ZduneX25

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

1 godzinę temu, ryjki napisał:

Jeżeli posiadasz mi4c to nie uwierzę, że tego nie zauważyłeś podczas normalnego użytkowania ;] Przy każdym położeniu tel na czymś twardym to słychać. 

W sumie to jest całkiem logiczne,że przy OSI to ruchome części występują w module aparatu ;)

Lol nie zrozumiałeś mnie. Oczywiście, że zauważyłem ale to jest w każdym telefonie także to norma. Aż sobie postukałem telefonem o biurko (bo oczywiście każdy tak robi i nasłuchuje przy tym odgłosów z aparatu).

49 minut temu, preston2009 napisał:

@maszmol Wg filmiku z YT trzeba pociągnąć przy usb pamiętając o wyjęciu slotu na sim. Mi się nie udało. Sam bym ci oddał moją białą, ale wątpię żebyś ją chciał. Biały niestety nie jest zbytnio "trwały" bez kondoma choć rys nie ma :)

Włóż plastikowy tool (do otwierania obudów) w róg po stronie otworu na mikrofon. Potem po długości podważając zatrzaski można trochę siły.

• Like 1

Dobry! czy ktoś może wie jak używać tej funkcji: 008cff46ff07bfc53dae4b62f045237e.jpg

włączam to, wkładam telefon z zapalonym ekranem do kieszeni, ten nie gaśnie. A może ta funkcja nie na tym polega i źle próbuje tego użyć?

Wysłane z Mi 4c

Lol. To działa odwrotnie. Zapal ekran kiedy masz w kieszeni (albo palcem sobie zakryj czujnik i spróbuj odblokować telefon). 

• Like 1

Czy jest możliwość wyłączenia automatycznego zwijania się górnej belki po wybraniu którejś opcji?
Drażniące jest gdy chcę wybrać kilka opcji i za każdym kliknięciem zwija mi się menu opcji.

9 minut temu, MTplayer napisał:

Czy jest możliwość wyłączenia automatycznego zwijania się górnej belki po wybraniu którejś opcji?
Drażniące jest gdy chcę wybrać kilka opcji i za każdym kliknięciem zwija mi się menu opcji.

Ustawienia -> powiadomienia -> zwiń po przełączeniu

Ustawienia->Powiadomienia->Zwiń po przełączeniu

:-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Z tych dwóch bez zastanowienia ten pierwszy grot. Mam to drugie i to tandeta po 10 otworzeniach końcówka się wyszczerbi. 
Ja używam toola na kształt kostki gitarowej.

• Like 1

Nie wiem albo czegoś nie rozumie a chodzi mi o funkcje "Smart Lock"

Mam ustawione dwa miejsca dom i praca jako "zaufane miejsca" a mimo to za każdym razem jak chce odblokować telefon muszę podawać wzór do odblokowania. Czy ta funkcja tak działa czy coś źle robię ? Nie ważne czy mam włączony GPS czy nie.

Czy znalezliscie jakis sposob na poprawe jakosci nagrywanych rozmow ? Bo nie ukrywam, ta obecna jakosc to tragedia ^^

Kupiłem Mi4c, zależy mi na stabilności, szybkości działania i bezpieczeństwie danych telefonu.

Posiadam Androida 5.1.1 LMY47V z MIUI 7.0 (7.0.99.99 [LXKCNCI]).

Co polecacie zrobić? Korzystać z zainstalowanego już pakietu optymalizacji, ochronnego, czy może zmienić je?

Co zrobić? Gdzie zgłaszać błędy związane z oprogramowaniem (a znalazłem już 2)?

8 minut temu, 3v423b32b2v napisał:

Kupiłem Mi4c, zależy mi na stabilności, szybkości działania i bezpieczeństwie danych telefonu.

Co polecacie zrobić? Korzystać z zainstalowanego już pakietu optymalizacji, ochronnego, czy może zmienić je?

Co zrobić? Gdzie zgłaszać błędy związane z oprogramowaniem (a znalazłem już 2)?

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Tutaj powinieneś kierować swoje pierwsze kroki...

4 minuty temu, 3v423b32b2v napisał:

"Aktualizacje > Menu (3-kropki) > Pobierz aktualizację MIUIPolska "

Nie mogę tego znaleźć w swoim telefonie - Mi4c.

Nie możesz znaleźć apki, czy opcji aktualizacji? Rom pobierasz tutaj: https://miuipolska.pl/download/

Nie mam opcji " Pobierz aktualizację MIUIPolska " : C

Dobra, wszystko wiem, mój błąd. Przepraszam za zamieszanie.

Nie mam po prostu wersji od Miui Polska : )

• Like 1

Dnia 24.01.2016o09:25, Acid napisał:

Nie ma takiej możliwości chyba, że umiesz ręcznie edytować kod zegarka i tam zmienić kolor.

Wysłano z Mi4c

Spróbowałbym :) jakim programem można to zrobić ? 

Nie mam opcji " Pobierz aktualizację MIUIPolska " : C

Dobra, wszystko wiem, mój błąd. Przepraszam za zamieszanie.

Nie mam po prostu wersji od Miui Polska : )

Punkt za spostrzegawczość

Wysłane z mojego Mi-4c

Czy wie ktoś jak usunąć dźwięki podgłaszania i przyciszania sygnału dzwonka? Jest to bardzo irytujące i do niczego nie przydatne. Szukałem tutaj: a6cdcff925af38a965ccc5b8cf92072e.jpg ale okazuje się ze to żaden z tych dźwięków.

