Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Ktoś próbował wejść w "Recovery" tapając/zaznaczając guziczkami to? 1 raz coś takiego widzę, na en.miui ani słowa o takim przejściu... Być może na Redmi 3 zrobili jakieś "pod menu" do tego...

Po kliknięciu w recovery (przynajmniej u mnie) jest ikonka tak jak napisał @Sławek 

> Jak dam reset to Recovery to się pokazuje schemat telefonu sugerujący podłączenie ładowarki/komputera

Po podłączeniu tego do PC/Ładowarki nic się nie dzieje, poza tym że animacja pokazuje że tel jest podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po kliknięciu przechodzi do czarnego ekranu pokazującego telefon i konieczność podłączenia kabelka ... identyczny ekran jak po próbie wejścia do recovery z poziomu updatera

Edytowane przez ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Przeciez w każdym xiaomi przy power i volume + wyskakuje taka tabelka, ale wystarczy kliknąć na ekranie w napis recovery i przechodzi na 100% w mirecovery. miałem już pare razy pytas na forum jak przejść w mirecovery z klawiszy, bo zawsze tylko przez updater przechodziłem.

Na redmi 2 masz tez tak :P

@Redmi2

2 minuty temu, wzr1one napisał:

Po kliknięciu w recovery (przynajmniej u mnie) jest ikonka tak jak napisał @Sławek 

> Jak dam reset to Recovery to się pokazuje schemat telefonu sugerujący podłączenie ładowarki/komputera

Po podłączeniu tego do PC/Ładowarki nic się nie dzieje, poza tym że animacja pokazuje że tel jest podłączony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy to pomoże ale apka google translate pokazuje coś w stylu:

Pierwsze od góry (Nagie test board) XD

Lewo (Maszyna wytrzymałościowa) Prawo (Badanie audio)

Niżej (test czujnika)

i zaraz nad fastbootem (informacja o sprzęcie)

 

A tłumacząc na angielski analogicznie

Bare board test

testing machine

audio test

sensor test

hardware information

Edytowane przez sznikers99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wzr1one napisał:

Po kliknięciu w recovery (przynajmniej u mnie) jest ikonka tak jak napisał @Sławek 

> Jak dam reset to Recovery to się pokazuje schemat telefonu sugerujący podłączenie ładowarki/komputera

Po podłączeniu tego do PC/Ładowarki nic się nie dzieje, poza tym że animacja pokazuje że tel jest podłączony

Jest to co najmniej dziwne... Przy wejściu do Recovery nie ma nawet pytania o język? Co oni w tym Xiaomi wykombinowali? :o Jednak racja, że Chińczycy przed imprezą są gorsi, jak Polacy zaraz po :D. Czyli po kombinacji klawiszy power/Vol+ pojawia się to menu, a po kliknięciu w "Recovery" telefon prosi o podpięcie pod PC? Cholera... Recovery były ostatnim wyjściem poza flashem, aby zainstalować właściwe ROMy... Teraz nie mam pojęcia jak to zrobić bez apki updater (Pan @wzr1one pisał, że u niego apka w ogóle nie reaguje)... No nic, trzeba cierpliwie z tym poczekać na MIUIPolska/Xioami.eu...

7 minut temu, Redmi2 napisał:

Przeciez w każdym xiaomi przy power i volume + wyskakuje taka tabelka, ale wystarczy kliknąć na ekranie w napis recovery i przechodzi na 100% w mirecovery. miałem już pare razy pytas na forum jak przejść w mirecovery z klawiszy, bo zawsze tylko przez updater przechodziłem.

Na redmi 2 masz tez tak :P

No właśnie nie. Mam Redmi 2 przed sobą i po kombinacji klawiszy bocznych mam normalne MiRecovery. To samo na Mi4 i Redmi 2 kuzynki (wersja 2Gb), dlatego jestem lekko zdezorientowany...

PS: Nie wiem czy mi się posty połączą, więc jak jest tu/będzie tu mod od tego działu to niech to połączy :P.

PS2: Sorry za lekki chaos z tym recovery, ale na prawdę, czuję się jakbym się wpierdzielił, jak dzik w sosne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

@nezumi ja mam na swoim redmi 2 od samego poczatku jak kupilem w 2014 w marcu na xfs. U mnie od zawsze power i vol+ ramki a power i vol- fastboot. A do mirecovery wchpdzilem przez updater. Zawsze sie zastanawialem jak z klawiszy wejsc

d9be98a1191d6cb95362b80587192806.jpg

36e8b99ad11cafd093c582c537b58edf.jpg

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

No ja wchodziłem w oba sposoby i nigdy tego nie miałem, tel kupowałem na Allegro bodajże od Technosa xD No i zobacz, ty masz pełen ang. u nich jest jakaś mieszanka wszystkiego.

Jeszcze raz przepraszam za ten chaos! :(. Mea culpa! :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

 

Panowie z klawiszy aby wejsc w mirecovery. Na wylaczonym telu klikamy jednoczesnie i przytrzymujemy klawisze vol+i vol- i power. Dziala na 100%

Moze naladujcie telefony do 100% i zanim wejdziecie w murevovery zostawcie ladowarke podpieta.

Czy moze to wynik zablokowanego recocery?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Dziś już tego nie zrobie, mam na ten moment 78% ładowania :D No chyba, że nie będę mógł przez to spać, to będę z tym działał. 

