapisywać scieżkę
 8. Panowie, a te ROMY 7.2.x można bezpiecznie na Redmi3 instalować? Pytam bo, po artykułach Zablokowane mi4c i minote pro i Bez miuipolska dla nowych xiaomi troszeczkę się przestraszyłem (być może nie do końca rozumiejąc czego). Nie chciałbym się pozbawiać możliwości ROOTa, czy odblokowania Bootloadera w przyszłości. Jednym słowem: jakie negatywy i utrudnienia wiążą się z przejściem na 7.2 w przypadku Redmi3 Tymczasem u mnie OTA proponuje już 7.2.7.0
 9. @cukru Dzięki! I to jest rozwiązanie. Powiem Ci - trafiłem też na tę stronę, ale za pierwszym razem niedokładnie przeczytałem i zamiast Documents otworzyłem Downloads i nie mogłem wykonać kolejnych kroków bo mi się nic nie zgadzało Także masz mojego plusa! Podsumowując: Wchodzimy w ustawienia/Installed Apps Przewijamy do samego dołu gdzie powinno znajdować się zablokowane Documents Wybieramy Documents, klikamy na Enable Po tej operacji jeśli jakiś program będzie chciał uzyskać dostęp do karty pamięci - pojawi się wybierak, w którym wybieram główny katalog (np. root karty SD), do którego chcemy udzielić dostępu. Nie mam pojęcia dlaczego Documents jest domyślnie wyłączony? Tak jest na wszystkich MIUI?
 10. @hUBI Doceniam chęć pomocy, ale takie pisanie dla samego pisania, to nie wiem po co uprawiać. Zajrzałeś chociaż do działu uprawnienia w Redmi 3? Widzisz tam coś z systemem plików? Do czego chciałbyś niby dać uprawnienia - do nagrywania dźwięków? Potem się dziwicie, że ludzie ciągle pytają zamiast przeszukiwać forum, jak forum jest pełne zgadywań i przypuszczeń i ciężko w nich znaleźć konkrety. Jest poważny problem i trzeba go rozwiązać, jednak odpowiedzi, które nic nie wnoszą tylko zaśmiecają wątek.
 11. No ale własnie Lollipop odblokował dostęp do SD, dając API do pytania o dostęp do niej. Jednak zdaje się, że ta funkcja na Redmi 3 nie działa tak jak trzeba, ale nie mogę być tego pewien. Miałem LG G2 mini z Lollipopem 5.0.2 i tam nie było problemu.
 12. Panowie. Poważny problem, dziwię się że nikt inny go nie podnosi. Próbowałem w ogólnym dziale i zaginął w tłumie, więc robię osobny wątek. Redmi 3, MIUI 7.1 Stable (7.1.1.0) Android 5.1.1 Programy nie mają dostępu do zapisu na karcie pamięci. W androidzie 5, podobno jak program chce dostęp do karty pamięci, to powinien wyskoczyć systemowy monit o zgodę na taki dostęp i po zaakceptowaniu aplikacja powinna móc zapisywać w dowolnym miejscu na karcie. Total Commander i EZ File Exporer opisują to tak: Jak rozumiem powinno się pokazać systemowe okno, gdzie wybieram katalog, który ma być dostępny dla danej aplikacji do zapisu. Niestety okno takie nie pojawia się, a zamiast niego komunikat o tym, ze program nie miał uprawnień by dokonać zapisu. Programy takie jak Orux Maps, czy Here Maps nie mogą zapisywać na kartę: ale co dziwne, Spotify bez problemu trzyma na karcie dane offline albumów. Czy ktoś miał podobny problem? czy może system 7.1.2.0 to naprawia? (Nie chce instalowac po pogloskach o skróceniu pracy na baterii, ale jeśli naprawiałby to byłbym zmuszony)
 13. Panowie, ja mam inny problem - moje aplikacje Here Maps, Orux Maps, Total Commander nie mają prawa zapisu na karcie SD, a przykładowo Spotify zapisał playlistę offline bez problemu na karcie pamięci. Pisałem o tym w wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/9567-here-maps-brak-dost%C4%99pu-do-karty-pami%C4%99ci/#comment-131987, ale chyba przez umieszczenie go pod niefortunnym tytułem w niefortunnym dziale (myślałem że to problem z jedną aplikacją) nie doczekałem się tam odpowiedzi. Jak sobie z tym poradzić?
 14. Moja wina, nie doprecyzowałem. Redmi 3, MIUI 7.1 Stable (7.1.1.0) Android 5.1.1 W zasadzie podobny problem mam z wieloma aplikacjami. Orux Maps też nie może zapisywać na karcie, total commander nie ma dostępu, ale Spotify bez problemu zgrywa albumy offline na kartę pamięci. Ciekawa rzecz z total commanderem. Przy próbie kopiowania na kartę pamięci pokazuje się okno: Niestety, obiecany 'dialog' się nie pokazuje, i za sekundę mam informacje (od total commandera) o "Write Error"
×
×
 • Create New...