Wysłane z Mi 4c

Czy macie problem z połączeniem telefonu z Mi Suite? No device detected. Szuka szuka i szuka.

A w instalacja oprogramowania sterownika jest tak:

Niepowodzenie instalacji oprogramowania.

1 Urzadzenie kompozytowe USB gotowe do użycia

2 Mi 4C gotowe do użycia

3 Urządzenie pamięci masowej usb gotowe do użycia

4 Android composite adb interface gotowy do użycia

5 Xiaomi composite mdb interface gotowy do uzycia

6 USB device nie można odnależć sterownika

a w mi suite device not conecting i kręci się kółeczko

może jakaś podpowiedż?

Czy macie problem z połączeniem telefonu z Mi Suite? No device detected. Szuka szuka i szuka.

A w instalacja oprogramowania sterownika jest tak:

Niepowodzenie instalacji oprogramowania.

1 Urzadzenie kompozytowe USB gotowe do użycia

2 Mi 4C gotowe do użycia

3 Urządzenie pamięci masowej usb gotowe do użycia

4 Android composite adb interface gotowy do użycia

5 Xiaomi composite mdb interface gotowy do uzycia

6 USB device nie można odnależć sterownika

a w mi suite device not conecting i kręci się kółeczko

może jakaś podpowiedż?

Spróbuj uruchomić jako administrator

Wysłano z Mi4c

hej, mam MI4C od miesiąca i zacząłem robić nim więcej fotek. Wielu z Was zachwala aparat  i jak robi on ładne zdjęcia. Coż ja mogę napisać - mnóstwo szumów zdjęcia jakby poruszone i mało ostre(nawet nie działa opcja stabilizacji) Mam najnowszy soft miui, za bardzo nie ma jak zmienić ustawień aparatu aby była lepsza jakość fotek. Lepiej zdjęcia robił mój P780. Gdzie szukać przyczyny ? 

Edited by beerpl

Dnia 29.01.2016o23:01, 3v423b32b2v napisał:

Co powinienem zrobić? Aktualizacja do MiuiPolska v7?

Nie rozumiem za bardzo co jest w FAQ bo tak tam nawalone.

Jedyna forma instalacji MiuiPolska v7, to instalacja starszej wersji dostępnej w downloadzie dla Mi4c, i aktualizacja do MiuiPolska v7?

Dnia 30.01.2016o10:18, grzegorz1982 napisał:

Czy można powrócić z wersji ROMu 6.1.28 do wersji 5.12.31 ?

@grzegorz1982,

Ciekawi mnie dlaczego chcesz wrócić do starszej wersji :)
Sam jadę na razie na 5.11.26 i w każdy piątek zastanawiam się czy warto robić aktualizacje.
Pojawiają się często głosy na plus, czasem na minus... wolałbym w pierwszy piątek miesiąca ale faktycznie nowszy dopracowany soft.

Sądząc po Twoim powrocie do 5.12.31 - to najstabilniejszy i optymalny na dziś soft?!! :)

Wiem, czytać i czytać ale dla nowych użytkowników czasem te instrukcje nie są w pełni jasne.

ale sama aktualizacja ma przebiegać:
1. ściągamy plik softu w formacie .zip na telefon
2. Ustawienia/Informacje o Telefonie/Aktualizacje Systemowe/ (...) trzy kropki górny prawy róg/Zainstalij aktualizację z pliku .zip
3. wybieramy nasz nowy plik i...

i... cieszymy się nowszą wersją naszego softu czy należy robić "WIPE", czy coś jeszcze?

Druga droga to wejście do TWRP ... jesteśmy po naciśnięciu (...) ale wybieramy Uruchom Recowery, potwierdzamy zamknięcie systemu i
telefon po może i dłuższej chwili uruchomi się w TWRP.
1. dajemy Zainstaluj... wskazujemy plik z softem ... i działamy :)

35 minut temu, beerpl napisał:

hej, mam MI4C od miesiąca i zacząłem robić nim więcej fotek. Wielu z Was zachwala aparat  i jak robi on ładne zdjęcia. Coż ja mogę napisać - mnóstwo szumów zdjęcia jakby poruszone i mało ostre(nawet nie działa opcja stabilizacji) Mam najnowszy soft miui, za bardzo nie ma jak zmienić ustawień aparatu aby była lepsza jakość fotek. Lepiej zdjęcia robił mój P780. Gdzie szukać przyczyny ? 

Tzw. multimedia nigdy nie były mocną stroną telefonów Xiaomi. Jakość zdjęć to jeszcze pół biedy. Posłuchaj jakości dźwięku w nagrywanym video!

chmmm,
ja tak robię ale zaznaczam a to ważne mam system Miui Polska i są to jedynie aktualizacje już polskiego softu :)

Pytanie, czy Ty masz już wersję PL, niby wystarczy jak widzimy MiuiPolska w informacji u Wersji Miui w informacji o telefonie,

a i ciekawe bo też powinno się mieć aplikację MiFit, ale ja jej dla przykładu nie mam - wychodzi, że system jest półinwalid :)

Masz błąd, bo pewnie nie masz recovery twrp. Zrób dokładnie to co jest napisane w poradniku na stronie MiuiPolska. Jest bardzo prosto napisany tylko trochę chęci i myślenia co się robi.

Wysłano z Mi4c