Jedno jest pewne, na bank dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Ale i tak najwazniejsze ma tłumaczenie obok chinskich znakow czyli fastboot i recovery.

No i jezyk tez mozna zmienic, klikajac na napis chinski :-)

Tyle ze mysle ze tutaj jest jakas blokada recovery lub bl?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Powiem Ci tak, do Fastboota (z lewej) bez problemu da radę wejść, ale próba flashowania daje efekt jak powyżej

Co do recovery to przy 100% baterii dam znać co i jak :))

 

@Redmi2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim redmi2 (od banggood) mam tak jak @Redmi2 czyli:
power+volUP=ta ramka z testami ca wrzucił Redmi2 - można z niej też przejść do recovery/fastboota przez tapnięcie
power+volDOWN=fastboot (mitu grzebbiący w andku)
power+volUP+volDOWN=mirecovery

/edit ta ramka to jakiś tryb serwisowy(testowy) telefonu-można testować poszczególne podzespoły

Edytowane przez jarekm95
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, język zmienia się na angielski.

Nie mam możliwości strzelenia fotki, ale tłumaczenia są takie (od góry):

PCBA Test, MMI Test, Audio Test, Sensor Test, Hardware Info, fastboot, recovery, download, English, Power Off

PCBA test: FAIL, MMI test: FAIL, Sensor test: FAIL, Audio test: FAIL

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie dzisiaj redmi 3 z wersją 7.0.8.0 LHPCNCK i aktualizuję na 7.1.1.0 LHPCNCK. Czy to jest ten oryginalny chiński rom bez żadnego badziewia? Miałem prawie całą stronę chińskich aplikacji ale praktycznie wszystko dało się usunąć i nie mam pewności czy tak ma być.

Druga sprawa, jaką polecacie klawiaturę? Ta systemowa niby ma normalne litery ale już reszta przycisków na niej obecnych posiada krzaczki. Jakby ktoś jeszcze mógł mi napisać jak ją zamienić to będę wdzięczny. To moje pierwsze kroki z androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

Dostałem właśnie dzisiaj redmi 3 z wersją 7.0.8.0 LHPCNCK i aktualizuję na 7.1.1.0 LHPCNCK. Czy to jest ten oryginalny chiński rom bez żadnego badziewia? Miałem prawie całą stronę chińskich aplikacji ale praktycznie wszystko dało się usunąć i nie mam pewności czy tak ma być.

Druga sprawa, jaką polecacie klawiaturę? Ta systemowa niby ma normalne litery ale już reszta przycisków na niej obecnych posiada krzaczki. Jakby ktoś jeszcze mógł mi napisać jak ją zamienić to będę wdzięczny. To moje pierwsze kroki z androidem.

Klawiatura google oczywiście. Instalujesz z google play, później settings-additional settings-language and input-default

 

2 minuty temu, homzik napisał:

U mnie jak naciskam VOL UP + VOL DN + Power to pojawia się grafika z prośbą o podłączenie kabla USB.

To najpewniej zablokowany bootloader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kabel to raczej na bank do pc trzeba podlaczyc, bo ladowark nic nie daje. Przy 94% i podlaczonej ladowarce nic sie nie dzieje, a jak do pc podlacze to jest animacja ze kabel podlaczony. Tyle jezeli chodzi o klikniecie w recovery z tego menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, homzik napisał:

Nie. Nic co wymaga GPS-a nie działa.

No to mam to samo, google maps mi się przestał wyłączać [ w trybie oszczędzania baterii na gps resetował się], ale fixa za cholere złapać nie może

Przed chwilą, czarny007 napisał:

witam jestem nowy i mam redmi 3.. kupilem tel dla żony i poki co go testuje do poki nie bedzie polskiego menu ;-)  

mam menu ang - chińskie i też np. w google maps nie łapie mi lokalizacji ...

 

A czy aplikacja weather złapała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wzr1one napisał:

No to mam to samo, google maps mi się przestał wyłączać [ w trybie oszczędzania baterii na gps resetował się], ale fixa za cholere złapać nie może

A czy aplikacja weather złapała?

tak weather złapał lokalizacje bez problemu więc może problem z apkami z google które doinstalowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, homzik napisał:

Nie. Nic co wymaga GPS-a nie działa.

 

10 minut temu, czarny007 napisał:

witam jestem nowy i mam redmi 3.. kupilem tel dla żony i poki co go testuje do poki nie bedzie polskiego menu ;-)  

mam menu ang - chińskie i też np. w google maps nie łapie mi lokalizacji ...

 

Panowie - nie siejcie paniki. Na 99% to kwestia uprawnień. Ja tez w pierwszej chwili odpowiedziałem "nie" na któreś z pytań czy jakiś google services może mnie lokalizować i nie działało, ale to tylko i wyłącznie wina waszej decyzji (lub pochopnego kliknięcia). Także poszukajcie w uprawnieniach i odklikajcie swoją poprzednią złą decyzję.

GPS w Xiaomi Redmi 3 działa rewelacyjnie.

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wzr1one napisał:

No to ciekawie się zapowiada, a w aplikacji weather możesz złapać swoją lokacje?

 

15 minut temu, homzik napisał:

Nie. Nic co wymaga GPS-a nie działa.

 

Google maps, Sports tracker na sofcie 7.1.1.0 LHPCNCK od Goldway - GPS działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...